Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witam dziewczynki 100 lat tu nie pisalam :P musze sie przyznac ,ze co dziennie was czytalam jednak nei mialam wenny na pisanie 🙂 az do dzis 🙂
Dzis moj mezus umyl okna w calym domu jednak Ja jak to Ja musialam po nim poprawiac ehh niecierpie siebie za to ,ale nic nie poradze za to teraz umieram wzystko mnie boli . . . . ide wlqsnie pod prysznic i na Dr Housa 🙂 zeby jakos sie zrelaksowac 🙂 po dluuuugim dniu w pracy , a pozniej w domu . . .
nawet dzis myslalam,ale chyba zostalam ostatnia lipcoweczka ktora pracuje chyba,ze sie myle to prosze o wyprowadzenie mnie z bledu ) CZyzbym byla pracocholikiem ?? ehh postanowilam wytrzymac do konca kwietnia,ale zobaczymy . . .
pozdrawiam was i zycze milefgo wieczoru i spokojnej nocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No tak, mrożone, to zawsze jakas alternatywa 🙂 🙂 Byłam teraz w kauflandzie po czekoladkę i lionka, cos mnie naszło 🙂 🙂
U mnie w domu terror, bo zaczęły sie mecze, a że jestem tolerancyjna i sama czasem też lubię popatrzeć, to usuwam się w cień i pozwalam lubemu oglądać 😁
Ale mi zdrętwiał ten bok, co to cholera za przypadłość ta ciąża 🙂 🙂 🙂

Justi, ty lepiej odpoczywaj, bo jak przyjdzie dzidzia na świat to będzie ci brakować opitalania się 🙂
A tak wogóle to też wam ten czas tak szybko leci?? Niedawno dowiedziałysmy sie o dzidzi o zaraz będziemy rodzić....już nie moge się doczekac, a z drugiej strony fajnie jeszcze wykorzystać ten wolny czas na co się chce - no prawie 😉

Miłęgo wieczorku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez jestem alergiczka i to mam bardzo silna alergie,i zawsze bez lekarstw umieralam i niedawalam rady.... Ale teraz narazie odpukac oby!! Niby sie moze w ciazy alergia odwrocic,albo nasilic roznie to bywa.Ostatnio na wizycie pytalam mojego gina o leki a on mi na to ze w ciazy nie powinno sie brac zadnych lekow odczulajacych,ale ze w moim wypadku jest taka silna to kazal mi przyjsc jak sie zaczna objawy ze mi przepisze te leki co bralam zawsz tylko mam brac mniejsza dawke-czyli co drugi dzien!!!Ale narazie jeszcze nie poszlam bo narazie nic mi nie jest!!!A pozatym kolezanka tez jest w ciazy i jej lekarka kazala wybierac jej zdrowie albo dziecka.... I kogo tu sluchac,w necie tez sie naczytalam roznych opini,ze jak bierzesz to nie dobrze,a jak nie bierzesz to tez zle..Jedna wielka masakra 😮 a co do szybko lecacego czasu to niewieze ze to juz prawie 6 mc,dopiero byl 5 tydz a tu juz niedlugo wielki boomm 🙂I coraz bardziej sie tego wszystkiego boje czy podolamy i wogole jak sie zajac takim malenstwem zeby mu nie zrobic krzywdy,i takie tam 🤔A pozatym juz dzisiaj bylam ze 100 razy siku,i znowu musze isc,normalnie przerabane z tym sikaniem ledwo wyjdziesz a juz musisz isc z powrotem,dobrze jest jak tylko leze albo siedze bo jak wstane to znowu mi sie chce!!!! Milej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, kobitki 🙂
U mnie wiosna w pełni, aż nie chce się myśleć o tym, że ma się popsuć na Święta 🙂
Moja rodzina stanęła na wysokości zadania i stwierdziła, że skoro mam takie ograniczenia,
to część potraw wielkanocnych trzeba zmodyfikować tak, żeby były dla mnie dostępne, a im to też tylko wyjdzie na zdrowie 😉 Wygląda zatem na to, że nie będę musiała stawić się na rodzinną imprezę z własną marchewką do pogryzania 😉
Wiecie, że jakoś się lepiej czuję na tej diecie? Tzn. mniej ociężale i w ogóle mam więcej energii. Jedno co mnie denerwuje, to że strasznie szybko czuję się znowu głodna - w zasadzie na jakąś godzinę po skończeniu posiłku.
Ale generalnie nie jest tak źle jak się obawiałam 🙂

