Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Kajack expertem nie jestem,ale z tego co wiem,to u ciebie byla ciaglosc pod wzgledem prawa,bo ani ty nie odeszlas,ani ci pracy nie wymowiono.Kurde,ja w szoku jestem jakie z nich swinie!!A co powiedzieli na to,ze po rzekomym rozwiazaniu umowy z toba przelewali ci pieniadze? Kurde jak oni moga byc tak bezduszni??A co do darmowej porady to znalazlam jeszcze takie cos-2 link.A w pierwszym jest link do cab i tam jest napisane,ze mozna do nich ze swoim problemem zadzwonic

http://www.gatesheadcab.org.uk/
http://www.ourgateshead.org/gateshead%20advice%20centre

Maja a to nie wy rok temu mieliscie gniazdo?Kurde zrobcie faktycznie cos z tym jak najszybciej,bo to strach.
A ja juz dzis padnieta...jeszcze tylko dzis i wolne...a od przyszlego tyg juz lepiej bedzie,bo teraz przez te zmiany musialam 6 dni pracowac a wlasciwie 2 dni i 4 nocki...ale powiem wam,ze spoko jest ten shift 18-02 🙂 Przez caly wieczor robie tyle,co na dniowce robilam przez godzine 😁 I w ogole taki wielki luz jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

