Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wercia, Wandzia na urodzinkach jeszcze nic nie wybrała, bo jutro mieliśmy w planie zrobić imprezę dopiero. Mam nadzieję, że wypali, bo moje maleństwo wczoraj jakąś gorączkę dostało 38,8 stopnia. Poczekam jeszcze, może samo przejdzie. Póki co tylko czopki. Mam nadzieję, że to trzydniówka. Jak nie - jutro pogotowie zamiast imprezki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

No czesc kobietki a ja miałam problem z netem ale teraz jestem gratulacje dla Wandzi no i zycze duzo zdrówka 🙂Karolinko dla Elizki tez gratulacje silna dziewczynka 🙂Weronika nasz tez budzi sie o 4tej nad ranem i płacze budzi sie tak do 6tej a w tedy jest juz wyspany masakra bo tez nie wiem co mu jest 🙂No juz nie długo roczek naszych pociech ja juz nawet wybrałam mu zabawke interaktywna na alegro 😜wiem ze to jeszcze czas ale wiem tez ze to szybko zleci 🙂Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂 Karcia to Elizunia szybko zaczęła raczkować i już stoi to ładnie 🙂 moja na razie umie "stać" na czworakach 🙂 i rączkami mogłaby juz iść ale dupka jej opada 🙂 jeszcze trochę ..... ale umie do siadu sama wstać z każdej pozycji i jakoś się przesuwa, pełza 🙂 a jak siedzi i wystarczy trochę jakiejś muzyczki to tańcuje jak nie wiem 😉 dupką kręci i taniec brzucha robi 🙂 suuuper to wygląda 🙂 no i oczywiście rączkami tak wymiata że zaraz odleci 🙂 Agatka skończyła juz 9 mcy, za 3 mce roczek i czas tak szybko leci.... już nigdy nie będzie taka mała, trzeba korzystac z każdego dnia 🙂
absolutorium miałam w sobotę, byliśmy z KArolem i Agatką, ale szybko wróciliśmy bo nie było moich koleżanek i dupa.... wjechaliśmy tylko do Alio na obiadek i obok w admacie kupilismy sobie ciasto i w dokmu wypilismy kawkę 🙂
a ciekawe co z MArtą - nie odzywa się ....
ja jestem chętna na spotkanko, zaproponujcie coś, może byc w ten weekend 🙂 mam wolny 🙂 za 2 tygodnie prawdopodobnie będziemy mieli imprezę integracyjn ą z pracy 🙂 ale chcecie się spotkać same czy z mężami????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czesc kobietki dzis piekna pogoda wiec trzeba wykorzystac bo od wtorku ma sie popsuc pogoda 😞Wercia juz 9 miesiecy konczy ale ten czas leci 🙂no i mój za pared dni tez 😜No mój sie teraz nauczył kosi kosi łapki 😁Miłego dnia bo po obiadku idziemy na sacerek jak Adas wstanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulacje dla wszystkich dzieciaczków i ich postępów i Wandzi wszystkiego najlepszego z okazji urodzinek 🙂 Ale ten czas zleciał... Daj znać Ewuś co wybrała na roczek hihi. Ja nie mam póki co neta więc ciężko mi nadrabiać po jakimś czasie. Dzisiaj zauważyłam, ze Gabi ma dwa kły do góry hehe, niczym wampirek ha ha 😁 Śmiesznie to wygląda 😜 Miłej niedzieli 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny, dzisiaj pierwszy dzień bez męża 😞 wyjechał dziś w nocy, Elizka wyczułą odrazu bo dzisiaj jest niespokojna...tak więc zostałyśmy same na 3 tygodnie 😞
