Skocz do zawartości

czerwcóweczki 2013 | Forum dla mam


magdad86_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 876
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hania83 napisał(a):
Mam do Was pytanie dziewczyny, czy do bezikowego dochód za 2011r, dzieli się dwie osoby - matkę i ojca czy na troje wliczając nowonarodzone dziecko? Pytam bo nie wiem czy warto się o to starać, bo jeśli tylko na dwoje się to dzieli to nie załapię się niestety 🤢


Dochód dzieli się na trzy, tak mi powiedziano, dzwoniłam specjalinie, żeby zapytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania13 napisał(a):
Witajcie moje kochane, melduje się i ja. Nareszcie udało mi się zalogować obym nie miała więcej problemu z logowaniem.
Więc u nas w miarę ok 🙂 tylko mamy problem z kupką od poniedziałku nie robiła a wczoraj zrobiła ale nie za dużą, boje się żeby nic jej nie było 😞 . Ściągam jej mleko i daje co 3 godziny 120 ml a jak nie starcza mojego mleka to mm. Bączki robi nieźle tylko czasami przy tym się na chwile rozplacze i zaczerwieni. Podaje jej miedzy karmieniami wodę i raz dziennie herbatkę koperkową, kładę na brzuszku,a do odbicia na ramieniu.
Uciekam bo płacze. Nawet nie wiecie jak się cieszę że juz jestem z wami.
Dla wszystkich mamusi i dzidziusiów buziaczki.

Dzieci karmione piersią mogą nie robić kupki do 10 dni i to też jest normalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam dodać, że byłyśmy wczoraj na usg bioderek 🙂 na szczęście są prawidłowe obie nóżki Ia 🙂 przepisał nam steryd na oczko, ale stwierdził, że to mu wygląda na kanalik 😞 bo znowu zaczęło ropieć, ale 2 razy mocniej !! na razie pomógł, w pon. mamy wizytę u okulisty o dziwo na nfz! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hullu napisał(a):
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1070037_493590457386043_525213763_n.jpg


ale fotke strzeliłam 🙂)

Słodziak !! 🤪 podobny jest do mojej pannicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Zapomniałam dodać, że byłyśmy wczoraj na usg bioderek 🙂 na szczęście są prawidłowe obie nóżki Ia 🙂 przepisał nam steryd na oczko, ale stwierdził, że to mu wygląda na kanalik 😞 bo znowu zaczęło ropieć, ale 2 razy mocniej !! na razie pomógł, w pon. mamy wizytę u okulisty o dziwo na nfz! 😉


dobrze, ze jest ok 🙂 my mamy 19.08 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hullu napisał(a):
Blue napisał(a):
Zapomniałam dodać, że byłyśmy wczoraj na usg bioderek 🙂 na szczęście są prawidłowe obie nóżki Ia 🙂 przepisał nam steryd na oczko, ale stwierdził, że to mu wygląda na kanalik 😞 bo znowu zaczęło ropieć, ale 2 razy mocniej !! na razie pomógł, w pon. mamy wizytę u okulisty o dziwo na nfz! 😉


dobrze, ze jest ok 🙂 my mamy 19.08 🙂

To też będzie miał 8 tyg. albo 9 😁 bo nie chce mi się liczyć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hullu napisał(a):
Blue napisał(a):
hullu napisał(a):
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1070037_493590457386043_525213763_n.jpg


ale fotke strzeliłam 🙂)

Słodziak !! 🤪 podobny jest do mojej pannicy.


po mamusi hihih 🤪

No pewnie 😜 ja tak zawsze mówię, choć na razie moja jest podobna do mojego męża, ale to nic liczę, że się zmieni. Starsza córa też na początku była do niego podobna, a z każdym miesiącem zaczęła się zmieniać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
hullu napisał(a):
Blue napisał(a):
hullu napisał(a):
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1070037_493590457386043_525213763_n.jpg


ale fotke strzeliłam 🙂)

Słodziak !! 🤪 podobny jest do mojej pannicy.


po mamusi hihih 🤪

No pewnie 😜 ja tak zawsze mówię, choć na razie moja jest podobna do mojego męża, ale to nic liczę, że się zmieni. Starsza córa też na początku była do niego podobna, a z każdym miesiącem zaczęła się zmieniać.


on tez idzie w ojca. tylko oczy ma moje i usta 😉
bedzie mial 9 ;-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu wkońcu Ci się udało i jesteś z nami 🙂 Cieszę się 🙂
Może i reszta dołączy.
Natalia nadal się nie odzywa.. No i ciekawe co u Ivonne, też milczy.
W sumie wcale się nie dziwię, ja też rzadko kiedy mam czas odpisać 😉 Ale czytam non toper. 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a wogole to Mały budzil sie dzis co godzine!! :/ czyli spal po pol godziny bo zanim zjadl i usnal... czuje sie jak wrak.. nawet nie mam sily z nim na spacery chodzic... za mnie ktos wychodzi a ja odsypiam :/ 😠 jestem zła na siebie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hullu napisał(a):
a wogole to Mały budzil sie dzis co godzine!! :/ czyli spal po pol godziny bo zanim zjadl i usnal... czuje sie jak wrak.. nawet nie mam sily z nim na spacery chodzic... za mnie ktos wychodzi a ja odsypiam :/ 😠 jestem zła na siebie...

