Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!Ale rozkręciłyście się z listami 🙂 Ja dzisiaj weszłam na chwilkę do sklepu i wyszłam z siatą ubranek dla małej 🙂Nie mogłam się opanować gdy zobaczyłam te fiolety, róże, he he. Nie jestem przyzwyczajona do kupowania takich kolorów (bo z oczywistych względów mój synek takich nie toleruje).
Lusia co do Twojej listy to od siebie dodam,że frida jest lepsza niż gruszka i jeśli chodzi o podgrzewacz do butelek to ja przy młodym użyłam może ze dwa razy. Według mnie jest zbędny. A macie już upatrzone wózki? Ja mam ale jest drogi i szukam sklepu internetowego żeby choć trochę taniej było. Jeśli znacie jakieś dobre namiary to piszcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Lusia, dzięki za listę :-) Gdybym na coś wpadła dodatkowego, dam znać :-)

Co do szkoły rodzenia: czy próbowałaś szukać w innych szpitalach (albo nawet poza nimi)? U nas jest sporo darmowych szkół rodzenia nie związanych bezpośrednio ze szpitalami, może u Was też się da znaleźć jakąś działającą w godzinach, które Wam odpowiadają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia, właśnie przeglądałam na allegro wózki, są tak takie, które chciałabym kupić - najbardziej mi odpowiada "murano 8in1" jest naprawde super i kosztuje tylko 999zł, ale popatrze jeszcze u siebie w miescie za wózeczkami, bo widziałam jeden za 790zł, tez podobny 🙂

Co do szkoły rodzenia to i tak pewnie odpadnie przez to, że mój luby jest caly czas poza zasięgiem....wszystko przez tą cholerną pracę, a ma tylko wolne poniedziałki jak wróci z nocy z niedzieli na pon.... 😞 a niestety nie mam nikogo z kim mogłabym pójść 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewuszki 🙂)ale sie rozpisalyscie 😉)super 🙂)...
na poczatek musze sie pochwalic ze wczoraj wieczorem moj luby nareszcie poczul ruchy synusia 🙂)i jest dumny jak paw,a cieszyl sie jak dziecko heheh zaczol calowac,glaskac i mowic do brzusia az mnie to wzruszylo 🙂))...fakt mocne to byly kopniaki bo az zabolaly i tak cala seria ale mielismy ubaw 🙂)))
...co do wyprawki to faktycznie duuuzo tego i z tego co sie orientuje to na nasza porodowke tez trzeba brac pieluszki i cala reszte takze smieje sie ze wezme plecak ze stelazem hehehe 🙃 ...
co do wozka to jeden juz mamy(dostalismy w spadku),a i drugi tez nam sie szykuje bedzie to xlander xa-z tego co widzialam to jast fajowy 🙂))....
szkola rodzenia jakas jest ale nie przyszpitalna i calkiem prywatna jeszcze sie nie dowiadywalam bo mam tyen sam problem co lusia z tym ze moj wstaje o 5.00 i wraca o 18.00 wiec troszke lipa 😞
milego dnia kochane 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć laseczki 🙂 🙂 Wczoraj wieczorem u mnie tak sypało, że nic nie było widać zza okien, ale przeczytałam przed chwilą w necie, że już za parę dni będziemy mieć prawdziwie wiosenna pogodę i że zniknie śnieg. No ciekawe...jakby nie było, brzmi obiecująco 🙂 🙂

Kama, a jak tam zdrówko? Pokonałaś chorobę??

Wczoraj wieczorem zadzwoniła do mnie mama, że moja ciotka ma wózek - tzn. jakas jej znajoma - na trzech kółkach, i to chyba ten co Ty masz Kama, ten xlander. Zobaczymy czy mi przypasuje i czy oczywiście jeszcze będzie go miała, bo moja mama wczoraj sie oburzyła, ze w żadnym wypadku kupować teraz wózki!!!! Prawie się pokłóciłyśmy.....

No a te wyprawki to rzeczywiście, prawie taka sama lista jak nasze do szpitala 🙂 🙂

Odpoczywajcie sobie i wiosny wyczekujcie!!!! :laugh:





