Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszło już łóżeczko 🙂 jak skończyłam pisać na forum rano to za chwilę pan kurier przywiózł 🙂 zdążyłam tylko rozpakować i zostawić do przewietrzenia a jak przyjedzie karol z pracy do zaczniemy skręcać 🙂 i będzie czekać na dzidzię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Przyszło już łóżeczko 🙂 jak skończyłam pisać na forum rano to za chwilę pan kurier przywiózł 🙂 zdążyłam tylko rozpakować i zostawić do przewietrzenia a jak przyjedzie karol z pracy do zaczniemy skręcać 🙂 i będzie czekać na dzidzię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej co do Mlynarskiej to nie wiem czy tam karta mozna płacic ale jak bede to zapytam a co do kosmetykow to z jakiej firmy kupiłyscie i miedzy innymi jakie?A co z kosmetykow potrzebne do szpitala bo ja jak byłam za pierwszym razem to nic nie kazali wnosic bo mieli swoje a teraz widze ze duzo sie zmieniło.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej z tego co wiem to wystarczy do szpitala wziąć chusyeczki nawilżające i krem przeciw odparzeniom i ja właśnie tylko to wezmę dla dziecka z kosmetyków. Ja kupiłam z babydream (dostępne tylko w rossmann) żel i szampon w 1, oliwkę, krem przeciw odparzeniom i krem na chłodną pogodę, jest to bardzo tania seria a zarazem bardzo bodra jakościowo, wiele znajomych mi polecało, bez tam żadnych upiększaczy zapachów i innych zbędnych rzeczy przez które inne kosmetyki są droższe 🙂 i też z tego babydream-u są chusteczki nawilżające ok 3,50zł za 80szt oraz różenych rozmairów pieluchy np. "1- newborn" ok 13zł za 28szt 🙂 i one dodatkowo mają taki jakby sztywniejszy wkład że są polecane przez lekarzy zamiast pieluszkowania co jest wskazane na bioderka 🙂 także naprawdę warto się zastanowić bo po co wydawać tyle pieniędzy jak można kupić taniej co nie oznacza gorzej 🙂 ale jak wiadomo każda mama jakąkolwiek podejmie decyzję będzie słuszna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 😉 Wera- jednak idziemy na zajęcia Szkoły Rodzenia bo mąż zamienił się zmianą na nockę 🙂 Co do kosmetyków to ja kupiłam Oliwkę Bambino, Sudocrem i serię NIVEA tj.: Krem na każdą pogodę, Żel do mycia ciała i włosów 2 w 1, Chusteczki Pampers Sensitive, pampersy kupiłam jak na razie firmy Pampers 1 i (2-5 kg), a do szpitala chusteczki Bambino bo są tańsze a ponoć każdy używa Twoich więc lepiej się nie wykosztowywać 😜 Do szpitala rzeczywiście ponoć potrzeba tylko chusteczek nawilżających ale krem przeciw odparzeniom spakowałam tylko tą próbkę co ze szkoły rodzenia dostaliśmy. A kupiłaś Wera Sudocrem czy Linomag jak polecała położna ??? Z tych higienicznych rzeczy kupiłam jeszcze: nożyczki i obcążki, szczotka i grzebień do włosów, podkład do łóżeczka by nie przemokło, dwa smoczki silikonowe, na razie jedną butelkę Tommee Tipee 150 ml, Fridę do noska (coś w rodzaju gruszki ale bardziej przyjemne dla dziecka choć droższe bo w granicach 30 zł dałam ), w razie czego mleko Bebiko 1, bo siostra mi to poleciła i do tej pory podaje swojej córce. To chyba wszystko choć może coś ominęłam 🤔 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie kupiłam żadnych z tych sudocrem-ów albo linomagów, może jeszcze kupię 🙂 a z tych akcesoriów to też nożyczki, szczotkę, grzebień, gruszkę, 1 smoczek, 1 butelkę, laktator, termometr do wanienki, termometr elektroniczny do ciała który mierzy w 1 sekundę, też mam podkład (ceratkę) na materac, rożek, kupiłam już