Ciesz się, że ktoś wychodzi, ja byłam i jestem ciągle sama. Sama się sobie dziwię jak daję radę. Teraz z 2 jest jeszcze gorzej, jak chcę spać to starsza nie chce a jak starsza śpi to np. młoda nie chce 😉 ciężko mi je zgrać na raz. A 2,5latki nie zostawię bez opieki, bo ona wtedy strasznie broi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
hullu napisał(a):
a wogole to Mały budzil sie dzis co godzine!! :/ czyli spal po pol godziny bo zanim zjadl i usnal... czuje sie jak wrak.. nawet nie mam sily z nim na spacery chodzic... za mnie ktos wychodzi a ja odsypiam :/ 😠 jestem zła na siebie...

Ciesz się, że ktoś wychodzi, ja byłam i jestem ciągle sama. Sama się sobie dziwię jak daję radę. Teraz z 2 jest jeszcze gorzej, jak chcę spać to starsza nie chce a jak starsza śpi to np. młoda nie chce 😉 ciężko mi je zgrać na raz. A 2,5latki nie zostawię bez opieki, bo ona wtedy strasznie broi.

wolalabym sama to robic ale nie mam sily 😞
jak Nina podrosnie to bedziesz miala wesolo w domu z dziewczynkami ;-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hullu napisał(a):
Blue napisał(a):
hullu napisał(a):
a wogole to Mały budzil sie dzis co godzine!! :/ czyli spal po pol godziny bo zanim zjadl i usnal... czuje sie jak wrak.. nawet nie mam sily z nim na spacery chodzic... za mnie ktos wychodzi a ja odsypiam :/ 😠 jestem zła na siebie...

Ciesz się, że ktoś wychodzi, ja byłam i jestem ciągle sama. Sama się sobie dziwię jak daję radę. Teraz z 2 jest jeszcze gorzej, jak chcę spać to starsza nie chce a jak starsza śpi to np. młoda nie chce 😉 ciężko mi je zgrać na raz. A 2,5latki nie zostawię bez opieki, bo ona wtedy strasznie broi.

wolalabym sama to robic ale nie mam sily 😞
jak Nina podrosnie to bedziesz miala wesolo w domu z dziewczynkami ;-P


A ja się przyznam bez bicia, że jeszcze ani razu z Hanią nie byłam na spacerze! Wystawiam młodą na balkon, i tam śpi w gondoli po kilka godzin dziennie! Ja mam wtedy czas dla Poli, ogarnąć mieszkanie, a jak Pola jest u dziadków, lub z babcią na placu zabaw, to normalnie kładę się i śpię! Nastawiam budzik tylko na karmienie Hani... Bo ona na balkonie super śpi. A i ja mogła bym przespać pół dnia ;-)
Jak nie macie balkonu, to stawiajcie dzieciaki przy otwartym oknie i same odpoczywajcie, pośpijcie z godzinkę. Jeszcze się nachodzicie na spacery z dzieciakami do bólu. Teraz ile się da dbajcie o siebie i swoje samopoczucie. 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hullu napisał(a):
Blue napisał(a):
hullu napisał(a):
a wogole to Mały budzil sie dzis co godzine!! :/ czyli spal po pol godziny bo zanim zjadl i usnal... czuje sie jak wrak.. nawet nie mam sily z nim na spacery chodzic... za mnie ktos wychodzi a ja odsypiam :/ 😠 jestem zła na siebie...

Ciesz się, że ktoś wychodzi, ja byłam i jestem ciągle sama. Sama się sobie dziwię jak daję radę. Teraz z 2 jest jeszcze gorzej, jak chcę spać to starsza nie chce a jak starsza śpi to np. młoda nie chce 😉 ciężko mi je zgrać na raz. A 2,5latki nie zostawię bez opieki, bo ona wtedy strasznie broi.

wolalabym sama to robic ale nie mam sily 😞
jak Nina podrosnie to bedziesz miala wesolo w domu z dziewczynkami ;-P

Nie mogę się doczekać aż Nina podrośnie i będzie się bawić z Laurą 🙂 albo ona będzie razem z nią raczkować czy uczyć chodzić 😁 dzisiaj rano wstała i mówiła "moja dzidzia" 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

armiatka napisał(a):
hullu napisał(a):
Blue napisał(a):
hullu napisał(a):
a wogole to Mały budzil sie dzis co godzine!! :/ czyli spal po pol godziny bo zanim zjadl i usnal... czuje sie jak wrak.. nawet nie mam sily z nim na spacery chodzic... za mnie ktos wychodzi a ja odsypiam :/ 😠 jestem zła na siebie...

