Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hejka Nusia 🤪 właśnie o tobie wspomniałam ostatnio i proszę - jesteś 😁
Stesknilas się za nami? 🙃 masz jeszcze urlop czy wracasz do pracy od razu ? Jak Manini zniosla podróż ?
Właśnie -Maju , Zuzia chyba była grzeczna, bo pisałaś że spala 🙂
Nie martw się tym guzkiem na zapas 😘 może to od jakiegoś przewiania ? Może dobrze by było zrobić jej wyniki ogóle z krwi,?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

weekend jeszcze mialam wolny ale dzisiaj do pracy i powiem wam, ze sie ciesze, bo odpoczne od marudy troche 😜
Maryla podroz zniosla swietnie, w obie strony szybko zasypiala i musialam ja budzic, zeby jej pasy zapiac, bo juz miala swoje siedzenie.
tak mi ja rozpiescili, ze co chwile jest placz albo jeki i steki. w nocy od 3 rano budzila sie co chwile i albo mama, albo placz. mam nadzieje, ze szybko wroci do siebie. a wczoraj w kapieli pytala sie czy jedziemy do cioci, baby itp i jak jej mowilam, ze sa daleko to usta w podkowke i placz. strasznie mi jej szkoda, a im starsza tym ciezej bedzie znosic rozstania. chetnie bym dla niej wrocila do polski, ale nie moglabym zamieszakac z nikim nawet na krotka chwile. mama mnie denerwowala, brat mnie ciagle nakrecal 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Zuzi wielka buzka na urodzinki 😁 chyba juz wszystkie nasze kruszynki weszly w 3 rok 😉
Maja a wracajac jeszcze do wezlow. Zuzia nie ma alergii na nic? Bo Maryla ma powiekszone wezly przez alergie wlasnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nusia witamy spowrotem 🙂 A mnie wczoraj pierwszy lat od kilku lat migrena dopadla 😞 Caly dzien i noc z lozka nie wstalam 😞Dzis jest juz lepiej,ale jeszcze glowa mnie boli i mocne swiatlo mnie razi...a tu wieczorem do pracy.A w ogole to wam powiem,ze teraz to sie mega ciesze,ze mnie na ta zmiane przeniesli 🙂 Nie narobie sie,atmosfera super,kasa lepsza,a jak w domu jestem 2:15 to jeszcze daje rade sie przespac.I jednak nie bede szukac nowej pracy,bo mi sie tu podoba 🙂I wiem,ze zawsze mam weekend wolny.
Kasia co do pampka,to my od razu na gleboka wode poszlismy i w od 3 dni w ogole go Julia na dupie nie miala.1 noc sucha,druga sie zesikala,ale to przez Piotrka,bo dal jej mleko do zasniecia.Wczoraj jej nic do picia na noc nie dalam,przed snem siusiu i wstala sucha,za to pol nocnika wysikala 🙂Jula co prawda nie wola siusiu,ale albo sama idzie i siusiu robi jak chce,albo mnie wola,albo jak ja zapytam to laskawie mowi,ze chce albo nie 🙂Kurde ale z niej dumna jestem.Tylko z kupa ja trzeba pilnowac,bo czeka na ostatnia minute,ale to sie dopracuje 😁
Kajack to jak oni ci chorobowe wyplacaja to znaczy ze nadal dla nich pracujesz,tak to rozumie.A powiedz mi,czy w dniuw ktorym oni ci rzekomo wypowiedzieli prace wiedzieli juz o twojej ciazy?Bo jak tak to nie mogli ci umowy rozwiazac bez powodu,bo ciezarna jest pracownikiem chronionym.Tu znalazlam pare fajnych informacji:
http://www.pogaduchy.co.uk/1zy-mozna-zwolnic-kobiete-w-ciazy-vt2213.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, tak Kasiu Zuzia byla grzeczna podczas podrozy,
Nusia doskonale Cie rozumiem fajnie byloby byc w Polsce ale jakbym miala mieszkac teraz w domu rodzinnym to byl glowa w ciane z rozpedu trzasnela, tam wszystko co kto mowi odbywa sie na FORUM ja pierdziele nawet jak bylam na dworzu z Michalem to zawsze ktos przez okno akurat wygladal albo na papierosa wychodzil, znaczy chcieli sie nami nacieszyc ale wiecie o co mi chodzi... Nusia Ty napewno wiesz o co heheh
No i guzka dzis ogladalam zmalal!!!! 🙂 ulge czuje , Kasiu tak myslalam o badaniach jesli to sie nie poprawi ale jak widac nie trzeba bo sam lekarz zasugerowal ,ze jesli nie bedzie poprawy to wracamy do niego na szczegolowe.
Dzis kolejny dzien goracy sie zapowiada chyba w koncu ogrodek popiele moj kawalek poki jest cien. Wogole noc goraca spac nie moglam i ja i mala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia pogoda jest teraz fajna w uk wiec jak tesciowa bedzie to bedziesz miala mini urlop 😉
Maja doskonale wiem o co ci chodzi 😉 😜 odzwyczailam sie juz id "polskiej" mentalnosci narzekan, obgadywania itp. po pierwszym dniu u mamy myslalam, ze sie wyniose i pod namiotem zamieszkam 😁 😜
i mam kolejne zmartwienie, Jacek ma nowa prace (chyba; potwierdzone na 99%) i ma wolne weekeny czyli bedzie z Manka, ale znowu musi pracowac w poniedzialki a ja w poniedzialki od 8-20 pracuje i musimy myslec co z Manka zrobic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MajaCh napisał(a):
Monia rozumiem Cie doskonale ,Zuzia ciagle cos robi i mowi CIAGLE mama patrz,mamus to mamus tamto, a jak jej nie slucham to sie drze MAMI...


