Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej, ten makijaż rzeczywiści etrochę kosztuje ale Ewuś - raz nie zawsze 🙂 warto na takie ważne wydarzenie zainwestować w siebie 🙂 zrobią Zi profesjonalny makijaż, który będzie sie trzymał całą noc, nie będziesz się świecić ani nic i na zdjęciach perfekcyjnie będziesz wyglądać 🙂 a zdjęcia ślubne ogląda sie przez całe życie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Macie rację kobietki - ja ogólnie czasem jestem skąpiradło jeśli chodzi o wydawanie kasy na siebie, ale tym razem olać to - zrobię się na bóstwo choćby i za taką kasę, heheheh 😉
Asiu, super, że już możesz wstawać - zawsze to lepsze samopoczucie i fizyczne, i psychiczne 🙂 A jeszcze troszkę i w ogóle będziesz fikać z maluchem na ręku, aż będziesz z lubością wspominać te czasu leżenia 😉!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
EwAA napisał(a):
Trochę drogo ten makijaż, ale w końcu wesele ma się raz w życiu 🙂 A Wandzia ma już 6 ząbków: wszystkie jedynki i 2 dwójki na górze 🙂


Ewa, ja wychodzę z założenia, że makijaż zrobiony w pseudo salonie za 30,00 PLN to strata kasy. Jak już mam wydać, to po to, żeby tusz nie spłynął mi po 5 godzinach i się nie rozmazał. Z podkładami to niestety jest tak, że nie są w stanie wytrzymać całej nocy, więc najlepiej zapakować gdzieś bibułki i puder matujący. Ja niestety od zawsze miałam cerę z problemami i strasznie się przetłuszczała...bez bibułek ani rusz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuska_D napisał(a):
Joasiu, cieszę się, że już możesz chodzić i wszystko ok także teraz czas zleci- zobaczysz 🙂
A Ewuś, Ty to sobie nie żałuj bo na taką okazję nie można!! 😁 🙂

Piję piwko i spadam spać więc Dobranoc 🙂


Martuś, a ja się cieszę jak szalona... 🤪
A pytanie: interesowałaby Cię praca w sklepie z ciuchami w nowej galerii? Mam znajomą head-hunterkę i wiem, że szukają ludzi do pracy, bodajże do H&M 🙂?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
EwAA napisał(a):
Macie rację kobietki - ja ogólnie czasem jestem skąpiradło jeśli chodzi o wydawanie kasy na siebie, ale tym razem olać to - zrobię się na bóstwo choćby i za taką kasę, heheheh 😉
Asiu, super, że już możesz wstawać - zawsze to lepsze samopoczucie i fizyczne, i psychiczne 🙂 A jeszcze troszkę i w ogóle będziesz fikać z maluchem na ręku, aż będziesz z lubością wspominać te czasu leżenia 😉!


