Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny ja łózeczko chce ubrac na swieta bedzie taka miła atmosfera mój synus to juz by chciał ubierac 🙂o ile nie urodze wczesniej bo to róznie jest hehe ja kupołam smoczek z NUKA ta firma jest dobra 🙂Dziewczyny ja przy pierwszym dziecku doprze ze wziełam opcinaczki te specjalne bo mój synus miał takie długie paznokcie ze by sie podrapał dlatego mu obcinałam 🙂Jak wy tak odliczacie ile zostało do konca to was podziwiam ze niemozecie sie doczkac
Oczywiecie ja tez niemoge sie doczekac ale bardzo sie boje wiem ze to piekne przezycie ale gdzies czuje strach i ten ból który juz przeszłam .Dzieki wam ze tu pisze podnosicie mnie na duchu i ciesze sie bo bardziej pozytywnie na to patrze 🙂 i tak trzeba urodzic i to jest chwila piekna nigdy sie tego niezapomni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Witam brzuszki jak się macie?
Mnie dobija ta pogoda. Plecy bolą jak cholera, a teraz jeszcze w sobote czeka mnie probny egzamin zawodowy. Ale nie mam nawet ochoty poczytac. buuu. Miłego dnia słoneczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEj dziewuszki, odpisuję najpierw Reni - tak ja pochodzę z korzeniewa 🙂 a ciekawa jestem kim jest Twój mąż, jak on mnie zna to pewnie ja też gopowinnam przynajmniej kojarzyć 🙂 a wogóle na zdjęciu na nk wydajemsz mi się znajoma 🙂 ale nie wiem 🙂
ja mam smoczeka z nuka z motywem pszczółki 🙂 i kauczukowy i do butelek też smoczki kauczukowe a i jeśli chodzi o kształt to te proste a nie te profilowane 🙂
ja już sobie dużo wcześniej poszperałam w necie i pospisywałam co trzeba załatwić i w jakiej kolejności i co i jak gdzie i kiedy po urodzeniu 🙂 tzn. lekarz rodzinny, USC, urlop macierzyński, ubezpieczenie grupowe i becikowe 🙂
i mam pytanie do Ewy jeszcze - jak się melduje dziecko w usc to od razu się dostaje od ręki akt urodzenia czy to się czeka jakiś czas? No i te odpisy skrócone też są od razu i czy się płaci za to? i jeszcze jedno o becikowe trzeba złożyć w mopsie, to gdzie to jest w urzędzie na kościuszki czy gdzieś obok???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczynki pogoda straszna wiec dzis wybrałm sie na dalsze zakupy dla bobaska 😉 zeby poprawic se humor 🙂kupiłam małemu kombinezonik do wózeczka no i na wysjscie ze szpitala 🙂Butelke z awenta mam nadzieje ze nie bedzie maił kolek 😞jak mój pierwszy syn bo miał.Dziewczyny bardzo polecam bo jest wygodny i przydatny bujaczek mozna zwsze pzeniesc go i m iec na oku dzidzie mój mały bardzo lubiał se w tym spac bo samo go lekko kołysało i zasypiał 🙂Tez teraz kupilismy z męzem z FISHER.PRICE naprawde polecam 🙂teaz odnosze sie do Weroniki ja mam męza na zdjeciu na nk to se zobacz czy go kojarzysz 🙂miłego dnia kobietki chociaz jest ponuro 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarzę Twojego męża 🙂 ja też miałam wyskoczyć dzisiaj na misto bo chcę już mamówić ten wózek ale pogoda fatalna 😞 a też oglądam na allegro te wózki i sa identyczne i sie zastanawiam czy kupić w sklepie za 1200 czy na allegro za 1050 (przy wpłacie na konto) albo 1200 (płatność przy odbiorze) z matą edukacyjną 🙂 jak myślicie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozna spytac to w którym chcesz kupic sklepie?Ja kupiłam na Czestochowskiej w hurtowni są bardzo miłe babeczki które fajnie doradzaja wiec polecam.Szczerze tez miałm kupic na alegro ale stwierdziłam inaczej jest obejrzec wózek na zywo dotknac i wogóle.Twoja decyzja a mozesz sie pochwalic jaki kolor i jaka firma? 🙂Jak zaczeli mi pokazywac mateiały wózków to myslałm ze oszaleje bo niemogłam sie zdecydowac ale dali mi swoja stronkę internetowa i w domu z męzem se wybieralismy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest wózek fimry Tako model Jumper x kolor zielony z grafitem 🙂 taki sam widziałam już w sklepie w niemowlaku na majkowskiej i oglądałam i jestm na niego zdecydowana 🙂 i tylko się zastanawiam czy kupić w sklepie na który czeka się od 2 tyg czy na allegro ktor może przyjść w kilka dni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj dziewczyny , widzę, że temat wózków się rozkręcił 😉 Ja nie jestem za kupowaniem rzeczy przez internet bo niekoniecznie jestem przekonana do tego rodzaju zakupów. Powiem szczerze, że nigdy nic nie zamawiałam tą droga bo wolę wszystko zobaczyć na własne oczy i wymacać ha ha 😁 😜 O ile oczywiście Weruś wózek z Allegro niczym się nie różni a przyjdzie szybciej i zamawiałaś już nie jedną rzecz przez neta to po co kupować w sklepie i czekać dłużej... 