Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Może właśnie Agatka zacznie chodzić bez raczkowania, tylko myślałam że wcześnie zacznie chodzić bo ja i Karol mieliśmy po 9 miesięcy jak zaczęliśmy chodzić i myślałam że nasze dziecko też tak ale widać reguły nie ma 🙂 a do chodzenia to jeszcze daleka droga, bo jak czasami ją stawiam na nóżki to ma bardzo miękkie , czasami stąpnie mocniej ale układa od razu nóżki do siadu i nie wie że to można coś innego z nogami robić 🙂
a widzę że wszystkie niemal dzieci teraz chore, taka pogoda, niby iepło niby chłodno i nie wiadomo jak ubierać i jakiś wirus pewnie jest bo w pracy też wszyscy pokasłują i dzieci mają chore i jedno zaraża drugie i o 🙂a w przyszły czwartek idziemy na szczepionkę na pneumokoki znowu i przy dobrych wiatrach to będzie ostatni wydatek na szczepionki (250zł) bo jest możliwość że w 2. roku życia urząd miasta sfinansuje szczepionki przeciw pneumokokom dzieciom, które uczęszczają do żłobka, tak przynajmniej jest w tym roku, duże prawdopodobieństwo że za 2 lata też tak będzie 🙂 więc jakby nie patrzeć 250zł zaoszczędzę 🙂
a wiecie co.... jak wracam z pracy do domu to jak Agatka mnie zobaczy to jest taka szczęśliwa, tak się cieszy, podskakuje, rączkami wymachuje 🙂 i tak mocno mnie przytula i "całuje" tzn. jej całowanie wygląda tak, że im szerzej otworzy buzię tym mocniej mnie pocałuje 🙂 i taką otwartą buziuńką ślini mi nos i usta 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

No witam ja na chwilke bo ide uspic Adasia nasz mały juz tez umi zrobic pozycje do raczkowania mam nadzieje ze jeszcze z miesiac i moze zaczni bo nasz Kacper to wcale nie raczkował chodził na 10 miiesiecy chociaz Adasia prowadzamy za raczki i tez chodzi na nózkach ale to pewnie przez chodak 🙂No i mamy do do góry ząbka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny chcialam sie przywitac po dluuugiej nieobecnosci bo mialam jakies problemy z kompem i nie moglam sie zalogowac 😞 😞ale widze ze juz jest w koncu ok 🙂)
Jak juz wiecie nie jestem juz w dwupaczku 🙂 🙂 🙂 i jeeeestem meeeega szczesliwa ze mam juz synusia przy sobie.Poszlo w miare szybko ale baaardzo bolesnie-bo mialam porod wywolywany a to jest ponodz gorszy bol,ale dzieki temu ze moj mezus byl przy mnie dalismy rade i cieszymy sie ze juz jestesmy w domku i po wszystkim 😆 😆 😆
Teraz staram sie cieszyc macierzynstwem i kazda chwila spedzoną z kruszynka 🙂Powiem wam ze dzieki temu ze jest to moj drugi synus jest mi ze wszystkim latwie.j
Alexik jest cuuuuudowny!!!! POZDRAWIAM WSZYSTKIE MAMUSKI!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka my po okropnym wczorajszym dniu i ciezkiej nocy..
miansowicie mialam zastój pokarmu w prawej piersi goraczka 38,3 stopnie i nie malala po paracetamolu dreszcze bole glowy rozrywanie piersi zreszta co ja bede wspominac 🥴 na szczescie mialam meza obok i mala dostawala w nocy butle bo nie mialam sily nawet jej dostawic wiec cala noc przespalam a maz zajmowal sie nadia a dzis biedak na 6 do pracy po calonbocym karmieniu i odciaganiu ze mna mleka z cyckow .. ale oplacalo sie bo dzisija juz nie mam goraczki cycki nie bola wszystko ok wyspana jestem. odciagnelam jedynie 100ml pokarmu bo po calej nocy nie karmienia cycki jak dynie cieklo mi z nich i nie chcialam ryzykowac znow zastoju mala dostawilam od razu aby reszte wypila ale nadal czuje ze cos tam mam wiec chyba odciagne sobie troche.
