Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Payslipy jak najbardziej mam. Brakuje mi tylko dwoch (jeden - mieli jakies problemy z drukarnia i nikt nie dostal za ten tydzien payslipu oraz drugi, gdy mi placili SSP jednego tygodnia nie wplynela wplata na konto, napisalam maila do payrolu i mi zrobili 'recznie' przelew, ale payslipu juz nie wyslali).
No nic, czekam na kontakt od tego prawnika polskiego, na stronie mial tylko maila podanego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

  • Mamusie
Ale czad Julia idzie od wrzesnia do przedszkola 🙂 Bedzie chodzila na part time w srody,czwartki i piatki od 12-15.Wybralam pozniejsza godzine,zebym sie po nocce wyrobila :P Ale sie ciesze 🙂Nie sadzilam,ze tak szybko zwolni sie dla niej miejsce.Szok,ale mam juz duza dziewczyne w domu 🙂 Nie dosc,ze nocnik opanowala to teraz jeszcze przedszkole.Kurde,kiedy ten czas zlecial? 😁
Kajack masz payslipy to tak jabys umowe miala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kolejny upalny dzien w Anglii 🙂 wrecz nie do wiary 🤪 troche meczoce to jest dla mnie w nocy, ale za dnia ciesze sie, ze tak cieplutko jest i sloneczko caly dzien swieci 😁 co prawda nie liczylam sie w ciazy z takimi upalami i troche mi ubran brakuje, ale juz cos zamowilam w H&M i czekam na dostawe do domu 🙂
A w ogole wiecie, ze jak sie zamawia przez strone z H&M to sa discount codes
1304 - znizka £5 (ten dziala zawsze)
0241 - 25% mniej za najdrozsza rzecz (ten dziala teraz przez jakis okres)
free delivery - ten sie zmienia raz na jakis czas i trzeba go szukac w necie - teraz nie ma tego free delivery, ale za to jest ten 25% mniej za najdrozsza rzecz
Jak dla mnie (nie bardzo moge chodzic po sklepach) ten uklad pasuje, wchodze na strone, zamawiam i dostawa do domu. Co prawda na przesylke idzie £3.9, ale discount code mi rekompensuja to 🙃
Acha i max 2 mozna wprowadzic przy jednych zakupach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale numer - w zeszlym tygodniu zadzwoniono do mnie z przychodni, ze bylo cos nie ok z moimi badaniami krwi i musza je powtorzyc, ale nie powiedzieli mi przez telefon co takiego bylo nie tak.
Dzis poszlam na pobranie krwi a pielegniarka przy mnie czyta, ze 'probki byly niewlasciwe i nie mogli wykonac zleconych badan'. A ja sie zastanawialam przez tydzien, ktore badania zle mi wyszly.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola tak to wlasnie jest jakies niedopowiedzenie a Ty tracisz nerwy.
