Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witam 🙂

FiAnn ja słyszałam o jednym sposobie na zazdrosne dzieci, który się u paru osób sprawdził. Niezależnie od tego, czy to chłopiec czy dziewczynka, trzeba dziecku kupić lalkę. I jakoś wytłumaczyć, że tak jak Ty się opiekujesz Tomeczkiem to tak samo Karol musi się opiekować lalką. Np. jak przebierasz, to On niech też przebiera lalkę i trzeba przy tym wszystko tłumaczyć co się robi. Jak karmisz, to musi też karmić lalkę, jak kąpiesz to On niech kąpie lalkę w np. w misce.
Wypróbuj, może akurat się sprawdzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
witam sie 🙂
FiAnn wspolczuje, ja ledwo jedno dziecie ogarniam, bo czasem ze zmeczenia padam, a co dopiero Twoja sytuacja 😮
My drugiego dziecka poki co nie planujemy i nie wiem czy w ogole bedziemy... wiem, ze byloby ciezko z dwojka malych dzieci, poza tym z terazniejsza sytuacja materialna starcza nam na wychowanie jednego dziecka, no i jesli byloby kolejne, to musielibysmy miec wieksze mieszkanie, a to raczej nie wchodzi w gre...
aaa no i zapomnialam dodac, ze do dzis mam koszmary zwiazane z moim porodem, wiec psychicznie nie bylabym gotowa do kolejego porodu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
FiAnn też słyszałam o tym sposobie z lalką, można spróbować. Współczuję Ci bardzo takiej sytuacji... Ja dziecko chce mięć za parę lat, max 5 🙂 ale od razu szykuję się na cesarkę gdzieś prywatnie, bo nie chcę drugi raz tego przechodzić...
Ja wam nie pisałam ale mnie przy porodzie męczyli 12 h a później i tak mi cięcie zrobili, czyli tak naprawdę przeżyłam 2 porody... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ania1301 napisał(a):
Nacudja napisał(a):
Nareszcie zasnął. On chce być noszony przodem do świata, a ja się przy tym wyginam do tyłu, żeby nie był za bardzo w pionie. Nie wyrabia mi kręgosłup 😞


a może nosidełko by się sprawdziło w takiej sytuacji ? 🙂 Można i przodem i tyłem nosić w nim dziecko 🙂

Ania on jest chyba za mały na nosidełko, a na pewno za słaby. Nawet główki w pionie nie umie jeszcze trzymać. Póki co mama musi się wyginać, a po odłożeniu dziecka robię koci grzbiet, żeby powyginać się w drugą stronę 🙂

Dziś Mały zostaje z dziadkiem, a my z mamą śmigamy na zakupy. Chociaż na ludzi sobie popatrzę 😉 Dziadek będzie miał chrzest bojowy, bo ściągnęłam mu mleko i sam będzie wnuczka karmił 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My nie mamy nosidełka. Mam chustę, ale nie chce być w niej noszony, więc zastanawiam się czy jest sens znów wydawać kasę na coś z czego mam w sumie szansę nie skorzystać... 🤨

W końcu dla dziadków kupiłam coś takiego:
http://allegro.pl/odcisk-bobasa-raczki-stopki-chrzest-roczek-chrzest-i2944276223.html
Jednak będę próbować z tymi odciskami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira wysłałam Ci dziś SS 🙂
Nacudja tam jest napisane, bardzo łatwo się to robi, zdasz nam relacje, czy faktycznie tak jest 🙂
Danusia Ty po Pampersy do Pszczyny do Kauflandu będziesz jechała?? Ja włąśnie wróciłam i wzięłam 2ostatnie paczki rójek. A czwórek jeszcze sporo było 🙂 Ale raczej szybko trzeba kupować bo przy mnie 2 babki brały po kilka paczek czwórek więc mogą szybko się skończyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
My dziś rano na szczepieniach byłyśmy 🙂 Natalka przeszła je super 😁 Zapłakała tylko na wkłucie a potem "gadały" sobie z pielęgniarką środowiskową 😁 I cały czas się śmiała 😁 Ale była tak zmęczona (od 6 rano w zasadzie nie spała), że w czasie odczekania tych 30 minut w przychodni zasnęła mi na rękach 😮 Potem pojechałyśmy do Kauflandu po pampersy - u nas czwórek już wogóle nie było, a trójki zostały chyba 5-6 op. 😮 Wzięłam dwa opakowania. Godzinę później M pojechał, bo chciał dokupić to już nie było.