Nie mogę spać 😞
Ewa, ja też się cieszę, że choć kwestia toalety się polepszyła, bo było mi baaaardzo ciężko. Zresztą przez to leżenie schudłam 2 kg, co w ciąży jest anomalią, ale lekarz twierdzi, że po prostu zbyt dużo wody mi się gromadziło w organizmie. Czyli obecnie jest mnie o 8 kg więcej niż przed ciążą - tragedii nie ma.
Zresztą ja chyba jako jedyna z Was nie wykorzystam całego urlopu macierzyńskiego, ponieważ niestety tak się złożyło, że w tym czasie mam egzamin aplikacyjny przed którym muszę opracować i być obecna na min. 3 sprawach, i wreszcie przestanę być aplikantem, a będą pełnoprawnym adwokatem 🙂 Zresztą przyznam się szczerze, że już nie mogę się doczekać powrotu do pracy - będę wyrodną matką, ale mam nadzieję, że Kuba na tym nie ucierpi. Wiem, że dziecko przewartościowuje całe życie i pewnie zaraz podniesiecie głos, że jak urodzę, to się wszystko zmieni. No ba - zmieni się, bo będzie Kubuś i pewnie niejedną noc będę miała zarwaną...Myślicie, że dam radę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aśka, jak dla mnie to dasz radę, jesteś twardą kobietą, nie dajesz sobie w kaszę dmuchać i wszystko zależy od Ciebie jak sobie w życiu poukładasz 🙂
masz racje z tym makijażem, niby 30zł też można na niego wydać ale może on być nic wart i drugie tyle można dołożyć żeby osiągnąć zamierzony cel lub ponadto 🙂 zresztą zobaczymy w sobotę jak wyjdzie mój makijaż 🙂 przynajmniej podpoatrzę czego i jak używają 🙂 ok kończę i idę spać bo lekką babkę mam po spotkaniu z dziewczynami 🙂 to dobranoc życzę wszystkim 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka wróciłam!! w dwupaku... ehh ale ciesze sie jak głupia że jestem juz w domku i powiedziałam - nigdy więcej do szpitala.. 🤢 na porodówkę pojadę jak bede czuła główkę dopiero 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz co Asia, ja tam wcale nie uważam, że będziesz wyrodną matką przez to, że chcesz wrócić do pracy. Wręcz przeciwnie - tak jest chyba "zdrowiej", bo i dzidzia się nauczy, że nie tylko z mamą jest super, ale z tatą, dziadkami czy panią opiekunką też może być fajnie. Pewnie, można zrezygnować z pracy na stałe i opiekować się dzieckiem/dziećmi, wszystko kwestia gustu i potrzeb. Ale ja na przykład po tych ponad 10 miesiącach z Wandzią w domu stwierdzam, że chyba czas niedługo "wrócić do żywych" i poszukać pracy, chociażby po to, żeby mieć czas się za sobą stęsknić i nie móc się doczekać powrotu do domu, do moich kochanych mordek 🙂 A tak - mam te moje "mordki" na codzień, więc kiedy się tu stęsknić 🙂?
Poza tym po urodzeniu dziecka rzeczywiście świat się trochę przewartościowuje, ale przecież nie przestaje istnieć. Ani mama nagle nie przestaje być kobietą i znika w cieniu dziecka! My też jesteśmy ważne i koniec kropka - dbać o siebie to nie grzech i myśleć o sobie też 🙂 I wcale nie oznacza to braku miłości do maluszka. Amen, koniec wykładu 😉
Leer, witaj z powrotem 🙂!

Kobietki, dzisiaj mam panieński - robimy wspólny z koleżanką, która ma ślub za tydzień. A ja chora trochę od paru dni 😞 Ale będę pić, pić i jeszcze raz pić, może zaleję choróbsko 😜 😜 Trzymajcie kciuki za jutrzejszy powrót do żywych 😉...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia, Werka - dzięki za te miłe słowa 🙂 Utwierdziły mnie one w przekonaniu, że jednak bycie matką to nie tylko 24h/dobę obowiązków związanych z dzieckiem. Bycie matka to też spełnianie się zawodowo, bo ja bez pracy czuję się "niepełna"... Może to dziwne określenie, ale tak właśnie się czuję teraz. Muszę leżeć w szpitalu, to nie podlega dyskusji, bo Kubuś najważniejszy, ale brakuje mi codziennej pracy - akt, rozpraw, zastanawiania się, kto ma rację, kto jest winny i czy sprawiedliwość na tym świecie istnieje.

Ewa, życzę Ci udanego panieńskiego...Szalej dziewczyno 🤪 Mój panieński dopiero przede mną 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leer napisał(a):
hejka wróciłam!! w dwupaku... ehh ale ciesze sie jak głupia że jestem juz w domku i powiedziałam - nigdy więcej do szpitala.. 🤢 na porodówkę pojadę jak bede czuła główkę dopiero 😁


