Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hejka dziewczyny 🙂 Sens, dziękuję za link...poczytałam trochę i być może zdecydujemy się na ten produkt. Wera współczuję jak jesteś sama bo mnie miał kto pomagać jak mała płakała a Ty sama to musisz rzeczywiście się namęczyć. I to chodzi nie tylko o męczenie fizyczne ale męczenie psychiczne bo chce się pomóc ale nie można 🤨 U nas kolka jakby znikła i nie wiem o co chodzi 🤔 Mała teraz tylko się męczy bo gazy nie chcą wyjść więc stęka ale raczej nie płacze. Może przez tą dietę , nie mam pojęcia ale odpukać jest lepiej. Zresztą Gabrysia skończyła 6 tygodni więc z dnia na dzień układ pokarmowy się rozwija. Staram się nie stresować bo to dziecko wyczuwa i może być tylko gorzej także tłumaczę córeczce, że musi być dzielna i wytrzymać jeszcze troszeczkę bo ja nie mam na to wpływu, ze brzuszek ją boli. Dużo miłości i ciepła też działa cuda 🙂 Jeśli popłakuje to włączam suszarkę i się uspokaja a ja wtedy masuję brzuszek kierując na niego ciepłe powietrze. Za to nie mogę jej uspokoić jak jest głodna- musi być natychmiast i już hehe 😁 W tej kwestii ze mną nie negocjuje 😁 😜 Renia, u jakiej lekarki byłaś? Dużo płaciłaś za wizytę i gdzie ona przyjmuje?? Dobrze, że maleństwo rośnie jak na drożdżach. Gabrysia w ciągu miesiąca przytyła 1,5 kg więc lekarz powiedział, że to już waga ciężka 🤪 Ewcia zajęta cały czas Wandzią i miała dużo szczęścia, że kolka ich ominęła !! 🙂 😉 Nie wiadomo co z Malwinką? Na kiedy miała termin?? Chyba początek lutego, nie ?? Karolinka a Ty jak samopoczucie przed porodem ? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

hej z tego co pamiętam to malwinka ma termin na 14 utego walentynki 🙂 ciekawe co u niej, czy rodzi czy co 🙂 a u mnie wczoraj jakby chyba troche lepiej bo troszeczkę skrócił sie czas takiego marudzenia i płakania, ok 20 ją tak wzięło a zawsze brało ok 18 no i o 23 zjadła ostatni posilek i padła ze zmęczenia o 24 i spała do 8 rano 🙂 więc troche krócej to trwało, próbowaliśmy suszarką i trochę się uspokaja więc coś w tym musi być 🙂 ale myślę że te kropelki chyba coś jej pomogły troszkę, a dzisiaj teraz jest 20.30 i śpi, zobaczymy jak długo będzie spać i czy będzie płakać i męczyć się... moja uspokaja sie jak ją lulam dosyć tak energicznie i śpiewam jej kolędy 🙂
a jak wasze dzieciaczki znoszą kąpiel? Bo moja się bardzo boi, wkładam ją z pieluszką żeby nie czuła się taka goła i przykrywam jak jest mokra ale trzyma sie mnie tak mocno i ma taka minkę że poprostu tak mi jest jej żal bo tak się na mnie patrzy zawsze jakbym jej krzywdę robiła 🤨 no i nieraz sie rozwrzeszczy strasznie, na razie się boi ale myślę że to się jeszcze zmieni, mam nadzieję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No własnie ciekawe jak Malwinka, a ty Karolinko termin 13 luty więc jesli Malwinka dotrzyma to może sie spotkacie 🤪
Tak jak my z Ulą tez równo w ten sam dzień.
A moja mała juz jest główką w doł ułożona, co prawda dzisiaj nie wiem czy sie nie odwracała bo miałam smiesznie wykrzywiony brzuch.
