Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hejka 🙂
Mam pytanie, czy jak karmiłyście piersią, o ile karmiłyście naturalnie, to byłyście na dietach? Bo ja mam dwie 'wspaniałe' książki, dwóch różnych autorek i obie są zdania, że kobiecie karmiącej nie jest potrzebna specjalna dieta (wiadomo trzeba przyjmować więcej płynów, jeść owoce i warzywa - źródło witamim). Że karmiące wcale nie muszą unikać potraw smażonych, dobrze/ostro przyprawionych itd. Pytam się, bo nigdy nie lubiłam takich jałowych dań, jakiś zup i byłoby to wygodne dla mnie. Z drugiej strony jeśli mam szkodzić dziecku, to trochę poświęcenia mi nie zaszkodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

  • Mamusie
Dobry 🙂 A ja mam od dzis wolne az do poniedzialku wieczor 🙂 Dzis dostalam 1 wyplate po nowej stawce i jestem przeszczesliwa 😁 😁 Hihihi i teraz juz nie zaluje w ogole,ze odrzucilam prace w 3 😁
Maja ja tez uwazam,ze lepiej,zeby dziecko mialo kontakt z innymi dziecmi,ale nie zawsze sie da.Jak wiesz u nas tez przez jakis czas "babcia " pilnowala nam Julii,bo raz,ze tak mi taniej wychodzilo,a dwa nie znalazlabym przedszkola w takich godzinach,bo musialabym ja zaprowadzac o 6 i odbierac czasem 6,czasem 7..wiec nam lepiej wyszlo zatrudnic nianie.Ale w obecnej sytuacji,gdy cale dnie jestem w domu to fakt,sama chce ja dac do przedszkola na kilka h,raz,ze bedzie miala kontakt z innymi dziecmi,a dwa ze ja se chwile od niej odsapne 😁
Kajack ja kariery w kwestii karmienia piersia nie zrobilam,bo nie mialam pokarmu,ale wiem,ze moja siostra musiala sie ostro pilnowac.Fakt,smazone jadla,ale np nie mogla absolutnie bigosu,coli i miliona innych rzeczy bo inaczej dzieci zaraz kolke dostawaly.Aaaa pytalas kiedys,czemu chce operacje.Mam problemy z kregoslupem,rok czasu spedzilam na zwolnieniu i wg mojej gp nie powinnam w ogole pracowac,ale ja po prostu nie daje rady siedzac w domu 😁 Z reszta teraz mam tak lekka prace,ze nie ma z tym problemu 🙂Ale fakt,nie ma dnia,zebym nie musiala lykac mocnych tabl p,bolowych,bo nie wyrabiam z bolem...no,ale po takim czasie to juz powoli sie przyzwyczajam,ze tak juz jest i nic na to nie poradze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,
Ja karmiłam piersią tylko mies., zdecydowałam sie na butelkę m.in żeby mieć kontrole i wiedzieć ile dziecko je. Poza tym wygodniej 😉
Ja wczoraj sasiadce wydalam po Kayi łabędzia (pamiętacie go? - na biegunach) , duże klocki ze stolikiem, i ten pojazd co sie odpycha nogami , trochę luzniej sie zrobiło 🙂
Teraz Kaya bawi sie lego i ostatnio kupiłam używana drewniana farme i musiała stać na dole, bo u niej nie było gdzie 😮
Duża kuchnia tez wyszła z pokoju i jest w domku w ogrodzie, po zabawach widać , ze dziecko dorasta hehehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wlasnie z tymi kolkami, to czytalam na roznych portalach, ze wcale nie jest udowodnione, ze sa one spowodowane tym co je badz nie je matka i lekarze wrecz by sie sklaniali, ze to nie wina pokarmu. Mam mentlik w glowie.
Ja ogolnie chce karmic piersia, ale chce rowzniez odciagac pokarm i jak bede gdzies wychodzila z Mala to bede jej dawala przez butelke moje mleko, bo jakos tak nie wyobrazam sobie karmic w gosciach czy w markecie.
Moja siotra nie miala zadnych zahamowan pod tym wzgledem, przymowala gosci i potrafila przy nich zaczac karmic, a ja mam - tak jak nie lubie w kostiumie kapielowym paradowac po plazy, tak tez nie wyobrazam sobie karmic piersia w miejscu publicznym, nawet jakbym sie zaslonila.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kajack co do tych kolek,to kazda matak musi po prostu swoje dziecko wyczuc.Siostra prawie nic nie mogla jesc,za to kolezanka wszystko normalnie je.Szczerze to ci powiem,ze nie patrz na to,co pisza w ksiazkach...poczekaj i poznaj wszystko sama,bo kazde dziecko jest inne i nie idzie go zwyczajnie pod ksiazke podpisac 😁
Kaska do nas tesciowa w koncu dotarla i wybieramy sie do parku,a potem jedziemy na grilla 🙂 Tak wiec dzien pelen wrazen.A na jutro jeszcze planow nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja w pracy siedze i wyonbrazam sobie, ze pada na zewnatrz 😜
jestem mega spieta i zestresowana non stop. normalnie masakra jakas. juz dawno tak nie mialam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej 🙂 Karola odnosnie karmienia to tak jak Monia pisze sama musisz wyczuc po czym dziecko boli brzuszek ,tzn co zjadlas, mi np w szpitalu dali wegetable curry , pyszne bylo nie powiem ale mala sie darla cala noc po tym. To tylko przyklad. Jej uklad pokarmowy nie jest rozwiniety na takie ostre ,skrajne smaki potrawy itd . Angole propaguja zarcie wszystkiego ..dla mnie to nie jest ok.