Leer, 3maj się dzielnie - jakoś to przeżyjesz.
Dziewczynki, przy kolejnym dziecku zastanówcie się nad wyborem lekarza z Poznania - wiem, że to kłopot, bo często trzeba jeździć do Poznania na specjalistyczne badania, ale opieka jest nieporównywalna nawet z Pleszewem. Lekarz nie robi problemów, gdy zadaje się pytania. Pielęgniarki bez problemu we wszystkim pomagają. No i mają rewelacyjną neonatologię. Polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w ostrowie byłam, opieka.. eh.. żeby czegokolwiek sie dowiedzieć czy cos ci dolega czy nie to musisz poczekać z miesiąc az znajda dla ciebie czas.. ja nadal nic nie wiem 😮
teraz nie pojawię sie w szpitalu prędzej niż bede pewna że to juz i ze sie nie cofnie akcja porodowa choc przedwczoraj trafiła do nas dziewczyna z porodówki z 9cm rozwarcia!! i kazali jej leżeć.. szok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny...jejku już niedługo będziecie mamusiami 🙂 ale cudownie... moja Elizka daje mi w kość z ząbkowaniem, ale dajemy radę 🙂 pomału też rozglądam się za pracą, no i zaniosłąm nawet wczoraj jedno cv...zobaczymy!!! Joasiu cieszę się, że możesz troszkę wstawać..a wózeczek napewno piekny, jak będę miałą chwilkę to zajrzę w necie jak wygląda 🙂 Madziu a dlaczego byłaś w szpitalu?? fałszywy alarm co do porodu ?? wypiję do końca kawkę i spadam z Elizunią na spacerek...pozatym we wrześniu idziemy na chrzciny no i musiimy jechać na końcu sierpnia do Poznania na zakupy...Joasiu też widziałąm nową kolekcję h&m...sukienki są boskie !!!ale zaszaleję..uff...niech mąż się przygotuję na duży wydatek hehe! ok to zycze Wam zdróweczka, dobrego samopoczucia i miłego dzionka...
p.s byłyście może kiedyś na basenie w Krotoszynie? bo chcemy jechać z Elizką w tym tygodniu i nie wiem czy są tam jakieś brodziki specjalne dla dzieci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karola byłam w Krotoszynie jest brodzik dla dzieci ale czy ja wiem czy dla takiego malucha jak twoja elizka? raczej dla takich co już chodza bo zjeżdżalnia jest największa atrakcja ale warto jechać nawet tak sobie posiedzieć we wodzie 😉
w szpitalu byłam bo mała była leniwa i sie nie ruszała zbytnio ale teraz nadrabia 😁
co do porodu to ja już sie nie moge doczekac ale mała wie że ma poczekać tydzień bo muszę odebrać wyniki paciorkowca i jakby co leczyć .. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki melduje sie ; co u was nikt nie zajrzał od wczoraj my po imprezce wrocilismy o 23 mały juz był padniety ale i tak długo wytrzymał 🤪ide robic jakis obiadek chociaz nie chce mi sie za bardzo ani robic ani jesc wczoraj tak sie najadłam roznych nowych rzeczy ze masakra było pyszne a mieli imprezke w skalmierzycach w lazurze super restauracja ;;; ide uspic Patryka bo juz marudzi pa meldowac sie;;;; 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Meldunek 🙂

Żyję 😜 Masakra po tym weekendzie hehe.

Joasiu, odnośnie pracy to byłoby super jakbyś podpytała jakie kwalifikacje są potrzebne, jaka płaca i ile godzin dziennie ok? Bo w sumie i ja i Karolinka szukamy pracy więc jakby było więcej ludzi chętnych do pracy to super by było! Dzięki z góry jak się czegoś dowiesz 😉 A Ty już coraz bliżej... Ach nie mogę się doczekać aż podzielisz się z nami cudowną wiadomością! 🙂 Ty jakoś na dniach zaczynasz 37 tydzień czyli już ciąża donoszona 😁 I kiedy to zleciało?...Ile Ty już w tym szpitalu leżysz? Super, że masz świetną i profesjonalną opiekę!! W końcu Poznań to jest jakaś metropolia a nie to jak nasz mały Kalisz hehe

Madziu, jeśli Ci ostrowski szpital nie odpowiada to zachęcam do Kalisza- masz prawo wyboru z tego co wiem a po co masz mieć złe wspomnienia?? Ja cudownie wspominam opiekę i poród w Kaliszu także polecam.

Ewuś, daj znać jak po panieńskim 🙂 A co do pracy to my po tym samym kierunku więc mogłybyśmy razem pracować 🤪 hehe, super by było! 🙂

Ulcia, daj znać jak po Chrzcinach choć na pewno super 🙂 A jak malutki?? 🙂

Dobranoc i spokojnej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak martuska ale do ostrowa blizej i tutaj tez bede miala opiekę załatwiona na czas porodu..
takze mysle że to niedługo nastapi bo juz dostaje do głowy!! chce moja córeczkę!!!!! 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...