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lusia dzieki ze zdrowkiem juz duzo duzo lepiej 🙂)tylko troszke katarku zostalo ale juz z gorki 🙂)))...co do wozka to akurat moj xlander jest na 4 kolkach bo te na 3 mi sie nie podobaja 😞rzecz gustu oczywiscie...a te mamy i ich przesądy uhhh....jak ja sie ciesze ze nie mam z tym problemu 🙂))bo od tego gadania to idzie pewnie oszalec 😠 hehehhee.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczynki 🙂
My już mamy zamówiony wózeczek i odbieramy go w tym tygodniu(MODEL MERC Q7 Exclusive FIRMY " 😜RZEMKO" 😉.Kosztował 920zł na allegro. Zastanawialiśmy się też nad tańszym modelem od tego samego sprzedawcy za 660zł, który też miał w zestawie fotelik samochodowy, tylko że ten był cięższy o 3kg, a my mieszkamy na 2 piętrze bez windy i miałabym problem z wnoszeniem go do mieszkania.Także ze względu na moją wygodę zdecydowaliśmy się na droższy.
A dziś rano kurier przywiózł już łóżeczko 🙂 Jeszcze go nie rozpakowałam, bo czekam na mężusia 😁

Co do szkoły rodzenia, to u nas jest w okolicy jedna darmowa, ale nie wiem czy się do niej zapiszemy, bo mąż ma bardzo nieregularne godziny pracy, więc ciężko by nam było się dostosować...Zawsze zostaje nam internetowa hihi :P

Dziś u nas świeci przecudne słoneczko, chociaż nie jest jeszcze na tyle ciepło, aby zrezygnować z kurtki zimowej... Ale też słyszałam, że wielkimi krokami zbliża się do nas wiosna 🤪 Nareszcie!!!!!!!!!!

Miłego dzionka wam życzę 😘





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczynki 🙂 jestem w szoku 🤪 😲 kurcze jeszcze nawet nie przegladalam wozkow, lozeczek . . . . kompletnie nic . . . moze mnie najdzie ochota po jutrzejszej wizycie gdy dowiemy sie jaka jest płeć naszej dzidzi 🙂i że wszystko jest ok :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kama, ja też mam żurek z kiełbaska:laugh: Wyszedł mi wyjątkowo pyszny, aż mój luby się dziwi, że jest po prostu idealny hihi Wiadomo, mam smaki na kwaśnie więc i zupki wychodzą 🙂 🙂
Mnie też nie podobają się za bardzo wózki na 3 kołach, ale zobaczyć można, może okazać się wygodny w użyciu 🙂
U mnie w bloku 2 lata temu wymianiali windy, na takie nowoczesne, same się otwierają, tylko jest jeden "nieznaczący" minus....są cholernie małe!!!!!!!!!! Jak wjadę z wózkiem, to któreś z nas będzie musiało zejść schodami, a mieszkamy na 5 pętrze 🙂 🙂
Fajnie masz Edyta, mój też jest jak mamuśka moja troche zabobonny i nie pozwolił mi nawet jechać po te czapeczki, a co dopiero łóżeczko czy wózek...a ja tak już bym chciała 🙂





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehehe no to sie zgralysmy z obiadkiem 🙂)ja wlasnie pociskam miseczke i tak mi smakuje ze chyba wezme doleweczke 😉)hihi...
ale numery wlasnie przyszedl listonosz i przyniosl mi paczke, a wniej probka plynu do prania lovella czapeczka i rekawiczki niedrapki 😉)fakt ze wypelnialam jakas ankiete lovelli na necie i sie wywiazalia zeby bylo smieszniej to zrobilam to dwa razy i dostalam dwa zestawy 😉)jeden wczesniej drugi teraz 😉))heheh,nie sadzilam ze az tak sie wywiaza 🙂)...fajna malunia czapeczka przyda sie zaraz po porodzie moze nawet do szpitala wezme z rekawiczkami bo na co mi dwa zestawy w domu 🙂)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
LUSIU wpisz albo trymestr albo miesiac tylko jedna cyfre do wyboru 🙂 Ja wlasnie wypelnilam ankiete 🙂 siuper juz nei moge sie doczekac hehe jakbyscie mialy jakies jeszcze takie stronki z gratisami to napiszcie na forum 🙂 Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehh dziewczynki narobilyscie mi smaka tym zurkiem 🙂 Ja dzis mam pierogi ruskie od mamy 🙂 wiec tez sobei pojem,ale nie powiem,ze na zurek nie mam ochotki 🙂 musze namowic meza by wspomnial swojej babci o zurku domowym swiezo ukiszonym 🙂 hehe 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie na szczęście ani mąż, ani rodzice czy teściowie nie są przesądni, więc mogę poszaleć hihi :P
Rodzice nakupowali dzidzi już tyle ubranek, że szok 🙃
Ten wózeczek Lusiu faktycznie udało mi się fajny znaleźć, spełniający wszystkie nasze potrzeby 🙂 i nawet nie taki drogi w porównaniu do innych modeli oferujących podobne akcesoria za duuuuuużo wyższą cenę (nawet 1500zł!!!!).

