Skocz do zawartości

Zapraszam wszystkich z Katowic i okolic | Forum o ciąży


ania175

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Doberek ;*

Aguś wytrwałości zycze kochana 😞 bardzo mnie cieszy to że jesteś w tym wytrwała ja gdy skończyłam rok miałam rozwórke na nogach unieruchomili mnie na kilka miesięcy bo okazało się że mam wyciągnięte biodro ze stawu 😞 i lekarze tego nie zauważyli dopiero moja mama powiedziałą lekarzowi że coś jest nie tak i faktycznie na szczęście nie było za późno teraz bym miałą jedną noge krótrzą od drugiej ale co się wycierpiałam to moje (na szczeście nie pamiętam) po latach bedziesz mieć satyfakcje że twoja niunia ma śliczne nóżki i bioderka 😉 a ona nie bedzie mieć o to żalu do ciebie ;* 3mam kciuki żeby było jak najmniej momentów zwątpienia ;*

Kasiu jesli mały ma spłaczony tył gołowy kładź go jak najczęściej na brzuszku wtedy i masuje sobie brzuszek i go nie boli tak często jak sie przyzwyczai do tej pozycji bedzie mu lepiej się spalo ;* a jesli juz nie się uda na brzuszku to raz na lewym raz na prawym boczku tylko pamietaj żeby go nie kłaść tylko na jedną strone bedzie miał spłaszczoną jedną strone... co do alergi moja ZUzke wysypało jak miała chyba 3 miesiące okazało się że ma skaze białkową piła ochydne melko NUTRAMIGEN po miesiącu przestawiłam sie znowu na bebiko i dziecko skazy już nie ma 😮 wszystko wcina i żadnych krostek...

uffff ale się rozpisałam idę zagłosować 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki dziewczyny:*
ja pisałam, ale to taka formalność 'prosze o udzielenie mi dodatkowego urlopu macierzyńskiego w wymiarze 2 tyg" on się jakoś tam nazywa....fakultatywny? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska właśnie tak to potem wygląda że dzieciaczki wolą spać z mamusią bo czuja bliskość i lepiej im się spi ale niestety potem nie da się tego oduczyć chyba że wytrzymasz wielki płacz swojego dziecka kilka dni 😞 nie zabieraj maluszka do swojego łóżka wiem że to dla świętego spokoju żeby się wyspać ale inaczej potem nie bedziez mieć własnego łóżka... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie martw tez zgrzeszyłam kilka razy i wzięłam Zuzke do siebie tylko tyle dobrze że ona szybko nie załapała a od dwóch dni próbuje nauczyć ją spania samej w łożeczko co jest o tyle trudne że ona juz kuma bardzo duzo wie co dobre a co złe i potrafi stawac już w łózeczku więc... troche trudniej ale idzie dobrze ważne żebym była konsekwentna i nie odpuściła 🥴 ale jestem dobrej myśli :P 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doberek! ;*
my dzisiaj na obiedzie u teściów, bo we wtorek teściowa jedzie spowrotem do pracy, a później wrócimy i mamy zamiar iść na spacer, bo ładna pogoda. Tylko mnie się grudka zrobiła w piersi ściągam pokarm, karmię małego i dalej jest i do tego boli mnie pierś.. co zrobić aby to zniknęło? oprócz ściągania mleka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂

Zuziek jaki śliczny awatarek 🙂 U nas na szczęscie od piątku powrót do normalności. Pawełek przestał bezustannie płakać, zaczyna się bawić sam sobą i lepiej śpi w nocy. Są oczywiście gorsze momenty ale jest zdecydowanie lepiej. Nie wiem czy pomógł ten pokar, dla alergików czy może coś innego ale najważnieszy efekt.
Zuziek co do główki staram się go układac tak by główka była zwrrócona w drugą stronę, podkładam mu pieluszkę zwiniętą w rulonik i przestawiliśmy nawet łóżeczko tak, zeby w dobrą stronę miał główkę jak wchodzimy do pokoju.Ćwiczymy na brzuszku też ale maluszek i tak zawsze jaikimś sposobem wraca do swojej ulubionej pozycji. Ale myślę, że najłatwiej będzie jak już zacznie trzymac główkę i i nie bedzie już tylko leżał, i że wtedy wszystko wróci do normy. A i spać na boczku nie lubi, tylko na wznak z glówką odwróconą na bok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doberek 🙂 wracam do swiata zywych 🙂

z tym spaniem to przyznam ze my malego bierzemy ok godz 5-6 na ostatnie karmienie i nie ma problemu zeby maly spal u siebie bo jak go kladziemy to sobie od razu zasypia:P mam nadzieje ze to sie nie zmieni 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu ciesze sie że mały już spokojniejszy 😉
co do główki nie czekaj aż bedzie trzymał główke sam przestawiaj główke w jedną i w drugą strone zanim zacznie sam ją sobie trzymac może zrobić się spłaszczenie dmuchaj na zimne... jesli lubi spać na wznak to nawet na śpiocha przewracaj główke raz w jedna raz w druga najgorzej jest jak maluszek dostanie przykurczu potem trzeba masować szyje i chodzic na rehabilitacje... ale pewnie to was nie bedzie dotyczyć ja sama Zuzce dawałam rulonik tak jak ty z pieluchy i za każdym razem jak widziałam że ma główke w jedną strone (bo ją kierowała tylko w jedną strone) to od razu na drugą mimo tego rehabilitantka powiedziała że ma lekką asymetrie ale dało się ją skorygować...