spirytus 95% i gaziki które pani mi pleciła w aptece one nie sa jałowe tylko takie z siateczki, co jeszcze... płatki kosmetyczne, małą miseczkę, a chusteczki mam na razie 8 paczek pampersa i 2 paczki z bzbydream, do szpitala wezmę te drugie bo są sensitive 🙂 a te pierwze tylko fresh 🙂 a pieluchy mam newborn 1 paczkę z hugiesy czy jak tam się to pisze i 2 paczki jakieś od teściowej nieznanej mi firmy ale to na później bo 4-9kg 🙂 właśnie, muszę właśnie dokupić pieluchy jeszcze 🙂 no i mam ok 15 pieluch tetrowych i 7 flanelowych, 2 ręczniki z kapturkiem, no i dla siebie mam juz 2 koszule, 2 staniki do karmienia, tantum rosa, skarpetki, majtki jednorazowe i bawełniane, podpaski maxi i podkłady ginekologiczne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak wiedziałam, że o czymś zapomniałam 😉 Termometr mam tylko do wanienki bo nad tym elektronicznym się zastanawiam jeszcze, dla siebie do szpitala 3 koszule i te wszystkie higieniczne rzeczy jak pasta i szczoteczka, szampon do włosów i żel do mycia ciała Biały Jeleń, laktator, a co do spirytusu to jeszcze nie kupiłam i właśnie pytanie do Ciebie Weruś- rozumiem, że w aptece kupiłaś?? Chodzi o spirytus salicylowy taki zwykły??? A i gaziki jakie kupiłaś tzn nie wiem konkretnie o jakie chodzi , mieliśmy to na liście ze szkoły rodzenia???? A podkłady ginekologiczne też kupiłaś w aptece i ile kosztowały??? Chyba wszystko, tylko te rzeczy w aptece muszę dokupić i będzie wsio 😁 🙂 Stanika do karmienia nie kupiłam bo nie wiem czy będę karmić więc na wypłatę idę kupić zwykły z odpinanymi ramiączkami- zresztą już dawno zamierzałam kupić bo w te sztywne już nie wchodzę, dosłownie żaden rozmiar nie pasuje 🤔 Jestem skazana na miękki choć bardzo ich nie lubię, no ale myślę, że po porodzie będę mogła kupić normalny z fiszbinami 🙂 Ok kończę bo Top Models dzisiaj więc się umyję i do łóżeczka choć sama bo mąż w pracy niestety 😞 No ale weekend ma wolny więc już niedaleko 🙂 Dobranoc dwupaki i dawajcie znać o sobie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczyny jak mija dzien? Ja cosik bardzo zmeczeona jestem hmm ciekawe czemu. Ale mnie skurcz dzisaij w nodze zlapal klnelam jak szewc a maz chrapal ale mu przywalilam bo kazal sie budzic i nic a ja cierpialam. Wiec postawilam go na nogi. Do porodu chyba wezme megafon i zaczne krzyczec. On to moze spac 🙂 szczesciarz. A jak u was? Jak samopoczucie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cezsc Kaliszanki ja jestem w 35 tyg ciazy mam termin na 30 grudnia bede rodzic w Kaliszu tam rodziłam pierwsze dziecko 5 lat temu.Czuje sie dobrze i juz niemoge sie doczekac kiedy przyjdzie na swiat nasz kolejny synek Adas 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jak tam czytam co wy bierzecie do szpitala to jestem w szoku normalnie cała wyprawke,Ja biore to co najwaznieszeczyli dwie koszule ,dwa reczniki podpaski ,smoczek,chusteczki nawilzone sobie biore tabletki apap bo nie zawsze chca dac jesli juz niemoge wytrzymac biore tel i ładowarke a wyprawke do dziecka szykuje w domu zeby mi maz przywiózł no i duzo wody do picia niegazowanej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Renia, witamy Cie w naszym pięknym gronie 🙂 my tylko tak wypisywałyśmy co mamy kupione dla siebie i dla dziecka żebyśmy mogły sobie uzupełnić jeśli o czymś zapomniałyśmy, a do szpitala tego wszystkiego nie będziemy brały 🙂 tylko to co Ty wymieniłaś praktycznie 🙂 Ty masz termin na 30 grudnia a ja 3 stycznia chociaż na usg wychodzi różnie 1 stycznia 29 grudnia 27 grudnia więc mamy podobny termin 🙂 my też już nie możemy się doczekać kiedy te naszę piękne córunie będą z nami poza nami 🙂 a powiedz nam jak wspominasz pierwszy poród? jak personel szpitala i wogóle atmosfera? Bo my wiesz pierworódki jesteśmy 🙂