co do spotkanka to jestem "za" a czy z meżami czy bez do decyzja nalezy do Was, bo dla mnie nie ma różnicy hehe 🙂 jutro idę robić badania do pracy i jeszcze pobiegać po urzędach w związku z autem 😞 ech nie cierpię spraw urzędowych, zawsze Krzysio wszystko załatwiał...miłęgo popołudnia...całusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki jestem i ja chociaz strasznie nie wyspana moj maluszek juz druga noc budzi sie co godzine z płaczem i w dzien tez maruda chyba to na zabki bo juz nie wiem od czego tak sie dzieje;;głowa mi peka a jeszcze musze jechac do urzedu takze masakra 😠 😠Sto latek i duzo zdrówka dla Wandzi 🙂 🙂 🙂jak ten czas leci niedawno jeszcze byłysmy z brzuszkami a tu juz wasze prawie rok mój 8 ma juz pół roczku 🤪 🤪 🤪a co u was dziewczyny?ide sie szykowac i lece do urzedasów pa miłego dnia;;;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny wpadlam do Was po dlugiej nieobecnosci zeby sie przywitac 😉Tak jak kiedys pisalam moj komp szfankuje i nie zawsze moge pisac na brzuszku ale dzis widze jest ok 😉U nas tez powolutku do przodu Alexik jutro konczy juz 3 tygodnie 🙂ten czas szybko zasuwa.Wszystko by bylo suuuper gdyby nie to ze dopadla mnie choroba 😠 😠Od tyg.jestem przeziebiona i na dodatek dostalam jeszcze zapalenie pecherza i zeby tego bylo malo to walcze z zebem juz 2 miesiace 😠 😠.Nie ma gorszej rzeczy niz chora mama 😞ale jestem dobrej mysli ze wkoncu sie wychoruje.
Ulcia wspolczuje zarwanej nocki bo niestety w dzien trzeba jakos funkcjonowac a ciezko jest byc niewyspanym
Oczywiscie WSZYSTKIEGO NAAAAAJLEPSZEGO DLA WANDZI 🙂))
Uciekam robic obiadek poki malutki spi a potem znowu musze biec po synka do przedszkola 🙂
MILEGO DNIAA MAMUSKI!!!! POZDRAWIAMY!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kobietki mój mały wlasnie zasnoł a ile wasze dzieci spia dziennie? bo mój dwa razy 🙂pytam z ciekawosci 🙂Martus fajnie ze Gabi juz tyle zabków wybiło hehe a mój nauczył sie i wytyka jezyk i tak fajnie zaczoł mówic po swojemu no i pokazuje gdzie jest swiatełko 😜 no i tanczy przy muzyce a w nocy sie budzi raz na jedzenie 🙂Aniu teraz masz podwójne obowiazki ja tez Kacperka odbieram ze szkoły o 12.30 i staram sie ze jak wrócimy to Adasia dopiero kłade spac zeby chwile miec dla Kacpra bo tak teraz ciezko jak Adas jezdzi za mna chodakiem wszedzie i ciagnie mnie za noge zeby go wziasc 🙂Karolinko 3 tyg zleci zobaczysz 🙂Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka. Mam w końcu neta bezprzewodowego. TV mi dzisiaj odłączyli więc masakra. Dobrze że wszystkie dziewczynki są aktywne mimo tylu obowiązków 🙂
Mój wampirek malutki śpi albo raz dziennie albo dwa ale to już max. Długość zależy ale łącznie od 1.5 godziny do 2.5-3. Mam pytanie natomiast ja- ile dzieciaczki Wasze piją mleka dziennie i w jakich ilościach?? 🙂
Moja Niunia ostatnio jak byłam na inwentaryzacji to Rafał wyszedł rano do pracy o 5 a ja dopiero była przed 7 więc moja mama przyszła przed 5 do małej. Opowiadała mi że Gabi się obudziła i płakała biedulka siedząc w łóżeczku, patrzyła na drzwi od pokoju, mówiła przez płacz "mama" i rozkładała rączki w geście "nie ma"... Ależ mi się smutno zrobiło jak to usłyszałam- mój Aniołek zawsze jak się budził mnie widział a tu nagle mnie nie było... Ach...Poza tym już tak dużo rozumie i potrafi zrobić że jestem z niej taka dumna! Mój CUD ! 🙂 🙂 🙂
Czekam na ciocię bo ma przyjść na piwko więc uciekam kochane.