🤔 Nie wiem co Ci doradzić. Ja lecę do Tesco na zakupy już jakieś przedświąteczne żeby sobie humor poprawić. Zajrzę później 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tutaj juz o wozkach a ja w rozsypce jestem,ehh. Na nic nie mam pomyslu chcialabym kupic a sie wacham. Nawet zakup pieluszek to dzisaij jak sroka w gnat poatrzylam i myslalam kupic nie kupic. Tutaj czy nie tutaj. A moze poczekac? Sama na siebie sie wkurzam bo niby wiem czego chce a jednak przychhodzi co do czego i nic 😞 A sama to co ja zrobie? Z marcinem to ide i razem jakos inaczej a sama to mysle czy tak a moze inaczej. ehh. Pozdrawiam was dziewczyny i życze udanych zakupów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny, byłam dzisiaj u lekarza z nagłym przypadkiem który okazał się fałszywym alarmem, bo mialam wrażenie jakby sączyły się wody płodowe ale nie byłam pewna czy to wody czy coś innego i okazało sie że to jakaś infekcja mi się wdała i dlatego miałam podobne objawy do sączenia wód, na szczęście to nic groźnego - dziasiaj zaaplikuję sobie jakiś krem dopochwowy i będzie dobrze 🙂 no a tak to lekarz mówił że jakby to były wody to od razu do szpitala i bym rodziła przedwcześnie 😞 a tu mogłoby się okazać że pluca by nie były do końca wykształcone 😞 ale jest wszystko dobrze 🙂 jeszcze trochę czasu jest i niech moja maleńka wytrzyma jeszcze kilka tyg i może sie pchać na świat 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłam wózek na allegro, jest identyczny jak w sklepie 🙂 w tej samej cenie i dodatkowo będzie gratis mata edukacyjna którą też sama mogłam wybrać no i płatność przy odbiorze 🙂 ok idę sie położyć bo mnie już tak zgaga męczy że masakra 😞 dobranoc mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weronika pewnie sie napedziłas stracha?Dobrze ze wszystko sie jakos skonczyło dobrze 🙂Ja cały czas mysle c zy bede rodzic naturalnie czy cesarka mnie czeka bo mi lekarz powiedział ze nie lezy główka do dołu 😞a wolałabym naturalnie rodzic a wam jak lekarz powiedział?moze jeszcze sie przekreci ale ja nadal czuje jak mnie wypycha z boku z oby dwóch stron wiec nie lezy do dołu 😞Weronisia fajnie ze juz wózek zamówiony tylko teraz czekac i sie cieszycja 8mego wysle meza po odbiór wózka bo to akurat poniedziałek 🙂a dzis znów dzien zaczyna sie ponury dobra ide sie szykowac z rana do kolezanki na ploteczki 🙂i pobawic jej dwu mies synka Filipka potem zajrze dowas pa dziewczynki miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, moja maleńka dziewczyneczka już jest ułożona główką w dół od 28 tyg 🙂 więc jak na razie rodzę naturalnie i tez wolałabym żeby tak zostało 🙂 jeśli oczywiście później nie będzie się nic działo itrzeba będzie wykonać cesarkę, ale jak Bóg da tak będzie 🙂 a wiesz co Renia, ja czytałam gdzieś że jak kobieta jest już któryś raz jest w ciąży to dziecko później ustawia się główką w dół, nawet może odwrócić się kilka minut przed samym porodem więc może jeszcze nic nie jest przesądzone, a poza tym lekarze ponoć mogą mechanicznie jakoś przesunąć dziecko do właściwego położenia i to nie jest jakieś niebezpieczne, ale nie wiem do końca czy to często się stosuje, więc zapytaj lekarza 🙂
wczoraj się w większości spakowałam do szpitala, jeszcze takie kosmetyczne rzeczy codzinnego użytku mi zostały, i wyprałam resztę ciuszków dla córeczki, dzisiaj chyba będę prasować i układać do szuflad, no i spakuję wyprawkę na wyjście ze szpitala dla dzidzi 🙂 aha i jeszcze muszę wyparzyć niektóre przedmioty i tez je spakować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heyaaa 🙂 Wczoraj byłam na zakupach i zaczęłam prezenty kupować- na razie kupiłam tylko siostrze i jej chłopakowi, do końca listopada zamierzam kupić wszystkie No i zrobiliśmy przemeblowanie w pokoju siostry w razie gdybyśmy nie zdążyli się przeprowadzić, a co najważniejsze...- złożyliśmy łóżeczko i stoi sobie ładnie koło komody Wczoraj nie mogłam zasnąć z tego wszystkiego Jestem spokojniejsza bo miejsce już jest dla małej.