to ja dodam jeszcze "mamus chodz":P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak tak mamus chodz i mami patrz 😁 😁 A mi mamo daj obowiazkowo 😁 😁 Nusia a nie macie kogos znajomego,kto nie chcialby troche grosza w poniedzialki zarobic? Nam teraz przez to,ze na nocki przeszlam niania odpadla,ale za to ta kasa poszla na powroty z pracy,bo o 2 tylko ja koncze i musze caba zamawiac.Po wakacjach biore sie za robienie prawka,bo tu naprawde sie przydaje 🙃 🙃 Nusia no ja mam zamiar sobie odpoczac jak babcia przyjedzie 😁 Dostanie wiaderko,lopatke i dawaj do parku na caly dzien a ja spac haha.Dostalam wezwanie na szczepienie dla Julii na jutro i zbita z tropu jestem bo przeciez wszystko miala juz az do 3 roku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcemy sie zapytac kolezanki mamy, bo jest tutaj i pilnuje wnuczka swojego. zaplacimy jej za to. tylko, ze Jacek musialby ze swoim szefem ustalic, by w poniedzialki na rano pracowac, zeby Manke odebrac, bo ja jestem w domu o 21.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka ze swiata zwierzat:
wczoraj sprzatalam Manki domek na ogrodzie bo sie zaleglo w nim pajakow, muszek, sruszek i innych potworkow i na podlodze znalazlam zielona krede nadjedzona przez slimaki a obok zielona slimacza kupke 😉 wniosek: jak sie nazrec kredy to mozna zrobic kupe w kolorze teczy i swiat od razu bedzie bardziej kolorowy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nusia27 napisał(a):
ciekawostka ze swiata zwierzat:
wczoraj sprzatalam Manki domek na ogrodzie bo sie zaleglo w nim pajakow, muszek, sruszek i innych potworkow i na podlodze znalazlam zielona krede nadjedzona przez slimaki a obok zielona slimacza kupke 😉 wniosek: jak sie nazrec kredy to mozna zrobic kupe w kolorze teczy i swiat od razu bedzie bardziej kolorowy 😁

Hahahahhahahaha 😁 Dooobre 😁 A z tym poniedzialkiem to lipa troche.Moze ktos do was niech ja przyjdzie pilnowac na caly dzien?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazdroszcze ja bardzo lubie frencha ale na ta czstotliwosc zmywania jaka ja mam to i nie na nerwy gdyby odrpyskiwaly,a sztuczne to nie dla mnie .. ale gdyby ktos mi tak poprawial to pewnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MonisiaD napisał(a):

Kajack to jak oni ci chorobowe wyplacaja to znaczy ze nadal dla nich pracujesz,tak to rozumie.A powiedz mi,czy w dniuw ktorym oni ci rzekomo wypowiedzieli prace wiedzieli juz o twojej ciazy?Bo jak tak to nie mogli ci umowy rozwiazac bez powodu,bo ciezarna jest pracownikiem chronionym.Tu znalazlam pare fajnych informacji:
http://www.pogaduchy.co.uk/1zy-mozna-zwolnic-kobiete-w-ciazy-vt2213.htm

