Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć dziewczyny :-)

Dziś po raz pierwszy nie musiałam wstawać do pracy, ale i tak już Młody się przyzwyczaił do porannych tańców ;-) Na szczęście przespał spokojnie przynajmniej pierwszą część nocy, więc i ja jestem wreszcie wyspana :-)

Zastanawiam się nad jedną rzeczą: od jakichś dwóch dni mój brzuch potrafi co jakiś czas zmieniać kształt ;-) W jednym miejscu pojawia się wybrzuszenie, a w innym się zapada - trwa to zwykle z jakąś godzinę, a potem rozkład górek i dołków się zmienia ;-) No i tam, gdzie jest to wybrzuszenie, wyczuwam coś twardego, skóra jest też tam bardziej wrażliwa. Czy to możliwe, żeby nasz Maluch posiadł właśnie nową umiejętność podstawiania się do głaskania z zewnątrz???

Poza tym jestem z siebie dumna, bo odkryłam w necie cudowne rozwiązanie, które pozwoli mi nie kupować ciążowych biustonoszy: wstawka do biustonosza, która rozszerza jego obwód. Mnie w sumie miseczki nie urosły za bardzo, ale zaczęłam mieć właśnie problem z tym, że mi się moje biustonosze nie dopinają. Taka przedłużka (kawałek materiału z haftkami na obu końcach) powinna się sprawdzić idealnie, a kosztuje prawie 10 razy mniej niż najtańszy nowy biustonosz :-) Może którejś z Was też się taki patent przyda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kaczuszko śliczna ta twoja Hania 🙂 Też bym chciała mieć taką pamiątkę, ale niestety podejrzewam, że badanie 4D jest bardzo drogie...Ile ty płaciłaś za taką przyjemność??

Ja wczoraj zaszalałam z koleżankami. Objadłam się jak dzika hihihihi 😉 Najpierw byłyśmy na obiadku w Dominium, a potem zjadłyśmy kolosalne desery lodowe :P Aż miałam troszkę wyrzuty sumienia, że tak się objadłam...Ale w sumie teraz mamy jedyną okazję, coby pojeść troszkę dobroci, bo jak będziemy karmić nasze pociechy, to będziemy musiały przestrzegać restrykcyjnej diety, aby im nie zaszkodzić...

Mój brzuszek też stale się powiększa. Tak wygląda teraz hihi [img size=267]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Jaaaaaaaaaaaa.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytko masz niewiele wiekszy brzusio odemnie,a nawet moze taki sam he he... Slicznie wygladasz,zreszta jak wszystkie przyszle mamusie 🙂 Wlasnie ile placilas kaczuszko za usg 4d , bo u nas niema a najblizej jest we wrocku i jest bardzo drogie cos okolo 250-300 zl plus dojazd,i na poczatku chcialam sobie zrobic, ale pozniej przemyslalam i siostra mi powiedz ktora jest tez w ciazy,ze jaj lekarz powiedzial ze ono sie praktycznie nie rozni od takiego normalnego tyle tylko ze szczegolowo widac dzidzie,no i ma troche wiecej bajerow,a z reszta jest tak samo jak na zwyklym,tak i tak wszystko dokladnie poszczegolnie mierza itd...I wiec doszlismy do wniosku,ze nie zrobimy tego usg,zreszta co miesiac tak widze nasze malenstwo moze troche mniej wyrazniej!!Ale powiem wam jakby to bylo tansze to tak bym sobie to usg zrobila bo zobaczyc ta kruszynke jeszcze w brzuszku to jest cos pieknego 🙂No ale niestety....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja znowu w temacie testu obciążenia glukozą: dziewczyny, to chyba nie jest dobry pomysł, żeby unikać tego badania.

Właśnie odebrałam wyniki, wynik na czczo mam nawet poniżej normy, natomiast ten po godzinie po wypiciu 50 glukozy mam duuużo powyżej normy. Dowiedziałam się już, że muszę teraz zrobić test z wyższym obciążeniem: 75 i on dopiero pokaże ostatecznie, czy przyplątała się cukrzyca ciążowa, czy to tylko fałszywy alarm. Tak czy tak, szlaban na słodycze, słodkie owoce i soki owocowe 🤢 Nie spodziewałam się tego zupełnie, bo zawsze rutynowe badania poziomu cukru wychodziły mi bardzo dobrze - właśnie nawet poniżej normy.