Wera- super, że zamówiłaś ten wózek!! 😉 A Ty Renia nie przejmuj się zakupami bo ja też czasem nam tak, że nie wiem czego chcę więc to chyba normalne w ciąży 😁 Nie idź na zakupy z typowym nastawieniem, że coś kupisz bo wtedy z reguły wychodzi się bez niczego. Do szpitala torba spakowana tylko dobrze, że Ewuś nam powiedziała o pieluchach tetrowych bo zapomniałam je w ogóle wyprać a muszę ze dwie spakować 🙂 Ok idę wstawić to pranie i zaraz wracam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja juz spqakowana jestem do szpitala jak mi sie cos przypomina to dokładam hihi wyprawke tez mam ja włozyłam komplecik czyli spioszki czapeczke sweterek bo to jest z takiej wełenki 🙂potem włoztłam kaftanik i body no i dodatkowa cieniutka czapeczke bo mówia zeby lepiej dwie załozyc ale niekazdy tak robi 🙂no i kombinezonik ,skaepetki i rekawiczki 🙂Dokupiłam tez zel do higieny imtymnej z kwasem mlekowym i kora dębu bo przyspiesza gojeniu sie ran miałm przy pierwszym i działało 🙂 firmy Perfecta mama 🙂Boze dziewczyny co jeszcze jak co to piszcie bo naprawde mozna czegos zapomniec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Renia moja mała w ciągu 5 tygodni dwa razy była pośladkowo i raz główkowo ułożona i tak jest ostatecznie do dnia dzisiejszego. U mnie na forum Grudniówek jednej dziewczynie mała się obróciła w 36 tygodniu 🤪 Także wszystko jeszcze możliwe a więc nie martw się na zapas 😉 Super, że już spakowane jesteśmy- ja tylko te pieluchy muszę dołożyć no i tą cała dokumentację tj.ostatnie wyniki badań i te na kiłę i paciorkowca. Chyba o niczym nie zapomniałam 🤔 Książeczkę mam podbitą do 8 grudnia i ciekawe czy będę jeszcze musiała podbić czy nie bo wszystko się może zdarzyć 🙂 Tak czy owak jak mam nie zdążyć się przeprowadzić bo chyba mało to prawdopodobne w tym roku= to chciałabym urodzić 8 grudnia bo lubię ten dzień miesiąca bo 8 listopada mieliśmy Ślub 😆 Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce ale najważniejsze, że sobota blisko więc już ciąża będzie donoszona. W niedzielę jedziemy w męża strony do jego chrześniaka dać prezent na Święta ale chyba wracamy w ten sam dzień bo nie chciałabym rodzić w Ostrowie więc nie ryzykuję 🤨 W zasadzie przenosić też mogę no nie|? 😜 No byle przed Świętami urodzić 🙂 Najważniejsze, żeby było wszystko dobrze podczas i po porodzie z małą to i nawet Wigilię mogę spędzić w szpitalu 🙂 Ok lecimy na ta policję...Buziaki kochane 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam spakowane dla siebie jeszcze tamtum rosa i ręczniki papierowe żeby delikatnie tylko przylożyć po każdym myciu okolic intymnych a nie zwykłym ręcznikiem 🙂 no i ja spakowalam już wcześniej pieluchę flanelową, a tetrowej nie biorę bo jak by co będę miała te ręczniki papierowe 🙂 a i mam krem na bolące brodawki, nie wiem czy się przyda czy nie ale biorę, laktator, wkładki laktacyjne, smoczek, krem przeciw odpażeniom, husteczki 🙂 a właśnie dziewczyny trzeba brać kubek i sztućce bo nieraz piszą żeby brać a nie wiem jak to w tym naszym szpitalu jest, czy trzeba wziąć czy nie?