dzisija jedziemy do kalisza do galerii na zakupy hurrra 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane, ale miałam czytania ulala 🙂
Madziu tak się cieszę że już wszystko dobrze 🙂
muszę Wam się pochwalic....Elizka już stoi !!! 🤪 jest tak sztywna jakby niedługo miałą zacząć chodzić!!!!! moja Kochana....
kolejnem, to w końcu kupiliśmy samochód! taki jak hcciałąm, choć koloru nie mogłąm znaleść wymarzonego ale i tak jestem szczęśliwa !!!tylko jeszcze musimy sprzedać tego drugiego...
i kolejne....przyjęli mnie do pracy!!!! także jestem baaaardzo szczęśliwa.... przepraszam, ale musiałam się podzielić z Wami swoiją radością 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja na chwilke karolinko brawa dla Elizki 🤪mój tez jest bardzo sztywny i myslałam ze bedzie prosto na nogi chodzic bo w chodaku to jak sie rozpedzi to moment i jest w kuchni 😜ale on bierze sie za raczkowanie artysta hehe a i co powiemKarolinko widziałam ciebie i meza na stacji paliw 🙂poznalam meza jak odjezdzaliscie to ty mi sie migłas z tyłu auta Ford fokus kombi prawda? 🙂Miłego wieczorku umnie dzieci spia a my z mezem piwko saczymy hehe pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki melduje sie i ja ;;;Karolinko gratuluje ci i ciesze sie razem z toba za te zmiany w waszym zyciu 🙂 🙂a u nas dzisiaj rano patrze a tu drugi zabek ida jeden za drugim 🤪 🤪ide sie naszykowac bo do kosciółka z Ola bo przygotowania do komuni a synus z tata;;pa miłego dnia wam zycze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulcia, gratuluję kolejnego zębolka! 🙂
Karcia, ogromnie się cieszę że jesteś szczęśliwa!! I praca i samochód 🤪 No i gratulacje dla Elizuni 🙂 Jeszcze trochę i pewnie szybciej będzie chodzić niż mój kochany pączuszek hehe

Moja skarby na spacerze a ja gotuję obiad. Karcia po wypłacie przychodzicie do nas na niedzielę hehe bo myślałam o dzisiaj tak jak pisałam ale Rafał idzie na popołudniu więc o 13 już musi śmigać więc bez sensu.

Ja nadal w poszukiwaniu pracy... Ech szkoda słów. Mam wrażenie że nie nadaję się do niczego 🤨

W październiku mam praktycznie każdy weekend impreza, 1- go najprawdopodobniej panieński przyjaciółki, poźniej 15- tego jej ślub i poprawiny, 8- mego 2 latka chrześniaka Rafała i 29- tego 18- stka mojego kuzyna i poprawiny hehe. Także jeden weekend odpoczynku. W między czasie przeprowadzka więc nie wiem skąd my tyle kasy weźmiemy ... 😞 No ale co się wybawimy to się wybawimy 😁

Miłego dnia kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuś znajdziesz pracę zobaczysz, i nie mów tak "że do niczego sie nie nadajesz" bo jesteś mądra i ambitną kobieta 🙂 a co do tej niedzieli to chyba przesadziłaś Głupolku hehe, za to zapraszam na kolację jeśli chcesz na przystawkę będzie leczo a potem konkret !!!!
Reniuś tak bylismy jeszcze zatankować naszego focusa bo dzisiaj Krzysio pojechał na giełde z nim....
