Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Brzusiaczki, tyle do napisania i komentowania,a ja nie mam kiedy. Teraz wskoczyłam na chwilę żeby poczytać co u Was, bo akurat Wandzia z Karolem na spacerku, więc mam chwilę między myciem okien a ścieraniem kurzów 😉 To ostatnimi czasy mój jedyny odpoczynek od Wandzika - sprzątanie 🙂 Nie przypuszczałabym kiedyś, że czyszczenie zlewu może być takie relaksujące 😉 Ale jak się non stop siedzi z maleństwem, to jakie słodkie i kochane by nie było - oszaleć można 🙂 Także idę się zaraz "relaksować" ze ścierką 😉
A Wam chciałam tylko napisać, że grono mamusiek się powiększyło 🤪 Wczoraj Ulcia miała cesarkę. Czemu cesarkę - nie wiem, bo mam puste konto i nie mogłam jej odpisać. Może Marta dowie się czegoś więcej, bo też ma nr Uli. W każdym bądź razie kazała Was wszystkie pozdrowić, po cesarce nie czuła się najlepiej 😞 Urodziła synka, 3600g i 59cm 🙂!
PS. Od jakiegoś tygodnia nie karmię już piersią! Mleko jeszcze trochę nachodzi i trochę tęskno, bo jak pisała Marta - ciężko się rozstać z tym rodzajem bliskości,mimo tych wszystkich wyrzeczeń których wymaga karmienie piersią.
...ale za to przypomniałąm sobie jak smakuje chińszczyzna, kebab, prawdziwe chipsy i wino w dużych ilościach, hehehehe 😉
PS2. Wtamy Cię Kasiu wśród nas 🙂!
PS3. Piszcie, piszcie, piszcie... Czytam na bieżąco. Dobrze wiedzieć co u Was 🙂 Chyba się uzależniłam od Brzuszka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

To piekna wiadomosc gratulacje dla Ulci 🤪Ewus ja tez tak z doskoku czytam i pisze bo mój mały ostatnio w dzien spi po pół godzinki i nie mam czasu hehe.Jeli chodzi o jedzenie jak juz przestaje sie karmic to masz racje ja tez pierwsze co to zamówiłam pizze ale tylko raz bo teraz staram sie troszke odchudzic.Na tym aerobiku byłam raz i stwierdziłam ze to nie dla mnie wie sama se zrobiłam małe odchudzanko zero tłustych i ;słodyczy 😜Duzo wody niegazowanej i spacerków z Adasiem moze do lata troszke zrzuce 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny,
dzięk Kasiu za troskę 🙂 i życzę Ci szczęśliwego rozwiązania 🙂 i dużo zdrówka dla Zosienki 🙂
gratulujemy także Uli synka 🙂
jeśli chodzi o chusteczki bo coś tam pisałyście chyba Marta pisała o tej promocji z pampersa 6 paczek za 45zł, to w rosmannie są jeszcze tańsze chysteczki z babydream bo ok 3zł za 1 opakowanie w którym jest 82szt a nie 64 czy 74 jak to zazwyczaj jest. Ja tych właśnie uzywałam na początku i w szpitalu a jak sie skończyły to mam też z pampersa bo kiedys kupiłam w promocji i mam jeszce 4 paczki. No pieluch też może wypróbuje z dady albo tez słyszałam że te tesco są dobre, warto popróbowć bo po co przepłacać jak to i tak do wyrzucenia wszystko 🙂
a jeśli chodzi o jedzonka to my głównie na mleczku, 2 dni jej dawałam samo jabłuszko ze słoiczka ale sie kwasiła więc następnym razem chyba sama zrobię jabło i zeby osłodzic to dodam marchewkę 🙂 a żadnych herbatek nie daję jej, mam z hippa herbatkę ułatwiajacą trawienie z koperkiem ale nie otwierałma jeszcze, kiedyś oglądałam w pytaniu na śniadanie o tych herbatkach mówili że to gówno takie nic nie daje, sama glukoza i tylko 3-4% koperku więc poco sprzyzwyczajać dziecko do cukru. Więc jej nie daję. A o tych obiadkach z gerbera też tam mówili że miksują wszystko jakieś resztki zamiast czystego mięsa. Więc raczej sama będę robić papki jarzynowe i zupki i deserki 🙂 najwyżej jak gdzieś będizemy jeździć czy coś to sie ewentuaalnie kupi gotowe. Bo moi rodzice i teście to co chwile nam przywożą jakieś warzywka to na bieżąco można robić i zamrażać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂 Wercia pisałam o promocji 6 paczek Pampersa za 24.99- dokładnie sama się zdziwiłam ale tyle rzeczywiście kosztowały. Póki co kupuję właśnie te 🙂 Reniu- kupiłam dzisiaj pampersy Dada 🤪 Ciekawe jak się będą sprawować choć mam jeszcze resztkę oryginalnych Pampersów więc zobaczymy wkrótce. A Ty próbowałaś??? 