Juz nie wyplacaja. Wlasnie sie w ten piatek calkowicie ze mna rozliczyli - przeslali mi kwote na konto, ktora odpowiada brakujacym pieniadza za antenatal appointments (bo mi za to nie placili, a ja sie doszukalam, ze powinni i im oficjalne pismo z wyslalam, razem z odnosnikami do strony gov.uk, na ktore sie powolywalam w nim) plus ekwiwalent za urlop. Takze mnie zwolnili, teraz tylko czekac na dokumnety.
Znalazlam jakiegos prawnika polskiego, bo w sumie rozmowy sms prowadzilam z ta pracownica agencji po polsku i bedzie latwiej mi z polskim prawnikiem, czekam na odpowiedz od niego na mojego maila.
Poza tym w CAB stwierdzono, ze te papiery co mam od agencji to nie jest zadna umowa, zapytali sie czy tylko to w agencji podpisywalam. Zgodnie z prawda powiedzialam, ze wiecej tych dokumentow bylo, ze w dniu ich podpisywania kopii nie otrzymalam, bo mialam dostac pozniej, ale ze pozniej nie dostawalam, to sie zaczelam upominac o kopie i dostalam je po kilku miesiacach prosb i to jeszcze nie wszystko.
Ja nie wiem w co ja sie wpakowolam. Tzn gdyby nie to, ze firma dla ktorej pracowalam byla bardzo przyjazna, naprawde atmosfera tam byla idealna, przyjazne srodowisko dla kobiety ciezarnej itd to pewnie przez ta agencje bym nie robila, tylko przez inna i gdzie indziej.
A co do ciazy to wiedzieli juz wczesniej, pozniej im zglosilam to SPD, ze nie moge pewnych czynnosci wykonywac, to mi powiedziala ta dziewczyna z agencji: ze dla dobra dziecka to moze lepiej by bylo, zebys nie pracowala - to juz kiedys opisywalam, ze namawiala nawet moje kolezanki, zeby mnie przekonaly, ze to moze byc zagrozenie dla ciazy i dla dobra dziecka lepiej by bylo, zebym nie pracowala. Ja jeszcze troche popracowalam i rzeczywiscie jak juz chodzic nie moglam poszlam na sick leave. I wtedy sie zaczely te wszystkie problemy z nimi.

Mam nadzieje, ze ten polski adwokat cos pomoze. Tak sie zastanawiam czy ja moge wysadzic tylko to co oni by mi placiliby jako Statutory Sick Pay plus Statutory Maternity Pay, bo jesli tylko to, to mi sie nie oplaca do trybunalu pracy isc, bo jak przymusze ich do wydania mi SSP1 form i SMP1 form, to otrzymam zasilek zastepczy za SSP z Jobcentre i Maternity Allowance z Jobcentre i finansowo wyjdzie to samo, a mniej nerwow bede miala. A jesli jeszcze cos dostane jako rekompensata poniesionych 'strat moralnych' czy jak to tam nazwac i wywolany stres w ciazy, to mi sie oplaca isc przed trubunal pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monisia juz Ci wyslalam zaproszenie na FB. Moim zdaniem bezprawnie.
Jeszcze sprawa taka: nie mam kopii kontraktu z agencja, nie wiem co w nim jest, a to ten dokument dalby swiatlo na to o co moge sie domagac a o co nie, jakiego typu pracownikiem bylam itd Nawet nie wiem czy ja taki kontrakt z nimi mialam podpisany, bo oni utrzymuja, ze niby nie mamy zadnych kontaktow, bo to agencja pracy i takiego obowiazku nie ma, ale ja sprawdzilam dokumenty i kazda agencja pracy, do ktorej sie zapisywalam dawala mi cos takiego jak kontrakt/umowe.
Dzis mi sie snilo nawet, ze wrocilam tam do pracy i rozmawialam z tym managerem z agencji, ze po co takie rzeczy robili skoro ostatecznie do mnie zadzwonili zebym przyszla do pracy, bo firma dla ktorej pracowalam prosila o mnie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola masakra, nie wiem co powiedziec, najlepiej zebys walczyla ale rozumiem,ze jest Ci tez ciezko. Ale tak jak Monia pisze,ze jesli zwolnili Cie nieprawnie ,a pewnie tak jest to pieniazki juz grube dostaniesz, prawnik Ci powie czy warto sie tym zajac pierwsza porada u Pl prawnika powinna rozwiac twoje watpliwosci, moja kolezanka niedawno szukala tez Pl prawnika ale ona w koncu sie poddala bo do Pl latala czesto itd. a szkoda....bo to znaczy ,ze firma triumfuje i agencja,ze znow ktos tylko straszyl....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kajack ale payslipy ci dawali?Bo jak bylam w ciazy i moj pracodawca mi na zlosc godziny obcial to tez do cab poszlam.Nie mialam kontraktu,bo zagubili ale wtedy pani w cab powiedziala mi,ze kontrakt ulatwilby sprawe,ale skoro mam payslipy to nie ma problemu,bo to potwierdza,ze bylam u nich zatrudniona i w moim przypadku byli w stanie z nich wyliczyc jak pracowalam i ze faktycznie liczba godzin spdla w ciazy.Tyle,ze ja sie z moim szefem po tym polubownie dogadalam,ale jakby mi na reke nie poszedl,to walczylabym do samego konca,zeby nastepnym razem sie zastanowil.No i teraz z ciezarna jak z jajkiem sie obchodzi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...