Poza tym to nachodzą mnie jakies mysli dotyczące porodu i coraz bardziej sie boje. Człowiek czuje sie taki bezradnym bo gdyby to znieczulenie np. było to chociaż komfort psychiczny ze w razie czego można poprosić a tak porażka. Boję sie że sie umęcze i nie będe miała siły urodzić. Pocieszyla mnie koleżanka która u mnie była dzisiaj. Do porodu jechała samochodem (prowadziła) bo za bardzo nie wiedziała czy ją cos boli czy nie i tak na wszelki wypadek pojechała bo już po terminie było. Po dwoch godzinach urodziała!!!!!!! a najlepsze jest to że nie czuła bóli partych i jaj położna mówila kiedy ma przeć bo nie wiedziała. Szok po prostu. Smiałam sie z niej że ma chyba jakiś nerw uszkodzony, że bólów porodowych nie czuje. To pewnie taki przypadek jak te co nie zdażą do szpitala dojechac i w taksówkach rodzą 🤪 Chwaliła też że ją super zszyli że spokojnie sobie na łóżku siedziała, aż położne sie pytały czy ona juz po porodzie. Niewiarygodne po prostu, ale wiem że nie przesadza bo dobrze się znamy. Chyba cos w tym jest ze ból jest w głowie i co niekórzy potrafią go wyłaczyć. Albo niektóre kobiety sa poprostu stworzone by rodzić. Życzę wszystkim przyszlym mamusiom takiego porodu ! 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie widziałam u Marty i też sobie stworzyłam konto na tym aguagu :|) i też zwróciłam uwage na te ciuszki nasze i zauważyłam że mamy dużo tych samych ciuszków dla naszych córeczek - te półśpioszki różowe w napisy, pajac fiolefowy w grochy i bluza polarowa w pasy 🙂 mamy podobny gust 🙂 ale rzeczywiście te ciuszki są przeurocze, a dzisiaj byłam w tesco (pierwszy raz w tym roku) i kupiłam parę ciuszków znowu, jest promocja że 2 body w cenie 15zł 🙂 i oczywiście kupiłam a co 🙂 i jeszcze kupiłam taki 3-pak 3 bluzeczki za 17zł 🤪 takie trochę większe bo na 9 m-cy na dlugi rękaw ale bardzo ładne 🙂 i mialam jeszcze ze szpitala kupon na 10zł rabatu więc trzeba było wykorzystać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta mam pytanie, czy Gabrysia usmiecha sie już do Was prawdziwym uśmiechem czy jeszcze ten nieswiadomy uśmiech??? Jeśli chodzi o rozwój Agatki to widać postępy, jak leży na brzuszku to potrafi mocno podnieść główkę i dosyć długo ją utrzymuje, już tak sięnie chwieje jak na sprężynie 🙂 no i wodzi wzrokiem za moim głosem jak ją wołam ale jak jestem bardzo blisko 🙂 czyli juz słyszy dosyć dobrze, przynajmniej mój głos, no i już bystro patrzy oczkami na twarze 🙂 a jak tam Wasze dzieci???? Uspokaja się jak jej śpiewam i lulam, i lubi jak się ją przewija bo może na golaska sobie pofajtać nóżkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wogóle dzisiaj lepiej jest, nie płakała prawie wcale, trochę tylko przed jedzeniem i za pierwszym razem jak po jedzeniu położyłam ją do łóżeczka to się za chwilę obudziła i zapłakała ale ją ululałam i śpi 🙂 nie chcę przechwalać ale jak na razie jest ok 🙂 bo już jest 23.20 a o tej porze zawsze był wrzask a teraz ładnie śpi 🙂 być może te kropelki pomagają 🙂 bo juz wczoraj widziałam małą poprawę a dzisiaj to spora różnica, oby tak dalej 🙂 a i podniosłam trochę materacyk, tzn. podłożyłam coś pod niego żeby główka była wyżej i leży sobie pod kątem teraz żeby jej sie nie ulewało i nie ulewa