Karolka, Ty używasz tych pomarańczowych. One nie przeciekąją? Bo te zielone, których do tej pory używałyśmy mają jakąś dodatkową warstwę absorbującą. Ale te pomarańczowe zapachowo są lepsze od zielonych 🙂

Jak wróciłyśmy do domku, to Natka została nakarmiona i od razu zasnęła bidulka. Spała bite 5 godzin 🤪 Potem obudziła się przed 17, zjadła i znowu chyba w kimę pójdzie, bo jej się oczy kleją i jest marudna. Wykończyło ją to szczepienie. Dobrze, że tylko jedno wkłucie było. Teraz kolejne 28 lutego.

Pytałam się pediatry o to ulewanie i podawanie nowych pokarmów dziecku. W związku z ulewaniem Mała dostała skierowanie na usg jamy brzusznej. Pani doktor chce wykluczyć refluks. Co do karmienia, to okazuje się, że przy dzieciach karmionych piersią o skłonnościach do alergii nowe dania podaje się dopiero w 6 miesiącu 😮 Należy zacząć od ziemniaka, potem marchewka, potem marchewka z ziemniakiem i dopiero na koniec jabłko, jako owoc, który ma cukier i może być dla dzieci z alergią alergizujący. A gluten też podawać w 6 miesiącu w formie pół łyżeczki mąki pszennej np. do ziemniaka. Mam wątpliwości co do tych zaleceń pediatry apropos glutenu, może zacznę Małej wcześniej podawać w formie kaszki manny.

Nacudja, ja miałam problem ze zrobieniem tego odcisku. I u mnie sechł z 7 dni, a na koniec stwierdziłam, że nie do końca mi się to podoba. Kupię jak dostanę pensję taki zestaw do odlewów. Na wrześniówkach Tusia dała linka i szalenie mi się to podoba.
A dziadkowie dostaną na swoje pierwsze święto album z wywołanymi wszystkimi zdjęciami z sesji 🙂 Dziś byłam u fotografa i oddałam płytkę do zrobienia.

Aniu, dziękuję kochana 😘 Wyślij mi teraz proszę dane do przelewu i kwotę, to od razu zrobię przelew 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania- bylam w kauflandzie w Czechowicach i tez juz bylo malo, ale kupilam znowu czworek 4 paczki wiec zapasow mamy ze hoho 🙂

Nacudia- my wlasnie dostalismy identyczny, jesli moge cos doradzic to tam pisze ze odcisk trzeba robic jak ma konsystencje masla, ale jak to rozrobisz z woda to jest bardzo plynne i mysmy mysleli ze to zwykly gips wiec dlugo trzeba bedzie czekac, ale chyba po 5 czy 10 min to juz bylo twardsze niz maslo wiec wyszlo srednio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a u nas w kauflandzie juz nie ma 3 i 4 z pampów 😮
Deira te pomaranczowe sa jak dla nas super, nie przeciekaja i pupka malej po calej nocy w sikach jest nienaruszona 😁 😁 no ale niestety teraz nie zakupimy 🤨
Nie wiem o co Ulce chodzi, wykapalismy ja i jak ja mam karmic to zaczyna sie ryk 😮 myslalam, ze moze ja brzuszek boli, bo 2 dni nie srala, no to dalam jej bobotic. Juz sie nie prezy, ale co ja przystawiam do cyca to wyje 🤔 zajebiscie po prostu, niech mi jeszcze z cyca przestanie jesc, to dopiero bedzie - z glodu mi padnie 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka, a może to problem "ząbkowy"? Bo gdzieś czytałam, że jak zaczynją boleć dziąsła to dziecko może odmawiać ssania, bo wtedy bardziej bolą.

