Skocz do zawartości

czerwcóweczki 2013 | Forum dla mam


magdad86_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 876
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
agapit napisał(a):
Ja chciałam w Boże Narodzenie ale nie wiem czy nie zrobie wcześniej ze względów finansowych. Chrzestnych tez mam wybranych choc nie wiem czy chrzestna sie zgodzi. A robicie w lokalu czy w domu bo ja chciałam w lokalu ale zastanawiam sie teraz nad kateringiem i zrobieniem w domu bo wyszło mi 18 osób.


Ja robię w domu na około 10 osób. Mam męża który potrafi dobrze gotować-jest kucharzem , także o jedzonko się nie martwię 🙂 a i zawsze taniej to wyjdzie niż lokal czy catering.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja czytam non stop, gorzej z odpisywaniem,bo internet mam tylko w tel. czesto mam tak, ze napisze jakis post i chce zapisac a tu brak zasiegu i juz drugi raz nie chce mi sie pisac. od czwartku do poniedz bylismy u tesciow bo maz dom im docieplal. w piatek Li nie chciała spac bo tam glosno było bo duzo ludzi i dziebji i dzieci a moja tesciowa mowi, ze mala nie moze zasnac bo niedojada albo ze brzuch boli. nie wiem czy ona by dobrze spala jakby ciagle ktos jej cos nad uchem gadal lub sie smial. w sobote bylocieplo wiec w wozku na dworzu i mala spala. w niedziele to samo. wczoraj jak zasnela o 23 to spala prawie do 6! na szescie w nocy ladnie spi. Co do chrztu to ja chrzcić nie będę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jesteśmy po spacerku Mati przespała godzinkę, potem bo obserwowała troszkę świat i do domku.

Jak wygląda kupka waszych maluszków?, bo mi się wydaję że mojej od wczoraj wieczorem jest za rzadka 🤨 Kolor niby ma musztardy z białymi kropeczkami czyli dobry, ale konsystencja nie jest gęstej śmietany tylko raczej jogurtu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zonanagazie napisał(a):
Jesteśmy po spacerku Mati przespała godzinkę, potem bo obserwowała troszkę świat i do domku.

Jak wygląda kupka waszych maluszków?, bo mi się wydaję że mojej od wczoraj wieczorem jest za rzadka 🤨 Kolor niby ma musztardy z białymi kropeczkami czyli dobry, ale konsystencja nie jest gęstej śmietany tylko raczej jogurtu.

Moja cały czas ma żółte rzadkie a nawet wodniste jakby kupki.
Znalazłam coś takiego http://canpolbabies.com/pl/porady/porada/users/14/841
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
zonanagazie napisał(a):
Jesteśmy po spacerku Mati przespała godzinkę, potem bo obserwowała troszkę świat i do domku.

Jak wygląda kupka waszych maluszków?, bo mi się wydaję że mojej od wczoraj wieczorem jest za rzadka 🤨 Kolor niby ma musztardy z białymi kropeczkami czyli dobry, ale konsystencja nie jest gęstej śmietany tylko raczej jogurtu.

Moja cały czas ma żółte rzadkie a nawet wodniste jakby kupki.

A dużo ich ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zonanagazie napisał(a):
Blue napisał(a):
zonanagazie napisał(a):
Jesteśmy po spacerku Mati przespała godzinkę, potem bo obserwowała troszkę świat i do domku.

Jak wygląda kupka waszych maluszków?, bo mi się wydaję że mojej od wczoraj wieczorem jest za rzadka 🤨 Kolor niby ma musztardy z białymi kropeczkami czyli dobry, ale konsystencja nie jest gęstej śmietany tylko raczej jogurtu.

Moja cały czas ma żółte rzadkie a nawet wodniste jakby kupki.

A dużo ich ?

W poprzednim poście podałam linka na temat kupek. Zależy od dnia, ale ogólnie robi kilka razy dziennie są też dni kiedy przy każdym karmieniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hullu napisał(a):
Hugolinka napisał(a):
co do becikowe to decyzje ze 1000 dostane a drugiego tysiaczka niestety nie.


a gdzie składałaś o ten drugi? i co skladalas? wytłumacz mi bo ja sie nie orientuje


Ja wszystko składałam w jednym miejscu. Nie wiem jak jest u was. MOPS czy inna taka placówka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki za odpowiedź.