się jak leży w łóżeczku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie czytam Weronika wasze postepy małych i u mnie tez zauwazyłam postep mój mały to juz od tyg podnosi głowe wszyscy sa w szoku jak go biore na odbicie przez ranie to trzyma prosto głowe jak dorosły 🙂Wogóle nie chce zapeszyc ale wczoraj nie miał wogóle kolki 🤪tak sie ciesze spał cały czas 🙂Moze te krople tez zaczeły działac.Mój Adas bardzo lubi sie kapac widac na jego buzi radosc wogóle nie płacze przy myciu wrecz przeciwnie,mój głos jak słyszy ładnie obraca główka a jak mój starszy synek przy nim siedzi i zacznie machac grechotka to on przestaje płakac.Powiem wam ze mój starszy synek duzo mi pomoze poda pieluche chwile go zagada a ja cos zrobie miedzy czasie to tez duzo dla mnie znaczy 🙂Chciała bym tu fotke wstawic ale nie wychodzi mi niewiem czemu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hurra...dziś 37 tydzień się zaczął..bardzo sie ciesze bo ponoć ten tydzień oznacza ciąże donoszoną a ja miałam tyle problemów w ciągu tych 9 miesięcy!!! na szczescie lekarz zawsze wyciagał mnie z opresji i omijajac przy okazji szpital 🙂 pozatym ja mam wskazania na cesarke ale chce spróbować rodzić naturalnie- zobaczymy jak wyjdzie choć wiadomo bojęsie jak cholera, zwłaszcza że móhj próg bólu jest niski!!! bardzo sie ciesze że trochę lepiej z Waszymi Dzieciaczkami...oby tak dalej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia, coś widać nasze dzieciaczki jednocześnie sie rozwijają, moja Agatka też już od jakiegoś czasu ładnie podnosi główkę i długo potrafi ją utrzymać mocno i sztywno bez huśtania 🙂 no i te kolki też podobnie mają bo jak zaczął się atak to na wszystkie naszew dzieci a teraz po kolei każda z nas pisze o poprawie 🙂 wczoraj Agatka zasnęła ok 23 i nie płakała ale obudziła się w nocy raz na jedzenie ok 4 ale i tak dobrze bo już tak nie płacze, dzisiaj troche się męczyła jak robiła kupkę i teraz śpi. Oby było tak dalej to będzie dobrze, żeby już kolki nie męczyły naszych bąbelków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siemka dwupaki i mamuśki 🙂 Gabrysia uwielbia się kąpać !! 🤪 Co do uśmiechu to uśmiecha się już świadomie jak się do niej mówi i zaczyna gaworzyć 🙂 🙂 🙂 W końcu ma 1,5 miesiąca już 😁 🤪 🙂 U nas nocka w porządku, Gabi wstała na karmienie koło 3 i potem o 6 także standard. Aaa i jak jej wszystkie preparaty na kolkę odłożyłam to jej przeszło ha ha. Nic jej nie daję i jest lepiej więc może przez dietę moją 🙂 Eh miałam WAM napisać. Renia , jaki to lekarz u którego byłaś? 🙂 Karolinka super, że już 37 tydzień więc czekamy na Twojego szkraba 😉 A czemu masz mieć cesarkę ? 🤔

P.S. Gabi główkę trzymała w pionie jak skończyła 2 tygodnie więc silne te nasze maluszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Martus to lekarz nazywa sie Głowinkowska super babeczka 🙂Odpukac mojemu małemu przeszy kolki jak narazie tylko je i spi wrócilismy ze spaceru godz temu a on nadal spi to dobrze 🙂W nocy wstaje czesciej niz wy na karmienie bo co 2 godz widocznie tak potrzebuje 🙂Wszystko narazie jest dobrze papa potem sie odezwe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kobietki, u mnie też lepiej, już nie ma takiego płaczu jak wcześniej i rozkład nia stał sie bardziej poukładany, mniej więcej o tych samych godzinach karmię więc jest ok :|) a teraz sobie spi ładnie, dzisiaj wystawiłam ją na balkon na pół godzinki i ładnie zasnęła widocznie świeże powietrze jej sprzyja, a z tym kąpaniem musimy popracować żeby sie tak nie bała, czasami jest dobrze że nie płacze tylko minkę ma taką jakby myślała sobie"co ja ci mamusiu zrobiłam że wkladasz mnie to tej wanny znowu?" 