Skocz do zawartości

czerwcóweczki 2013 | Forum dla mam


magdad86_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
hullu napisał(a):
armiatka napisał(a):
No ślicznie maluszki przybierają. Super. Ja widzę że na Hanię pajacyki 56 już za małe są. I pampersy jedynki, które były za duże robią się idealne 😁
Hania dziś grzeczna. Pola też. Tylko ja jakaś śnięta łażę. Zrobie sobie kawusię z jednej łyżeczki, poł na pół z mlekiem bo padnę.
I znowu - jak przy Poli - zagina mi się czasoprzestrzeń! 😁 😁 😁 😁
Budzę się o 6:30 i raptem jest już 16, a za chwilę 20...


Mam to samo z czasem! Normalnie leci mi czas jak nie wiem...


Korzystacie z leżaczków-bujaczków? 🙂


Korzystam, tyle, że wkładam małą do tego leżaka specjalnie, żeby się przyzwyczajała, ale jej to niezbyt pasi... aczkolwiek już coraz dłużej w nim potrafi posiedzieć, a korzystacie z mat edukacyjnych, bo my dostałyśmy i rozwinęłam, żeby ją zobaczyć, ale ostatnio zwinęłam ją i stwierdziłam,że po co ma leżeć i się kurzyć i miejsce w naszej kawalerce zajmować 🙂
A co do czasu to też mi bardzo szybko leci, ostatnio dotarło do mnie,że mała ma już ponad miesiąc,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 876
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Blue no to mnie pocieszyłaś, też czasem sobie myślę, że taka jej uroda i że nie będę jej budzić co 3h w nocy, jak chce to sama potrafi się obudzić, a jak nie to nie, dziecko jak śpi to rośnie.
A co do oczu to ja też czuje jak leci woda,a robić mi to kazała 2 tygodnie i na kontrol,ale ja już dawno poprawę widziałam 🙂
Hania, moja ma ponad miesiąc i nie robi tyle co Twój mały, nie przekręci się z brzucha na plecy i na odwrót, a jak leży to zawsze głowa na boku, jak jest na brzuchu to to samo, głowa na boku i ani rusz. Ale jak ją trzymam albo leży na mnie na brzuchu, to głową ostro rusza i podnosi 🙂 Silna jest ale chyba leniwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nawet nie pamiętam co powinno umieć 1 czy 3 mieś. dziecko będę musiała poczytać 🙂 w książeczce zdrowia są też krótkie opisy na każdy miesiąc, ale wiadomo są odstępstwa nie każde dziecko rozwija się książkowo, moja np. siadała nieco później tak samo było z raczkowaniem i chodzeniem. Samodzielnie zaczęła chodzić jak miała 14mieś.
Ja też widzę ogromną poprawę jeśli chodzi o oczko 🙂 zobaczę jak będzie bez masażu oka czy to kanalik czy po prostu infekcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda na siłę dziecka nie utuczysz 😉 😁 moja pierwsza jak wmuszałam w nią mleko ładnie całą porcję wypiła, ja byłam wniebowzięta, że dziecko najedzone, a ona po prostu za chwilę wszystko wyrzygała 😁 od początku jadła poniżej normy jako kilkumieś. maluch potrafiła pić po 60ml mleka jednorazowo. Poniżej 2 roku życia nigdy nie wypiła 210ml mleka, kilkanaście razy może wypiła 180ml a tak to wiecznie od 30 do 150ml. Taki typ. Widzę, że druga też zaczyna iść w jej ślady.. Teraz powinna pić 120ml mm, a wypija po 3godz. maks 70. Kiedyś zważyłam ją przed jedzeniem i po jedzeniu z piersi wynik był oszałamiający 60ml 😉 cóż takie mam dzieci i nic z tym nie zrobię.

