Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
no hej dziewczynki własnie dziś wrociłam ze szpitala po 7 dniach pobytu...uff 😉) tyle sie działo ze masakra! w czwartek bedąc na patologii Podhalanski wyznaczył mi termin cesarki na poniedziałek, jednakże kiedy podłaczyli mnie do ktg okazało sie ze mam juz skurcze no i szybka decyzja o cięciu...takze na patologii lezałam 4 godzinki!! popołudniu byłam juz po, najgorsze ze znieczulenie nie zaczeło działac i wszystko czułam jak mnie kroili dlatego dostałam głupiego jasia!!! Elizka trafiła do inkubatora bo miała niską wagę urodzeniową a potem dostała żółtaczki...a i jeszcze jedno pierwsze 3 doby bolały jak cholera 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kochani ogłaszam wszem i wobec że kolejny Filipek jest już na świecie!! 🙂 🤪 🤪 🤪 Natalka urodziła dzisiaj coś koło 20:20 bo tak mi smsa napisała, że właśnie jest po wszystkim 🙂 W sumie nie wiem ile waży bo napisała mi w smsie, że necałe 3 kg a w nawiasie, że lekarz mówił, że 3800 kg 🙃 Dostał 9 punktów bo miała zielone wody i teraz jest na noworodkach i strasznie się o niego martwi. Od jutra będzie go karmiła bo tak jej położna mówiła 🙂 Aha a mężowi kazała wyjść jak miała bóle parte 😉 Ogólnie mówiła, że od 14:00 ją męczyli 🥴 Kazała przekazać dla Was pozdrowienia i dla małej Elizki która urodziła się w jej pierwotny termin ha ha 😁 Widzę, że czwartek u nas wygrywa jak dzień porodu 😜 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was dziewczynki co za niespodzianka Karolinka gratuluje fajnie ze juz jestescie w domku no i za Natalke trzymamy kciuki oby tydzien w szpitalu szybko zleciał 🙂Martusia jak ten czas leci juz 2 miesiace Gabrysia jest sliczna 😉 🙂Juz nie moge sie doczekac kiedy ja sie wypakuje dzisiaj miałam straszna noc wcale nie mogłam spac i troszke brzusio pobolewa a moj maz powiedział mi wczorajze do kwietnia nie dochodze bo mi sie brzuch obniza ja tam nic nie widze chociaz jest mi strasznie ciezko sie schylic 😉jeszcze zebym miesiac wytrzymała i lekarz powiedział ze juz moge rodzic 🙂a wy dziewczynki jak dzisiaj samopoczucie w ta ponura pogode 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eluś jeszcze tylko 4 tygodnie 🤪 Ach teraz będziemy czekać na Twoje maleństwo i Ani 🙂 My dzisiaj na pierwsze płatne szczepienie i mam takiego stresa jak nigdy w życiu 🤨 Mam wrażenie poza tym, że Gabi ma lekki katarek- myślicie, że to przeciwwskazanie do szczepienia? 🤔 No i mam jeszcze problem- Wera Ty chyba kiedyś wspominałaś o tym jak w ciąży byłaś a mianowicie chodzi o hemoroidy bo zauważyłam krew na papierze i boli ,czuję jakby pękała skóra, możecie mi coś doradzić?? Ech pewnie mi podczas porodu wyszły 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martus ja Adasia dzis obserwuje bo chyba tez ma katarek ale jak wstanie to bardziej zauwaze ja kupiłam Fride do wyciagania katarku nei wiem czy to znasz ale jest rewelacja sama małej oczyscisz nosek gruszka tak nie oczysci no i jak co to bede kropiła sola fiziologiczna tak mi połozna kazała.Nocka była dzis straszna