My dzis na basenie bylysmy i na wzgorzu,znow sie opalam ostro 😁 Jutro nad jezioro niedaleko jedziemy. Wczoraj mieliscmy BBQ z sasiadami znow bylo zabawnie. Ale niewyspana chodze od kilku dni i jutro sie zapowiada kolejny taki dzien. AAa i fajna ksiazke czytam "Miasto Masek" polecam !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja skorzystalam, ze moich nie ma i wysprzatalam caly dom... toz rozrywke sobie znalazlam 😜 i sernik na zimno machnelam z torebki. i ksiazke Maja ta co polecasz zamowilam z amazona po angielksu.
i polecam serial "under the dome". oparty na powiesci Kinga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nusia to mialas rzeczywiscie rozrywke na calego 🙂
Kolejny upalny dzien sie zapowiada. Co najsmieszniejsze moja aplikacja na telefonie codziennie rano pokazuje, ze w ciagu dnia bedzie max 23 stopnie, a w ciagu dnia zmienia sie to do 27 stopni przy realnej odczuwalnej 30 stopni. Ja mam w mieszkaniu wszystkie okna poludniowe, wiec u mnie zar coniemiara. Znowu czekam az maz wroci z nadgodzin i jedziemy do znajomych na ogrodek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ciotki klotki.
Nusia ta ksiazka jest naprawda niezwykla nie moge przestac myslec kiedy znow ja poczytam a to jak wiadomo trzeba czas zorganizowac wiec ja sobie przed snem czytuje a dzis menzowatego nie ma na noc wiec moze troche dam rade bo juz padam na rylo.Dzis caly dzien na sloncu!!!! Zabralismy mala nad to jezioro bez drzemki zadnej bo juz o 11.30 bylismy na miejscu ale sie zmeczyla poplywala itd i zaczela jeczec i wogole to chyba woda troche "kwitnie" bo i ona i Michal niemilosiernie sie drapali!!!! wrocilismy do odmu kapiel ,calcium do mleka i poszla spac na 30 minut bo sasiedzi cos wiercili .....mam nowych sasiadow bo do tej pory flat obok stal pusty. Jakiejs dziwnej narodowosci sa troche podobnie jak po rosyjsku mowia. Obczaje niedlugo 🙂
No i dzis BBQ mielismy z ta para z ktora bylismy nad jeziorkiem uwielbiam ich wiec czas jak najbardziej spedzony pozytywnie 🙂
A co do pogody zapowiada sie powyzej 31 stopni!!!! sie poroztapiamy jak tak pojdzie ja jeszcze sie dziwie,ze mi skora z ramion nie schodzi bo juz mam czarne!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo
Majcia ja mam czas na czytanie ksiazek w metrze. ostatnio zabralam sie za zbior opowiadan josepha conrada bo mialam w domu i pierwsze opowiadanie mi sie nawet podobalo. bylo o zeglarzach, statku i morzu. i zaczelam nastepne opowiadanie i sie okazalo, ze tez jest o zeglarzach, statku i morzu. wiec pominelam je i przeszlam do nastepnego i ono tez bylo o zeglarzach, statku i morzu. i okazalo sie, ze wszystkie opowiadania w tym zbiorze sa o zeglarzach, statku i morzu 😁 wiec ksiazke porzucilam. teraz czekam na ta ksiazke co zamowilam 😉

Manka dzisiaj na dyzurze u kolezanki. zabiera ja nad jezioro. dzieki rodzinie i znajomym Manini ma prawdziwe wakacje w tym roku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nusia te jeziora to najlepsze co moze byc 🙂 a Michal byl dzis u lekarza bo mial nocke w pracy i calego go obsypalo w takich malych plamkach myslelismy,ze to sinica byla w wodzie ale lekarz powiedzial,ze cos go pokasilo w wodzie tej glebszej, teraz juz napewno wiem,czemu sluzby zabronily nam tam plywac.....to nie kaprys cos tam po prostu jest, dostal tabletki i masc, Zuzi nic nie jest na szczescie i reszcie tez, tylko ten moj najmadrzejszy mimo zakazu dalej na glebsza wode sie pchal poplywac.
Nusia ja juz prawie koncze ksiazke dzis poszlam spac po 1 wszej w nocy bo czytalam. 🙂 co bedzie jak sie skonczy...ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja jak go w siusiaka pokasa to sobie odpusci 😉
film mam dla ciebie i Moni bo wy lubicie tak tacie straszydla 😉 a dla mnie to jest mega interesujace ale nie ogladne bo sie bede bala spac 😜
"the conjuring"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wpadlam napisac,ze "World war Z" juz jest na chomiku, wersja cam ale bardzo dobra i wyrazna jak nie kamera. Z napisami tez jest 🙂 juz se sciagnelam zaraz obczaje co to jest to co mowisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wszyscy zapewne upajaja sie pogoda 🙂
My dzis z mezem pojechalismy z rana nad morze (moj ma w tym tygodniu drugie zmiany) i o dziwo zastalismy sluzby sprzatajace 🙂 musielismy pol godziny czekac, az maszyna wyprostuje piasek 😁 jutro musimy pojechac te polgodziny pozniej 🙃
choc swoja droga mogli by to zrobic juz kolo 7 rano, a nie o 9, bo niejedyni o tej godzinie siedzielismy w aucie na parkingu i czekalismy az oni sie pozbieraja 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...