a Martuś spirytus chciałam tez kupić salicylowy w aptece ale pani mi powiedziała że to nie o taki spirytus chodzi i że to ma być taki zwykły spirytus 95% z monopolowego i jego się rozcięcza z wodą żeby powstał ten roztwór którym się przemywa pępuszek 🙂 no więc ja kupiłam jakiś spirytus 100ml i będę go mieszać z wodą, zapomniałam jaka jest proporcja muszę jeszcze raz poszukać w necie ale chyba 2 łyzeczki spirytusu i 1 łyżeczka wody i tym się przemywa 🙂 a i w tej samej aptece chciałam kupić gaziki jałowe do pępka i pani mi poleciła takie jakby siateczki do wiązania już przemytego pępka, one mają wymiar 5x5cm i jest ich 100szt i kosztują ok 2-3zł, no i nimi też można przemywać pępek oczywiście namoczone w tym roztworze. Bo są w sprzedaży takie gotowe nasączone spirytusem gaziki ale one podobno nie są tak dobre bo nie wysuszają pępka tak szybko jak powinny i są sztywne i nie wygodne 🙂 zresztą jak pójdziesz do apteki to Ci doradzą 🙂 a i pytasz jeszcze o podkłady ginekologiczne - ja kupiłam akurat w abc dziecka za 2zł 10 sztuk ale one wyklądaja tak samo jak zwykłe podpaski np. bella maxi tyle że się nazywają po fachowemu 🙂
a i jeszcze kupiłam podkłady dla dziecka do przewijania takie jednorazowe jak gzieś trzeba będzie jechać czy cuś żeby komuś nie posikała kanapy 🙂 i taka matę do przewijania wielorazowego użytku z takiej gąbki czy czegoś, ale to już do nas do sypialni jak będę przewijać u nas na łóżku to żeby nie posikała naszego łóżka, albo np. po kąpieli jak będę wyjmować z wanienki na ręcznik to też pod ręcznikiem będzie żeby nie przemokło 🙂 taka to Ci sprytna jestem 🙂 Ty masz przewijak na komodę to sobie możesz kombinować a ja wszystko na łóżku będę robić, tzn. kupię przewijak na łóżeczko na początek ale już kąpiel będzie na łóżku 🙂
no kończę bo znowu się rozpisałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam kolejną mamuśkę 🙂 Tylko ja z Weroniką chyba pierworódkami jesteśmy 🤔 Z tą Apteką się wstrzymam do przyszłego tygodnia. Dzisiaj odebrałam wyniki na paciorkowca i wyszedł wynik ujemny więc jestem szczęśliwa. Zresztą gdyby był pozytywny to różnoca tylko taka, że podano by mi coś i dziecku po porodzie bodajże. No ale grunt że nie muszę się tym martwić 😉 A Ty Wera odebrałaś wyniki??? Mnie mąż wyręczył i był po odbiór w szpitalu po 13.00 🙂 Co do podkładu to mam taki wielorazowego użytku jak się do kogoś pojedzie żeby dziecka nie kłaść na byle jakim podłożu ze zwzględów przede wszystkim higienicznych no i oczywiście żeby mała nie posikała 🙂 Co do terminu porodu z usg to najbardziej dokładny jest z usg robionego chyba do 12 tygodnia- wtedy można to określić najbardziej precyzyjnie więc najbardziej tym się powinniśmy sugerować. Mi wyszło raz 18 grudnia, później 16 grudnia i później znów 18 grudnia , no a z @ wychodzi na 18- sty także raczej powinnam przed Świętami urodzić. Od dzisiaj został mi maksymalnie miesiąc... zobaczymy. A jak Wera po zajęciach, jak odczucia??? Ja wiem jedno, że będę prosić o odwiedziny po 2 tygodniach życia dziecka i o myciu rąk. Jeśli chodzi o to ostatnie to jak moja siostra urodziła to wszyscy myli ręce aż weszło