Byłyście już na usg bioderek? ja to zawsze muszę się spóźnić 😁 w czwartek mamy wizytę u ortopedy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja we wtorek ide na usg. Ale wydaje mi sie ze bede musiala pieluchowac. Wczoraj caly dzien nie robila kupy a dzis rano tak sie skupała , że musiałam ją pod zlewem myć bo chusteczkami nie dałabym rady. Na brzuch aż jej poleciało i na plecy. Wczoraj zasnęła o 21.30 i spała do 1.30. A potem to p6wno co 2 godz pobudka. I teraz już nie śpimy, nie licząc męya spiocha. Starsza ogłąda bajkę u siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam was dziewczynki, w dzisiejszym dniu. U nas noc norma, jedzenie co 3 lub 2 godzinki. Wczoraj ze mną było kiepsko, jak wróciliśmy z zakupów, to po godzinie miałam mroczki przed oczami, podobno blada jak ptasie gówno, kręciło mi się w głowie, mąż to aż się wystraszył. To już taki drugi raz. Doszłam do wniosku, że po prostu muszę za dnia się przespać, bo jak nie utnę sobie drzemki to takie efekty. A wczoraj nie miałam jak bo mała nie spała, a jak przyszedł mąż z pracy to ja do garów, potem do dziecka, sprzątanie bo już mnie nerwica brała na ten bałagan, no i zakupy.
Dziewczynki powiedzcie mi czy wspomagacie się jakimiś witaminkami dla karmiących piersią?
Zucchini my cały czas używamy wacików takich większych i ciepłej wody do pupy, chyba że jesteśmy po za domem wtedy chusteczki z pampersa zielone.
magdad86 mate edukacyjna fajna sprawa, ale dla sutszego szkraba.
Blue tu na stronie mamusie.net możesz trochę poczytać o rozwoju dziecka w różnych miesiącach czy tygodniach życia. USG bioderek i stawów u nas robili dzień przed wypisem ze szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
magdad86 napisał(a):
Blue no to mnie pocieszyłaś, też czasem sobie myślę, że taka jej uroda i że nie będę jej budzić co 3h w nocy, jak chce to sama potrafi się obudzić, a jak nie to nie, dziecko jak śpi to rośnie.
A co do oczu to ja też czuje jak leci woda,a robić mi to kazała 2 tygodnie i na kontrol,ale ja już dawno poprawę widziałam 🙂
Hania, moja ma ponad miesiąc i nie robi tyle co Twój mały, nie przekręci się z brzucha na plecy i na odwrót, a jak leży to zawsze głowa na boku, jak jest na brzuchu to to samo, głowa na boku i ani rusz. Ale jak ją trzymam albo leży na mnie na brzuchu, to głową ostro rusza i podnosi 🙂 Silna jest ale chyba leniwa.


Na wszystko przyjdzie czas 🙂 Nie ma reguł kiedy i co powinno robić takie maleństwo. Mój z dnia na dzień zaczął robić niektóre rzeczy. W sumie codziennie widzę w nim coś nowego. Codziennie też musze z nim sama ćwiczyć no i dodatkowo jeżdżę na rehabilitację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zonanagazie napisał(a):
. Dziewczynki powiedzcie mi czy wspomagacie się jakimiś witaminkami dla karmiących piersią?


Ja gdy karmiłam piersią stosowałam OMEGA MED PREGNĘ. Jednak są to dosyć drogie tabletki a łykałam po dwie. Cena była prawie 70zł za 60sztuk no i ciężko je było dostać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugolinka napisał(a):
Ja we wtorek ide na usg. Ale wydaje mi sie ze bede musiala pieluchowac. Wczoraj caly dzien nie robila kupy a dzis rano tak sie skupała , że musiałam ją pod zlewem myć bo chusteczkami nie dałabym rady. Na brzuch aż jej poleciało i na plecy. Wczoraj zasnęła o 21.30 i spała do 1.30. A potem to p6wno co 2 godz pobudka. I teraz już nie śpimy, nie licząc męya spiocha. Starsza ogłąda bajkę u siebie.

Czemu myślisz, że będziesz pieluchować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hania83 napisał(a):
zonanagazie napisał(a):
. Dziewczynki powiedzcie mi czy wspomagacie się jakimiś witaminkami dla karmiących piersią?


Ja gdy karmiłam piersią stosowałam OMEGA MED PREGNĘ. Jednak są to dosyć drogie tabletki a łykałam po dwie. Cena była prawie 70zł za 60sztuk no i ciężko je było dostać.


A ja prenatal classic on też jest dla karmiących i się zastanawiam czy jego znowu nie kupić...
Paznokcie ladne mialam od niego hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hugolinka napisał(a):
Bo wydaje mi się, że nie rozkłada nóżek tak szeroko jak powinna. Na razie jej nie pieluchuje ale pqzy noszeniu szeroko trzymam jej nóżki i jak klade na brzuch to nóżki tez szeroko