Za obiadek to ja się dopiero zaraz biorę, bo wcześniej byłam pochłonięta pisaniem pracy... "Szef kuchni" serwuje dziś pierski z kurczaczka z ziemniaczkami, także bez jakichkolwiek udziwnień hihi 😆 No a potem zabieramy się za rozpakowywanie łóżeczka. Ciekawa jestem czy wygląda tak jak na zdjęciu 😉 Oczywiście złożymy tylko stelaż łóżeczka, a pościel i resztę akcesoriów schowam na lipiec 😁 Ale już samo to sprawi chyba, że za każdym razem kiedy będę mijać pokoik dziecięcy będę wzdychać ze wzruszeniem!!! To taki namacalny dowód, że już wkrótce zamieszka z nami mały człowieczek 😆





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zjadłam aż 2 michy żurku 🙂 🙂 Mój luby wyciągnął mnie na spacer do parku, ze 2 godziny nas nie było, i co dziwne, nie boli mnie krzyż 🙃 Wzięłam pół bochenka starego chleba i karmiliśmy kaczki, ale był ubaw:laugh: One są tak oswojone, że na ścieżkach czekają na ludzi, żeby tylko dostać jeść 🙂 Szkoda mi ich było, bo nie dla każdej starczyło 😞

Ja temat ubranek, wózków i innych takich rzeczy odpuszczę na jakiś czas, ale jak już zaczne, to mnie żadna siła nie powstrzyma!!!!! Teraz się póki co orientuję, zeby wiedzieć, czego szukać 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, dziewczyny :-)

Co do wózków, to my mamy zagwozdkę. Mój mąż sporo już pochodził po różnych sklepach i pomęczył sprzedawców i dowiedział się, że te tańsze wózki są na ogół w Polsce tylko składane, a wszystkie części jadą z Chin. Dla siebie nie mielibyśmy oporów, ale dla dziecka jakoś boimy się różnych szkodliwych substancji, które są często w chińskich rzeczach.
Poza tym z relacji znajomych, którzy poszli w te najtańsze wózki, wynika, że się strasznie psują i z serwisem gwarancyjnym też jest nie za wesoło. Koleżance męża zdarzyło się zostać bez wózka na kilka tygodni, bo tyle zajęła naprawa gwarancyjna.
Moja Babcia nam zawsze wbijała do głowy, że jak ktoś ma mało pieniędzy, to go nie stać na najtańsze rzeczy, bo one zwykle sumarycznie wychodzą drożej.
My mamy większość rzeczy dostać w spadku po różnych kuzynach i znajomych, więc być może pójdziemy w bardziej "wypasiony" wózek tzn. z pewniejszych materiałów. Z tego, co mówią bardziej doświadczone koleżanki, sensownie jest też rozejrzeć się za wózkiem używanym, bo często porządne wózki w bardzo dobrym stanie można kupić dosłownie za pół ceny.

Zwykle gwarancja na wózek jest na rok, więc na razie tylko się rozglądamy i wybieramy, a kupować będziemy w ostatniej chwili, żeby jak najpóźniej ją wystartować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann, masz rację napewno chińszczyzna bierze górę. Ja też rozglądałam się za używanymi wózkami, tylko takie z komisów niewiadomo też czy nie są chińskie...
Mnie parę koleżanek zaoferowało że mogą mi dac ubranka, ale to przecież kropla w morzu, liczę, że ta osoba od wózka na 3 kółkach będzie go jeszcze miała, bo albo za grosze chce go sprzedać, albo oddać w dobre ręce 🙂 🙂 Ktoś z rodziny zaproponował mi wózek+fotelik samochodowy, ale jak zobaczyłam w jakim jest stanie, to wstyd byłoby z tym czymś wychodzić nawet nocą!!! No ale różni ludzie mają różne pojęcie estetyki:laugh:
Poza tym kupując wózek nowy ze sklepu można tylko poznać gdzie był produkowany, a jeśli jest polski producent, to nie wiadomo skąd bierze części. Tylko czy kupując wózek w jakimś firmowym sklepie z dziecięcymi art. za dużo kasy jesteśmy pewni że części nie są z Chin? Też bym nie ufała....nie ma przecież reguły. Trzeba chyba tylko liczć na szczęście 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂 co do wózkow to My chcemy jednak nowy to nasza pierwsza dzidzia 🙂 wiec mozemy jeszcze poszalec 🙂 zreszta licze,ze rodzice nam tez pomoga przy wyprawce 🙂 milego dzionka 🙂
Ja dzis ide na badania ehh stresa mam bardzo no, ale kazdego z nas to czeka . . . wlasciwie wy juz jestescie po nich wszystkie . . . i dowiemy sie płci naszej dzidzi jade na 16 wiec dam wam znac 🙂 co i jak wieczorkiem 😆 Trzymajcie kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...