Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
My też stawiamy na nowy model wózka, coby dłużej nam posłużył. A i może w przyszłości nasz drugi dzidziuś z niego skorzysta, kto wie... :P
Wczoraj z mężem byliśmy na zakupach i nabyliśmy prześliczny żyrandol do pokoju dziecięcego, dwa obrazeczki z Kubusiem i Tygryskiem oraz dwa szablony do malowania na ścianie 🙂 I łóżeczko też już jest złożone. Teraz trzeba je tylko pomalować. Nareszcie pokój nabiera takiego dziecięcego charakteru... 😁
My musieliśmy urządzić pokój maluszka od podstaw także dlatego powoli kompletujemy różne jego elementy. I tak czeka nas tam jeszcze troszkę pracy...

Kolejne USG mam dopiero za dwa tygodnie. Już nie mogę się doczekać, kiedy znów zobaczę moją ukochaną kruszynę 😉





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry dziewczynki 🙂
Fajnie Edyta, że pokoik powoli Ci się zapełnia, ale u mnie nadal pozostajemy przy tym, aby póki co dziecko było z nami w dużym pokoju. Pomieścimy się tam spokojnie, a jak będzie trochę większy, to urządzimy mu pokoik 🙂
Poza tym muszę psa wysiedlić, bo odkąd się tu wprowadziliśmy, pies miał stary duży fotel na którym spał, i nawet do tej pory jak coś przeskrobie, to mówimy "idź do siebie" albo "na fotel" :laugh: Nie chce skrzywdzić psa, że po kilku latach nie będzie spał tam, gdzie zawsze, bo on tego nie zrozumie, więc wszystko małymi kroczkami 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej :-)

My też na razie nie będziemy mieć osobnego pokoju dla dziecka, docelowo przerobimy maleńki pokoik, w którym w tej chwili są regały z książkami i biurko do pracy.
Na razie tylko chcemy przed lipcem zwolnić niektóre regały i jedną szafkę, żeby było gdzie trzymać rzeczy dziecięce.
A łóżeczko (pożyczone) będzie stało w naszej sypialni, dopóki Maluszek się trochę nie usamodzielni.

Co do wózków to przypomniała mi się jedna rzecz, która może mieć znaczenie dla tych z Was, które mają samochody z małym bagażnikiem. Nas nasz samochód mocno ogranicza w wyborze wózka, bo większość modeli nie wchodzi do bagażnika nawet po złożeniu i zdjęciu kół (większość modeli ma koła zdejmowane bez osiek, które zostają przy wózku, więc różnica w szerokości jest nieduża). Warto to sprawdzić, żeby potem nie było przykrej niespodzianki. Nam jest łatwiej, bo mamy kilka sklepów wózkowych pod nosem i nawet nam pozwolili przymierzyć kilka modeli, tak że mamy już pewność, co nam wejdzie, a co nie. Ale w internecie też na ogół podają wymiary po złożeniu.

Dobrego dnia :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂 Wkońcu nadrobiłam zaległości 12 stron czytania przede mną było.. 😁 Widzę, że juz zaczynacie działać dziewczyny :> u nas wszystko małymi kroczkami pokoik zaczelismy już urządzać w styczniu tzn. narazie zakupilismy mebelki i łóżko 😉 bo tak jak Lusia planujemy póki co z maleństwem miec pokój. Co do wyprawki hmmm to nie miałam jeszcze głowy do tego aby myślec o tym w tym momencie czekam na piatek i na USG w końcu upragniony dzień nadchodzi 🙂 a co do szkoły rodzenia to sobie darujemy i tak bez tego damy sobie radę!!! Jeśli wszystko pójdzie tak jak trzeba to zdecydowaliśmy się na poród rodzinny, ale ostatnio lekarz mi powiedział,że może mnie czekac cesarka z tego wzgledu, że jestem szczupła i jak maleństwo będzie większe to niestety nie urodze siłami natury ;( ale nie będę się na zapas tym martwiła najważniejsze żeby wszystko było ok z maleństwem 😉 trzymajcie dziewczyny kciuki za moje badania 🙂 🙂 miłego dnia Wam wszystkim życzę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u nas z pokojem jest tak,ze mamy pokoik docelowy dla swojego malenstwa jednak pierwsze 3 miesiace na pewno bedzie z nami spalo w sypialni w swoim lozeczku. Rano moj mezus pewnie dzidzie bedzie dawal do nas do lozka przed wyjsciem do pracy, a pozniej pomysle o elektronicznej niani na wypadek gdybym nie slyszała płaczu naszego malenstwa gdy przeprowadzimy je do swojego pokoiku. . .ale to jeszcze dluga droga przed nami gdzie tam do lipca choc patrzac na suwaczki to 4 miesiace jak dla mnie i jeszcze kilka dni i duzo i mało . . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej my tez nie bedziemy miec narazie pokoiku dla naszego malenstwa bedzie z nami spalo w pokoju,a potem sie pomysli bo narazie przed nami remont domu,tzn bedziemy sobie robic poddasze i napewno tam zrobimy pokoj naszemu synkowi,bo narazie mieszkamy z moimi rodzicami i niestety jest jak jest,ale naprawde chcialabym mieszkac na swoim, bo wiecie jak to jest z rodzicami 😞 raz plusy raz minusy..... A co do wozka to poczekamy do konca moze beda jeszcze jakies fajne modele niema sie co spieszyc hehe... bo znajac mnie to jakbym go teraz wybrala to pozniej bede zalowac,ze sa lepsze i ladniejsze dlatego zdecydowalismy,ze wozek i łóżeczko kupimy przed samym porodem 🙃 Lusiu my tez mamy psa, i tez musimy go zaczac odzwyczajac od nas, od lozka nam sie juz udalo juz nie spi z nami 🙂,a od nas to dlatego ze ten pies niemoze bez nas zyc,jest o nas tak zazdrosny ze to jest niedoopisania i dlatego powoli go musimy zaczac uczyc tego ze nie jest najwazniejszy na swiecie 🙂Justi my oczekujemy pierwszego dzidziusia 🙂 Pozdrawiam i milego dzionka 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My oczekujemy pierwszego dzidziusia, chociaż już raz ciąża skończyła się dla mnie niefortunnie ;( Ale teraz wszystko jest wporządku i z mężem jesteśmy nastawieni tylko i wyłącznie pozytywnie, bo jak wiadomo to pomaga 😉