🙂 Ewcia super, że nadrabiasz i zaglądasz do nas 🙂 Ja mam tylko czas wieczorem jak malutka zaśnie czyli tak koło 20-21 i czasami jak Rafi wyjdzie z Gabi na spacer ale przeważnie to ja jestem z nią bo on do pracy czy na mecz. I wiesz co Ci powiem??- jak też jestem uzależniona od brzuszka ha ha 🤪 😁 Masakra jakaś 😜 Myślałam na początku ciąży że będę tu póki Gabi się urodzi a później już wydawało mi się bez sensu a okazuje się,ze to super sprawa dzielić wspólnie urocze chwile z maleństwem i gadać o różnych rzezach dotyczących dziecka i nie tylko 😉 Generalnie do pizze już jadłam, frytki i mięsa smażone więc w zasadzie jem wszystko oprócz cebuli czosnku i ogórków bo zakazane ze względu na gorzki smak mleka. Na Chrzcinach córeczki zjadłam nawet sałatkę gyrosa i bigos 🤪 A malutkiej nic nie było więc nie tęsknię za jedzeniem ale chciałabym przestać karmić ze względu na pracę no i męczące jest to jak mala cały czas na cycku by chciała być a zjeść lubi sporo. Dobrze że deserki wprowadziłam bo tak bym się wykończyła 🙂 Aha no i gratulacje dla ULCI naszej ! 🤪 🙂 🙂 Nie dała mi znać a ja nie mam na smsa także niestety nie mam możliwości jej napisać 🙂 Hmm dobra bo nie wiem co jeszcze miałam napisać. A Gdzie sie podziewa Madzia i Paulina?? Dawno nie zaglądały... Ok lecę zjeść kolację 🙂 Milego wieczorku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akinorewka napisał(a):
Marta miałam na myśli 25zł za 6 paczek a napisało mi się 45 przez pomyłkę 🙂 a w rossmannie z babydream jest stała cena chusteczek ok 3 zł za paczkę 82 szt 🙂


Ach myślałam, ze mi nie wierzysz ha ha 😜 No ja będę musiała na tańsze chusteczki przejść jak mi się te skończą bo z kasą coraz gorzej 😜 Poza tym wakacje idą 🤪 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u nas jeśli chodzi o wakacje to niestety musimy sobie darować w tym roku bo 3 wesela się szykują, 1 w lipcu i 2 w sierpniu takich najbliższych więc kasy trochę ubędzie, a w dodatku ja w lipcu i sierpniu bedę na wychowawczym więc już wogóle nie będę zarabiać, będziemy tylko na pensji Karola 😞 a bo zapomniałam wam napisać o tym czy wracam do pracy, otóż.... ja mam macierzyński do końca maja, potem czerwiec na wypoczynkowym a lipiec i sierpień na wychowawczym (bezpłatnym) i od września kiedy Agatka pójdzie do żłobka to ja wróce do pracy 🙂 tak mam zaplanowane, także wakacje szykują się kruche, nie dosyc że brak kasy to jeszcze te 3 wesela 😞 ale no cóż takie to zycie jest, taz tak raz siak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek dziewczynki 😘 apropos chusteczek to również używamy z roosmanna bo są naprawdę dobre..no i oliwkę używam razem z córunią tez z babydreama he he...wczoraj zrobiliśmy sobie wieczorek z pizzą i winkiem a tu obudziła się Elizka bo chciała spędzić go z nami- maleńka Cwaniara 😁 no ja Weroniś też muszę wrócić do pracy ale nie chciałabym do tej samej, dlatego będę w lipcu szukać innej 🤢 choć szkoda mi oddać we wrześniu Kruszynkę do żłobka to poprostu nie mam innego wyjścia, z pracą teraz krucho kokosów się nie zarabia więc mąż sam nas nie utrzyma, tym bardziej że mamy kredyt do spłacania za mieszkanko!!! ale oczywiście nie żałuję, bo nie ma to jak swój kąt w którym robisz co chcesz i kiedy chcesz...a co do wakacji to nie martw się Weroniś, Ty chociaż wybawisz się na weselach he he!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie do Reni - do jakiego fitness klubu chodzisz, tam na złotej do orchideii czy coś takiego? I jak jesteś zadowolona, ile tam kosztuje karnet??? I na co chodzisz na areobik czy jakies inne ćwiczenia???
