Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez narazie nie współzyłam bo po pierwsze sie boje a po drugie jak sie kłade spac to moment i mnie niema bo jestem zmeczona tym wstawaniem do małego poczekam jak sie wszystko unormuje 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Natalka1991 napisał(a):
powiecie mi jak to jest z tym zzo w kaliszu? Przepraszam że marudzę no ale strach paraliżuje ;p


Natalka ja nie mam zielonego pojęcia 🤔 Wiem, że chciałam znieczulenie jak rodziłam ale chyba nikt dosłownie tego nie brał do siebie ha ha ha 🤪 🤪 😁 😁 😁 😜 😜 😜 Dasz radę bez znieczulenia- wszystkie dałyśmy to i Ty dasz! Głowa do góry 😉 😉 😉 A pisałam Ci czy się czasem kiedyś nie widziałyśmy na Kalińcu i czy znasz Michała S (brzmi jak przesłuchanie heh 😜 )???? Może źle kojarzę ale wydaje mi się znajoma Twoja twarz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ogólnie dziękuję Karolcia za zaproszenie na NK 🙂 Renia u mnie ta sama historia z apetytem na sex a raczej z jego brakiem 😁 - wieczorem jestem padnięta i myślę tylko o spaniu bo wiem, że w nocy muszę się przynajmniej raz obudzić na karmienie a poza tym jeszcze jakoś się boję tego wejścia 🤔 Zupełnie jak pierwszy raz ha ha ha 😁 😁 😁 🤪 Najgorsze, że mąż chodzi struty trochę bo to w końcu facet ale my nawet okazji nie mamy bo w domu zawsze ktoś jest więc póki mieszkamy u rodziców to chyba lipa z seksem 😮 A ogólnie małą męczy brzuszek także jak nie śpi to ją nosimy i tak na okrągło 😉 Ale kocham ją nosić i przytulać a jeśli jest jej lepiej to dla mnie to dodatkowy komfort psychiczny 🙂 Poza tym słuchajcie- od wczoraj przyzwyczajam Gabrysię do spania w łóżeczku, ale oczywiście póki co tylko w dzień bo w nocy się boję gdyż ona się przejada i zdarza się że wymiotuje więc szybciej zareaguję jak będzie bliżej mnie 🙂 Dzisiaj też trochę pospała w łóżeczku i tak musimy co dziennie na każda drzemkę ją przyzwyczajać 🙂 A nam Wasze pociechy??? 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolina36tydz napisał(a):
nie ma za co, przynajmniej mogę troszkę popatrzeć na Wasze kochane Pociechy... 😘 jejku dziewczyny ja z tego czekania zeswiruje chyba, juz nie mam co robic w domu zeby choc na chwile sie czym zajac...masakra


To częściej do nas zaglądaj 🙂 Ja spędziłam na brzuszku czas od kwietnia a rodziłam 10 grudnia także czas mi szybko zleciał i było super! Pomogło mi to nie zwariować i tyle nie myśleć 🙂 A Ty już lada chwila możesz rodzić 🤪 A jakieś objawy już masz??? Brzuch się obniżył, czop śluzowy odpadł?? Jakieś bóle ??? 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
żadnych objawów...myślałam ze po odłożeniu leków szybciej to pojdzie..he he 😜 z jednej strony boje sie jak cholera a z drugiej chciałabym miec to za sobą, pozatym nie wiem jakich badan moge sie spodziewać będąc pół dnia w szpitalu i nawet nie wiem czy bede przebierac sie w piżamę czy coś...wysyłał może lekarz Was tez na takie badania do szpitala przed porodem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolina36tydz napisał(a):
żadnych objawów...myślałam ze po odłożeniu leków szybciej to pojdzie..he he 😜 z jednej strony boje sie jak cholera a z drugiej chciałabym miec to za sobą, pozatym nie wiem jakich badan moge sie spodziewać będąc pół dnia w szpitalu i nawet nie wiem czy bede przebierac sie w piżamę czy coś...wysyłał może lekarz Was tez na takie badania do szpitala przed porodem?