Mam ochote dzis Zuzi glowe urwac za to mami mamus mami mamus mami mamus od kiedy tylko oczy otworzyla, tatusia tez ma niech sie do jego nogi przyklei jeczydupa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kaska nie wiem jeszcze ile dokladnie to bedzie,ale 9 z czyms za 1 dzien,wiec wychodzi 3h z groszem na godzine.Dopiero dostane list to bede wszystko dokladnie wiedziec.Narazie dzwonili do mnie czy chce miejsce zaklepac.Krolina to wlasnie tk jest,ze zle powiedza i nie pomysla o tym,ze czlowiek moze sie caly tydz zamartwiac.Kurde ale bym se pospala.Wczoraj Julia wstala o 5:18,dzis ok 6.Buuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia powodzenia!!! i odnosnie dzisiejszego message boze drogi niech Ci bedzie dane w koncu odpoczac hehehhe mam nadzieje,ze to nic groznego ani wirus tylko zebiska..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja też bym sobie popracowała, bo mi się tęskni za moją pracą, dzieczynami, tym jakie jaja tam czasem odchodziły 😁 miałam fajnego menagera - przychodził do naszych stolików podjadać słodycze, rzucał się z nami kulami z papieru po fabryce, żartował ze swojej łysiny i wiele by opowiadać 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia ty zaczynalas prace,a ja dobrze zasnelam 😁 O 2:10 w domu bylam.Ale jeszcze dzis i wolne,bo na jutro urlop wzielam,zeby Piotrek Julii wieczorem nie ciagnal na lotnisko.Kaska pytalas ile bede placic.Wczoraj dostalam list i bedzie to 9,4 za sesje czyli 28,20 za tydzien.
Kajack ty z twoimi problemmai nawet nie mysl o pracy,tylko naciesz sie chwilami spedzonymi w domu 🙂 Potem zateskisz za chwila wolnego 😁 U nas dzis od rana tylko mummy,mummy i tak w kolko.Chwili spokoju haha.Ale w sobote ja w koncu babci sprzedam 😁 😁 Dobra ide kawke sobie zrobic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oooo, jak dawno nie zagladalam na forum z kompa !!!! 😁 dziwnie mi sie pisze , hehe 🙂
Monia, pewnie, badz dumna, to naprawde sukces !!! 🤪 Jula nauczyla sie szybko, latwo I przyjemnie 🙂
z Kaya jest tak, ze w domu jest wszystko ok, na spacerach tez, a z przedszkola przynosze 3 pary zasikanych rzeczy 😠 dlaczego? bo TAKIE sa panie 😠
wczoraj w jej ksiazce napisalam, zeby ja prowadzily do toalety po przyjsciu do przedszkola, potem po snadaniu, przed pojsciem na zewnatrz, po przyjsciu....., musialam az tak, bo to nie niej normalne 😠
a noc jak pisalam wczesniej - sama sciaga pampera I kladzie sie bez, ale znajuja ja zsikana 🤨 chociaz wczoraj wieczorem zeszla na dol I powiedziala, ze chce do toalety, zobaczymy jak bedzie dalej 😉
Monia, to nie bedziecie placic duzo, u nas jest 4.50 za godz. 22,50 za sesje. a placi sie miesiecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasiak napisał(a):
Monia, to nie bedziecie placic duzo, u nas jest 4.50 za godz. 22,50 za sesje. a placi sie miesiecznie.