🙂 a nie raz jak się rozwszeszczy to chba wszyscy sąsiedzi nas słyszą 🙂 a o tej lekarce głowinkowskiej czytałam komentarze na necie i ma najwięcej pozytywnych opinii więc może jak coś to też się z nią skontaktujemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie pomyliło mi sie o tej głowinkowkiej to szymańska ma te komentarze pozytywne 🙂 a głownikowska nie ma 🙂 ale ta lekarka u której Marta była ma też dużo pozytywnych opinii wilimborek czy jakos tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolina36tydz napisał(a):
Witajcie Kochane...otóż Martuś mam wskazania na cesarkę ze względu na moje słabe oczy, ale jak już wcześniej powiedziałam chciała bym spróbować sn...no ale zobaczymy co powie na to mój ginekolog 🥴


Karolinka to trzymamy kciuki żeby było sn 😉 A kiedy do lekarza???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas kolka to też już przeszłość ! 🙂 🙂 🙂 Gabi pręży się tylko i stęka jak kupki nie może zrobić ale w konsekwencji jej ulży i jest ok 😉 🙃 Renia- u mnie czasem też pobudki co 2 godziny w nocy na karmienie stąd mała przytyła w miesiąc 1,5 kg 🤪 Teraz się jej normuje i budzi się dwa razy 🙂 Dzisiaj moja kuzynka urodziła synka już drugiego 3940 kg i 59 cm długi ! 🤪 A ona młodziutka bo lat 21 i malutka drobinka ha ha- gdzie ona go zmieściła 😜 Teraz na dniach jeszcze 2 kuzynki mają rodzić a kolejna w maju 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce zapeszać z tymi kolkami ale też się polepszyło 🙂 A Marta karmisz teraz wyłącznie piersią czy jeszcze dokarmiasz butelką?? Bo ja juz teraz tylko butelką i jest ok 🙂 a mi mleko juz prawie zanikło, tylko raz dziennie odciągam sobie i jest tego coraz mniej ok 30ml i juz mogę normalnie jeść 🤪 dzisiaj odmrażam sobie ciasto ze świąt jeszcze bo mam taka ochotę że masakra zaraz nie wytrzymam 🙂 a mamy tego pomrożone od mamy i teściowej a przez ten czas nie jadłam 🙂 no tylko że to mleko kosztuje ok 40 zł za puszkę która starczy na ok tydzień 😞 masakra, do tego pieluchy i wydatki jak nie wiem, no ale cóż takie to uroki bycia rodzicem 🙂 damy radę 🙂 czekamy na becikowe i kasę z ubezpieczenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie zapomnieć znowu, Marta dzisiaj masz fajnie na małżeńskim suwaczku... same dwójki 🙂
a i mam jeszcze pytanie odnośnie chrzciń... bo Twoja parafia też jest na polnej tak? i jak tam byliście juz coś łatwić w/s chrzcin, to napisz co tam wiesz o tym, bo my też na polna i ok kwietnia maja pewnie będziemy chcieli ochrzcic nasza małą piękność 🙂 a Wasza maleńka kiedy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rzeczywiście same dwójki na suwaczku ha ha- nie zauważyłam 😜