Mnie wysyłał i miałam się zgłosić w poniedziałek 13 grudnia ale w piątek urodziłam więc nie było potrzeby 😁 🙂 Każdorazowo jak idziesz do szpitala musisz się na Izbie Przyjęć przebrać w koszulę- oni nie preferują piżam z tego co wiem...A co do badań to pewnie morfologia, krew i usg 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm wiesz szczerze Ci powiem że mieszkam bardzo blisko kalińca. Znam bardzooo wielu Michałów S i niestety nie mam pojęcia o którego Ci chodzi :P ale jak kaliniec to napewno musisz mnie kojarzyć 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej jeśli chodzi o majtki poporodowe to niby nie można, ale ja nosiłam ale nie poporodowe bo to takie gówno jak nie wiem lepsze są bawełniane 🙂 ale na obchód lepiej zdjąć żeby lekarz nie widział a położne nic do tego nie mają 🙂 a i weź sobie zwykłe podpaski maxi ze skrzydełkami, ja miałam bella nova maxi takie co przepuszczają powietrze, bez takiej jakby siateczki na wierzchu sa o wiele lepsze niż t badziewiaste podkłady które zapewnia szpital, one są beznadziejne, wogóle nie sa chlonne i wielkie i stercza z tyłu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej jeśli chodzi o majtki poporodowe to niby nie można, ale ja nosiłam ale nie poporodowe bo to takie gówno jak nie wiem lepsze są bawełniane 🙂 ale na obchód lepiej zdjąć żeby lekarz nie widział a położne nic do tego nie mają 🙂 a i weź sobie zwykłe podpaski maxi ze skrzydełkami, ja miałam bella nova maxi takie co przepuszczają powietrze, bez takiej jakby siateczki na wierzchu sa o wiele lepsze niż t badziewiaste podkłady które zapewnia szpital, one są beznadziejne, wogóle nie sa chlonne i wielkie i stercza z tyłu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałam że ktoś tam pisał o Nk albo tym drugim he he 🙂 to face coś tam mam ale nie korzystam a jak chcecie na NK to wpiszcie Natalia i Kasper Wawrzyniak 🙂 Powinno wyskoczyć od razu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalka1991 napisał(a):
i tak teraz sobie myślałam, to domyślam się o jakiego Michała może Ci chodzić. Niestety Twojej buzi nie widziałam więc nie powiem Ci czy kojarzę Ciebie 😉


Chodzi mi o Michała Suligę więc nie wiem czy o tym samym myślałyśmy 😜 Zaproszenie na NK Ci wysłałam 🙂 A jak samopoczucie, jakieś objawy już masz??? Karolcia pisała, że jeszcze cisza... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolina36tydz napisał(a):
a mam jeszcze pytanie odnosnie majtek poporodowych, czy w kaliskim szpitalu pozwalaja na ich zakladanie?


Z mojego doświadczenia wiem, że te podkłady rzeczywiście są niewygodne ale ja je nosiłam bo skoro trzeba to trzeba 😁 Odstają z tyłu i widać przez koszulę ale jak wstajesz z łóżka to zakłada się szlafrok więc nie widać 🙂 Można się przyzwyczaić 😉 Zresztą dwa dni idzie wytrzymać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc właśnie wróciłam od lekarza :P lekarz daje sobie głowę obciąć że przenoszę i zapisał mnie jeszcze na 7.02 ... a termin mam na czwartek coś się mojemu synkowi nie śpieszy, waży 3800gr jak narazie :P wszystko już dojrzałe, szyjka krótka ale niestety zamknięta także za prędko nie urodzę :P ... Tak chodziło mi o Suligę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa no tak dobrze kojarzysz 😉) ale jakoś inaczej Cię zapamiętałam :P czyżby ciąża Cię tak rozpromieniła i Gabrysia :P he he 🙂 Pamięć to masz dobrą :P ale to było chyba z 2 lata temu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolina36tydz napisał(a):
ja już chyba Was wszystkie znalazłam na nk...mam nadzieję że zaproszenia, które wysłałam są faktycznie do Was 😜 apropo Wercia znam Cie bardzo dobrze z widzenia...po pierwsze chodziłam do gimnazjum w Korzeniewie i wiele razy Cie widziałam w miejscowości a ponadto z koscioła w Kościelcu...