Nie unikajcie dziewczyny tego badania, cukrzyca ciążowa, jeśli nie leczona, może mieć naprawdę poważne konsekwencje dla naszych Maleństw. A jeśli się ją złapie w odpowiednim momencie (czyli teraz), dietą (czasem wystarcza) i ew. lekami można całkowicie zniwelować jej skutki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczynki za komplementy hihihi :P

Kurcze Ann może faktycznie warto się poświęcić i pójść na to badanie. Na najbliższej wizycie zapytam o nie mojego gina... W sumie lepiej dmuchać na zimne 🙂 Przynajmniej będę mieć spokojne sumienie.

A tak z innej beczki, to dzisiaj mój mąż odebrał wkońcu wózek dla naszej kruszynki 🙂 Powiem wam, że na żywo jest jeszcze cudniejszy niż na zdjęciu :laugh:
Tak sobie patrzę na wszystkie rzeczy, które już kupiliśmy dla naszej córci, zaglądam do pokoiku, który coraz bardziej nabiera wyglądu dziecięcego i już nie mogę się doczekać kiedy ujrzę, a przede wszystkim utulę Emilkę... Nawet poród w tej chwili mi nie straszny hihi, chociaż pod sam koniec pewnie mi się odmieni i będę przerażona 😉

Miłego wieczorka mamusie 😘



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie 🙂
Wczoraj po całym aktywnym dniu tak mnie w krzyżu połamało, że nie mogłam dojść nawet do ubikacji, ból koszmarny, a w dodatku sama byłam w domu 😞

Ann, ja mam taki właśnie patent na staniki, tylko że doszyję sobie z takiego małego ( a napewno nie będę go nosić po ciąży 🙂) samo zapięcie, i w ten sposób go wydłużę 🙂 🙂

Hania jest piękna, też chciałabym zrobić sobie taką fotkę 😆 Znalazłam dobrego lekarza z dobrym sprzętem na usg 3d/4d, i kosztuje tylko 200zł. Piszę "tylko" bo niektórzy te ceny mają naprawdę chyba z kosmosu...

Edytka, mamy mniej więcej takie same brzuszki, no może ja trochę większy, ale coś nie moge wkleić swojego, bo za duży rozmiar foty i nie mogę zmniejszyc...muszę pokombinować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, mam do Was pytanie, bo trochę się martwię, pewnie jak zwykle niepotrzebnie, ale jednak...
Wczoraj i dzisiaj synuś mój był bardzo grzeczny, w sumie to mało co czułam jego ruchy, były tak delikatne. Dzisiaj wcześnie rano dobrze go czułam, ale bez szalenstw, i raz jak kąpalam się dostałam potężnego kopniaka, ale mogło być mu za ciepło.
Trochę martwię się, czy wszystko jest dobrze, czy nie jest za mało aktywny...Czy Wy też tak macie, że Wasze dzidzie jednego dnia robią sobie wolne a drugiego szaleją ??




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusia, u mnie ostatnio jest podobnie. Mały szalał bez przerwy przez jakieś półtorej doby, a dziś w nocy i w ciągu dnia prawie go nie czuć (tylko czasami, ale tak bardzo delikatnie). W sumie my jak się zharatamy, to też potrzebujemy spokojnego odpoczynku potem ;-)

A co do tej glukozy, to wg mnie nie jest taka straszna, nawet jak nie pozwolą wcisnąć cytryny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przez małego mam tylko same stresy, ale może rzeczywiście, wrzuca na luz po harcach 🙂 Teraz go czuję w miarę wyraźnie, ale wole jak mocniej kopie, tylko nie wiem, czy on wtedy nie jest czymś zaniepokojony...

Chyab zapytam się mojego gin o tą glukozę, w końcu to tylko chwila badań, a zarazem jak ważnych!!




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusiu nie martw się u mnie jest dokładnie tak samo. Jednego dnia mała szalała prawie cały dzień kopiąc mnie przy tym dosyć intensywnie. A na drugi dzień parę razy mnie "połaskocze" po brzuszku i śpi praktycznie cały dzień. My też nie jesteśmy tak samo aktywne każdego dnia i raz biegamy całymi dniami, a innym razem potrafimy przeleżeć cały dzień. Nasze dzieciaczki też mają takie humory 😉
Kurcze a z tym krzyżem to faktycznie musisz uważać, skoro aż tak cię boli, gdy za bardzo zaszalejesz...
Mnie na szczęście troszkę te bóle krzyża przeszły. Wcześniej były troszkę dokuczliwe, choć napewno nie tak bardzo jak twoje, a teraz chyba kręgosłup się przyzwyczaił do dźwigania brzuszka 😉