od godz17tej wczoraj chyba miał kolki i płakał do24tej no i potem tez sie budził 😞jestem taka niewyspana 😞zobaczymy czy to sie jakas choroba rozwinie czy to poprostu kolki cały czas plakał a my niemoglismy go uspic 😞ide bo sie obudził a Martus trzymam kciuki na szczepiniu za Gabrysie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak kochana znam Fride i ją używam, najpierw psikam solą morską Marimer a potem ściągam tyle że w zasadzie nic jej nie wylatuje a rano charczy coś jakby miała zapchany nosek 🤔 Poza tym robię jej inhalacje inhalatorem z dodatkiem soli fizjologicznej 🙂 Mam nadzieję, że Adaś nie jest chory - może to jednodniowa kolka go męczyła bo moją Gabrysię tak męczyła przedwczoraj. A wczoraj od 21 do 2 w nocy spała w swoim łóżeczku- dacie wiarę 🤪 😁 Lecę się malować i ubierać małą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sie przyłączam do gratulacji zarówno dla Karolinki jak i Natalki 🤪 🤪 🤪
Zostałyśmy my z Ulą w dwupaku chyba ze ktoś jeszcze zdąży się przyłączyć 🙂 Mamy ten sam termin więc Uluś stoimy juz na starcie ciekawe która będzie pierwsza hihihi.
Co do samopoczucia to ja też się kiepsko w tym ósmym miesiacu czuję. Siódmy minął mi rewelacyjnie, a teraz ciagle mnie cos pobolewa. Czasami to aż myślę, że niedługo urodzę. No ale tak jak Ula chociaż miesiąc jescze. Poza tym im bliżej wiosny tym lepiej, akurat mi sie macierzynski z końcem lata skończy. Zobaczymy. Jak na razie to malutka ma już chyba bardzo ciasno bo mnie wypycha ze wszystkich stron. Wykrzywiona czasem jestem śmiesznie że wstać nie mogę. A jeszcze pewnie sporo urośnie hmmmmm. Chyba że ograniczona powierzchnia metrażowa ją zniechęci.
Sciskam wszystkie brzuszki, mamusie i maluszki i jescze raz gratulacje dla najmłodszych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My po szczepieniu...wzięliśmy te 5w1 płatne i nie żałuję bo nie wyobrażam sobie o chociażby jedno kucie więcej 😞 😞 Gabrysia tak płakała że trudno ją było uspokoić 🤔 A mnie się łzy cisnęły do oczu jak widziałam jak jej łezki poleciały 🤨 Kurwa ile to stresu przez te szczepienia to jakieś nieporozumienie 😠 Na razie śpi od tamtej pory tj od 13 , trochę na dworze teraz w domku 🙂 Oby wszystko dzisiaj było ok a jeśli coś to dam jej czopek Viburcol - dosyć już przeszła. Poza tym jest zdrowiutka, pediatra powiedziała, że ma bardzo kształtną główkę no i słuchajcie- waży...5900 kg 🤪 🤪 🤪 Moja kruszynka kochana!!! 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha, Filipek Natalii był dzisiaj w Poznaniu bo coś musieli sprawdzić z jego serduszkiem ale przywieźli go z powrotem więc widocznie jest dobrze bo jeśli coś miało by być nie tak to mieli go zostawić. Natalka wkurwiona i zestresowana chciała się wypisać na żądanie jeśli mały by musiał tam zostać. Dzięki Bogu musi być dobrze. O 17:00 idzie do niego na noworodki i więcej się pewnie dowie więc dam znać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolina36tydz napisał(a):
Martuś a ile kosztuje ta płatna szczepionka????? i czy zgłaszam to w przychodni wcześniej ze chce płatną?