Czyli jakby ktos mial prace za nijnizsza krajowa, musialby dziecko dawac na 8/9h pod opieke, to wychodzi na to, ze cala tygodniowka idzie na przedszkole 😞 zycie jest okrutne. A slyszalam o tym, ze czesc oplat takiej opieki moze zwrocic pozniej panstwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kajkack napisał(a):
kasiak napisał(a):
Monia, to nie bedziecie placic duzo, u nas jest 4.50 za godz. 22,50 za sesje. a placi sie miesiecznie.

Czyli jakby ktos mial prace za nijnizsza krajowa, musialby dziecko dawac na 8/9h pod opieke, to wychodzi na to, ze cala tygodniowka idzie na przedszkole 😞 zycie jest okrutne. A slyszalam o tym, ze czesc oplat takiej opieki moze zwrocic pozniej panstwo.


kajkack, jesli wasze dochody sa wysokie, to nie zalapiesz sie na taka pomoc, ale jak dziecko konczy 3 lata, to masz prawo dac dziecko do nursery na 15 h tygodniowo za darmo 😜 ale tu jest tak glupio zrobione, ze nie mozesz dac dziecka na np. 8,9 godz, tylko tu wszystko jest sesjami: zapisujesz dziecko albo na poranna sesje, ktora z regoly zaczyna sie kolo 8.30 na 5h, albo na popoludnie od ok. 12 - 12.30 tez na 5 godz., albo na 2 sesje, mozesz zabrac dziecko wczesniej, ale placisz za 2 sesje.
dlatego wtedy bardziej sie oplaca wziac kogos na stale do pilnowania dziecka do domu, zaplacisz polowe z tego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 😉
to u was tanizna zlobki. u nas sesja 70 funtow... mam dola dzisiaj. nie widze pozytywow z mieszkania tutaj ani w poslce. na marsie tez nie mozna, bo sie okazalo, ze promieniowanie zbyt szkodliwe... ahhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia to chyba jest zalezne od tego,gdzie mieszkasz.Ja mialam do wyboru caly dzien tez za ta sama kase,ale nie chcialam.A moja siostra np placi od godziny i tam h kosztuje 2f.A moja kumpela np te 15 darmowych godzin wykorzystuje w 2 dni,wiec tak tez mozna.
Nusia ja takiego dola mialam w Londku,bo wiecznie kasy malo bylo i ciagle jakies problemy wyskakiwaly.Za to teraz wiem,ze tu mi sie podoba i tu zostaje 🙂 A co 🙂Tez sie stamtad wynos,bo to masakra wielka jest i tyle 😁 W moje dziecko dzis diabel wstapil...rozwazam egzorcyzmy 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To fajnie, ze jest taki wybór , u nas niestety nie i moje szczęście ze trafiłam na to właśnie przedszkole , bo to jedyne w mojej miejscowości , które pracuje non stop cały rok z wyjątkiem bank Holiday , pozostałe pracują tak jak szkoły , czyli co chwile jakieś przerwy i wakacje.
Monia ma racje, Nusia uciekaj z Londynu , tam tylko sie jeździ turystycznie , juz bym nie wróciła tam 😉
Moi kolejni znajomi wyprowadzili sie juz ( właśnie z dzieckiem ) i kolejni to samo robią za 3 tygodnie . Popatrz ile Angoli tez juz sie wyprowadzilo, albo chociaż zmien gdzieś na obrzeża , 5 strefa ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka 😁 oswiadczam szczesliwie ,ze skonczylam ukladac moje puzzle!!! 1500sztuk 😁 i zadnego nie zgubilam tylko jednego mala zezarla i wyplula wiec jest bez koloru ale jest 🙃
Ja tez zaczelam sie za playgrupa platna rozgladac na pare godzin chociaz tygodniowo .A to tak Karola mozna opiekunke do domu zatrudnic ale moim skromnym zdaniem lepiej zeby sie dzieciak wybawil z innymi dziecmi, napewno na poczatku nie jest latwo ale przywyknie i to dla dobra jej.
Ogolnie Zuzie mam ochote zatrzelic dzis znow zrobila kupke patrzac mi w oczy juz mi sie zdaje,ze to na zlosc jest. ...... i nauczyla sie z kibelka sama schodzic wiec ucieka mi teraz . Zwariowala normalnie.
Dzis Michala zatrudnilam caly dzien z nia spedzil, niech zobaczy jak jest fajnie slucham milion razy na minute dadi patrz, dadi slyszysz, dadi to dadi tamto i na zmiane z tatus i jeczy i sie smieje i wszedzie jej pelno...boszzzzzzzzzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A jeszcze mojej kolezanki znajoma na jakis tam urodzinkach jakiegos szkraba cos wspominala, ze corke zawozi do opiekunki, ktora opiekuje sie naraz kilkoma dzieciaczkami w tym samym wieku, wiec jak te dzieci mialy isc do szkoly do takiej, gdzie blisko ma ta opiekunka, bo ona je do niej miala prowadzac i odbierac.
To chyba cos w rodzaju domowego przedszkola. Ciekawe czy to jeszcze taniej nie wychodzi.
Wiem, ze ja dopiero na etapie kupowania ubranek 0-3miesiace i przygotowywania sie do pierwszego w zyciu porodu, ale jak juz temat sie nawinal, to od razu zaczerpne jakis info 🙂 zawsze sie przydadza na przyszlosc.

Maja mnie dopiero cos takiego czeka za jakies 2-3 lata, ale pamietam jak moja mama dostawala czegos przy mlodszym rodzenstwie (mam siostre o 15lat mlodsza, wiec dobrze to pamietam), az w koncu poszla do pracy i babcia zaczela sie opiekowac nimi 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...