Dobrego dnia 🙂 Idę wymyślać super zdrowy i smaczny farsz do świątecznej duszonej rolady z indyka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje dziewczyny za cieple przyjecie mnie do waszego grona 😁 KAMA no faktycznie bardzo blisko siebie mieszkamy pozdrawiam cieplutko LUSIA mi tez ostatnio dokucza brzuszek boli mnie prawy bok mam takie uklucia, i cały brzuszek dolem mnie boli . Ale mysle własnie ze to wina tego ze dzidzia juz teraz na całego rosnie i sie rozciąga . Juz miałam takie bule miesiac temu i lekarz mowi ze to nic takiego. Fajnie ze ktos ma kogos do pomocy w domku ja z mezem jestesmy tu sami i musiamy radzic sobie jakos , ja myłam sama okna ale nie wszystkie na raz tylko codziennie po jednym oknie zeby nie przesadzic . Co do terminu fajnie zeby dzidzia urodziła sie w czerwcu bo oboje z mezem tez jestem w czerwcu urodzeni ale znajac zycie to bedzie lipcowy chłopiec heheheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Irka znalazłam w necie, że od 25tc zaczyna się już 7 miesiąc, więc uważaj, a mogłabys normalnie z miesiąc ciąże przechodzić hihi 🙂 🙂 Jak to dumnie brzmi, 7 miesiąc 😁 Moja teściowa mi nie wierzy, jak ostatnio bylismy u niej i pytała się który to tc, to jej mówię, a ona na to, że nie wie jak to jest liczone w tych tyg bo za jej czasów to miesiącami się operowało, więc mówię że 6, a ona na to, że nie możliwe i gadaj z taką 😉 Wystarczy nawet wziąc kalendarz i po kłopocie 🙂 🙂

Ann dieta zawsze działa cuda. Zważywszy na to, jak przeciętny człowiek je na codzień, to jednym słowem robi z siebie jeden wielki śmietnik. Mój luby dwa lata temu poszedł na diete, rzucił fajki, na 5 piętro wczodził schodami. Już nie wspomne o tym że schudł, ale mówił że jego samopoczucie tak sie poprawiło, że czuł sie jak nowo narodzony 🙂 No ale to było 2 lata temu 😉
Walcząc c cukrzycą i stosując odpowiednią dietę pomagasz sobie w dwojaki sposób, super że masz w sobie tyle samozaparcia, napewno mysl o dziecku daje ci siłę, ale ja to chociaz na święta bym sobie pofolgowała 🙂

Moja teściówka tez bardzo dba o diete ze względu na cholesterol, ale pewne żeby po prostu muszą być przyrządzane tradycyjnie 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
klapoucha napisał(a):
Hej Brzuszki 🙂
To ja z moim spamem 🙂
http://tinyurl.com/HaniaK
kilkamy, ale ale ale
🙂 🙂 🙂

"lepsze" punkty zdoędziemy jesli wkleicie linka do paska wyszukiwarki, przedziecie na stronę i wtedy kilkniecie 🙂

Dziękujemy 🙂





🙂nasz glosik wlasnie poszedl 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lusiu tez jestem alergiczka 😞(na te wszystkie pylki i tez sie martwie co to bedzie jak mnie wezmie bo teraz tylko mam lekki katar sienny ale da sie zniesc mam nadzieje ze ciaza troszke zniweluje wszystkie te przykre dolegliwosci,no zobaczymy 😉..
milego dnia 🙂)lece myc glowe bo trzeba sie do ladu doprowadzic 😉)buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I od nas poszedł głosik 🙂
Współczuję Wam dziewczyny z tą alergią, bo to faktycznie nic przyjemnego. Ja się odczulałam na roztocza, ale musiałam przestać przed ciążą, bo miałam przeciwciała tarczycowe, które to odczulanie jeszcze bardziej napędzało.
Wszyscy lekarze, włącznie z ginem jednak twierdzili, że gdyby nie te przeciwciała, mogłabym się dalej odczulać (chodzi o szczepionkę odczulającą), nie wolno tylko zaczynać w czasie ciąży.
Na szczęście wygląda na to, że moja alergia dała mi spokój na czas ciąży, mam nadzieję, że już nie wróci 🙂
Zdrowiejcie szybko, dziewczyny, bo szkoda chorować w taką pogodę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tam liczę miesiąc ciąży od daty ostatniej miesiączki. Czyli jak ja ją miałam 08.10.2009 to każdego ósmego dnia mija kolejny miesiąc ciąży. Nie da się tego porównywać do tygodni, bo wkońcu każdy miesiąc ma inną ilość dni. Także ten sposób wydaje mi się najbardziej trafny 🙂 Z tego wychodzi, że u mnie od 08.04 zaczyna się 7 miesiąc 😉

Alergia to faktycznie straszna sprawa, ale może ciąża sprawi, że nie będziecie miały żadnych objawów 😉

U nas dzisiaj pogoda nieciekawa 😞 Cały czas pada. Oby chociaż jutro nie lało, bo wybieram się na święcenie w rodzinne strony, czyli jakieś 1,5 kilometra ode mnie hihi. Tyle, że tam ksiądz swięci jajka pod krzyżem na świeżym powietrzu, więc deszcz trochę by przeszkadzał. A poza tym chciałam troszkę ze znajomymi pogadać, bo dawno się nie widzieliśmy, a tak trzeba będzie szybko do domku uciekać...No cóż zobaczymy 🙂

Kurcze wczoraj zmieniałam swoje zdjęcie w profilu i nie wiem, czy mi się to udało, bo cały czas mam stare zdjęcie. Niby pojawił się komunikat, że nowe ustawienia zostały zapisane, ale poza tym nie ma żadnego śladu po tej zmianie...Ciekawe czy mi się udało, czy nie bardzo...