to w nawyk choć niektórzy oczywiście mieli jakieś obiekcje 😠 Co do odwiedzin to u mnie w rodzinie znajdą się osoby co pewnie się obrażą, ze wyznaczam termin ale jak się komuś podobać nie będzie bo trudno bo zdrowie dziecka najważniejsze 🙂 Jak komuś zależy i rozumie to super, a jak nie to trudno 😉 No i co do kolki to wiadomo to co było czyli, że jak już jest to żadne krople niemieckie czy jakiekolwiek inne rzeczy nie pomagają. Mam nadzieję, że moja Gabrysia nie będzie miała 🙂 Renia, a jakie imię wybrałaś dla dziecka??? Masz już jedno dziecko więc pewnie Ci łatwiej 🙂 Ja już najchętniej bym łóżeczko rozłożyła ale jeszcze nie wyjaśniła nam się sytuacja z mieszkaniem więc się wstrzymuję. Mam nadzieję, ze się uda wyprowadzić od rodziców na swoje 🙂 Gabrysia pewnie też woli przyjechac po spzitalu do swojego mieszkania więc będzie czekać na pewno heh 😜 Robi się nas coraz więcej na forum aż się zaczynam gubić haha. Idę zjeść drugie danie więc zajrzę później 🙂 A co do wózka to ja mam po siostry córce trzyfunkcyjny więc nie muszę się tym martwić 🙂 Ona kupowała z firmy Mikado a gdybym ja miała jakiś wybór to nie wiem jaki bym wybrała bo zwyczajnie ze względu na sytuację- się nie orientowałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez was witam porody są rózne i zapewne kazda z nas przezyje go inaczej zazdroszcze tylko wam tego ze rodzicie pierwszy raz.Bo jak juz sie wie co mnie czeka to sie boje i mam w nocy bezsennosc ale poród w kaliszu jest ok.Polecam zeby przy was był maz mój mi duzo pomógł przy skurczach pomógł mi wejsc pod prysznic i wogóle to jest piekne przezycie nawet odcioł pępowine 🙂Ja rodziłam 16 godz ale wszystko da sie wytrzymac by zobaczyc na koncu tak długo oczekiwany skarb.Kolezankomoze i my sie spotkamy na porodówce bo tez najpier miałm termin na 5 stycznia a potem na 30 grudnia pierwsze dziecko urodziłam 38 tyg i jeden dzien a jak sie ogólnie czujesz? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten mój termin na 3 stycznia to lekarz mi obliczył wg ostatniej miesiączki, ale jak sama sobie obiczałam czyli równe 40 tyg to wychodzi 31 stycznia czyli sylwester 🙂 no a usg różnie 🙂
Renia fajnie że masz takie miłe i spokojne wspomnienia, bo nas to trochę buduje, zresztą nasłuchałyśmy się i na czytałyśmy przeróżnych opinni i reasumując kaliska porodówka nie cieszy sie najlepszą opinią, ale coraz więcej jest takich opinni z pierwszej ręki od mam które tam rzeczywiście rodziły i są one raczej pozytywne. Myślę że poprostu nie jest tak źle, tylko mówi się tylko o tych złych wspomnieniach i nieprzyjemnościach i nagłaśnia się je, a o tych dobrych chwilach się nie mówi bo nie wzbudzają sensacji 🙂 takie jest moje zdanie 🙂 więc jakoś damy radę 🙂 jak to moja położna środowiskowa powiedziała - rodzi się 1 dzień i jest on niczym w porównaniu z tmy całymi chwilami spędzonymi z maleństwem i szybko się zapomina jak cos było nie tak, bo każde cierpienie zbliża nas do tej cudownej i wyczekiwanej chwili 🙂
Marta, ja miałam dzisiaj pójść do szpitala po wynik ale tak się zasiedziałam przed kompem bo piszę pracę i prezentacje że minął mi szybko czas i później mi się nie chciał, jutro pójdę 🙂
Ja też tak sobie myślę że trzeba będzie maksymalnie ograniczyć widzenia w pierwszych 2 tyg o ile się da powstrzymać te babcie i dziadków 🙂 no i chciałabym żeby myli ręce, a oni stare roczniki znowu będą myśleć że my młodzi wymyślamy i przesadzamy i będą mieli jakieś ale...