Bo mam ochotę trochę wziąć się za siebie i zapisać się na jakis areobik i patrzałam w necie co kalisz oferuje i nawet jest klka ofert, np. w division, bo tam kiedys chodziłam i mi sie podobało, ale szukałam czegoś bliżej mnie ale jest na dobrzeckiej ale nie maja str. internetowej. A najchętniej to bym chciała z kimś chodzić bo samemu to nie mam motywacji, może któraś tez jest chętna???? Widziałam też takie ćwiczenia na wibro,...coś tam chyba wibroplatformie i to sa bardziej intensywne ćwiczenia, bardziej skuteczne na spalenie tkaniki tłuszczowej, na uda pośladki cellulit 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Weroniś ja też zapisałam na Bogumiła i Barbary bo mam rzut beretem 🤪 a na aerobik jestem chętna więc jak co to mogę z Toba chodzić !!! kiedyś chodziłam do Simu na lipowej no ale jak zaszłam w ciąże to przerwałam zajęcia...więc jak co to nie ma problemu, razem zawsze rażniej he he 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka dziewczynki my po obiadku 🙂Werus ja byłam tylko raz z kolezanka na ul Browarnej2 tam jest fitness o nazwie V STUDIO jest tam siłownia,joga,tam jest od9tej do21eji w soboty od9tej do 17tej.My bylismy na masazu zeby zgubic troche tłuszczyku hehe 😜Ja narazie zrezygnowałam bo maz duzej pracuje i nie mam jak chodzic. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem u rodziców więc weszłam tylko na chwilę żeby się przywitać 🙂 Kropek super, że jesteś z nami- oby było więcej okazji byś mogła zaglądać 😉 Moja księżniczka jakieś 20 minut temu czyli o 14:35 skończyła 4 miesiące 🤪 Ale ten czas leci 🙂Zajrzę wieczorkiem. Miłej niedzieli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny pomóżcie no mi. Mój Filipek od kilku dni pokasłuje sobie, zdarzy mu się kichać ale nic poza tym. Zdarzało mu się też ulewać ale dzisiaj to ulał tak i o właśnie przed chwilą że aż mu noskiem poleciało 😞 nie wiem co mam robić. Jutro pójdę z nim do lekarza ale jak sądzicie co to może być??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalko co do kichania to normalne u małych dzieci bo w ten sposób oczyszczają sobie nosek...a psikasz mu sól morską do noska??? co do ulewań to moja Niunia ulwała tak i teraz tez się czasem zdarza że zachlapuje pół podłogi...poprostu u niektórych dzieci tak się zdarza i z tego wyrastają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Gabrysia tak ulewała swojego czasu że aż wymiotowała ale się skończyło. Czasem do może zależeć od mleka ale skoro cały czas tego samego używasz to trudno mi stwierdzić - musisz obserwować. Co do psikania to tak jak Karolcia mówi jest ok ale jeśli dochodzi do tego kaszel stosunkowo często to musisz zaobserwować czy to od śliny bo dojrzewają ślinianki a dziecko nie potrafi jeszcze dobrze połknąć co wywołuje kaszelek albo jeśli zauważysz że zdarza się to w różnych sytuacjach np w pozycji pionowej i trwa to parę dni to możesz iść do lekarza bo lepiej dmuchać na zimne. Będziesz spokojniejsza 🙂 Reniu jak dotknęłam pieluchy Dada to wyszłam z podziwu- są super 🤪 Oby się sprawdziły z przepuszczalnością i żeby nie odparzały pupci to będę je kupować 🙂 Na razie mamy jeszcze jakieś 20 sztuk Pampersów. A ogólnie to widzę, że wszystkie nie wracają do pracy a ja tak ... i z jednej strony się cieszę a z drugiej mam pełno obaw no ale we wakacje mamy mniej roboty więc tym się pocieszam+ godzina mniej pracy na karmienie a od września staram się na pół etatu 😉 Ale mimo wszystko mam nadzieję, że znajdę inną pracę. W tygodniu idę zanieść CV do żłóbka na Bog i Barb i do kilku Przedszkoli 🙂 Do szkoły to chyba się już nie nadaję...za długi okres czasu od zakończenia studiów i mam wrażenie że nic nie umiem 🤔 Jakbyście wiedziały coś o pracy w jakimkolwiek charakterze w Przedszkolu lub Żłobku (ewentualnie w szkole) to dajcie znać a będę wdzięczna! 