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusiu ja tez tak mam,czasem jest tak aktywny,ze sie smiejemy ze cwiczy plywanie na olimpiade 🙂A czasem caly dzien milczy i tez sie wtedy niepokoje 😞Ale czytalam ze po 25 tyg, poprostu dzidzia robi sie coraz mniej aktywna dlatego ze jest juz coraz wieksza zeby sie obracac na calego!! I mysle,ze cos w tym jest z prawdy, a pozatym niema sie co sugerowac tygodniami, ze w tym to ,a wtamtym to, poprostu u kazdej jest inaczej czasem szybciej,a czasem pozniej.... Np. ostatnio wyczytalam,ze wtedy jak bylam u lekarza to byl 22 tydz to malenstwo powinno wazyc 380 gram,a wazylo 500g i dlatego uwazam,ze kazda ma inna ciaze 🙂 Pozdrawiam i milego dzionka, a zapowiada sie naprawde pieknie 🙂 🙂 Buziale 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lusiu ja mam dokladnie to samo i tez sie martwie ale mysle ze maluszek tak jak i my ma raz bardziej aktywny raz mniej dzien...dzisiaj ide do ina to jeszcze sie o to zapytam zeby sie upewnic 🙂))...
a teraz lece na ploty z moimi ciezarowkami 😉)tak nam sie ostatnio super gadalo ze zdecydowalysmy sie to powtorzyc 😉)...
milego dzionka,ale u mnie cieplutko mmmm...raj 😉))....
dam znac jak wroce od gina 🙂),trzymajcie kciukasy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Dziewczyny dziekuje za miłe słowa 🙂 Wasze dzidzie też sa na pewno cudowne i najpiękniejsze na świecie!!!! Co do mojego USG też niestety musiałam dojeżdżać do Lubina bo w mojej mieścinie nie było, płaciliśmy za to 200 zł( dostaliśmy 7 zdjęć, 1 w wielkim kolorowym formacie, film na dvd) spędziliśmy w gabinecie gdzieś 30 minut ale uwierzcie nie żałuję tych pieniędzy bo wiem, że warto było a wrażenia niesamowite!!!! Dlatego dziewczyny jeśli macie okazję i troszkę pieniążków to POLECAM!!! U nas tylko mój pracuje nie zarabia wiele ale uparł się, że na to badanie będzie miał pieniążki i miał 🙂
LUSIU nie przejmuj się tym, że nie czujesz syneczka cały czas, to jest normalne raz dzieciaczki dają nam popalić a nastepnym razem są spokojne jak aniołki a my przyzwyczajone do ich harców później zastanawiamy się czy wszystko jest w porzadku taka nasz natura i ten instynkt 🙂 🙂 ja mam tak samo i tak jak czytałas wiele innych dziewczyn więc spokojni!!!!
EDYTKO brzusio świetny!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny, uspokoiłyście mnie, bo naprawdę myślałam że oszaleje!!! Ale fajnie będzie, jak Kama zasięgnie jeszcze porady fachofca, jak już będzie przy okazji 🙂

Pogoda u mnie też super, zaraz wychodzę do sklepu i troche później poleże, bo jednak leniuchowanie robi mi najlepiej 🙂 🙂

Wczoraj zaczęłam, a dzisiaj kontynuuję przeglądanie opinii na temat różnych wózków, i powiem Wam, że jak głupia byłam, tak jestem:laugh: Wózki, które bardzo mi się podobają są drogie, a te tańsze są mniej funkcjonalne i niestety nie o takie mi chodzi. W komisie w moim mieście jest wózek o jaki mi chodzi i na różnych forach ma naprawdę super opinie, jest niedrogi, ale teraz trochę za wcześnie na kupowanie, poza tym nie odłożyliśmy jeszcze pieniążków...ale wiem też, że za jakiś czas mogą być też fajne 🙂 🙂 Chciałabym juz mieć teraz 🙂 🙂