Dosik witaj spowrotem ciesze się że z Kacperkiem juz wporządku :* wielki buziak dla niego ;*

lece do wyrka ;* dobranocka kochane ;*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuziek napisał(a):
Kasiu ciesze sie że mały już spokojniejszy 😉
co do główki nie czekaj aż bedzie trzymał główke sam przestawiaj główke w jedną i w drugą strone zanim zacznie sam ją sobie trzymac może zrobić się spłaszczenie dmuchaj na zimne... jesli lubi spać na wznak to nawet na śpiocha przewracaj główke raz w jedna raz w druga najgorzej jest jak maluszek dostanie przykurczu potem trzeba masować szyje i chodzic na rehabilitacje... ale pewnie to was nie bedzie dotyczyć ja sama Zuzce dawałam rulonik tak jak ty z pieluchy i za każdym razem jak widziałam że ma główke w jedną strone (bo ją kierowała tylko w jedną strone) to od razu na drugą mimo tego rehabilitantka powiedziała że ma lekką asymetrie ale dało się ją skorygować...

Dosik witaj spowrotem ciesze się że z Kacperkiem juz wporządku :* wielki buziak dla niego ;*

lece do wyrka ;* dobranocka kochane ;*



Dziękujemy ! 😘
Dla Zuzi też buziaczek od Kacperka i ode mnie 🙂

Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wybaczam 🙂 my dzis mielismy super noc - karmienie o 21:30, 3:30 i 7:00 🙂 mamy sposob na malego - wymeczyc, kolo 17-18 herbatka, potem ciepla kapiel, troche zabawy i jak ladnie spi 😁

a tak wogole to buziaki dla wszystkich 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doberek! ;* chciałam już wcześniej wejść, ale mój syn to mega żarłok! 😜 zjadł z butli 110ml i jeszcze cycka 😮 czy to jest normalne, że dwutygodniowe dziecko tak dużo je?
no a u mnie nieciekawie wczoraj miałam 38.3 st.gorączki i mega dreszcze..grudka w piersi mi się dosyć solidna zrobiła i myślałam, że to od tego, teściowa kazała mi jechać do szpitala, bo ona tak miała i musiała pokarm stracić. pojechaliśmy do Zabrza na Traugutta, mówię co i jak, a ona pierwsze pytanie jakie zadała po wysłuchaniu sytuuacji: "Gdzie Pani rodziła?", no to ja jej mówię, że w Gliwicach..a ona do mnie: "To musi Pani do Gliwic jechać".. myślałam, że szału dostanę, ale byłam mega opanowana, no i pojechaliśmy do Gliwic..no zapytała się jeszcze skąd jesteśmy..mówimy, że z Helenki..a ona na to:"A to już połowa drogi już za Wami" 🤢 🤢 mój mąż też wściekły, bo małego z teściową zostawiliśmy, na szczęście mleko ociągnęłam i miała go jak nakarmić..mój mąż powiedział do mnie czy ciekawe, czy kazała by nam jechać do Gdyni jak bym tam rodziła. No ale u mnie okazało się, że to nie od piersi.. położne w szpitalu powiedziały, że ta grudka zniknie, bo jak naciskają to ona się rozchodzi, więc mi ulżyło.. no ale jeszcze lekarz mnie badał i tu już się wszystko wyjaśniło (tak w ogóle musiałam na lekarza czekać godzinę z tą gorączką, przysypiałam tam..bo on robił cesarkę) lekarz mnie zbadał i okazało się, że mam lekkie zapalenie macicy i to od tego ta gorączka przepisał mi antybiotyk i oprócz tego mam paracetamol brać co 6godzin..dzisiaj już lepiej się czuję, ale wczoraj była masakra..no ale mój mąż est kochany dzisiaj w nocy on wstawał do Alana..odciągnęłam mu mleko i dał maluszkowi..raz go piersią karmiłam, a nad ranem nawet nie wiem kiedy się obudził mały i A. zrobił mu mleko modyfikowane, bo już nie było odciągniętego..noo a on nie chciał mnie budził, żebym cycem karmiła.

Rozpisałam się, sorki! 😉 no i trochę może nieskładnie napisałam, ale mam nadzieję, że się połapiecie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska kochana moj jadl tez tak duzo - w pierwszych 2 tyg jadl 90 a potem od razu 120 😮

ja wczoraj tez jeszcze umieralam - dreszcze, goraczka, wymioty ale pod wieczor juz mi lepiej sie zrobilo i teraz jest ok - mam tylko nadzieje ze to juz nie wroci.

Tuska usciski zebys szybciutko do zdrowia wrocila 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuska! ja też dreszcze miałam straszne po przyjściu do domu!!! moze z trzy razy wystąpiły,ale to było coś strasznego 😞 to chyba sprawa hormonalna, wszystko teraz musi wróćić na miejsce...
co do Twojej sytuacji to kurna co to znaczy odsyłanie do innego szpitala???? 😠
wkurzyć się można...

monic Ty też dreszcze? uhhh oby Wam minęło!!!
ja za to od dwóch tygodni walcze z jakimś małym przeziębieniem, teraz etap kapiącego nosa...obym tnylko małej nie zaraziła!

dzięki dziewczyny:* wiecie za co 🙂 to już ostatnie dni!uff 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...