My chrzciny też koło kwietnia, maja będziemy robić i okaże się , że na tej samej mszy co Ty heh 😁 Chociaż szczerze się zastanawiam czy w ogóle robić na mszy czy sam sakrament chrztu o ile można? 🤔 😉 Co do karmienia to ja tylko piersią, zrezygnowałam z dokarmiania bo tego specjalnego mleka Gabi nie chciała pić a Bebiko jej nie służyło i przez to miała kolkę. Ostatnio ściągłam z jednej piersi 120 ml 🤪 🤪 Także my nie wydajemy na mleko ale oryginalne Pampersy nasz trochę kosztują a idzie tego, że hej 🙃 🙂 Idę nakarmić moją piranię 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My planujemy chrzcic w lutym zalezy jak mój brat wróci z zagranicy bo bedzie chrzestnym 🙂Fajnie ze jesz juz wszystko Weronika ja tez pomału zaczynam jesc wszystko po troszku 🙂Ja tez tylko piersia prubowałam dokarmic ale on i tak wolał piers wiec se odpusciałm i lekaraka tez mi kazała tylko piersia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobietki za bradzo sie cieszyłam ta noc była koszmar znów miał kolki 😞płakał od 18tej do 24.30 dopiero zasnoł 😞Nosilismy go na zmiane co zasnoł i go odlozyłam to płakał w łózeczku 😞Mam pytanie wasze pociechy spia w łózeczku?mój zasnoł o 24.30 ale z nami mysle ze przyzwyczaił sie przez te kolki i niechce w łózeczku ale musze go odzwyczaic.Wczoraj odpadł mu wieczorem pepek 🙂dzis była ostatni raz połozna a jesli chodzi o becikowe i z ubezpieczenia to juz nam wpłyneły pieniazki za becikowe2150zł 🤪bo mam teraz rodzinne na dwójke dzieciaszków 😉nawet te pieniądze mnie nie ciesza 😞wolałabym zeby wkoncu małemu przeszły te kolki było 3 dni spokoju i odnowa 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
renia33 napisał(a):
Kobietki za bradzo sie cieszyłam ta noc była koszmar znów miał kolki 😞płakał od 18tej do 24.30 dopiero zasnoł 😞Nosilismy go na zmiane co zasnoł i go odlozyłam to płakał w łózeczku 😞Mam pytanie wasze pociechy spia w łózeczku?mój zasnoł o 24.30 ale z nami mysle ze przyzwyczaił sie przez te kolki i niechce w łózeczku ale musze go odzwyczaic.Wczoraj odpadł mu wieczorem pepek 🙂dzis była ostatni raz połozna a jesli chodzi o becikowe i z ubezpieczenia to juz nam wpłyneły pieniazki za becikowe2150zł 🤪bo mam teraz rodzinne na dwójke dzieciaszków 😉nawet te pieniądze mnie nie ciesza 😞wolałabym zeby wkoncu małemu przeszły te kolki było 3 dni spokoju i odnowa 😞


Kolka polega właśnie na tym, że nie jest ona codziennie tylko minimum 3 dni w tygodniu także raz jest super, a na drugi dzień gorzej 😞 Ja dostałam dopiero list od PREZYDENTA 🤪 że przyznali mi becikowe ale ten marny 1000 zł który pójdzie na szczepionki te podstawowe i na część szafy za 700 zł 😜 Resztę muszę dołożyć. A z PZU już dostała i mąż też także odłożyliśmy w kopertę żeby było na chrzciny, wypasioną spacerówkę i krótkie wakacje nad morzem tego lata 🙂 🙂 🙂 🙂 W firmie złożyłam papiery o książeczkę rodzinną bo Gabi póki co nie jest ubezpieczona. Gabrysia dzisiaj się męczyła z kupką ale jest już ok i teraz weranduje ją przy otwartym oknie bo na dworze zbyt wietrznie jak dla mnie więc wolałam nie ryzykować i z nią nie wychodzić dzisiaj. Byliście już na bioderkach? Aha -jeśli się bierze płatne szczepienie te podstawowe to trzeba to wcześniej chyba zgłosić, co ??? : Halooo, jest tam ktoś ??? Mamuśki może i czasu nie mają a dwupaki ?? Meldować się ha ha 😁 🙂 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...