Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
MajaCh napisał(a):
lzy mi same plyna 😞 http://www.tvn24.pl/chory-dwulatek-zmarl-dwa-dni-po-weselu-rodzicow-byl-ich-druzba,345179,s.html


Co za historia, też się popłakałam. A widziałaś kolejny artykuł, tragedia http://www.tvn24.pl/warta-porwala-czworo-dzieci-troje-nie-zyje-poszukiwania-czwartego-wstrzymane,345168,s.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

Julik widzialam to tez tragedia nie rozumiem czemu az do 8mej rano wstrzymane poszukiwania ja bym sie wyrwala jakby tylko jasnialo tu o zycie dziecka chodzi a te przepisy.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
maja popytam hv. chociaż od nich jeszcze dobrych rad nie dostałam...
julik właśnie u nas ten problem z zasypianiem- bo przy cycu. I on ni eumie inaczej i druga sprawa to żeby mu to mleczko czymś zastąpić bo przecież dziecko musi mleko dostawać.
Pod koniec sierpnia przylatuja moi rodzice, a potem ja lece z nimi do polski. więc będziemy razem jakieś dwa tygodnie. Mam nadzieję że w tym czasie uda się coś wykombinować i małego odstawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marylu to naprawde ciezka sprawa, bo jesli on nie chce mleka....a krowiego jeszcze mu nie dajesz/dawalas rozumiem , niby po 12 miesiacach ale ja znam matki,ktore zaczely duzo wczesniej, i wiesz co, ja sama probowalam ale mala miala wysypke i smierdzaca kupe po mleku krowim, pozniej znow sprobowalam za jakies miesiac i juz pije od 11 miesiaca zycia. Sluchaj jesli jje stale pokarmy i nie ma alergii na SOJE to mleko sojowe pamietam jak mi MonisiaD mowila,ze jej Julia takie pila. I do tego witaminki abidec. Mozna od lekarza je dostac jesli wiesz,ze dziacko np pije samo mleko i niewiele jje. Witaminy miec musi ,a Ty np juz nie masz pokarmu i co wtedy. Albo kozie mleko chyba mniej uczula. Tez probowalysmy i soje i kozie. W koncu udalo sie z krowim . O tak mi sie przypomnialo :P Mialam dziure w mozgu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my dzis bylysmy w parku i robilam pierogi siaaaama pyszne z serkiem i cynamonem i pozniej kolezanka z synkiem do nas wpadla i bylo fajnie milo,malej buzia sie nie zamyka! boszzz naprawde sie nie zamyka. I jeszcze dzis sie na sofe zsiusiala nie wiem czemu,ZAWSZE juz robila na nocnik i do kibelka a teraz nasikala i dopiero mi powiedziala.... moze dlatego ,ze bylam zajeta a bardzo chciala mojej uwagi.. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
domek prawie ogarnięty, a jutro teście 🤢
Maja tak mi się wydaje że mały może polubić krowie mleko. Może spróbuje mu troszkę dać skoro już ma prawie 11msc. O witaminkach nic nie słyszałam ale się dowiem 😉 a mi się wydaje że Zuzia to i tak świetnie sobie radzi z odpieluchowaniem;> znam kilka dzieci co jeszcze jako 3 latki noszą pieluchy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,
Jasne, ze spróbuj z krowim mlekiem, może na początek jakiś budyn, albo gotowa kaszka np.z bobovita, jogurt, serek homogenizowany..., przecież jak nie chce jeść mleka jako mleka to można właśnie tak 😉
Maja, Kayi tez jeszcze czasem zdaza sie popuscic majtki, nie często ( z przedszkola tez o dziwo tez wraca w tych samych majtkach ) , ale ....w końcu to jeszcze maluszki 🙂
I fakt, jakiś czas temu byliśmy u znajomych na 3 urodziny chlopczyka a on jeszcze nawet nie był na początku drogi nocnikowania, regularnie walil w pampka 🤨 biedny chłopczyk , bo w takim przypadku to po prostu wina rodziców .
Ja dziś juz Kaye zawiozlam do przedszkola, byłam na paznokciach i gym zaliczylam 🙂
Wczoraj w końcu wyslalam aplikacje na paszport mój i Kayi ( bo jej tez zmieniliśmy nazwisko) a za tydzień odbieramy swoje samochody (oboje zmieniamy) , tak wiec dzieje sie , dzieje ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
właściwie to i budyń próbował i jogurcik od czasu do czasu zjada. Być może uda się to krowie wprowadzić. Muszę tylko kupić w sklepie, bo ja zazwyczaj piję migdałowe mleko albo lactofree.
Kasiak a Ty nieźle dzień zaczynasz 😉 ja dopiero położyłam małego spać i jem śniadanie 😉 przepraszam, że się pytam, ale czy drogie jest wasze przedszkole? ostatnio sobie myślałam, że jeśli m zostanie w firmie chociaż na pół roku to ja chciałabym pójść do pracy, tylko czy zarobie na żłobek?! 😉