to witaj w klubie tez chodzilam do tego gimnazjum i naleze do tego Kościoła 🙂 ale ja ludzi nie kojarze moze jest szansa na poznanie? 🙂 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie mogę, normalnie same znajomości na tym brzuszku - wszyscy wszystkich znają 🙂 Aż się normalnie czuję osamotniona 😉 Chociaż z Weroniką mamy wspólnych znajomych, także nie jest tak źle 😉 A co do tak zwanego współżycia - no masakra! 4 miesiące mijają, a mi się nadal nie chce.. Martuś, mój Karol też już chodzi struty z tego powodu 😉.. Sytuacja się odwróciła, bo w ciąży odwrotnie było - ja byłam niewyżyta, a on nie chciał, bo mu się Wandzia w brzuchu ruszała, hehehe 😉 😁 😁 Ale prawda taka,że też padam z nóg jak się tylko położę. No i póki się karmi piersią to też jakoś niespecjalnie z ochotą na igraszki - wiecie, w sumie wtedy odpada jedna istotna u kobiet strefa erogenna, czy jak to się tam zwie 😉 A ja też po porodzie Pamela,że masakra 😉! Jeszcze większe te piersi niż w ciąży. I noś tu sobie te kilogramy przed sobą 😉!.. Ale teraz to się trochę unormowało i jest tyle mleka ile potrzeba, także nie idą już najpierw cycki, a potem reszta mnie,hehehe 😉 Martuś, a pushupa to już sobie noszę,tylko z odpinanymi ramiączkami, i tak karmię, bo te staniki do karmienia to takie aseksualne wory,że żadna bluzka ładnie nie leży 🤢 A co do drygu wychowawczego - bo ja wiem czy ja go mam 😉? Miałam po prostu to szczęście,że Wanda nie miała kolek, więc tym bardziej Was podziwiam Mamusie że sobie mimo to radzicie i życzę dużo cierpliwości. No i jeszcze obserwowałam moją bratową, też z pierwszym dzieckim, które ma już 1,5 roku. I widziałam co jej się sprawdziło z postępowaniem z Adasiem, a co nie. I przeniosłam to na swój grunt, np. to tulenie się do pieluszki żeby łatwiej zasnąć, czy nie lulanie do snu i mówienie normalnym głosem,a nie cicho 😉 Ale wierzcie mi,że i u nas idealnie nie jest 🙂 Już mi plecy wysiadają, bo Wandzia jak odkryła,że jest coś takiego jak noszenie i że wtedy widzać tyyyyle ciekawego świata,to jak się ją raz weźmie,to nie ma mowy o położeniu spowrotem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kochane Mamuśki 🙂 ja juz odebrałam dziś wózek z hurtowni także cała wyprawka gotowa na Bobaska! Chyba mi na koniec hormony zaczynają buzować bo non stop chodze wściekła, współczuje mojemu Mężusiowi, ale jakoś musi przezyć..he he! A tak apropo jeszcze pediatró to mój mąż dowiedział się o jakimś dosyć młodym lekarzu, który jest ponoć bardzo dobry i za wizytę domową bierze zaledwie 20 zł...tylko nie pamiętam nazwiska- muszę zapytać przy okazji!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A w ogóle ja też słyszałam,że Karmi dobre na laktację (może od tego ta nazwa,hehehe 😉?), ale już sie tak nim w ciąży przepiłam,że narazie jakoś mnie nie kusi. No chyba że malinowe, skoro Martuś mówisz że dobre, bo ja non stop kawowe piłam. A co do przygotowań do ślubu - narazie mamy zklepaną salę, kościół i DJa. Teraz 6-go są na Arenie targi ślubne, to sobie skoczymy i może w końcu coś ruszy z miejsca w organizacji,bo narazie mnie to wszystko przeraża,zwłaszcza finanse..
No i dziewczynki, których nie mam jeszcze na nk w znajomych - wyślijcie mi zaproszenia jeśli macie ochotę! Nie będę rzucać nazwiskami na forum,ale jestem w znajomych u Wery i Marty, Ewa O. z Kalisza, takie czarnobiałe zdjęcie główne, ze sterczącymi do góry długimi włosami 😉 Odezwijcie się, która ma tylko ochotę, to sobie zobaczę Wasze maluchy i brzuszki 😉 Trzymajcie się kobietki!! Chociaż rzadko się odzywam - czytam Was na bieżąco 🙂 Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia


to witaj w klubie tez chodzilam do tego gimnazjum i naleze do tego Kościoła 🙂 ale ja ludzi nie kojarze moze jest szansa na poznanie? 🙂 hehe

Malwinka ja bardzo dobrze Cię kojarzę oraz Twoją siostrę...świat jest mały 😁 a jak twój Maluszek??? a apropo jeszcze tych wkladów poporodowych i majtek, to niestety nie było ich w hurtowni wiec daje sobie spokój chyba, jakoś przeżyje tak jak Martusia mówi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...