Ja na Młynarskiej płaciłam 110 zł i jak przychodzisz to dopiero mówisz- tak przynajmniej u mnie jest 🙂 A Ty gdzie masz przychodnię?? I w ogóle jak Elizka?? 🙂 Kurczę bo już ponad tydzień minął 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
też na młynarskiej...he he 😉)) Elizka mało je i dużo spi ze wzgledu na swoja niską wagę, choć w nocy dała nam popalić trochę- pewnie ze wzgledu na zmiane otoczenia pozwoliła sobie na dwa dłuuugie seanse usypiania! ale na szczescie mój mąż bardzo angażuje sie w opiece nad córunią wiec daje rade....najwazniejsze ze jestesmy juz w domu bo w srode miałąm takiego doła w szpitalu ze non stop płakałam, a najgorsze ze ci lekarze na patologii niemowląt sa okropni i nie mozna było uzyskać żadnej informacji 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolina36tydz napisał(a):
a mam pytanko: ponoć już niemowlętom podaje sie witamine d czy d3...czy musze isc do pediatry aby ja zapisał i sposób jej podawania?


Kochana ja nie wiem od kiedy podawałam ale chyba D od urodzenia a K od 8 doby ale to zależy czy karmi się piersią- zresztą w Książeczce Zdrowia Dziecka jest napisane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuska_D napisał(a):
karolina36tydz napisał(a):
a mam pytanko: ponoć już niemowlętom podaje sie witamine d czy d3...czy musze isc do pediatry aby ja zapisał i sposób jej podawania?


Kochana ja nie wiem od kiedy podawałam ale chyba D od urodzenia a K od 8 doby ale to zależy czy karmi się piersią- zresztą w Książeczce Zdrowia Dziecka jest napisane 🙂

na odwrót od urodzenia wit k a od 3 tyg zycia witamine d 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiulkaa1990 napisał(a):
Martuska_D napisał(a):
karolina36tydz napisał(a):
a mam pytanko: ponoć już niemowlętom podaje sie witamine d czy d3...czy musze isc do pediatry aby ja zapisał i sposób jej podawania?


Kochana ja nie wiem od kiedy podawałam ale chyba D od urodzenia a K od 8 doby ale to zależy czy karmi się piersią- zresztą w Książeczce Zdrowia Dziecka jest napisane 🙂

na odwrót od urodzenia wit k a od 3 tyg zycia witamine d 🙂


Aaaa to może tak ha ha 😁 Witaminę D tylko chyba do końca 3 miesiąca a później tylko K. My na początku dawaliśmy D+K osobno no bo D trzeba było od 8 doby dopiero a jak się skończyły to kupiliśmy Vita d+k RAZEM z jednej kapsułce i jej podajemy. Ależ jak ona się krzywi na te witaminy 😜 Ogólnie to zwymiotowała niedawno i może to reakcja po szczepieniu...Nie kąpie jej tylko umyłam szybciutko gdzie trzeba bo nie chcę jej moczyć tych miejsc gdzie miała kute. Piguła w przychodni mówiła, że niby można ale...kolega męża był ze swoim synkiem na szczepieniu i raczej nie radzili w ten sam dzień kąpać. To tyle 🙂 A w ogóle cicho tu u nas na forum, Wery dzisiaj nie ma, Renia nie zajrzała no i gdzie reszta ? Meldować się choć na chwilkę mamuśki 😁 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuska_D napisał(a):
asiulkaa1990 napisał(a):
Martuska_D napisał(a):
karolina36tydz napisał(a):
a mam pytanko: ponoć już niemowlętom podaje sie witamine d czy d3...czy musze isc do pediatry aby ja zapisał i sposób jej podawania?


Kochana ja nie wiem od kiedy podawałam ale chyba D od urodzenia a K od 8 doby ale to zależy czy karmi się piersią- zresztą w Książeczce Zdrowia Dziecka jest napisane 🙂