Uważam, że śmiało możesz pieluchować podwójnie maleństwo,, nie zaszkodzi, a może pomóc tylko.
Moja była ułożona pośladkowo i już w szpitalu mi kazali ją pieluchować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
magdad86 napisał(a):
Blue no to mnie pocieszyłaś, też czasem sobie myślę, że taka jej uroda i że nie będę jej budzić co 3h w nocy, jak chce to sama potrafi się obudzić, a jak nie to nie, dziecko jak śpi to rośnie.
A co do oczu to ja też czuje jak leci woda,a robić mi to kazała 2 tygodnie i na kontrol,ale ja już dawno poprawę widziałam 🙂
Hania, moja ma ponad miesiąc i nie robi tyle co Twój mały, nie przekręci się z brzucha na plecy i na odwrót, a jak leży to zawsze głowa na boku, jak jest na brzuchu to to samo, głowa na boku i ani rusz. Ale jak ją trzymam albo leży na mnie na brzuchu, to głową ostro rusza i podnosi 🙂 Silna jest ale chyba leniwa.


mój tak samo, jak leży to głowa na boku i bez znaczenia czy na pleckach czy na brzuszku 🙂 a jak na mnie lub pionowo to głowa lataaaaaa, i mały ciągnie ją ładnie. 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Blue napisał(a):
Magda na siłę dziecka nie utuczysz 😉 😁 moja pierwsza jak wmuszałam w nią mleko ładnie całą porcję wypiła, ja byłam wniebowzięta, że dziecko najedzone, a ona po prostu za chwilę wszystko wyrzygała 😁 od początku jadła poniżej normy jako kilkumieś. maluch potrafiła pić po 60ml mleka jednorazowo. Poniżej 2 roku życia nigdy nie wypiła 210ml mleka, kilkanaście razy może wypiła 180ml a tak to wiecznie od 30 do 150ml. Taki typ. Widzę, że druga też zaczyna iść w jej ślady.. Teraz powinna pić 120ml mm, a wypija po 3godz. maks 70. Kiedyś zważyłam ją przed jedzeniem i po jedzeniu z piersi wynik był oszałamiający 60ml 😉 cóż takie mam dzieci i nic z tym nie zrobię.

Byłyście już na usg bioderek? ja to zawsze muszę się spóźnić 😁 w czwartek mamy wizytę u ortopedy 🙂


My jedziemy 19.07 na bioderka.
Mały mi dziś w nocy 5 godzin ciągiem spał, od 21 do 2 tylko o 12 na śpiocha mu pieluche zmieniłam 🙂 bo mi żal było jego pupki w kupce 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jak długo(ile min) robicie wietrzenie dzidzi i jak często(ile razy w ciągu dnia). I jaką macie metode na łapanie kupki i siku podczas wietrzenia. Potrzebuje jakis porad bo nie wyrabiam z praniem tetrowych pieluszek, które używam do wietrzenia. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja do tej pory krótko wietrzyłam pupę bo mała jak nie miała cyca w buzi to strasznie płakała. Rzadko leży od tak sobie w łóżeczku. Na brzuszku mało co układałam bo ponad tydzień temu zaczął mi krwawić pępek więc go nie podrażniałam bardziej leżeniem na brzuszku. Na szczęście odpadł wczoraj i się pomału wygaja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja dzis jestem wykonczona 🤨 nie dosc ze maly chalasuje ciagle nam dokucza to jeszcze mala dzis nie spi caly dzien 😞 doslownie po 5 min i pobudka z krzykiem a to wina napewno brzuszka, nawet teraz pisze do was a ona mi na brzuszku lezy wymiekam dzis ciekawe jaka bedzie noc 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jak macie z wieczornym zasypianiem? Czy po kąpieli i nakarmieniu dzieci usypiają bez problemu czy trzeba je lulać? Moja ładnie usypiała a ostatnio jej się odmieniło i lulamy nawet do godziny. A wtedy znów jest głodna i znów lulamy... Jak jest u Was?

My czasem dokarmiany Nan pro1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska2706 napisał(a):
ja dzis jestem wykonczona 🤨 nie dosc ze maly chalasuje ciagle nam dokucza to jeszcze mala dzis nie spi caly dzien 😞 doslownie po 5 min i pobudka z krzykiem a to wina napewno brzuszka, nawet teraz pisze do was a ona mi na brzuszku lezy wymiekam dzis ciekawe jaka bedzie noc 🤢


A moja mała dzisiaj wręcz przeciwnie. Pierwszy dzień kiedy nawet potrafi sobie poleżeć w łóżeczku i nie płacze. Bardzo dużo też dziś śpi i teraz też jest spokojna. Odpukać ale naprawdę dzisiaj to nawet w dzień sobie pospałam. Co innego ja ma się starsze dziecko to już tak słodko nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...