Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

hej brzuszki ja bylam dzisiaj na wizycie. W piatek mam sie zglosic do szpitala, bo maly nie rosnie cos. A powinien niby 2,5kg miec a nie rosnie za bardzo i cisnienie ze za duze. i mowi ze zalezy wszystko od lekarza co mnie przyjmie. bo moze to nic zlego porobia badania i wyuszcza a moze byc tak ze zostane do porodu bo powiedzial mi dzisiaj z eteraz w kazdej chwili moge urodzic. Nawet wychwytal mi skurcz a ja nie wiedzialam a on zlapal i faktycznie tym bardziej ze mialam juz kilka razy skurcze najczesciej w nocy. dzisiaj spakuje juz wszystko nie mam niestety pokupionego wszystkiego myslalam ze zdaze ale wyszlo inaczej. eh ciekawa jestem co bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczynki,
Malwinko bardzo Ci wspolczuje że musisz iśc do szpitala. Trzymam kciuki żeby badania wyszły ok i żebyś wróciła szybciutko do domu i do nas na forum. Choć może w szpitalu będziesz czuła sie bezpieczniej, ale nie ma to jak w domu.
Ja mam wizyte w połowie stycznia, nie wiem jak mała jest ulożona ale ruchy czuje centralnie na dole i nie wiem czy to nóżkami mnie tam kopie czy rączkami macha. A myślisz Ula że kiedy dziecko sie ostatecznie ustawia ? A może sie odwrocić przed samym porodem ? To moja pierwsza ciąża więc "zielona" jestem. Ciekawe jak dziewczyny w szpitalu. Martuska czekamy na info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki. Ja dziś tylko na sekundkę. Malwinka, nie martw się - na pewno będzie wszystko w porządku i cię wypuszczą. A nawet jeśli miałabyś zostać w szpitalu, to chociaż maleństwo będzie pod stałą kontrolą. Zobaczymy jak to będzie. Ulcia i Ania - dziecko się teoretycznie może obrócić w ostatniej chwili! Także wcale nie powiedziane że tego nie zrobi w ogóle jeśli nie zrobi w ciągu najbliższego miesiąca. Tyle,że prawdopodobieństwo maleje, bo dziecko już coraz mniej miejsca ma na fikanie. A jak coś to i cesarka jest do przeżycia, wiem coś o tym 🙂 Ciekawe jak Wery samopoczucie 😞.. Na pewno byłoby lesze,gdyby były już obie w domu.. No i ciekawe co z Renią - fajnie by było jakby urodziła dzisiaj - miałabym współjubilata, tyle że 27 lat młodszego 😉! No chyba że ona już po, a my jeszcze nic nie wiemy 🙂 Martuś, jak po pierwszym spacerku - przeżyłyście 😉? A w ogóle przed chwilą widziałam Gabrysię na naszej klasie - ale ona się zmienia 🙂! Już taki prawdziwy bobasek się robi, w tłuszczyk obrasta - śliczna 🙂!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No toEwaa wszystkiego najlepszego 🙂 a tak wogóle to niewiecie jak tam Renia? moze juz jest po? kurcze a z Weronika? pewnie juz wyszla 🙂 miejmy nadzieje ze i u Reni i Weroniki wszystko jest wporzadku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malwinka89 napisał(a):
no to gratulacje dla reni 🙂 dobrze ze wszystko jest wporzadku, jutro ja jade i zobaczymy co bedzie.


Malwinka trzymamy kciuki i daj znać oczywiście co i jak 😉
Moja mała chyba ma kolkę Je i nagle płakać zaczyna - no chyba, że to pleśniawki, jutro z rana obejrzę jej gardełko i zobaczymy. Najgorsze chyba pierwsze 3 miesiące bo potem wszystko ponoć mija Gabrysia wczoraj zasnęła koło 22, obudziła się tylko na jedzenie o 2 i o 5 a później spałyśmy do 9 zobaczymy co dzisiaj bo ją coś męczy i zasnąć nie może...Jutro zajrzę. Dobranoc.