Dziś byłam z Małym na spacerze, wczoraj też i mam dość. On nie może spokojnie na spacerze spać lub rozglądać się, lepiej się pruć na całą ulicę bez powodu :/ Wróciłam ze spaceru zła jak osa, teraz go nakarmiłam i poprosiłam siostre żeby go wziela bo musze odpoczac. 😠 😠 😠 😠 Dodam, ze wyszedl najedzony, przewiniety, itp i wszystko bylo ok... :/ Nie wiem juz czemu on sie tak pruje i krzyczy :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zonanagazie napisał(a):
A dziś rano karmię prawą piersią, a z lewej na ubranie kap, kap, po drzemce małej znów jedzonko, karmię lewą, a z prawej kap kap, że ja miseczki nie miałam pod ręką tyle się zmarnowało hehehe 😁


U mnie tak często jest, że z drugiej mi kapie, czasem wkładka w staniku się przesunie i mam plamę na koszulce 🥴. A jak mleko mi się zbiera to czuje swędzenie w piersiach 🙂.
Jak mały je a jest dużo mleka to samo tak smiesznie tryska a on albo się ksztusi ale ładnie odkasłuje więc sobie z tym radzi albo puszcza i w tedy mleko mu na twarz sika zanim mama zdąży zatkać 😁 😁 😁 czasem jest jeden strumień a czasem nawet trzy. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zonanagazie napisał(a):
Armiatka coś ucichła ? Ciekawe co u niej.

Moja Mati jest na samej piersi, i czasem zdarzy jej się jeść po godzinnej przewiewie i to wychodzi nawet czasem 10 karmień na dobę czy to źle ?


To dobrze bo mała coraz większa i częściej traz potrzebuje jedzonka 🙂 Mój Kacperek też czasem je co godzinkę i czytałam, ze w drugim miesiącu dzieci właśnie mogą jeść częściej ze względu na to, ze potrzebują więcej mleczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zonanagazie napisał(a):
Jesteśmy po spacerku Mati przespała godzinkę, potem bo obserwowała troszkę świat i do domku.

Jak wygląda kupka waszych maluszków?, bo mi się wydaję że mojej od wczoraj wieczorem jest za rzadka 🤨 Kolor niby ma musztardy z białymi kropeczkami czyli dobry, ale konsystencja nie jest gęstej śmietany tylko raczej jogurtu.


Mój rózne robi, czasem jest bardziej gęsta, czasem wodnista, szczególnie jak są tylko takie kleksiki, w nocy jest szarawa i niewiele jej więc chyba nocne mleko lepiej się wchłania u małego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mogę śmiało dołączyć do mam, które mają problemy z dzieckiem i karmieniami.. tylko nie mam pojęcia co z tym fantem zrobić. Jako, że mam wagę w domu to ważę małą co tydzień lub co 2 zależy. No i ostatnio ją zważyłam coś mnie podkusiło i wychodzi na to, że teraz tyje jedyne 100g na tydzień.. wcześniej tyła 200, bo w ciągu mieś. przytyła 1100g a teraz będzie z 700/800g niby jeszcze ujdzie, ale to mnie przeraża 😮 pije krótko przeważnie 5min. z różnymi odchyleniami. Specjalnie zaczęłam ją ważyć przed i po jedzeniu no i na te 5min. wychodzi 50ml mleka. Jak tyle wypije to się odrywa od piersi i nie ma mowy żeby dalej piła 🤢 krzyczy, płacze, że już nie chce, bo wciskam na siłę 😁 mąż wpadł na genialny pomysł, żeby odczekać i dać jej ponownie np, za 15min. no to tak zrobiłam i nie ma mowy żeby dalej piła nie chce wcale albo ssie kilka sekund i puszcza. Karmię głównie na leżąco i czasami na siedząco. Wcześniej tak fajnie jadła, a teraz nie wiem co jej odbija? 🤢 no i co najgorsze zje te 50ml a śpi 2-3godz. no to mam ją budzić co godzinę ? już sama nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
No to mogę śmiało dołączyć do mam, które mają problemy z dzieckiem i karmieniami.. tylko nie mam pojęcia co z tym fantem zrobić. Jako, że mam wagę w domu to ważę małą co tydzień lub co 2 zależy. No i ostatnio ją zważyłam coś mnie podkusiło i wychodzi na to, że teraz tyje jedyne 100g na tydzień.. wcześniej tyła 200, bo w ciągu mieś. przytyła 1100g a teraz będzie z 700/800g niby jeszcze ujdzie, ale to mnie przeraża 😮 pije krótko przeważnie 5min. z różnymi odchyleniami. Specjalnie zaczęłam ją ważyć przed i po jedzeniu no i na te 5min. wychodzi 50ml mleka. Jak tyle wypije to się odrywa od piersi i nie ma mowy żeby dalej piła 🤢 krzyczy, płacze, że już nie chce, bo wciskam na siłę 😁 mąż wpadł na genialny pomysł, żeby odczekać i dać jej ponownie np, za 15min. no to tak zrobiłam i nie ma mowy żeby dalej piła nie chce wcale albo ssie kilka sekund i puszcza. Karmię głównie na leżąco i czasami na siedząco. Wcześniej tak fajnie jadła, a teraz nie wiem co jej odbija? 🤢 no i co najgorsze zje te 50ml a śpi 2-3godz. no to mam ją budzić co godzinę ? już sama nie wiem.