  • Mamusie
Musze wam sie pochwalic 🙂Dzis mamy 3 dzien bez pampersa i w koncu Julia zajarzyla 😁 Sama siadala na nocnik,zeby kupe czy siusiu zrobic,a raz do wc mnie zawolala,nalozyla sobie nakladke ,stanela na stopniu,posadzilam ja i taka dumna zrobila siusiu,potem spuscila wode,umyla rece i wyszla dumna...nie wiem kogo ta duma bardziej rozpierala,mnie czy Julie 😁 Suuukces 🙂 Jutro,moze pojutrze zabiore sie za pozbycie pieluchy na noc 🙂Ale sie ciesze,szok!!!Doczekalam sie i ja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja Wam powiem ,ze dentysta zaliczony!!! 😁 Suzanna ma zdrowe zabki i byla dzielna i nie ugryzla go ale powiedzialam jej,ze to wujek dentysta jest ,nie pan bo pan to ma zaraz dystans i wujus sprawdzil zabki spokojnie 🙂 dostala naklejeczke i dumna wyszla 🙂 super 🙂 mniej niz 3 minuty 🙂
A gniazdo teraz mamy nie rzypominam sobie czy w poprzednim mieszkaniu mielismy gdzies? w kazdym razie w nastepnym tyg przyjedzie ktos z councilu obczaic temat oczywiscie za oplata 20f - ulgowa bo mamychild benefit. Tyle w temacie 🙂 Pogoda cudowna !!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, ale Wy macie duze te dzieciaki 🙂 matko, kiedy ja sie doczekam takiego 'doroslego dziecka'.
Monika - te linki to wlasnie do Citizen Advice Bureua. Mi sie wydaje, ze my mamy teraz za wysokie dochody, zero benefitow, to i darmowa porada prawna nam sie nie nalezy.
Znalazlam na stronie gov.uk taki kalkulator czy nalezy Ci sie Legal aid
http://legal-aid-checker.justice.gov.uk/discrimination/yes/no/no/no/no
W moim przypadku jak zaznaczam, ze nie mam benefitow, to pojawia mi sie pytanie czy moj dochod jest wysokosci, badz przekracza jakis tam pulap. W CAB bedac napisalam dochod mojego meza i napisalam obok, ze plus moj SSP i wedlug tego wychodzi, ze nasz dochod jest akurat bardzo blisko tego pulapu.
Ale SSP wlasnie stracilam, wiec powinnam sie chyba kwalifikowac.
Co do kontaktu z nimi, to ja otrzymalam informacje o skonczonym kontrakcie ze mna mailem i nie dzwonilam do nich, ani nic podobnego zanim nie poszlam do CAB. W CAB jak babka zobaczyla, ze na mail z prosba o SMP1 form otrzymalam info o skonczonym kontrakcie to sie rozesmiala, pozniej jak jej pokazalam, ze raz juz zrywali ze mna kontrakt, ale jednak pozniej placili SSP, to stwierdzila, ze teraz nie wiadomo co nalezy brac pod uwage, ktora data wlasciwa, ale poki co to ta z 16/05, wiec mam czas tylko do 15/08 na zlozenie pozwu do sadu, czyli do konca lipca na kontakt z adwokatem!
Jeszcze dzis sie zorientowalam, ze przeciez ja mam sick note do 19/07, a oni od 01/07 nie beda mi placili SSP, wiec moglabym zawnioskowac do Jobcentre o Employment and Support Allowance (ESA), ale musialabym miec od nich SSP1 form.
Teraz dochodz sie o kazdy najdrobniejszy papierek! Matko, nie dosc, ze ta moja ciaza dosc ciezka jest (te biodra, ciagle twardniejacy brzuch, pobyt w szpitalu, teraz jeszcze cos z badaniami krwi mam nie tak), to jeszcze stres z ta agencja!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karola szkoda,zebys stracila tyle kasy a skoro wygrasz sprawe to pewnie dobrze zainwestowac w prawnika tym bardziej,ze koszty sie zwroca i odszkodowanie dostaniesz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to byly baki znaczy sa a nie szerszenie wiec nic nie zrobia facet juz byl dzis. Baki sa pod ochrona po zimie sie wyniosa tak powiedzial...przewalone jednym slowem ale przezyje. A kasa poszla..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa takie siatki na owady tego typu,zeby nie wlatywalyt do domu sie na okna zaklada albo i takie dlugopisy ktorymi sie okno obrysowuje one sa nasaczone jakims plynem,ktorego baki nie lubia i niby nie wlatuja...zobaczymy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Monia gratuluje zakonczenia pampersowej przygody 🙂 !!
Ale pogoda dzis na basem poszlysmy a tatus nocke odsypial i pozniej mala po drzemce caly dzien w ogrodku z ksiazka 🙂 z przerwami na obiad i sasiadka mi piwo przez plot podala ,zyc nie umierac normalnie,jeszcze gdyby praca mi sie trafila byloby cudownie, ehhh ide zaraz dalej moje puzzle machac bo mi coraz mniej ich sie robi 🙂
i dzis mam samotna noc to i ksiazke mam jeszcze jedna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Monia, 0% pampera?na noc tez? Bo my jednak na noc zakladac musimy. Tzn. Próbujemy jej zakładać , bo ona teraz wszystko "sama" . Zakłada przy mnie pampersa, a jak pózniej idę sprawdzić jak śpi, to oczywiście jest juz bez niego i oczywiście osikana 🤢 . Biorę ja wtedy na ręce , M zmienia przescieradlo ( mamy maty pod przescieradlem), kłade ja, zakładam z powrotem pampera i śpi . Ale rano jak wstaje tez od razu zdejmuje go i przychodzi do M dopiero ::blink 🙃
Masakra jakaś 🥴
Dziś tez basen zaliczylysmy z Kaya , zaraz idę spać , rano do pracy . Chce tylko jeszcze coś znaleźć na jutro basen ?
Monia, a widzisz - pogodynka sie jednak nie mylila 😜
Ciekawe co u Nusi w polandowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂 a ja dzis paczke dostane,ktora sobie wyslalam z Pl 🙂 i chyba gosci bede miec po poludniu, lubie gosci ,kiedy cos sie dzieje 🙂
3 dzien podawania antybiotyku a ten guzek jej sie nie zmniejsza, nie wiem co myslec chyba jeszcze nie myslec po prostu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maja, jaki guzek, bo chyba coś przegapilam? ☺️
Jadę dziś z mała na odkryty basen, dowiedziałam sie dziś , ze mamy tu taki niedaleko- ok 20km od nas 🙂
Zobaczymy...
Jutro mam wolne, to może gdzieś dalej sie z nią wybiore
Udanej niedzieli życzę 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu u Zuzi zauwazylam za uszkiem powiekszony wezel chlonny kiedy wracalysmy samolotem,ona spala u mnie na kolanach, bylysmy tu u lekarza,ogniska infekcji nie znalazl bo i nic jej nie dolega ale dostala antybiotyk i mam ja obserwowac jesli nie zejdzie znow isc a i jesli zauwaze jeszcze gdzies tzn. dookola szyji i pod paszkami tez mam isc. Narazie podaje antybiotyk, mala dzis kicha i miala rano podwyzszona temperature ale to zlapala od sasiadki corki bo tamta kaszle jakby pluca jej wyrywalo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂
wrocilysmy... gratuluje wszystkim bezpampkowym i sie pochwale, ze my tez. tylko do spania jeszcze zakladamy. i Manka jest taka, ze zrobi siusiu tylko do kibelka albo na nocnik nie ma mowy, by zalatwila sie na dworze pod drzewkiem czy cus. potrafi nawet 6h nie sikac, az wroci do domu. gorzej z kupalkiem, jak sie zapomni to w majtach laduje...
Maja Maryla ma wezly chlonne powiekszone od urodzenia i nic z tym gp nie wymyslil. w polsce tez mi powiedzieli, ze to nie jest nic nadzwyczajnego.
i nie wiem jak jutro do pracy pojde,bo Manka wczoraj caly dzien tatus tatus a dziisaj mamusia i mamusia nawet do kibelka za mna
a i pogoda przepiekna mnie przywitala tutaj, mamy na dworze maly plac zabaw z basenem 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka Nusia 🙂 no pogoda booosssskaa ja sie ciagle opalam, mala juz zmeczona po sloneczku a dzis dupke moczyla w baseniku pol dnia i tez opalona oczywiscie nasmarowana az swiecila i w czapeczce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moj dran sie uwstecznil, robila do kibelka wszystko ,a teraz zrobi w pampka i wola siusiu...masakra zbyt zajeta jest zeby mi powiedziec,ze chce na siusiu 😠 jutro ja puszcze na same majty zobaczymy czy to cos zmieni..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...