A czemu zmienialiście nazwisko? i czym się będziesz teraz wozić ? 🙂 bierzecie w leasingu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nt. naszego nazwiska pisalam juz wczesniej, ale Ciebie akurat tu nie bylo 🙂
nazywalismy sie Deak, co angole czytali :dik: wiec teraz jestesmy Muzyka ( tak jak brzmi nazwisko mojega tescia )
jesli chodzi o przedszkole, to juz tez kiedys bylo : wszystko zalezy od tego gdzie mieszkasz, wszedzie sa inne ceny 😉 my placimy 4.5 za h , Kaya chodzi 2xw tygodniu po 5 godz. wychodzi nas ok. 192 mies., ale od stycznia bedzie sie juz lapac na darmowe 15h tyg. wiec damy ja na 5 dni w tyg I bedziemy placic wciaz tyle samo.
a samochody? ja zmieniam na taki sam, tyle, ze z wesji basic na najwyzsza i z 3 latka na 1 roczny (Toyota prius , hybrid) a M zmienia z 4 latka forda galaxy na nowy tez prius, tyle ze 7 siedzen. w ogolnym rozrachunku sa o wiele tansze w utrzymaniu, 0 road tax, 3 lata serwis free, mniej petro.... leasing? nie! 😁 oddajemy swoje auta w rozliczenie + dodajemy troche gotowki i reszte na raty 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojemu koledze przed chwila rower ukradli, wrocil z pracy zostawil przed drzwiami frontowymi i poszedl ogrodek otworzyc jak wrocil po rower juz go nie bylo- no i to jest osiedle wiec jakies sasiad...masakra,robimy ogloszenie na fb lokalne strony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jakie jaja dziewczyny. Bylam dzis u poloznej i okazalo sie, ze zmieniono mi polozna. W gabinecie oprocz tej mojej nowej siedziala jeszcze jedna polozna i GP.
Tamta poprzednia tweirdzila, ze glowka Malenkiej jest na dole, a one trzy w 100% stwierdzily, ze glowe to Ona ma, ale pod lewym zebrem! Wiec za dwa tygodnie wizyta kontrolna, jak dziecko sie nie przekreci do tego czasu, to scan potwierdzajacy i z tego co zrozumialam ustala mi od razu termin cesarki!
Druga sprawa. Tamta ciagle nic sobie nie robila z mojego cisnienia (zazwyczaj mialam 140-145 na 75-95) i tego duzego brzucha, ktory jest moja zmora od poczatku ciazy niemalze. Dzis ta moja nowa wreszcie zajrzala do mojego wykresu i okazuje sie, ze ja mam teraz wielkosc brzucha taka jak powinnam miec w dniu porodu (jestem w 34tc). Zaczely gadac miedzy soba, ze jak mozna bylo nie reagowac na cos takiego i w poniedzialek bede miala dodatkowe badania krwi oraz obciazenie glukoza.
Jak widac na zmianie midwife wychodze na plus. Przynajmniej wszystko dobrze posprawdzaja i w dodatku jeszcze odkrylo sie nieprawidlowe ulozenie dziecka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boze Karolcia jaki to szok co, i nic bys nie wiedziala widac byly skargi na nia skoroja obgadywaly przy Tobie, cale szczescie dla Was -dla Ciebie i malenstwa, bo naprawde maly blad moze prowadzic do tragedii,czego nie musze mowic.
hehehehehhee moj maz wlasnie mowi,ze chce przesc na muzulmanizm- dlatego,ze pasche czesto maja czyli posty heheeheehe
idziemy na playgupe. Buzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Szok i to niezly. Tez sobie pomyslalam, ze z ta polozna musialo byc cos nie ok, skoro one przy mnie komentowaly to. Wyglada na to, ze mam w ciagu ciazy juz trzecia polozna 🙃 Pierwsza byla na booking appointment (i ja do konca ciazy mialy moje kolezanki z bloku), ta druga ktora w niczym nie widziala problemu i teraz trzecia na sama koncowke ciazy 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasiak Zauwazyłam że na fb zmieniłaś nazwisko i nie bardzo wiedziałam o co chodzi bo ślub to chyba już dość dawno był 😉 Muzyka napewno nie zostanie źle zinterpretowane przez anglików, a na dodatek ładnie brzmi 😉
Ja raz szukałam u nas żłobka na fulltime i wyszło, że musiałabym płacić ok1200f. Musze się jeszcze rozejrzeć bo przy takiej opłacie to nie opłaca mi się iść do pracy... niestety...
Jak się jeździ hybrydą ? nigdy nie miałam okazji! a autko musi wam się podobac skoro będziecie mieć dwa takie same 😁 a pytałam się o leasing bo ostatnio przeglądałam i wydawały mi się być całkiem sensowne;> my jak kupowaliśmy auto po roku w uk, nie mogliśmy wziąć leasingu bo nie mieliśmy żadnej histori kredytowej więc gotówką musieliśmy płacić, a teraz myślę że już byśmy mogli bez problemu. Zawsze jak idę na spacer przechodzę obok takiej firmi co w leasing daje auta i wszystkie się do mnie uśmiechają 😉