P.S. Ewuś chyba bez tych kropelek się nie obejdzie więc jakoś się zgadamy smsem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Halooo a tu co za cisza nastała??? Teraz niecierpliwie czekamy na powrót Weroniki i Reni ze szpitala 🙂 Ciekawe co z Malwinką 🤔 Ma któraś z nią kontakt?? Moje dziecko śpi więc wykorzystuję czas przy kompie 🙂Dzisiaj daliśmy jej spróbować mleko Bebilon Pepti zgodnie z zaleceniem naszej Pediatry która kazała z Bebiko tj obecnym mlekiem pomieszać. Mam nadzieję, że jej pomoże z tym brzuszkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamusia122 napisał(a):
Witam was dziewczyny no tutaj na forum bardzo cichutko ciekawe co u Reni ?Martusia ja myslałam ze ty karmisz piersia?


Karmię piersią ale dokarmiam mdyfikowanym bo muszę przyzwyczaić Gabrysię do picia takiego mleka jak pójdę do pracy a poza tym ona tak dużo je , że czasem miałam za mało pokarmu i zdecydowałam się na dokarmianie. A Ty kochana jak się czujesz??? Jak nie ma Reni i Wery to cicho na forum jak makiem zasiał ha ha 😜 Ja się kładę spać póki Gabi śpi bo w nocy pobudka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To kiedy Martusia planujesz do pracy powrócic ja tez bym chciała karmic piersia ale zobaczymy czy sie uda bo moja ole karmiłam chyba tylko z miesiac czasu a co do kolek to wiem co to znaczy i mysle ze Gabrysia jeszcze ich nie ma moze to zwiazane z ta kupka.Aja ogólnie czuje sie dobrze bardzo mi puchna nogi ale to chyba normalne no i czekam na nastepna wizyte zobaczymy czy mały sie obróci bo jesli nie to cesarka czego bym nie chciała}A nie masz moze Martusia wiadomosci od Weroniki i Reni bo ciekawa jestem co u nich ?Weronika pewnie w nastepnym tygodniu to juz wyjdzie bo na antybiotyku mała musi byc 7 dni takze jak bedzie wszystko ok to wyjdzie.Uciekam spac zajrze jutro.Dobranoc i spokojnej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem co u dziewczyn bo nie pisały do mnie a nie chcę im głowy zawracać. Weronika pewnie jakoś na dniach wyjdzie lub już wyszła bo rodziła 31 więc już tydzień minął 🙂 Renia pewnie wyjdzie dzisiaj lub jutro jeśli mały żółtaczki nie dostanie. Ja karmię piersią ale dokarmiam butelką bo chcę żeby Gabi nauczyła się pić inne mleko niż moje na wypadek jak musiałabym wyjść a mała się obudzi lub jak pójdę do pracy bo niestety muszę wrócić. Mam umowę na zastępstwo więc wracam po macierzyńskim choć chciałam jeszcze wychowawczy. No ale zamierzam na pół etatu wrócić żeby jak najwięcej czas przebywać z Gabrysią 🙂 A u niej to chyba bardziej wzdęcia są bo rzeczywiście ma problem z oddawaniem gazów choć po ciężkich staraniach robi kupkę. Oby to nie kolka 😉 Z tym ułożeniem to powiem Ci , że u mnie było tak, że na wizycie u lekarza tak koło 30 tygodnia mała była ułożona pośladkowo więc się zmartwiłam, 2 tyg później trafiłam do szpitala bo miałam jakieś krwawienie i jak zrobili mi usg okazało się, że jest ułożona główkowo, po czym 2 tyg później znów pośladkowo...a na kolejnej wizycie już główkowo także rewolucje były bo tak sobie mała miejsce robiła w swoim M1 😜 Też już myślałam, że będę miała cesarkę ale okazało się, że dzieciątko ułożyło się jak trzeba także nic nie jest przesądzone u Ciebie kochana. Dopiero 28 tydzień więc dziecko ma jeszcze czas 🙂 Nie martw się na zapas ok? 😉 Ciesz się ciążą i dużą ilością wolnego czasu 🙂 Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuszki i mamusie.