na odwrót od urodzenia wit k a od 3 tyg zycia witamine d 🙂


Aaaa to może tak ha ha 😁 Witaminę D tylko chyba do końca 3 miesiąca a później tylko K. My na początku dawaliśmy D+K osobno no bo D trzeba było od 8 doby dopiero a jak się skończyły to kupiliśmy Vita d+k RAZEM z jednej kapsułce i jej podajemy. Ależ jak ona się krzywi na te witaminy 😜 Ogólnie to zwymiotowała niedawno i może to reakcja po szczepieniu...Nie kąpie jej tylko umyłam szybciutko gdzie trzeba bo nie chcę jej moczyć tych miejsc gdzie miała kute. Piguła w przychodni mówiła, że niby można ale...kolega męża był ze swoim synkiem na szczepieniu i raczej nie radzili w ten sam dzień kąpać. To tyle 🙂 A w ogóle cicho tu u nas na forum, Wery dzisiaj nie ma, Renia nie zajrzała no i gdzie reszta ? Meldować się choć na chwilkę mamuśki 😁 😉
hehe znowu na odwrot wit k do 5 miesiaca jak sie karmi piersia a witamine d do ukonczenia roczku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiulkaa1990 napisał(a):
Martuska_D napisał(a):
asiulkaa1990 napisał(a):
Martuska_D napisał(a):
karolina36tydz napisał(a):
a mam pytanko: ponoć już niemowlętom podaje sie witamine d czy d3...czy musze isc do pediatry aby ja zapisał i sposób jej podawania?


Kochana ja nie wiem od kiedy podawałam ale chyba D od urodzenia a K od 8 doby ale to zależy czy karmi się piersią- zresztą w Książeczce Zdrowia Dziecka jest napisane 🙂

na odwrót od urodzenia wit k a od 3 tyg zycia witamine d 🙂


Aaaa to może tak ha ha 😁 Witaminę D tylko chyba do końca 3 miesiąca a później tylko K. My na początku dawaliśmy D+K osobno no bo D trzeba było od 8 doby dopiero a jak się skończyły to kupiliśmy Vita d+k RAZEM z jednej kapsułce i jej podajemy. Ależ jak ona się krzywi na te witaminy 😜 Ogólnie to zwymiotowała niedawno i może to reakcja po szczepieniu...Nie kąpie jej tylko umyłam szybciutko gdzie trzeba bo nie chcę jej moczyć tych miejsc gdzie miała kute. Piguła w przychodni mówiła, że niby można ale...kolega męża był ze swoim synkiem na szczepieniu i raczej nie radzili w ten sam dzień kąpać. To tyle 🙂 A w ogóle cicho tu u nas na forum, Wery dzisiaj nie ma, Renia nie zajrzała no i gdzie reszta ? Meldować się choć na chwilkę mamuśki 😁 😉
hehe znowu na odwrot wit k do 5 miesiaca jak sie karmi piersia a witamine d do ukonczenia roczku 🙂


U mnie w książeczce jest napisane tak: Witamina K od 8 doby do ukończenia 3 miesiąca życia, Witamina D dziennie od 1 doby przez cały okres karmienia piersią. Pediatra też mi tak dzisiaj mówiła 🙂 A do której jesteś zapisana?? Wiśniewska czy Kinastowska?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczęta 🙂
a nie mówiłam, widzicie spełniła sie moja przepowiednia 🙂 pamiętacie jak mówiłam że ja Marta i Malwina urodziłyśmy w piątki a Renia w czwartek więc teraz żeby było równo muszą 2 dziewczyny urodzić też w czrawtek i mówiłam że mam przeczucie że to będzie właśnie Karolina i Natalia, że one urodzą w czwartek 🙂 i spełniło się, Karolina urodziła 3 lutego to był czwartek i Natalia wczoraj też czwartek 🙂 ja naprawdę powinnam być ginekoloszką, bo umiem przepowiadać terminy porodów 🙂 a jeszcze w poniedzialek cze wtorek pisałam Natali że moim zdaniem urodzi do końca tego tyg i że to będzie czwartek 🙂 popatrzcie jako to się spełniło po mojemu 🙂 ale się podnieciłam 🤪
oczywiście gratuluję nowym mamom 🙂 i życzę zdrówka Filipkowi i Elizce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podje tylko wit. D3 ale dopiero lekarz w przychodni dał nam receptę i to było w 3 tygodniu i mówił że można tak, bo niby sie mówi żeby od urodzenia a my dopiero w 3 tyg, to lekarz musi Ci przepisać witaminy, ja karmię butelką więc wit. K wogóle nie trzeba podawać bo ona jest już w mleku a wit. D3 podaje się do roku i w okresie jesienno-zimowym kiedy jest mało słońca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...