ja kupiłam herbatką na laktację i też ona jest z koprem niby na kolkę ale zobaczymy jak to będzie, tylo że ona jest dla mnie do picia a nie dla dziecka, i jeśli chodzi o te szczepionki to tak jak lekarz mówił na rotawirusa każde dziecko zachoruje a szczepionka chroni tylko przed tymi najcięższymi przypadkami więc chyba z niej nie skorzystamy, ale na pnełmokoki to pewnie zaszczepimy bo moja Agatka prawdopodobnie będzie zawożona do żłobka bo nie mamy na razie innej opcji 😞 ale już zarezerwowałam sobie miejsce w tym co moja kuzynka i ona bardzo jest zadowolona z opieki nad dzieckiem i z personelu że miły i wogóle, i że dziecko lepiej i szybciej sie rozwija i ona też szczepiła na pnełmokoki, tylko że trochę drogie to jest bo chyba 4 razy po ok 300zł 😞 alel co się nie zrobi dla zdrowia dziecka 🙂
ja wózek mam juz wybrany - firmy TAKO model Jumper X 🙂 wielofunkcyjny 3w1 wi ma takie pierdoły i jest taki nowy model jakiś i bardzo mi się podoba technicznie i dodatkowe takie bajerki ma i wszystko to co wymagam od wózka, w sklepie kosztuje ok 1200zł a na allegro 1050zł z transportem więc może na allegro kupię bo 150zł taniej będzie, zresztą babcie się zdeklarowały że zasponsorują swojej pierwszej wnuczce wózek to niech juz będzie lepszy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj cie jak samopoczucie ja dzis niespałam pół nocy mały sie wierci ze z boku na bok i praktycznie niedaje spac dzis ide do lekarza na13ta ciekawe co tam nowego lekarz powie?Potem wam napisze,a co do wózka ja mam firmyBABT WORLD modelv-trawel W KOLORZE GRAFITOWO Z DODATKIEM EKRI TEZ TRZY FUNKCYJNY.)Pamietajcie dziewczyny ze zaraz po urodzeniu dzwoncie zapisac maluszka na bioderka bo słyszałam ze niema miejsc czeka sie do dwóch miesiecy a trzeba isc w 6 tyg 🙂Mam pytanko do jakiego lekarza Weronika chodzisz?Ja do Wenerskiego na kwiatowa przesympatyczny no i odbiera porody w Kaliszu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super Wera, że wózek macie wybrany- jak tylko będzie okazja wyjść na spacer z małymi to musimy się koniecznie spotkać 🙂 No ale nie wiem czy jeszcze w tym roku 😉 Odnośnie żłobka to daj znać o którym konkretnie myślisz bo jeden z nich znam doskonale gdyż w nim pracowałam 🙂 Zamierzam złożyć papiery do kaliskich żłobków i przedszkoli ale dopiero koło marca- kwietnia się za to wezmę 🙂 Niestety trzeba mieć znajomości choć i czasem przy nich jest ciężko 😞 Renia33 - my się z mężem zdecydowaliśmy już dawno na poród rodzinny a dokładnie wtedy gdy się dowiedziałam, że w ciąży jestem także mam tylko nadzieję, ze jak będzie w pracy to zdąży po mnie przyjechać i pojedziemy razem rodzić 🤪 😉 Co do szczepionek to na razie nie myślę a z tymi bioderkami trzeba pilnować bo to na początku ważne 🙂 A ogólnie moja mała coś ostatnio słabo się rusza tylko w określonych porach dnia... martwi mnie to trochę bo nie wiem jaka jest norma ruchów w tym okresie ciąży 🤔 Muszę lekarza zapytać żeby być spokojniejszą ale wizytę mam dopiero za tydzień w poniedziałek. Wera- właśnie... masz już wybraną położną i powiedz mi czy gadałaś z nią, że cokolwiek się będzie działo np. w nocy to możesz do niej dzwonić ??? Chodzi mi o to, że jeśli nie będę pewna czy to skurcze już do porodu to czy mogę zadzwonić do niej o dowolnej porze dnia, powiedzieć co i jak i ona zdecyduje czy mam jeszcze czekać czy jechać do szpitala??? Nie wiem po prostu w tym temacie nic. Obawiam się też z uwagi na to, że mam wysoki próg bólowy- tak