Moja padła po 18-tej, ale wcześniej dostała jakichś strasznych spazmów 😞 Pewnie szczepienie jej się przypomniało 😞 Po 15 minutach się uspokoiła i padła zmęczona. Nie mam sumienia jej kąpać ani nawet robi podstawowej toalety. Ubrałam tylko w pidżamkę i niech bidulka już śpi. Jutro ją wykąpię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ula padla. jak sie tak darla to polozylam sie obok niej i podalam cyca z innej perspektywy - od razu zassala, pierła soczyscie 2 razy i zasnela 🙂 czyli to pewnie cos w brzuszku jej przeszkadzalo jednak..nie wiem co z nia, ona codziennie ma jakies soczyste pierdy, niewazne, czy zrobi kupe czy nie to i tak przuszek ja meczy 🤔 mam nadzieje, ze z czasem jej przejdzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka poród miałam tragiczny ale lepiej że skończyło się cesarką niż kleszczami czy próżno-ciągiem... 😮 ale oczywiście musiało być załatwiane przez znajomości... Ale nie ma co wspominać 🙂
Nacudja ja pytałam lekarza jak byłam z małą na bioderkach o nosidełko to powiedział że jak dziecko zacznie samo siadać to najlepiej dopiero wtedy je używać
My nadzień babci i dziadka robimy niedzielny obiad a w prezencie ramkę ze zdjęciem + kilka fotek Asi na wymianę 🙂
Pampersy jednak kupiłam nastepne do moich zapasów u nas było sporo 3 i klika 4, ja narazie wzięłam 3 dla małej.
Mam do Was pytanie, co stosujecie dla dzieciaczków do smarowania pupki żeby nie odparzać ? Ja mam taki krem zdrowa pupka a jutro jest w rossmanie w promocji bephanten i nie wiem czy warto to kupić bo ma tylko 30 g a kosztuje 16,99... jak myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asia-mi tez chcieli wyciagac mala proznociagiem bo nie moglam wypchnac mojego 4 kg slonika, ale jak tylko uslyszalam jak lekarz pyta poloznej czy jest na sali vacum zaczelam pchac ze wszystkich sil i sie udalo 🙂 grunt to odpowiednia motywacja jednak 🙂
jak po znajomosci? mi chcieli zrobic cc po pierwszej nieudanej probie wywolania ale sie nie zgodzilam.
W Skandynawi prawie polowa dzieci przychodzi na swiat przy uzyciu vacum i sa zdrowe wiec nie taki diabel straszny chyba.... no tyle tylko ze do tego trzeba zrobic naciecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ajablonka ja do pupy używam kremu przeciw odparzeniom z Nivea i mam też Sudocrem ale sporadycznie smaruję dupkę Zuzce jak wydaje mi się, że jest czerwona.

Wg. mnie pomarańczowe Pampersy są troszkę lepsze od zwykłych. Jak będą w promocji to będę je kupowała, a jeśli akurat będę potrzebowała i ich nie będzie to wtedy zielone 🙂 Ale póki co mam 4,5 paczki pomarańczowych, 1,5 paczki zwykłych i prawie całą paczkę Dady. Więc zapas myślę, że do następnej promocji jest 😁
Kupiłam dziś chusteczki z Cleanic o których wczoraj pisałam i będę testowała ale już jak otworzyłam to mogę powiedzieć, że nie są aż tak mokre jak z pampersa. Do siuśków będą ok, ale do grubszej sprawy, obawiam się, że lepsze będą z pampersa, bo te mogą okazać się za suche. Jeszcze tylko muszę kupić z Dady i sprawdzić 🙂

Dziś wpadły do mnie 2 kumpele z pracy i przed chwilką pojechały 🙂 Ile zmian u mnie w centrali!!! Połowa ludzi nowych.... Ale przynajmniej sobie poplotkowałyśmy troszkę a tatuś bawił Zuzankę. Matko jaka Ona dzisiaj marudna.... nie wiem czy to po tym szczepieniu jeszcze, tylko na rączkach chciała się nosić cały czas, a na matę lub do leżaczka to max na 20 minut. I nie chciała jeść 😞 Pociągnęła butlę pół minuty i wrzask... Dopiero po 18 wypiła 80ml herbatki i o 21 120ml mleczka i zasnęła. Chyba mi ktoś dziecko zauroczył bo Ona przecież nigdy taka nie była....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja w tej chwili niczym nie smaruje pupki Ulce, tylko troche pudru przy kazdej zmianie pieluszki. Ale bepanthen moge polecic, super sie sprawdza na pupci, stosowalam jak mala miala na poczatku odparzona, od razu byla poprawa a na drugi dzien juz sladu po odparzeniu nie bylo. A ta cena u Ciebie to jest nawet ok, wiec bierz smialo 🙂
Bardzo wspolczuje porodu, moj tez nie byl za ciekawy, bo lezalam w meczarniach 3 dni, a jak w koncu doszlo do akcji porodowej to nie miala sily przec i wyciskali mi mala na sile 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka wg mnie nie, bo można za mocno przechylić i za dużo dziecku poleci do buźki, a na picie ze szklaneczki przyjdzie pora w swoim czasie. Ale to jest moje zdanie 🙂