Ciesz się, że ktoś wychodzi, ja byłam i jestem ciągle sama. Sama się sobie dziwię jak daję radę. Teraz z 2 jest jeszcze gorzej, jak chcę spać to starsza nie chce a jak starsza śpi to np. młoda nie chce 😉 ciężko mi je zgrać na raz. A 2,5latki nie zostawię bez opieki, bo ona wtedy strasznie broi.

wolalabym sama to robic ale nie mam sily 😞
jak Nina podrosnie to bedziesz miala wesolo w domu z dziewczynkami ;-P


A ja się przyznam bez bicia, że jeszcze ani razu z Hanią nie byłam na spacerze! Wystawiam młodą na balkon, i tam śpi w gondoli po kilka godzin dziennie! Ja mam wtedy czas dla Poli, ogarnąć mieszkanie, a jak Pola jest u dziadków, lub z babcią na placu zabaw, to normalnie kładę się i śpię! Nastawiam budzik tylko na karmienie Hani... Bo ona na balkonie super śpi. A i ja mogła bym przespać pół dnia ;-)
Jak nie macie balkonu, to stawiajcie dzieciaki przy otwartym oknie i same odpoczywajcie, pośpijcie z godzinkę. Jeszcze się nachodzicie na spacery z dzieciakami do bólu. Teraz ile się da dbajcie o siebie i swoje samopoczucie. 😘 😘

Ja też często otwieram okno, bo nie mam balkonu i śpi wtedy w wózku albo łóżeczku. Polcia jest starsza, więc dużo więcej rozumie 🙂 no, ale z drugiej strony nie chciałam dużej różnicy wieku to teraz nie mogę narzekać. Nie można mieć małego dziecka z rozumem 4-5l 😁 a szkoda!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hullu moja też dziś daje popalić, nie śpi walczy ze snem. Nie za bardzo idzie coś porobić. A zdjęcie zaje.. fajne, ale słodziak, nie wygląda na takiego co by dawał mamie do wiwatu.

Podziwiam was dziewczyny co macie po dwie pociechy, mnie czasem ta moja jedna do szału doprowadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ekoladka napisał(a):
hania83 napisał(a):
Mam do Was pytanie dziewczyny, czy do bezikowego dochód za 2011r, dzieli się dwie osoby - matkę i ojca czy na troje wliczając nowonarodzone dziecko? Pytam bo nie wiem czy warto się o to starać, bo jeśli tylko na dwoje się to dzieli to nie załapię się niestety 🤢


Dochód dzieli się na trzy, tak mi powiedziano, dzwoniłam specjalinie, żeby zapytać.

Dziękuję 🙂 Tez mogłam zadzwonić, ale gapa ze mnie ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja dziś odbyłam ostatnią wizytę specjalistyczną tym razem u kardiologa. Wszystko jest w najlepszym porządku 🙂 Okulista, neurolog i laryngolog też Ok 🙂 Ehh następne wizyty kontrolne za pół roku. A teraz tylko rehabilitacja i sprawdzanie co jakiś czas morfologii i poziomu wapnia i fosforu. Powolutku wychodzimy na prostą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hania83 napisał(a):
A ja dziś odbyłam ostatnią wizytę specjalistyczną u kardiologa tym razem u kardiologa. Wszystko jest w najlepszym porządku 🙂 Okulista, neurolog i laryngolog też Ok 🙂 Ehh następne wizyty kontrolne za pół roku. A teraz tylko rehabilitacja i sprawdzanie co jakiś czas morfologii i poziomu wapnia i fosforu Powolutku wychodzimy na prostą.


Haniu! Rewelacja!!! Najgorsze już dawno za Wami! Teraz już tylko pozostanie Ci rozkoszować się urokami macierzyństwa! Cieszę się razem z Tobą, że Michałek ma się tak dobrze. Buziaki od Polci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hania83 napisał(a):
A ja dziś odbyłam ostatnią wizytę specjalistyczną u kardiologa tym razem u kardiologa. Wszystko jest w najlepszym porządku 🙂 Okulista, neurolog i laryngolog też Ok 🙂 Ehh następne wizyty kontrolne za pół roku. A teraz tylko rehabilitacja i sprawdzanie co jakiś czas morfologii i poziomu wapnia i fosforu Powolutku wychodzimy na prostą.


Rewelacja, cieszę się razem z wami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...