My dzisiaj spędzamy same popołudnie bo mąż do pracy 😞
powiem Wam szczerze że jak myślę o powrocie do pracy, to nie mgę się oswoić z tą myślą...1,5 roku przerwy robi swoje, nie wiem jak to będzie nie myślę narazie o tym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂 Karcia cieszymy się Twoim szczęściem - dalej gadaj co to za praca?????
Martuś - nie martw się, też niedługo coś Ci się trafi odpowiedniego 🙂 trzymamy kciuki 🙂
Magda - nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło 🙂 mąż Ci pomógł i przynajmniej zobaczył jak to z dzieckiem jest, a nie że się "siedzi" całymi dniami w domu z dzieckiem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ula - tak z tymi ząbkami jest, jak już wychodzą to jeden po drugim 🙂 Agatce wyszedł pierwszy, po jakimś miesiącu drugi a potem posypały się następne dzień po dniu 🙂
Renia - a jak tam Twoje chłopaki - zdrowe już są???

A my w sobotę byliśmy na urodzinach szwagierki w knajpce na kolacji i torcie i jedzenie poprostu suuuuper, takie dobre było że się objedliśmy jak nie wiem 🙂 i tez popiliśmy, nawet piłam wódkę bo nie było wina 🙂 a Agatka była z nami, ale tak o 22 byliśmy już w domu u teściów, oglądaliśmy w nocy wesele szwagierki i spaliśmy u nich 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej weszłam sie tylko przywitać bo mam dużo spraw do załątwiania dzisiaj...oglądam przy okazji "dzień dobry tvn" gdzie jest reportaz o dziewczynce, która w wieku 5 miesięcy miałą amputowane nóżki i rączki, normalnie płacze jak bóbr....dlaczego Bóg robi coś takiego niewinnemu dziecku...nie rozumiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czesc w koncu zajrzałam cos rano nie mam internetu bede chciała dac laptopa na czyszczenie bo tu jest masakra w tym kompie 😠Uwaga dzis ide znów do wrózki tak nie planowanie kolezanka idzie wiec co mi tam troche mi sie sprawdza wiec ide na 17ta 🙂Wercia no w koncu sa zdrowi bo mieli 3 tyg Kaszel ale dostałam Pulnikort do inchalacji Adasiowi i zaraz przeszło a tak meczyli sie tyle tygodni masakra i kupiłam to za grosik w stylowej:lol 😁zis byłam w Pepco i jest duzo fajnych ciuszków kupiłam Adasiowi spodnie i 3 bluzeczki i jedna koszule w kratke 🙂Fajnie ze wam sie wesele udało 🙂Martus znajdziesz prace ja narazie tez nie robie tej chałupniczej bo jest przestuj tylko miesiac robiłam i tez nic narazie nie robie ale jakby co pamietam o tobie 🙂Karolinko to kiedy do tej pracy wracasz? 🙂Zapomniałam powiedziec ze Adas bierze sie za raczkowanie bo niby w chodaku pedzi ze kazy w domu ucieka bo chodakiem nam po nogach jezdzi ale gdzis jak go posadze to zaraz sie kładzie i pomału prubuje na kolanach sie przesuwac moze w koncu załapie o co chodzi hehe miłego dnia wieczorkiem zajrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki co tu tak pusto pewnie wszystkie na spacerek poszły my juz wróciłysmy teraz jakis obiadek musze zrobic a tak mi sie nie chce i jeszcze głowa mnie boli oh ale mam lenia;;a co u naszych swiezych mamusiek nic sie nie odzywaja?a co do pracy to tez cos myslałam na zime o jakims chałupniczym zajeciu ale nie wiem ostatnio cos było na e centrum ale tam trzeba wysłac im 32 złote i jest umowa o dzieło lub zlecenie i nie wiem czy to cos pewnego a tak poza tym to nie wiem czy nie zaszkodzi mi to do wychowawczego;;; 🥴 🥴ide sobie miłego dnia zycze;;;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki 🙂! Dawno mnie u Was nie było i jak zwykle miałam kupę nadrabiania w czytaniu 🙂 Widzę wszystkim dzieciaczkom idą ząbki na potęgę! Super! A mam pytanie - czyścicie im jakoś te ząbki? No i gratulacje dla Karolci - tyle szczęścia na raz 🙂!