Udanego wieczorku i spokojnej nocy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
moja laleczka śpi w dzień kiedy jej się zachce, nie ma stałych pór spania, ale mniej więcej po śniadaniu zasypia na godzinkę a potem jak jej się zachce, w sumie śpi ok 2 godzinek 🙂
a mleczko je na śniadanie i kolacje po 250ml z kaszką i jak jest w żłobku to też ok 200ml na drugie śniadanie a jak jest w domku to je 150ml kaszki zamiast mleka na drugie śniadanie 🙂 a oprócz tego je deserek ze słoiczka z ciasteczkiem lub bez, obiadek (zupkę, warzywka z mięskiem po 8, 9 mcu) soczek, bananka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czesc Martus mój mały je rano o 7mej manne to wypija 240ml potem koło10tej dostaje deserek to zje od razu cały słoiczek pózniej je z nami obiadek czyli on je wszystko zupke np pomidorowa z ryzem i ziemniaczki z marchewka i mieskiem to potem koło16tej dostaje jogurcik i chrupki no i wieczorkiem znów utle z manna a w nocy budzi sie to dostaje kaszke 🙂niedziała mi literka b widze czasami to sorki 😜Teraz poszedł spac no a potem idzie koło14tej no i juz pózniej na noc po 20tej on raczej ma swoje stałe godzinki do spania Martus czy ty juz sie przeprowadziłas? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki moj maluszek wcale nie chce mleczka w dzien tylko na noc w nocy i jak sie obudzi rano to tez mleczko a w dzien co sie da ;;;my dzisiaj wyspani mały obudził sie tylko o 5 a tak to cała noc przespał 🙃a ja wczoraj byłam w pracy po wniosek na urlop i mam takie pytanko do was czy pracodawca ma prawo mi nie udzielic urlopu wychowawczego?ja musiałam sie zgodzic na rozwiazanie umowy o prace po urlopie wychowawczym a z drugiej strony dobrze bo nie chciałam tam wracac po urlopie a tak w ogole to musze wam powiedziec jaka moja szefowa ma tupet powiedziała mi ze ja wykozystałam zachodzac w ciaze i ona straciła duzo pieniedzy przez to jak mi wypłacała za urlop to myslałam ze mnie pogryzie wariatka dosłownie 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂 Ulcia rzeczywiście Twoja szefowa niezła s(zt)uka 😉 z tego co wiem to pracodawca nie ma prawa Ci odmówić urlopu wychowawczego ale musisz złożyć wniosek minimum 2 tyg przed planowanym rozpoczęciem i jak już złożysz to wtedy nie ma prawa Ci odmówić, a jak Ty pracujesz??? Bo jeśli na umowę na czas określony to urlop możesz mieć max do końca umowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulcia, rzeczywiście franca z tej Twojej szefowej... A z wychowawczym jest tak jak Wera pisze - pracodawca nie ma prawa Ci odmówić urlopu wychowawczego. A czy ja dobrze zrozumiałam - ona Ci kazała zadeklarować się że nie wrócisz po wychowawczym do pracy? Jeśli masz umowę na czas nieokreślony, to to się tylko do sądu pracy nadaje.. Zresztą w tej sprawie o szczególy pytałabym Joankę 🙂 A ciekawe w ogóle jak tam nasza Asia z synkiem się czują, bo dawno się nie odzywali.
A co do mleka - u nas 3x210ml na dzień plus co tam ze stołu skapnie 😉 Wandzia je praktycznie wszystko co nie ucieka, ja tam już się nie bawię w jakieś stopniowe wprowadzanie, bo co tu zrobić jak akurat jesz, a dziecko Ci stoi, trzyma się blatu stołu, staje na palcach i zagląda na ten stół, patrzy w oczy cielęcym wzrokiem i woła "am!". No nic tylko dać, choćby i bigos to był 😉
A śpi 2 razy w ciągu dnia po jakieś 1,5-2h.