Miłego dnia ciężaróweczki 😘



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też na początku tak liczyłam, że miesiąc to miesiąc, ale okazuje się, że jest inaczej 🙂 Jest to troche pokręcone, ale w ciąży każdy miesiąc liczy się tak, że ma 28 dni, a nie raz 30 raz 31 tak jak w kalendarzu 🙂 🙂 Więc jest trochę roboty z tym 🙂 🙂

Pogoda widzę że coś zaczyna się psuc, oby tylko nie padało 🙂

Z tym nowym brzuszkiem jest troche cyrków jeszcze, bo pewnie nie wszystkie funkcje działają tak jak powinny, ale pewnie szybko bedzie to wszystko naprawione.

Co do alergii to ja zawsze brałam tabletki doraźnie, jak miałam najgorszy okres. Nie chciałam się nigdy nimi za bardzo szprycować. Teraz pewnie wogóle nie będę mogła ich brac, tylko sól fizjologiczna do oczu i to wszystko Zobaczymy co gin powie. Jak nie będę mogła to trudno, jakos się przemęczę, chociaz będzie baaardzo ciężko!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczynki,czlowiek moze zglupiec ktory to miesiac,ja to licze tak ze 2 tyg trzeba odjac bo w sumie nigdy dokladnie sie niewie kiedy sie zaszlo w ciaze i wychodzi mi ze to jest poczatek 6 m-ca!!Czyli jak przypadnie moj termin to akurat bedzie 9 m-cy,tak mi lekarz powiedzial 🙂A pozatym U mnie jest tak samo jak sie spytaja ktory to miesiac to mowie ze 25 tydz,a wszystkie starsze kobiety mi mowia ze mam im mowic na miesiace bo wtedy sie inaczej liczylo 🙂No i juz zaczelam wszystkim mowic ze to 6 m-c,niech im bedzie hehe.... Uciekam dalej gotowac a tak mi sie nie chce bo strasznie sie czuje chyba przez ta pogode,u nas wlasnie pada snieg 😞 Ciekawe jakie beda swieta???? Witamy cie anulko ciesze sie ze nas coraz wiecej 🙂 Oddalam glosik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
1-4 tydz.-I miesiąc
5-8 tydz.-II
9-13 tydz.-III
14-17 tydz.-IV
18-22 tydz.-V
23-27 tydz.-VI
28-31 tydz.-VII
32-35 tydz.-VIII
36-40 tydz.-IX


oto jak Ja licze miesiaced ciazy 🙂 bo na tygodnie nie warto mowic znajomym bo faktycznie chca miesiac znac ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
_____§§____________§§
____s§$$§__________§$$§
___§§$$$$§_________§$$$§
__§$$$_$$$§_______§$$$$§
_§$$$$_$$$$§_____§$$$$§
_§$$$§_§$$$$§___§$$$$§
__§§§___§$$$§§_§§$$$§
___$$____§$$$$_$$$$§___§§_§§
________§$_________$s_§§§♥§§§
_______§____@___@___§_§d§§§
_______§______()______§__$§§
_______§______///___§___§
________§____§§§____§____§
_______§§§§§_____§§§§§_§
_§§§__§_____§§§§§_____§__§§§
§$§$§_____§_______§__§__§$§$§
§$$$$§_____§_____§__§__§$$$$§
_§$$$$§____§_____§_§__§$$$$§
__§$$$$§§_§_______§§_§$$$$§
___§$$$$§___________§$$$$§
____§$$$$§_§§$$$§§_§$$$$§
______s§§§$$§§§§§$$$§§§s
♥¸.•*´*•.¸♥•.¸♥¸.•*´*.¸♥♥

Niech czas wielkanocny
utrzyma nasze marzenia w mocy
a wszystkie nasze życzenia
aby okazały się do spełnienia ...
aby nie zabrakło nam
wzajemnej życzliwości ...
abyśmy przez życie kroczyli
w ludzkiej godności
a niech symbol Boskiego Odrodzenia bedzie dla nas - celem do spełnienia.

WESOŁYCH ŚWIĄT!!!
Życzą Mamusie Listopadowe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...