Robi sie nam na forum coraz więcej mamuś a ubywa brzuszków 🙂
Mam dziewczyny pytanie. Do porodu miałyście swoja koszulę ? A jesli tak to pewnie wybrac taką najtańszą bo to pewnie na jeden raz ?
Ja na razie kupiłam dwie do karmienia
http://allegro.pl/koszulka-nocna-ciazowa-oraz-do-karmienia-s-m-i1386086704.html
http://allegro.pl/koszule-ciazowe-i-do-karmienia-m-super-cena-i1400312047.html
Jak przyjdą to dam znac jak wyglądają i jak z jakością.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sens napisał(a):
Witajcie brzuszki i mamusie.
Robi sie nam na forum coraz więcej mamuś a ubywa brzuszków 🙂
Mam dziewczyny pytanie. Do porodu miałyście swoja koszulę ? A jesli tak to pewnie wybrac taką najtańszą bo to pewnie na jeden raz ?
Ja na razie kupiłam dwie do karmienia
http://allegro.pl/koszulka-nocna-ciazowa-oraz-do-karmienia-s-m-i1386086704.html
http://allegro.pl/koszule-ciazowe-i-do-karmienia-m-super-cena-i1400312047.html
Jak przyjdą to dam znac jak wyglądają i jak z jakością.


W Kaliszu w szpitalu niby wymagają 2, 3 koszule- jedną do porodu, a dwie na potem bo się brudzą od krwi...Ja się strasznie spociłam przy porodzie więc dali mi jeszcze szpitalną i w niej urodziłam a dwie miałam na każdy dzień leżenia w szpitalu. Te z Allegro są rewelacyjne i niedrogie 🤪 Naszykuj lepiej sobie 3, nie zginą 😉 Możesz później użyć na czas połogu w domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dwupaki 😉 Wercia jeszcze w szpitalu i pisała, że może wyjdzie z Agatką w poniedziałek ale szczegółów nie znam. Ma problem z karmieniem bo małą brzuszek boli i płacze dlatego na razie karmi butelką. Renia wyszła wczoraj ze szpitala i pisała, że musi odpocząć po dwóch nieprzespanych nocach. To tyle wiadomości 😜 A ma ktoś wieści od Malwinki??? Pewnie została na weekend na badaniach bo się nie odzywa. My dzisiaj na spacerek bo jest Orkiestra Świątecznej Pomocy więc trzeba do puszeczki rzucić pieniążki 🙂 Dziewczyny, czy któraś ma Parafię na Polnej jak ja??? Nie wiem ile Chrzest kosztuje??? 🙂 A Wy wszystkie śpicie czy co , halooo wstawać szkoda dnia ha ha 😁 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyni wróciłam i tylko sie melduje ze juz jestem jak znajde chwile to popisze wiecej musze sie odnalesc dzis pewnie bede miec gosci brakuje czasu 😁ale jak juz sie wyrobie zajrze do was pozdrawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki
Renia witamy spowrotem. Ekspresowo się wyrobiłaś 😉
Jak jest wszystko ok to się szybko wychodzi. Szkoda że Weronika tak długo musiala zostac w szpitalu. Malwinke też pewnie na weekend zostawili 🤢
Martuś ja tez mam parafię na Polnej. Z tego co sie orientuje kiedys było "co łaska" ale to są niebyt aktualne dane bo dużo znajomych co im sie dzieci ostatnio urodziły a należą do tej parafii chrzcili gdzieś indziej, bo podobno tam dużo formalności itd. Szcególnie jak ktoś nie ma ślubu itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...