Kaczuszka, ile czekałaś na to usg? Ja jestem jeszcze w lesie, ale mam nadzieje ze zdążę, bo podobno tylko do któregoś tyg. najlepiej widać.
Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusiu ja zalecenie miałam na 22 tc z tego względu, że mój prowadzący nie zajmuje sie usg skierował mnie do innego aby ten ocenił rozwój dzidzi i z tego co sie dowiedziałam to na następne takie badanie mam się zgłosic w 30 tc. Patrze i u Ciebie już wybił 25 tc hmmm będzie najlepiej jak zapytasz o to swojego gin! 🙂 Bo szczerze nie wiem co powiedzieć mi przypada teraz na 30 tc i może w tym samym tygodniu ty będziesz mogła sobie zrobić to badanie...trzeba popytać inaczej sie nie da 😁 jak ja sie czegos dowiem to zaraz Ciebie poinformuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://femina.okey.pl/?id=18&lang=pl
Ja akurat byłam w tej praktyce lekarskiej więc sobie zerknij i poczytaj o tym szczegółowym badaniu 🙂 bo inaczej nie jestem w stanie pomóc...a teraz patrzę i kolejne badanie szczegółowe wypada między 33 a 35 tc a mi powiedział, że w 30 tak więc j juz sama nie wiem co i jak 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę, że miałaś chyba połączone badanie genetyczne z udg 3d. Myślałam że samo 3d, bo ja samo gen. mam za sobą, ale tam gdzie je robiłam nie mieli aparatury z ush 3d, więc muszę iść prywatnie. Mam nadzieję że zdążę tak jak pisałam, bo szkoda by było wywalić pieiądze a ledwo co widzieć dzidzię. Dzisiaj jak wrócę ze sklepu zadzwonie do lekarza i zapytam się ile się u niego czeka, i czy ma to duże znaczenie w którym tc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusiu teraz czytałam na necie i możesz bez żadnych przeszkód zrobić sobie to badanie 🙂 🙂 pisałaś, że znalazłaś już odpowiedniego lekarza, który sie tym zajmuje więć nie zwlekaj 🙂 🙂
A miałam się pytac dziewczyny wy co miesiąc macie robione badanie usg??? bo ja chodze na NFZ i niestety mój lekarz się tym nie zajmuje więc dopiero miałam 2 badania łącznie z tym 3D/4D a moja przyjaciółka chodzi prywatnie i ma co wizyte robione usg. Przynajmniej jest spokojna, że z dzieckiem jest wszystko ok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do tego, jak często można robić usg, są bardzo różne opinie. Niektórzy lekarze twierdzą, że jest całkowicie obojętne dla dziecka, więc można przy każdej wizycie, a inni, że jednak takie obojętne nie jest i nie powinno się przekraczać trzech razy w czasie całej ciąży, chyba że jest jakiś konkretny powód do dodatkowego sprawdzenia.
Mój akurat jest z tych drugich i my się też zgadzamy z jego opinią.
Ja miałam w każdym razie robione usg w 7. tygodniu (wtedy prowadził mnie inny lekarz, ten obecny twierdzi, że to było niepotrzebne), potem w 13. tygodniu tzw. usg genetyczne (to rutynowe), dalej w 22. tygodniu (też rutynowe). Do tego jeszcze jedno dodatkowe w 24. tygodniu, żeby sprawdzić podejrzane zgrubienia, które lekarz mi wymacał.
Następne mam mieć w 35. tygodniu i jeśli nic nieprzewidzianego nie pojawi się w międzyczasie, więcej już nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kaczuszko ja mam co miesiac bo chodze prywatnie,tak jak pisze ann sa rozne opinie na ten temat,ale moj lekarz mowi ze to nie szkodzi 🙂A tak pozatym to przynajmniej mam pewnosc ze co miesiac z dzidzia wszystko jest ok i sie dobrze rozwija 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Własnie wiem, ze każdy ma inne zdanie na ten temat, ja pierwsze miałam w 9 tc jak dostałam lekkiego plamienia, później w 11 aby sparwdzic czy wszystko jest ok no i w 22 (źle napisałam wcześniej to było moje 3 badanie usg) Dokładnie Irka przynajmniej z miesiąca na miesiąc jestes spokojniejsza 🙂 ja musiałam przywyknąc do tego, że nie moge co miesiąc podglądać mojego dzieciaczka 🙂
Kurcze jest taka piękna pogoda a ja się fatalnie cos czuję nie wiem czy nie wychodzi jakieś przeziębienie ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja miałam 4 usg, pierwsze w celu stwierdzenia ciąży (6 tydz i 4 dzień), genetyczne w 12 tc, 18 tc i powtórka tego ostatniego w 22 tc, i na tym lekarz zajmujący się tymi badaniami zakończył, wydając mojemu lekarzowi prowadzącemu "obiegówkę", a wiem ze powinno mnie czekać jeszcze w trzydziestym którymś tc., tyle że nic mi o tym nie wiadomo. Mój lekarz ma gabinet w szpitalu koło izby przyjęć i tam jest dostępne usg, ale on co wizyte nie robi usg, ale moze mi zrobi kiedys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...