No to kiedy tan spacer, hę??? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hej mój mały poszedł spac jak zawsze o 14tej 🙂Ewus to twoja Wandzia jak mój Adas jak widzi ze jemy to jak tu nie dac dziecku jak ono chce ostatnio mu kupiłam słoiczek z zupka jarzynowa tak na prube to tak wypluł ze to wszystko znalazło sie na mnie 😁a jak dałam mu nasza zupke to zjadł mi pół miseczki 🙂ah te nasze dzieciaszki 🙂Jak ogólnie Wandzia grzeczna wymusza juz cos płaczem?Bo mojemu jak cos zabiore i pokazuje paluszkiem ze nie wolno to sie smieje a ja chce zeby juz pomału znał zasady jednak co wolno a co nie ale on chya jeszcze za mały co 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Renia, widać z Adasia smakosz - nie będzie jadł jałowych, niedoprawionych słoiczków, chłop to chłop - schaboszczaka w garść i kilo pyrków, hehehehe 😉 Aco do wymuszania - jasne że wymusza! Próbuje na przykład dotknąć gniazdka, ja mówię "nie wolno!", ona na mnie patrzy, pokazuje paluszkiem "nu nu", że nibywie, że nie wolno, ale za sekundkę patrząc w oczy wtyka palec z powrotem, a jak nie pozwalam, to lament 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki dzieki za wytłumaczenie a tak w ogole umowe mam na 10 lat i wziełam sobie 2 lata urlopu ale pod tym wzgledem ze juz nie wroce do pracy i musiałam podpisac wypowiedzenie za porozumieniem stron ale napisala bez daty powiedziała ze jak nie podpisze to od jutra zaczynam prace i ona i tak mi po miesiacu zwolni wiec co miałam robic a tym bardziej nie znam sie na tych wszystkich przepisach i powiedziała ze gdybym wczesniej znalazła prace to mam jej zadzwonic ona na tym wypowiedzeniu wpisze date i wyda mi swiadectwo pracy a ja juz do niej nie moge wrocic bo zawiodła sie na mnie bo myslała ze nie zajde w ciaze i poniosła straty och dziewczyny mam wyrzuty sumienia ze podpisałam to wypowiedzenie a z drugiej strony nie wiedziałam co robic nie wiem sama co myslec ;;;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Renia - starsza, więc co prawda więcej rozumie, ale i cwaniak większy z niej i wcale nie słucha 🙂 Ulcia, no fakt - wkopałaś się trochę z tym wypowiedzeniem, ale w końcu każdy ma prawo się mylić - nie jesteśmy przecież ekspertami od prawa pracy 😉 (choć w sumie to nas nie powinno usprawiedlliwiać, że podpisujemy papiery, których nie rozumiemy... ale też tak nie raz robiłam...) Ale jeśli to taka wiedźma, to nie martw się - na wychowawczym masz akurat czas, żeby sobie ewentualnie czegoś poszukać, a babsztyla olej - zawsze możesz incognito nasłać na nią PIP w ramach słodkiej zemsty - a nuż znajdą jakieś nieprawidłowości 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Ulcia, nie wiem co Ci doradzić jak juz podpisałas to wypowiedzenie, ale ona chamsko sie zachowała mówiąc, że "myślała że nie zajdziesz juz w ciążę" przeciez to głupie z jej strony i beszczelne!!!!!!!!!!! Ale może jak już nie bedziesz u niej pracowac to przynajmniej nie będziesz się streswać przez nią bo już by i tak była nie fair w stosunku do Ciebie w przyszłości..... pobądź sobie na wychowawczym ile Ci pasuje, szukaj w międzyczasie pracy, może lepiej Ci się ułoży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłyśmy dzisiaj w pepco i kupiłam Agatce takie fajniutkie adidaski do jak zacznie chodzić 🙂 takie słodkie są 🙂 a powiem Wam że bardzo dobre są pieluchy w biedronce DADA 🙂 polecam, bardzo podobne kształtem i wogóle do babydream 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczynki.... 🙂 Ulcia ale wstrętna ta Twoja szefowa, ale niestety postapiła bezprawnie bo pracodawca nie może Ci odmówić urlopu wychowawczego ale już po fakcie więc nie ma o czym mówić. My z Elizką jakoś sobie radzimy, choć bardzo tęsknimy za Krzysiem 😞 dzisiaj załątwiła ostatnie sprawy związane z rejestracja auta..uff...i miałąm taka przygodę że haj, ale chyba wstyd opowiadać ☺️ widziałyście już gdzieś kombinezony na zime???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...