Skocz do zawartości

asymetria i napięcie mięśniowe | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 644
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hej. mnie mamusie nie działały, więc mnie nie było.. 😞
mały mi od środy gorączkował, w sumie wczoraj było lepiej..ae dzisiejsza noc znowu masakra 😞 38st.gorączki. Antybiotyku nie mamy, bo lekarka powiedziała, że nic nie widzi, więc albo 3dniówka, albo zęby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć kobitki 😉
Witam Marte i Asia, no i zapraszamy do rozmowy 🙂
U Liwki Asymetria się znów pogłebiła kur.... 😠ze wzgledu na to ze przewraca się tylko przez prawe ramie, we wtorek będzie plastrowana, mam nadziej ze to pomoże bo do głowy dostane 😞
Dziewczyny może któraś z Was słyszała o plastrowaniu? 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aisak ja miałam po cesarce plastrowany brzuch 🙂 w trakcie noszenia plastrów wchłonął się prawie całkowicie 🤪 chodzi o to, że lekarz, albo rehabilitant przyklei jej plastry, które będą podtrzymywać poszczególne partie mięśni w odpowiedniej pozycji 🙂

http://www.menopauza.pl/zdrowie_2/czy_wiesz_ze__12/zdrowie_w_plastrach.html

Artykuł o plasterkach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,
Aisak, nie słyszałam nigdy o plastrowaniu i nie wiem co to jest ☺️
Ja czekam z niecierpliwością na jutro i na pierwszą, kontrolną wizytę fizjoterapeuty. I mimo że widzę, że moja maleńka jest "bardziej zwarta" i silniejsza od pierwszej córki to gdzieś w tyle głowy mam niepokój, że może Hania również będzie wymagać ćwiczeń 🥴
Nequitia, właśnie przeczytałam twoją historię porodu - wycierpiałaś się dziewczyno 🤔 Ale byłaś bardzo, bardzo dzielna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny.
u nas mały już nie gorączkuje i ogólnie czuje się lepiej.. odsypia teraz ostatnie noce.. za to ja teraz nos zatkany, plecy bolą i miałam w nocy stan podgorączkowy.. budzilam się co godzinę 😞 ja dawno już nie ćwiczyłam z małym, bo to miał taki katar, że oddychać nie mógł, a teraz to zapalenie ucha i gorączkowanie..
No ale widzę, że powoli wychodzimy z asymetrii i ONM 😁 mały pełza jak szalony i cwaniak siadać jeszcze nie siada, a na nogi się rwie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
A my jednak będziemy z Hanką ćwiczyć 🤢 Co prawda rehabilitant powiedział, że jej napięcie mięśniowe jest ładne i nie ma asymetrii, ale zaniepokoiło go to, że Hanka odwraca główkę głównie w prawą stronę (już to troszkę widać w kształcie czaszki)
I tak profilaktycznie, żeby ta tendencja nie przeszła w nawyk, zaproponował ćwiczenia 🤢
Ech, a miałam nadzieję, że się obejdzie tym razem. No, ale cóż, nie ma co narzekać, trzeba działać - dziś organizujemy sobie blat do ćwiczeń a od jutra zaczynamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asia to ładnie ci Alan poszedł do przodu, jak burza, super 😉 ma nadzieje że my się też za niedługo doczekamy pełzania 😉
Jo-aneczka czasami dobrze dmuchać na zimne, na pewno Hani ćwiczenia nie zaszkodzą 😉
Marta podobno plastry są nie wyczuwalne na skórze, nie przeszkadzają dziecku, po kilku dniach się je ściąga i nakleja następne jak jest potrzeba
Madziu i Sandroos dzięki już co nieco poszukałam, ale widzę że żadne z dzieciaczków nie było plastrowane a miałam nadzieje ze ktoś mi o tym opowie, o postępach
no spoko Liwencja będzie króliczkiem doświadczalnym 😉 🙂
jutro zaczynamy plastrowanie, trzymacie kciuki żeby Liwka ze złości tego nie ściągnęła, bo ostatnio takie złości pokazuje ze szok, pół roczne dziecko a terroryzuje rodziców 🤢 😮 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dziewczyny dopiero teraz znalazlam ten watek
u mojego rocznego syna rowniez stwierdzono napiecie miesniowe lewo stronne od pieciu tygodni mamy fizjoterapie dziecieca sa poprawy ale dzisiaj stwierdzila ze ma napiete miesnie na jednym udzie maly obecnie nie moze siedziec tylko lezec na brzuchu i plecach badz sie turlac i musimy cwiczyc lapanie rownowagi szturchajac go po bokach bo plecy i brzuch sa silne ale nie boki
mialam nadzieje ze szybko go rozciagniemy i zacznie sie rozwijac jak jego rowiesnicy ale babka z fizjo uswiadomila mi ze nie tak predko nastompi az taka poprawa 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sto lat dla Nicka 😉
Witamy kolejną mamę 😉
Iza widzę że ty w Polsce nie mieszkasz, dość późno to zauważyli 🥴 🥴
Ale najważniejsze jest że zaczęliście ćwiczenia 😉
Trochę chyba trudne to, żeby Maluszek nie mógł siedzieć, roczne dziecko to chyba bardziej woli siedzieć i sie bawić niż leżeć na plechach czy brzuchu 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sto latek dla Nicka! 😘

oj właśnie..bardzo późno to zauważyli 😮 szkoda, bo na pewno ciężko, żeby mały leżał na samym brzuszku bądź pleckach, bo widzę po moim młodym, że woli być w pionie niż w poziomie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj od poczatku nie lubil na brzuszku wiec szybko konczy sie to krzykiem
oni szybko to zauwazyli ale moja mama i wszyscy dookola mowili ze panikuje i kazde dziecko rozwija sie w innym tepie a juz dawno widzialam niepokojace znaki az w koncu powiedzialam wszystkim ze sprobuje fizjoterapie niech go poogladaja i ze warto sprobowac a napewno mu to nie zaszkodzi

przyznam sie rowniez ze sama siebie za to wszystko obwinialam ze zaniedbalam syna bo poszlam do pracy gdy on mial niecale trzy miesiace znajdujac ten watek stwierdzilam ze to nie moja wina ze taki jego juz urok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłam u małego na górnych dziąsełkach 2 kropeczki białe .. na jedynce i dwójce lewej i teraz nie wiem czy to zęby czy pleśniawki, ale jutro mam kontrolę z uszkiem, więc zapytam lekarki.
Dzisiaj mamy na 16.00 rehabilitację ciekawe co nam powie nasza rehabiitantka.. tym bardziej, że ćwiczyłam z nim tylko raz 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej, ja piszę ze szpitala, Marysia wylądowała wczoraj na dziecięcym z powodu nie doleczonej infekcji (5dni antybiotyku i nic) 😞
Ma zapalenie oskrzeli... 😞 a na dodatek miała echo serca i wykazało, że ma niezamknięty jakiś tam otwór w sercu, który powinien zamknąć się po urodzeniu, jeśli do roku czasu się nie zamknie to będzie trzeba operować 😞
A tym samym, że leżymy w szpitalu to nie ćwiczymy w ogóle... a o powrocie do ćwiczeń ma zadecydować lekarz przy wypisie czyli najwcześniej w czwartek 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...