Ja początkowo będę spać w pokoiku dziecięcym, a mąż w drugim pokoju, bo niestety pracuje jako kierowca i wstaje bardzo wcześnie nad ranem (2 - 3 w nocy). Chcę aby się wysypiał, bo to bardzo ważne dla jego bezpieczeństwa, także gdy będę wstawać w nocy do dzidziusia nie chciałabym go budzić...A wiadomo do karmienia czy przewijania trzeba włączyć światełko.
A gdy maleńka troszkę podrośnie, gdy będę o nią spokojniejsza to wrócę do naszego "małżeńskiego łoża" hihihi :P
Niani elektronicznej na szczęście nie potrzebujemy, bo nasz pokój jest bliziutko pokoju dziecięcego, więc gdyby córunia płakała w nocy, lub nawet w dzień, to bez problemu ją usłyszymy 🙂





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😉 nic jade na najbardZiej stresujace badania 😞 naszej dzidzi 😞 ehh jakos z ciezkim sercem jade . . . kurcze moj mezus tez sie stresuje nie dobrze / wystarczy ze ja sie stresuje . . . no i dowiem sie płci naszej dzidzi i tu pojawia sie duzy usmiech 😆 😁 🙃 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To moja pierwsza dzidzia, chociaż ukochany jest już tatusiem, to cieszymy się tak, jakby dla niego też była pierwsza 🙂 Cieszy mnie ten fakt z tego powodu, że on już ma pojęcie 🙂 a ja nie, więc jego pomoc będzie niezastąpiona 😆

Justi, głowa do góry, wszystko będzie dobrze!!!

A co do gorzekiego smaku w ustach, to niestety też miałam ten problem, założyłam nawet taki wątek 🙂 ale żadne porady w efekcie nie są długotrwałe. Teraz od jakiegoś czasu znowu powróciło, ale już nie tak bardzo jak wcześniej.
Mogę Ci polecić ssanie cukierków, czy to owocowych czy miętowych, żucie gumy lub częste mycie zębów.
Nejlepiej mi zawsze było, kiedy budziłam się rano, nie zdążyłam nic zjeść, i to było to 🙂 🙂 A jak przyszło śniadanko, to dupa zbita, z powrotem. Więc uzbrój się w cierpliwość 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny! Normalnie wychodzi na to,że przy Was to ja jestem wieloródka 🙂)) Mam 4-letniego synka i zaliczone 1 poronienie.
Justi daj znać jak badanie. Może dołączysz do mnie i edyty (na razie chyba tylko my oczekujemy przyjścia na świat dziewczynek).
Co do pokoiku dzidziusia to wydaje mi się,że na początku lepiej mieć szkraba przy sobie. Jest to wygodne jeśli chodzi o nocne wstawania i lepsze dla psychiki mamusi 🙂 Same widzicie jakie stresujące jest bycie rodzicem. Ja jak synuś był maleńki to non stop sprawdzałam czy oddycha. Miałam świadomość tego,że jest to głupie,ale nie mogłam się powstrzymać. Przy córeczce pewnie też tak będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wapno mozna ale umiarkowanie wskazane 🙂)...
co do ciaz i dzieci to tez jest to moja pierwsza ciaza i dzidzia oczywiscie 🙂)...
a z pokoikiem to raczej problemu nie mamy bo jestesmy w jednym wiec trzeba tylko wygospodarowac kacik dla synusia i bede zawsze pod reka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem dziewczynki : 😆 😁 dziekuje za wsparcie
bedziemy mieć synusia hehe chyba wasze coreczki beda mialy pole do popisu i beda mogly wybierac i przebierac wsrod mezczyzn 🙂
jestem baaaaaaaaaaardzo szczesliwa , bo dowiedzialam sie,ze jest wszystko ok serduszko pokazywal jak to Pani doktor stwierdzila ksiazkowo ale za to wstydzil sie nam pokazac siusiaka hehe 🙂 ale udalo sie uwidoczniony na zdjeciu podobno nie ma zadnych watpliwosci ,ze to syn 🙂 i wiecie moj maz sie wylamal przy badaniu hehe i chcial sie tez juz dowiedziec plci naszej dzidzi choc do ostatniej chwili mowil o niespodziance 🙂 🤪 wiec kamien z sereca nie musze przy nim ukrywac , ze wiem kogo nosze pod serduszkiem 🙂 ehh cudowne uczucie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super Justi!! Chłopaki górą!!!! Dziewczyny będą miały fajnie, ale panowie nie za bardzo...oby im kandydatek nie zabrakło :P
A najważniejsza wiadomość to taka, że dzidzia jest zdrowa 🙂
Mam nadzieję, że ja 8 kwietnia też będę mogła obwieścić Wam tak radosną nowinę 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...