🙂 Reniu może Ty coś będziesz wiedzieć bo Kacperek chodzi do Przedszkola 🙂 Ja oglądam Przepis na Życie a mąż w pracy także jak nie padnę z sennością to trochę posiedzę na necie 🙂 A ogólnie szukam mieszkania za odstępne bo wynajem to bezsens a poza tym od tego pożaru nad nami nie czuję się tutaj bezpiecznie więc czegoś szukamy ale raczej bardziej stałego. Reniu tak obok Ciebie nadal aktualne?? Jeśli tak daj znać jak wygląda wysokość czynszu ok? Dzięki. Buzka. P.S. Jest ktoś jeszcze??? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no to mówicie że z ulewania to się wyrasta ... No to mnie pocieszyłyście 🙂 A solą mu psikam 🙂 Martuś przeważnie pokasłuje sobie jak leży ale i kilka razy w pionie też mu się zdarzyło. Jutro mam iść z nim na szczepionkę to może się wstrzymam dzisiaj z tym lekarzem i jutro jej powiem żeby go zbadała przed szczepionką i niech mi powie od czego tak pokasłuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka dziewczynki my juz nie spimy od 7mej 🙂Martus to mieszkanie juz zajete ale jeszcze remontuja 2 mieszkania ale to potrwa włascicielka mówiła ze beda zdawac dopiero w grudniu bo dopierpo okna wymienili a teraz robia w srodku.W mojej czeesci jest jedno mieszkanie puste ale jest całe do remontu bo byłam ogladac bo moja siostra chciała ale jest ciemne wiec ci odradzam i duzo do zrobienia bo z okna zaraz jest sciana od drugiej kamienicy wiec widok nie ciekawy 🥴Kurcze szkoda ze wq tedy sie nie zdecydowałas to by wam odpowiadało bo juz było po remoncie 🙂Jeli cos bede wiedziec lub cos sie zwolni odrazu ci dam znac jeli bedzie cie interesowac 🙂My jutro na szczepienie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalka1991 napisał(a):
aha no to mówicie że z ulewania to się wyrasta ... No to mnie pocieszyłyście 🙂 A solą mu psikam 🙂 Martuś przeważnie pokasłuje sobie jak leży ale i kilka razy w pionie też mu się zdarzyło. Jutro mam iść z nim na szczepionkę to może się wstrzymam dzisiaj z tym lekarzem i jutro jej powiem żeby go zbadała przed szczepionką i niech mi powie od czego tak pokasłuje


Jeśli idziesz jutro na szczepionkę to spoko- lekarz go zbada przed i sam oceni czy jest ok bo w gardełko zagląda 🙂 To druga szczepionka?? Płatne bierzesz czy nie? Aaa i gdzie masz Przychodnie?? 🙂 Ależ Cię zasypałam pytaniami ha ha 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
renia33 napisał(a):
Hejka dziewczynki my juz nie spimy od 7mej 🙂Martus to mieszkanie juz zajete ale jeszcze remontuja 2 mieszkania ale to potrwa włascicielka mówiła ze beda zdawac dopiero w grudniu bo dopierpo okna wymienili a teraz robia w srodku.W mojej czeesci jest jedno mieszkanie puste ale jest całe do remontu bo byłam ogladac bo moja siostra chciała ale jest ciemne wiec ci odradzam i duzo do zrobienia bo z okna zaraz jest sciana od drugiej kamienicy wiec widok nie ciekawy 🥴Kurcze szkoda ze wq tedy sie nie zdecydowałas to by wam odpowiadało bo juz było po remoncie 🙂Jeli cos bede wiedziec lub cos sie zwolni odrazu ci dam znac jeli bedzie cie interesowac 🙂My jutro na szczepienie 🙂


Ano widocznie tak być musiało bo nic nie dzieje się bez przypadku haha 😉 Czekamy na inna okazję i dzięki z góry za zainteresowanie 🙂 Szkoda, że te 2 mieszkania dopiero w grudniu chcą oddać na wynajem bo chcę stąd jak najszybciej się ewakuować : 😁 Jest jedno mieszkanie na Dworcowej za odstępne ale do remontu chyba generalnego z tego co widziałam na fotkach a facet chce 15000 tyś 🤪 Po remoncie bym wzięła ale remont to kolejne 15 tyś albo więcej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszke drogo chce unas bierze2tys kałcji i mówa na stałe 🙂Raczej daja mieszkanie gotowe do zamieszkania my i tak se robilismy po swojemu i ogrzewanie załorzylismy ale pewnie szukaj ja jakbym cos wiedziała dam znac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...