Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
a my po szczepieniu 😁 Podczas pierwszego ukłucia Zuzia nawet się nie skrzywiła i zaczęła się śmiać do pielęgniarki 🤪 aż mnie zatkało jak to zobaczyłam 😁 no ale drugie i trzecie ukłucie to już był niestety wrzask 🤢 ale całe szczęście minuta płaczu i po wszystkim 🙂 Czyli każde kolejne szczepienie znosi coraz lepiej 🙂
Zuzia waży 5800g 🙂
dostaliśmy też skierowanie na morfologię bo lekarka stwierdziła, że Zuzia jest blada 🤨 no ale po kim ma być ciemna jak zarówno ja jak i mój jesteśmy bardzo jasne karnacji... No ale lepiej zrobić badanie. I jeszcze też skierowanie do poradni rehabilitacyjnej mamy bo Zuzia często trzyma głowę troszkę na jeden bok i w poradni pokażą nam jak mamy Ją układać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ania to krzywe ulozenie to tzw asymetria ulozeniowa, niektore maluchy tak maja Olga dlugo tak lezala a teraz jest ok. Dobrze ze macie szcepienie juz za soba 🙂
my jutro na usg brzuszka i glowy 🤨 pediatra zalecila bo Olga ma od urodzenia naczyniaka na raczce i trzeba sprawdzic czy nie ma gdzies w srodku takich 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zuzia dzielna dziewczynka 🙂 to moja Ula jest histeryczka za to 😜 a waga dogania juz Ule 😮 niezle niezle 😁

A mi sie znow mega zator w poersi zrobil 🤔 boli jak cholera i znow Ulka nie chce z tego cyca pic, bo smak mleczka nie ten...no wiec najpierw podstepem ja bralam i smarowalam sutka boboticem, to chwile pila a za chwile znow nie chiala...no wiec siedze i odciagam laktatorem 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka to niefajnie z tym cycem 😞 Ciekawe dlaczego znowu Ci się zrobił zator... Myślałam, że jak już laktacja jest unormowana i karmi się tyle miesięcy to że już się nie robią zatory, że tylko na początku. Ale jak widać się robią 🤢
Zuza i Ula idą łeb w łeb 😜 Tylko Zuzka jeszcze nie czyta gazet :P Ale za to potrafi robić dziury w ubrankach hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehehe no dziewczyny równiutko 🙂 Ula po szczepieniach tez dostala czopka i spala cala noc bez pobudki...
Ten zator to pewnie przez to, ze teraz nie mam tak piersi wyproznianych, bo inne jedzonko Ula dostaje i jak ja nosze to naciskam na piers i stad te zatory, czasem mnie tez kopnie przy zabawie i teraz mama cierpi 🤨

aaa no i dzis rozliczylam pita i wyszlo, ze do zwrotu mamy 790 zl 🤪 🤪 bedzie na miesieczny pobyt Ulci w zlobku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No nasz mały terrorysta wreszcie poszedł spać 🙂 Jestem wykończona jak nie zmieniam się w noszeniu z dziadkami. Nie chcę nawet myśleć o dniu jutrzejszym.
Igorek też czasem po kąpieli bardzo płacze. Ale ja nie daję mu leków. U niego to ze zmęczenia i wtedy już nie wie czy lepiej spać czy jeść, więc wyje.
Karolka pewnie produkcja musi się dopasować do ilości jaką zjada teraz Ula. Fakt, że ucisk nie pomaga. Czasem jak po nocy wstaję to też mam cycka jak balon, bo jakoś na nim leżałam czy jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Biedna Karolka, jak ja sobie przypomnę ten ból 🤨 Pamiętaj, liść kapusty najlepszy 😁 Babciny sposób ale mi zawsze pomagał 🙂 tylko nie pachnie ładnie 🤔 Mamy się z tymi cyckami... Karolka a będziesz ściągała na zapas i mroziła pokarm jak pójdziesz do pracy?
Zuzi życzę przespanej nocki 🙂 oby jej się nie śniło te szczepienie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sto lat dla Igorka 🙂

Mozna odliczyc nawet miesiac, w ktorym dziecko sie urodzilo 🙂
Ajablonka nie bede odciagac pokarmu, chce zeby mi sie laktacja unormaowala tylko na wieczorne, nocne i poranne karmienie. Pozniej Ula bedzie w zlobku, to rano dostanie kaszke, pozniej cos do podjedzenia, pozniej obiadek, pozniej deserek, w miedzyczasie jakies pićku i pozniej bedzie juz w domku przy cycu 😁 nie cierpie laktatora, a tez nie mam az tyle pokarmu, zeby mrozic...poza tym nosic takie do zlobka to mi sie nie chce 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No może i tak, mnie przeraża to jak Asi zorganizować jedzenie jak ja nie mam pojęcia o tym hehe 🙂 muszę poczytać co i jak i już niedługo zacząć jej normować, ja to bym pościągała trochę chociaż na początek... Teściowa by jej dawała butelka chociaż na początku.. a mam teraz trochę więcej i kilka pojemniczków bym zamroziła...

Ulcia ma dziś 55 😁 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bo Ulka to dziewczyna na 5 😁
Ula nie pije z butli to wątpie, zeby panie w zlobku bawily sie z innym sposobem podawania mleczka...tez nie wiem czy byloby dobrze przechowywane, wiec wole nie 😉 soczek jej w zupelniosci wystarczy. Mojej siostry synek tez mial butelkowstret i od 8 miesiaca zycia byl w zlobku i dal rade bez mleczka. A moja siostra karmila go po pracy, w nocy i rano przed zlobkiem i tak ciagnela do 1,5 roku 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja, buziaczki dla Igorka 🙂

A ja już jestem zmęczona dzisiejszym dniem. Mała trochę marudziła i zasnęła dopiero kilkanaście minut temu.
Jutro na szczepienia, więc trzymajcie kciuki 🙂 Ciekawa jestem ile mój klopsik waży 🙂

Dobrej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja Zuzka płakała po kąpieli bo dziś szczepienie mieliśmy :/
Buziaczki dla Igorka 😘 😘 😘

A z tą ulgą na dziecko to się co do dnia odlicza bodajże 3,09 za każdy dzień 😜 Mi wyszło jakoś 250zł z groszem. Majątek 😉 Ale będzie na miesiąc na pampersy i mleczko 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja się dowiadywałam w urzędzie jakieś 2 tyg. temu i babeczka w informacji mi powiedziała, że dokładnie co do dnia trzeba policzyć i 3,09 za dzien jest i obliczyć... Więc lepiej si,ę Karolka dowiedz dokładnie. A ja jeszcze też się zapytam jak będę się rozliczała. Bo teraz to zgłupiałam :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
"Gdy dziecko urodzi się w trakcie roku kalendarzowego lub w przypadku rodzin zastępczych i opiekunów prawnych, przyznana zostanie nad nim opieka, obniżka przysługuje proporcjonalnie - 92,67 złotych za każdy miesiąc sprawowania władzy nad małoletnim. Jeśli narodziny nastąpiły w połowie miesiąca, także rozlicza się całą należną za ten miesiąc kwotę."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
"Biologiczny rodzic nabywa uprawnienia do tej władzy z chwilą urodzenia dziecka. W praktyce ważny jest nie dzień, a miesiąc narodzin. Jeśli był to nawet ostatni dzień października 2012 roku, ulga należy się za cały ten miesiąc, za listopad i za grudzień. Miesięczne odliczenie wynosi 92,67 zł."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...