Mi się wydaje, że jeśli przybiera na wadze, nawet te 100g na tydzień to jest ok. Gorzej by było gdyby spadała jej waga. Mi położna mówiła, żebym na siłe nie budziła dziecka do karmienia. I mówiła że normalne jest , że czasami mały może wypić za jednym razem 100ml a za kolejnym np.30ml. I tak też jest. Czasami mi nawet całą dobę piję po 30-50ml i nic więcej nie wypije. A są dni , że wypije nawet 160ml za jednym razem. Mój tez nie przybiera na wadze zbyt dużo, bo także około 800g na miesiąc ale w normie się znajduje i nie martwię się. A wczoraj o 19 wypił mi 60ml mleka i spał do 01:00 w nocy 😮 Musiałam go obudzić, by zażył lekarstwa, ale wcale głodny nie był 😮 Zważę go w sobotę i zobaczę jak tam przybiera. 21go miał 4120g. ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zonanagazie, a po dostawieniu mleka suplementujesz jakoś wapń? Czy oprócz mleka w czystej postaci odstawiłaś też masło i np. jugurty? Po ilu dniach od odstawienia był efekt?
Jak Mała ma dwóch fajnych wujków to podobno można nie brać matki chrzestnej tyko dwóch ojców chrzestnych.
Anita, dzielna jesteś z tym zachłyśnięciem! Ja bym pewnie spanikowała i nie wiedziała co robić.
Hullu, nasza też czasem płacze na spacerze. My mieszkamy na wsi i na spacery do rodziców obok chodzimy bo mają duży ogród. Jak płacze dłużej to po prostu wracamy do domu. Smoczka omijam szerokim łukiem.
Blue, skoro waga idzie w górę to może Mała teraz mniej potrzebuje. Sprawdź jeszcze czy dobrze łapie brodawkę bo jak za płytko to wysysa tyko to pierwsze mleczko a to drugie jej nie leci to się denerwuje. Z drugiej strony jakby nie dojadała to nie spałaby potem tak długo.