przynajmniej mi się wydaje- że za późno zorientuję się, że zaczęła się np. akcja porodowa 🤔 Potrzebuję takiej właśnie położnej, z którą będę miała świetny kontakt. Ok- póki co włączę małej Mozarta i zobaczę czy ją to ruszy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Martuski ja własnie byłam u lekarza i sie zmartwiłam bo mam za wysokie cisnienie 😞niewiem czememu kazał mi mierzyc jesli to sie nie zmieni kazał jechac prosto do szpitala 😞 😞A tak wszystko ok mały wazy 2,4kg i kazał mi czesto lezec na bokach bo jest zle ułozony ale mówił ze moze sie zmienic bo straszna wiercipieta z niego 🙂Przytyłam1 kg od ostatniej wizyty bo chodze co 2 tyg.Jeli chodzi o skurcze to ja pamietam ze z pierwszym dzieckiem za szybko pojechałm bo spanikowałam gdy zaczełam lekko krwawic zaczeły sie po chwili lekkie skurcze,takie jak ból do okresu.Teraz pojade tak jak moje kolezanki jak dostane skurcze co 5 min jesli wczesniej nie odejda mi wody 🙂Bo jak zajechałm to powiedziały mi ze jeszcze daleka droga i cała noc tam przelezałam ale zobaczymy moze niebedzie tak zle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chodzę do kurpika na ostrowską, i on nie pracuje w kaliskiem spitalu.
co do żłobka to zapisałam sie do tego na bogumiła i barbary koło Ciebie 🙂 bo tam kuzynka wozi swoje dziecko i jest bardzo zadowolona, no i z tego co ta babeczka mówiła to nabory są od września ale już można się zapisywać bo słabo z miejscami więc sie już chyba we wrześniu zapisałam 🙂 ale po porodzie mam się upewnić czy jestem na liście 🙂 a dzwoniłam też na h. sawickiej to tam nie zapisują nie narodzonyh dzieci więc zadzwonię jak urodzę ale pewnie będzie już za późno, ale przynajmniej już coś jest 🙂 a Ty Marta w którym pracowałaś?
Polożnej nie pytałam o takie coś, czy mogę w każdej chwili dzwonić i pytać czy to juz czas... myślę że każda z nas pozna że to już jest ta pora, jak za wcześnie i niepotrzebnie pojedziemy do szpitala to nas odeślą spowrotem a na pewno nie przegapimy porodu 🙂 a właśnie macie już jakieś skórcze albo jakieś objawy zbliżającego sie porodu? bo ja właśnie nic nie czuję za bardzo, czasami tylko tak mnie lekko zaboli jak przed okresem ale nie wiem czy to sobie tak wmawiam czy naprawdę mnie boli.... a u Was jak to jest?
Marta puszczasz małej mozarta.. przynajmniej będziesz miała późnbiej sposób na uspokojenie Gabrysi, fajnie 🙂 ja tego nie robię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Renia, z tym ciśnieniem to uważaj bo jak jest za wysokie to jest to niebezpieczne dla Ciebie bo jak jest tam powyżej 140 to może podejść do stanu przedrzucawkowego no i wtedy rzeczywiście do szpitala bys musiała jechać, ale spokojnie 🙂 wypij trochę soku grejfrutowego i dużo odpoczywaj, ja ciśnienie mam niby w normie ale często mam ponad 130 więc zbliżające się do przekroczenia normy dlatego lekarz tez mi kazał odpoczywac odpoczywać i jeszcze raz odpoczywać, ale ja tak nie mogę, tyle mam do zrobienia i jeszcze ta szkoła, oczywiście sie nie przemęczam jakoś bardzo mocno ale wszsystko robie z rozsądkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie co do cisnienia to ja z pierwsza ciaza mialam okropnie co poszłam do lekarza na wizyte to dostawałam skierowanie do szpitala jak sie pozniej okazało tak sie denerwowałam przed kazda wizyta.Renia zbadaj sobie cisnienie za jakas godzinke i juz bedzie mniejsze to wszystko spowodowane stresem .Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...