Ja mam ten kubek http://allegro.pl/lovi-kubek-360-junior-250-ml-mix-kolorow-i2953939968.html
, i wg mnie jest lepszy, bo nie poleci za dużo tylko tyle ile dzieciątko będzie w stanie przycisnąć ustami. Ale też jeszcze leży w szafie w pudełku i może jak Zuza będzie miała pół roku to wypróbujemy 🙂
Tak samo mam niekapek z twardym, gumowym dziubkiem, gdzie jest napisane, że od 4m-ca ale jakoś sobie nie wyobrażam dawać z niego Zuzce, bo ma wielką dziurę i z całą pewnością by się krztusiła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja do smarowania pupki stosuje krem Nivea przeciw odparzeniom, ale jak zaczyna sie robic problem to siegam po sudocream i jest ok 🙂

To wyjscie na zakupy poprawilo mi humor, bo ostatnio kiepsko bylo. Nie dosc, ze polazilam po sklepach, udalo mi sie cos kupic, to jeszcze moglam to robic bez dziecka 🙂 Niestety potrzebuje od niego czasem odpoczac. czy to zle? Dziadek stanal na wysokosci zadania, choc z karmieniem cos nie poszlo. Godzine sciagalam zarcie 120 ml, a Mlody wciagnal raptem polowe. Czyzby z butli nie smakowalo tak jak z cyca 😉 Zastanawiam sie tez czy mamy odpowiedni smoczek. Jaki powinien byc dla dzieci 3 miesiecznych, ktore sa karmione tylko piersia, a butla to sporadyczna historia?

Troche mnie przerazacie z ta promocja, ze tak szybko schodza te pieluchy. Ja jutro sie wybieram do kauflandu, to pewnie bede musiala sie obejsc smakiem i skoncze w biedronce i kupie dade 🙂

Deira super, ze Natalka byla taka dzielna i ze wszystko ok 🙂 Igorek dzis tez spi na brudasa, bo za pozno od moich rodzicow wrocilismy i byl juz mocno marudny, to nie przedluzalam meczarni 😉
Karolka mocno dziwny ten kubek 🙂 Tak jak Ania uwazam, ze mozna za mocno przechylic i tylko wiecej roboty bedzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia ja też parłam z całych sił ale Asia się jakoś odwróciła i cofała się po skurczu, po znajomości czyli dlatego ze moja mama jest pielęgniarka i p. dr powiedziała że zrobili to dlatego żeby nie uszkodzić dziecka bo kleszcze czy vacum mogą mieć skutki uboczne....
Ania faktycznie te chusteczki cleanica są bardziej suche. czasami i Pampersa są za słabe na kupę mojej Asi, tak potrafi narobić że muszę ja brać pod kran i bieżąca wodą myć hehe Ania a czym Ty się zajmujesz? Gdzie pracujesz?
Karolka ten kubeczek myślę tak jak Ania że trochę niebezpieczny ale ten co y Aniu masz jest super, sama chyba taki kupię 🙂
Nacudja ja też dziś miałam chwilę dla siebie, wyszłam na zakupy, do kosmetyczki i fryzjera aby trochę odpocząć. Myślę że to nie jest źle bo też musimy chwilę odpocząć fizycznie od naszych pociech, dla nich to też zadziała na plus, mama zadowolona to i dziecko szczęśliwe 🙂 u mnie mąż jest na urlopie to mam teraz trochę luzu 😁 Najwspanialej jest rano jak to on wstaje i przebiera małą a ja mam jeszcze cenne 5 min 🙂 PS. Dziadek zuch 🙂 medal mu się należy hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...