Skocz do zawartości

Żłobek | Forum dla mam


niunia26_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Elunia, moja Olcia jest na modyfikowyanym i zupkach mlecznych na krowim, nie karmię piersią od prawie 4 m-cy - Ola miała 11,5 m-ca jak ją odstawiłam. Tylko, że ja ją karmiłam jedną piersią, bo jak miała 4 m-ce to miałam stan zapalny drugiej piersi z ropniem i miałam zabieg i nie mogłam nią karmić, bo wszystkie tkanki musiały się odbudować. Przyznam, że choć ciężko było mi się rozstać, to troszkę byłam zmęczona karmieniem tylko tą jedną piersią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 223
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cholercia Olcia ma katarek i czasami pokasłuje, a wczoraj byliśmy o 18.30 u lekarza, bo miała szczepienie i było ok. Nie wiem czy to przeziębieniowe czy ząbkowe. Jak wychodziły jej dolne jedynki to przy obydwu miała przez tydzień katarek, ale osłuchowo i z gardłem było wszystko w porządku.
Odpukać podwyższonej temp. nie ma, po powrocie do domu dostała herbatę malinową z miodem, multicebion, przed snem mąż psiknął jej jedną dawkę Tamtum verde w spray'u, pod noskiem delikatnie posmarowałam wick vaporub, zamiast bodziaka ubrałam pajacyka i mam nadzieję, że jutro będzie lepiej.
Ehhh...zaczną się choróbska 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam
dopiero co wyzdrowieliśmy a mnie znowu coś dopadło trzeba się szybko wyleczyć żeby małej nie zarazić
wczoraj Anastazja miała ciężki dzień
była w żłobku od 7 do 16 i jak ją odbierałam Pani powiedziała że spała niecałe 30 minut nie chciała za wiele jeść i dużo płakała
jak wróciłyśmy do domu jak zasnęła o 17:30 to obudziłam ją dziś rano a sama t pewnie dalej by spała
zobaczymy jak będzie dziś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale tu ostatnio cichutko
dziewczyny co sądzicie o kosztach opłat za pobyt dziecka w żłobku
jakie ceny za żłobek prywatny/publiczny panują u was?
U mnie jest to 400zł miesięcznie i choć nie łatwo było mi znaleźć te pieniądze w miesięcznym budżecie to uważam że jest to naprawdę nie wiele jak za pilnowanie dziecka przez 9 godzin dziennie. Jeśli żłobki nie były by przez nas dofinansowywane nie stać by ich było na remonty, wyposażenie czy utrzymanie.
Uważam że ta kwota i tak jest mała a sprawa opieki bardzo duża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja chorowałam przez ostatnio tydzień no i co tu się spodziewać dziś dopadło Anastazję
w jednej godzinie zauważyłam u niej gorączkę i katar 😞
wiec jutro rano wizyta u pediatry zamiast żłobka 😞

najgorsze jest to że ja jutro wyjeżdżam w delegację o 5 rano i wracam gdzieś po 22 w nocy
mąż chciał się wczoraj zwolnić na jutro z pracy żeby zdążyć odebrać małą i szef mu nie pozwolił wiec miała ją odebrać babcia (pracująca)
a teraz pójdzie do pediatry i weźmie zwolnienie bo co innego można zrobić
szef pomyśli że znowu naciąga mąż zwolnienia
bo to samo było 2 tyg temu
mąż miał wrócić z urlopu w środę a nam się mała w pon rozchorowała i przedłużył urlop o zwolnienie 🥴 szef był wściekły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
w ogóle to szef ma do niego pretensje że to on chodzi na zwolnienia
ale co tu dużo tłumaczyć mąż mundurowy ma zwolnienia 100% płatne
poza tym ja nawet miesiąca nie przepracowałam w nowej firmie wiec nie ma mowy o zwolnieniach
nie rozumiem dlaczego ludzie tak do tego podchodzą przecież dziecko to dziecko
on pewnie też w dzieciństwie chorował i ktoś musiał z nim w domu siedzieć 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej! U nas też choróbsko. Od czwartku zapalenie gardła i antybiotyk. Od wczoraj dzieci (bo starszy synek też się rozłożył) siedzą u dziadków. Oczywiście szaleją tam na maxa a u nas w domu cicho i smutno.... 🤨
Ja płaciłam za wrzesień 360zł plus 5zł na komitet i plus 30zł za ubezpieczenie.

Wiecie już kiedy wejdą w życie podwyżki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
I jak tam wasze maluszki? Pawełek od kilku dni budzi się w nocy około 4 i kwęka, nie jest to jakiś płacz tylko takie marudzenie. Zastanawiam się od czego, zawsze przesypiał całe noce, a tu niespodzianka, akurat teraz jak Ja do pracy o 5.20 wstaję ;-( Mam podejrzenie, że to ząbki lub suche powietrze, bo zaczęliśmy już grzać w domu. A może przeżywa ten żłobek dopiero teraz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A Olcia nadal chora. W środę lekarka co prawda powiedziała, że jest lepiej, ale jednak ciągle ma katarek i trochę jeszcze pokasłuje. W poniedziałek kolejna kontrola. Już 2 tyg. nie było małej w żłobku, pewnie w przyszłym m-cu będzie zwrot albo mniej zapłacimy za następny miesiąc.

Dziewczyny,a jak tam Wasze pociechy zdrowe i wszystko ok w żłobku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anastazja we wtorek za gorączkowała i zadzwonili ze żłobka żeby ją zabrac poszlimy do lekarza a ten dał zwolnienie do pt
w rzeczywistości mała nie miała podwyższonej temp już więcej
pewnie musiało się na ząbki podwyższyć bo akurat jesteśmy na etapie wyrzynania 1 ząbka
i w poniedziałek pewnie znowu będzie jej trudno
ale na pocieszenie powiem że poprosiłam w końcu pracodawcę o godzinną przerwę i będę wychodzić 14:30 wiec zawsze to godzinę szybciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...