Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Nacudja, ja miałam inne objawy ale jak gorące okłady pogorszyły sytuację to zastosowałam radę mojego lekarza i jednej położnej, na którą wszyscy patrzyli dziwnie w szpitalu i zaczęłam stosować tylko zimne okłady: zimne stłuczone liście kapusty, na to zimne mokre pieluchy (z lodówki, nie z zamrażalnika). Sok z kapusty ma działanie przeciwzapalne więc na pewno nie zaszkodzi a może pomóc. Na same brodawki kładłam gazik, żeby kapusta bezpośrednio do nich nie dotykała. Jak masz muszle laktacyjne to też stosuj, niech sobie ta brodawka odpocznie trochę na sucho, bo przecież wkładki nawet często zmieniane są lekko wilgotne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gofer76 napisał(a):
Cholera, ja właśnie jem strasznie dużo nabiału bo nie mogę żyć bez. I teraz mam wyrzuty sumienia! Też staram się stopniowo wprowadzać nowości do diety, ale stopniowo tzn 1 na dzień. I dziś małemu wyszły jakieś krostki na twarzy więc się martwię 😞


Gofer jeżeli to nie są czerwone plamki przypominające wyglądem liszaje to na 99% nie jest to skaza białkowa tylko trądzik niemowlęcy, który po kilku dniach powinien zniknąć z czoła a pojawić się na policzkach. Przemywaj tylko przegotowaną wodą buźkę i się nie martw 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja napisał(a):
Wyczytałam w necie, żeby przebić sterylną igłą ten pęcherzyk i tak się właśnie zastanawiam czy zaryzykować... Boję się, żeby nie zaszkodzić sobie jeszcze bardziej.


A może zadzwoń do swojej położnej a jeśli nie masz do niej telefonu to do swojej przychodni i zapytaj czy możesz tak zrobić. Bo jeśli Ci to mogłoby zaszkodzić to możesz mieć po karmieniu 😞 Ja na Twoim miejscu jutro z samego rana bym zadzwoniła i zapytała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja, nie rób tego bez konsultacji z lekarzem!!! Bo jeszcze wda Ci się jakieś cholerne zakażenie albo inna krzywda!

Karolka, a jakie ciastka jesz? Bo mi się słodycze śnią po nocach ale miałam odwagę tylko na lajtową domową szarlotkę. I już kilka razy stałam w sklepie z biszkoptami w ręku ale za każdym razem jak czytałam skład to odkładałam na półkę. Sama już nie wiem czy to rozsądek mi podpowiada czy paranoja 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewuszki 😘
Nie odzywałam się od czwartku, bo mam horror. Po pierwsze Natalka nie została zaszczepiona, bo ma katarek i pani pediatra odroczyła szczepienia na tydzień.
Po drugie w opinii pani doktor, wysypka, którą ma Natka to alergia pokarmowa, czyli osławiona skaza białkowa. Mam odstawić nabiał. Całkowicie. A jak Natalia skończy 3 miesiąc to sukcesywnie powoli go wprowadzać do diety.
Ale najgorsza dla mnie była diagnoza z piątku - wylądowałam na chirurgii w szpitalu po tym jak pojechałam najpierw do poradni chirurgicznej. Ten guzek w piersi, o którym Wam pisałam to ropień 😞 Opisałam szczegółowo całe moje perypetie na wrześniówkach. Generalnie przeżyłam masakrę, bo kilka razy mi cycka nakłuwano, lekarze próbowali ropę ściągnąć, żebym uniknęła cięcia. Ale bez skutku. Teraz jestem na antybiotyku. Ale coś czuję w kościach, że będę musiała się poddać nacięciu.
Także dziewczyny - dbajcie o cycki, żebyście nie musiały przeżywać tego co ja 😞
Ogólnie to mam deprechę ... 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer ja wcinam krakuski deserowe lub ciasteczka owsiane z biedronki - bonitki - sa pycha, jestem od nich uzalezniona 🙂

Deira bardzo Ci wspolczuje tego cierpienia, mam nadzieje, ze zabieg nie bedzie konieczny 😘 mi sie co chwile tworza jakies guzki, ale poki co Ula wysysa wszystko i bol mija...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Albo masz tu już linka 🙂 http://mamosfera.pl/humana/produkty/alergia_na_mleko_krowie/humana_sl
Dodam jeszcze tylko, że mam zamówione w aptece we wtorek do odbioru mleczko Humana AR przeciwko ulewaniu bo Zuzka strasznie dużo ulewa i mam to mleko polecone przez lekarza, więc są to chyba dobre mleka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer raczej bym nie polecała biszkoptów. Przynajmniej u nas zatrzymywały kupkę.
Ja prawie wcale nie jem słodyczy. jedyne odstępstwo to herbatniki z Biedronki, o których pisała Karolka i ciastka owsiane, które sama robię. Dodatkowo za słodycze robią u mnie suszone morele i figi, jabłka pod każdą postacią poza surowymi, pestki dyni i słonecznik oraz wafle ryżowe 🙂 Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma 😁 Raz pozwoliłam sobie na czyste szaleństwo i zjadłam jabłko w cieście francuskim z cukierni 😁 Ma to też swoje dobre strony - do wagi sprzed ciąży zostało tylko 1,5 kg 🙂

Deira trzymam kciuki, żeby Twoja nieprzygoda z piersią się pozytywnie skończyła. Bardzo współczuję przeżyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Przeciez ciasto francuskie tez mozna jesc. Mi polozna tlumaczyla, ze ciasta mozna, byle nie kakaowe i z kremem, ale talkie suche jak np. drozdzowki z dżemem, babki, ciasta z jablkami, drozdzowe to mozna smialo 🙂 ja francuskie z jablkiem czesto jem 🙂 nawet zdarzylo mi sie zjesc kinder bueno i twixa i nic sie malej nie stalo. W malych ilosciach mozna, byle nie codziennie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, dzięki za słowa otuchy 🙂
Aniu, wielkie dzięki za linki 😘 Spróbujemy z tym mleczkiem 🙂

A ja już ciasta francuskiego nie mogę 😞 Bo jest na maśle... 😞 A tak uwielbiam francuskie z wiśnią albo jabłkiem 😜 Ale byle do 3 miesiąca życia Natalki. Potem będę sukcesywnie wprowadzać do diety mleko i mlekopochodne produkty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...