a wyprawka dla dziecka też nie jest prosta bo nie wiem jak bardzo ciepło mam dziecko do wyjścia żeby nie przesadzić 🙂 na pewno kombinezon, czapka zimowa, rękawiczki, mam taki polarowy pajacyk rozpinany po całości to wezmę i chyba pod niego bawełniane body i śpioszki wystarczą no i skarpetki, jak myślicie czy jeszcze cieplej ubrać? no i krem na pogodę bo my zimóweczki jesteśmy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co, ja chcę taką kartkę sobie przygotować ze wszystkimi informacjami na mój temat, męża, pracodawcy, wszystkie dane jakie będą potrzebne przed porodem i w trakcie, bo podobno jak się rodzi tu skurcze a jescze pytają o pesel i nip pracodawcy na co wogóle się nie ma glowy w tym momencie, więc sobie wymysliłam że o wszystko co mogliby mnie spytać wypiszę na tej kartce żeby mi nie przeszkadzali i oni żeby mieli wygodniej, może to was też zainspiruje i tez przyda sie wam 🙂 no i mi jeszcze pozostaje skompletowanie i przygotowanie tych wszystkich wyników badań 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja urdziłam w czerwcu synka to tez inaczej ale nawet jakbył upał to mi połozna zarzuciła koc na twarz małego ateraz bedzie zima wiec lepiej cieplej ubrac oczywiscie w domku zaraz rozebrac 🙂z reszta bedziecie widziec jak wyskoczą dzieciaszką po paru dniach potówki to znaczy ze maja za ciepło 🙂DZiewczyny no i pamietajcie przyszykowac se ciuchy na wyjscie ze szpitala bo jak znam zycie to mój mąż by niewiedział co ma pzywiesc.Przypomniało mi sie ze jak pani na dole nas przyjmowała to pytała sie czy mąż bedzie przy porodzie wiec chciała spisac dane a on zapomniał dowodu z tego pospiechu i mósiał po niego jechac a ja czekałam 🙂No i ja juz jechałam podgolona w miejscu imtymnym bo one bardzo szarpią 😞a za fartuch mąż płacił 6zł bo mósiał miec załozony 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejscie ze soba łyzke nóz kubek talerz i chusteczki nawilzajace do pupci bobaskowi bo bedzie sie załatwiał na poczatku smułka i bardzo duzo pujdzie na to chusteczek i papier toaletowy dla siebie bo oni niechca dawac 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co do wyprawki to faktycznie ja nawet nie pomyslalam o sztuscach. Dzisiaj sie zastanawialam czy nie lepiej napisac sobie kartke w formie tabeli i pozniej odchaczac. Maly dzisaij mi sie daje we znaki od 6 rano nie spie. I caly dzien wierci sie jak maly wiercipieta. Ale to nic moze sie zmeczy i wieczorem usnie i mnie nie bedzie tak tlukl. Bo wczoraj to juz nie wiedzialam jak sie mam polozyc. A co do ulozenia to dobrze ze o tym piszecie. Weronika mam pytanie pisalas ze bylas u lakarza bo podejrzewalas saczenie wod plodowych glupio to zabrzmi ale jakie mialas objawy? Bo ja sama nie wiem jak mam moje odczucia opisac ale jutro z lekarzem pogadam Kurde zeby to nie bylo nic zlego. 😞 martwie sie z kazdym dniem coraz bardziej. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szczuć-ce trzeba wziąć sobie bo jak byłam na patologii ciąży to mąż musiał mi dowieźć, zresztą położna w Szkole Rodzenia mówiła, że trzeba mieć swoje -- kubek lub szklanka, nóż, widelec i łyżka 🙂 W szpitalu na Izbie Przyjęć najpierw się trzeba przebrać i później masz wywiad z położną odnośnie dosłownie wszystkiego od danych personalnych i kontaktowych po wykształcenie i przebytych chorobach i inne pierdoły także trwa to jakieś 20 minut po czym przychodzi lekarz i określa co i jak - co wiąże się z wydaniem dyspozycji co robić dalej 😉 Bierzesz wówczas swoją torbę i lecisz na oddział. Nie wiem jak to wygląda z porodem rodzinnym ale na pewno trzeba kupić ten strój za chyba 7,50 zł albo 6,50 zł no i tą cegiełkę na szpital w ramach porodu rodzinnego 🙂 Wiecie ile się daje ??? Bi jak pytałam męża siostry to mówi, że nie pamięta więc nie wiem... 🤔 Wyprawkę ze szpitala kupuje chrzestna Gabi na Mikołajki więc tym nie muszę się martwić- w tym tygodniu pewnie dokonamy zakupu. No...pieluchy wyprane i się suszą także później czeka mnie prasowanko 😜 Aaaa zapomniałam o tym papierze toaletowym więc od razu do torby szpitalnej włożę bo zapomnę zaś 🙃Idę chyba coś zjeść...A w ogóle to jak wygląda sprawa z Waszą wagą??? Bo u mnie na plusie 16 kg a obwód brzucha 110 cm 🤪 Chwalić mi się tutaj 😉 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...