kajkack może ta nowa położna wreszcie potraktuje poważnie Twój problem ze spojeniem. I tak super że teraz wszystko sprawdzają! może uda Ci się je namówić na dodatkowy scan? :> powiedz że chciałabyś żeby przepływy pępowinowe sprawdzili 😉

Ja własnie mam chwilę bo rteście wzieli małego na spacer. Wkurzona jestem już tak że ledwo wytrzymuje. Ja wiem, że chcą się nim nacieszyć. Ale po co dyrygują od razu nim...grrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zlobek na full time to faktycznie fortuna, M.in dlatego nie wróciłam do mojej poprzedniej pracy i poszukalam part time 😉 poza tym szkoda by mi było zostawiać mała na całe dnie .
A hybryda jeździ nam sie naprawdę super, leasingiem nie jesteśmy zainteresowani, bo wtedy samochód nigdy nie jest twój , płacisz spore pieniądze i nigdy nie splacasz go.
Będziemy mieć podobne samochody , to będzie moja trzecia hybryda 😁
A M jest taki:
Check out this video on YouTube:

http://youtu.be/bUlnWHP7kHI


Sent from my iPhone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie 🙂
zastanawiacie się jak się jeździ hybrydą a ja się zastanawiam jak się jeździ lewą stroną i czy przypadkiem nie wjadę komuś pod prąd 😁 🤢
Jak piszecie o tych położnych to wydaje mi się że w Anglii jednak lepsza ta służba zdrowia bo u nas położna jedyne co robiła to przy każdej wizycie ważyła i mierzyła ciśnienie i tyle no może jeszcze wciskała za każdym razem nowe produkty reklamowe 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MajaCh napisał(a):

hehehehehhee moj maz wlasnie mowi,ze chce przesc na muzulmanizm- dlatego,ze pasche czesto maja czyli posty heheeheehe Buzka


Jak dobrze poszukać to nie trzeba przechodzić na muzułmanizm 🙂, jak pamiętam mojej ś.p. babcia to pościła bardzo często, środy, piątki i ciągle jakieś święta których w kalendarzu nawet nie było. No chyba że mu coś konkretnego podoba się w poście.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...