A muszę Wam się pochwalić - Wandzia wczoraj miała swoje pierwsze urodzinki 🤪 Staruszka 😉 Czyli skończył się okres niemowlęcy i już jest małym dzieckiem 🙂 Super - to jutro idziemy na frytki, hehehehe 😉 No i od 27-go zaczyna się puszczać, jeśli wiecie co mam na myśli, hehehehe 😉 Próbuje sama chodzić i jest z siebie taaaaka dumna 🙂!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kobietki 🙂 gratulacje dla Wandzi, że się już puszcza 😉 no i najlepsze życzenia od cioci i Agatki z okazji jej pierwszych urodzin 🙂 jak ten czas zleciał... niedługo następne po kolei będziemy miały pierwszy roczek 🙂a wybierała coś jakiś przedmiot????
My z Agatką byłyśmy wczoraj u lekarza i na szczepieniu, ma trochę katarek znowu ale jest zdrowa, zaszczepiona, waży 8700g i mierzy 74cm 🙂 a po szczepieniu pojechałyśmy na wieś do mojej mamy 🙂 dzisiaj w nocy pięknie przespała w końcu nockę bo ostatnio się budzi ok 4 zawsze i biorę ją do nas do łóżka i co chwile przepudza się i marudzi i nie mogę spać i później do pracy taka niewyspana jeżdżę 😞 a tej nocy w ogóle się nie obudziła - to świeże powietrze jej pomogło 🙂 no bo ostatnio już tak nie wychodzimy na spacery jak latem...
a dziś dzień chłopca - co by tu kupić temu mojemu staremu??? A jutro mam absolutorium i chyba pojedziemy całą rodzinką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane, gratulacje dla Wandzii 🙂 I Agatki że wszystko w porządeczku i jest zdrowiutka 🙂
u nas pełno zawirowań.....dużo spraw z rejestracją nowego auta i wogóle, mój Krzysiu zmienił pracę na bardziej płatną ale niestety będzie wyjeżdzał na 3 tygodniowe delegacje, więc będzie w domku tylko 1 tydzień w miesiącu 😞 ale co zrobić... no i ja też zaczynam 10 pażdziernika pracę, mam nadzieję że bedziemy wynagradzać Elizce naszą nieobecność z nawiązką ☺️
pozatym Elizka coraz szybciej raczkuje, łądnie stoi i już pomału sama wstaje 🤪 🤪 🤪 jesteśmy z niej tacy dumni 🙂 a przede wszystkim non stop się smieje Śmieszek Kochany 😉 coraz fajniejsze te Dzieciaczki...szkoda że dawno nie byłyśmy na żadnym spacerku, z chęcią bym zobaczyła Wasze Aniołki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki! No to z Agatki kawał dziewczyny - nie wiem ile ma Wandzia wzrostu i ile waży, ale długością chyba coś koło tego 🙂 Także Agacia rośnie jak na drożdżach 🙂! I fajnie że Ci tak ładnie przespała - widać świeże powietrze jej służy 🙂 A jak tam Wercia po absolutorium? Czy dopiero będzie?
Karolcia, jakoś dacie radę, a praca potrzebna. Grunt, żeby te nieliczne chwile z Elizką jak najefektywniej wykorzystać, a będzie dobrze 🙂 Od kiedy zaczynasz pracę? I gdzie, że tak wścibsko spytam 🙂? A w ogóle chyba Cię widziałam wczoraj z mężem i córcią za moim oknem - pewnie w urzędzie byliście 🙂
A Elizunia jaka zdolniacha! Pewnie zacznie Ci szybko chodzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...