Pytałam Was kiedyś w którym momencie przewijacie dzieci w nocy. Znalazłam wreszcie swój sposób – nie przewijam. Może to niezbyt prawidłowe ale – Mała nie wybudza się przy nocnych karmieniach. a nie ma problemów z odparzeniami. Drugi dzień nie dostała już mm więc też jestem dumna, że wreszcie jesteśmy na samej piersi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
No to mogę śmiało dołączyć do mam, które mają problemy z dzieckiem i karmieniami.. tylko nie mam pojęcia co z tym fantem zrobić. Jako, że mam wagę w domu to ważę małą co tydzień lub co 2 zależy. No i ostatnio ją zważyłam coś mnie podkusiło i wychodzi na to, że teraz tyje jedyne 100g na tydzień.. wcześniej tyła 200, bo w ciągu mieś. przytyła 1100g a teraz będzie z 700/800g niby jeszcze ujdzie, ale to mnie przeraża 😮 pije krótko przeważnie 5min. z różnymi odchyleniami. Specjalnie zaczęłam ją ważyć przed i po jedzeniu no i na te 5min. wychodzi 50ml mleka. Jak tyle wypije to się odrywa od piersi i nie ma mowy żeby dalej piła 🤢 krzyczy, płacze, że już nie chce, bo wciskam na siłę 😁 mąż wpadł na genialny pomysł, żeby odczekać i dać jej ponownie np, za 15min. no to tak zrobiłam i nie ma mowy żeby dalej piła nie chce wcale albo ssie kilka sekund i puszcza. Karmię głównie na leżąco i czasami na siedząco. Wcześniej tak fajnie jadła, a teraz nie wiem co jej odbija? 🤢 no i co najgorsze zje te 50ml a śpi 2-3godz. no to mam ją budzić co godzinę ? już sama nie wiem.


Blue nie martw sie 700g /m-c to norma.
Może mała teraz potrzebuje już trochę mniej pokarmu a może zmienił się jego skład i wystarczy jej żeby zjadła mniej. Jezeli ci w ogole przybiera to nie ma co sie martwic. Dzieci przecież mogą mieć lepsze i gorsze dni. A moze jest jej za ciepło i tak jak dorosłym w tedy jej sie chce mniej jesc. Naprawde nie ma co sie az tak przejmowac. Buziaki dla małej 😘 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zucchini napisał(a):
Zonanagazie, a po dostawieniu mleka suplementujesz jakoś wapń? Czy oprócz mleka w czystej postaci odstawiłaś też masło i np. jugurty? Po ilu dniach od odstawienia był efekt?
Jak Mała ma dwóch fajnych wujków to podobno można nie brać matki chrzestnej tyko dwóch ojców chrzestnych.
Pytałam Was kiedyś w którym momencie przewijacie dzieci w nocy. Znalazłam wreszcie swój sposób – nie przewijam. Może to niezbyt prawidłowe ale – Mała nie wybudza się przy nocnych karmieniach. a nie ma problemów z odparzeniami. Drugi dzień nie dostała już mm więc też jestem dumna, że wreszcie jesteśmy na samej piersi.


Na drugi dzień praktycznie już nie było problemu, nie jem mleka i jogurtów, ale śmietanę do mizerii czy ser biały z makaronem jem. To nie są takie ilości jak miska mleka z płatkami. Łykam tabletki dla kobiet karmiących piersią. (o własnie muszę do apteki bo się skończyły)
Poważnie można mieć dwóch ojców chrzestnych nie musi być chrzestnej matki ?

A co do przebierania w nocy to już kiedyś pisałam, że położna powiedziała mi że jak mała nie ma problemów ze skórą tzn z odparzeniami to jak zrobi coś przy jedzeniu to nie ma potrzeby jej wybudzać przy przebieraniu jeśli śpi 3h to nie jest tak długo. Więc jest okej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zonanagazie, zobacz to:
"...Coraz częściej padają pytania o „niestandardowe” pary chrzestnych – np. osoby tej samej płci. Prawo kanoniczne jednoznacznie nie odrzuca takich możliwości, jest to sprawa indywidualna i wymagająca konsultacji oraz zgody osoby udzielającej chrzest. Sporo więc zależy od tolerancji kapłana."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.
Wróciłam z wyjcem od położnej - nakazała Espumisan, 10 kropli rano i wieczorem, bo może przez brzuszek sie tak drze, zobaczymy. I znów pleśniawki wróciły 😠
Mam już dość tego darcia się, mam nadzieje że mu przejdzie. Aaaa i kazała karmić w nocy co 3 godziny a nie co dwie, ciekawe jak ja to zrobie 😠
Waży 5.300 i położna mówi że Mały wygląda na 3 miesięczne niemowlę. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...