Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
_$$$_______________$$$
_____$___$_____________$___$
____$_____$___________$_____$
____$______$_________$______$
___$_______$_________$_______$
___$________$_______$________$
___$________$_______$________$
___$_________$_____$_________$
___$_________$_____$_________$
____$________$_____$________$
____$_________$___$_________$
____$_________$___$_________$
_____$________$___$________$
_____$________$___$________$
______$_______$___$_______$
______$_______$___$______$
_______$______$___$_____$
________$_____$___$_____$
_________$____$$$$$____$
_________$$________$$
_______$$____________$$
______$_____$$__$$_____$
_____$__________________$
____$____________________$
____$ ________$$$$________$
$$$$$$$$____$_____$___$$$$$$$$
____$_______$_____$______$
___$$$$$_____$$$$$____$$$$$
_$$_$__________$_________$_$$$
_____$______$__$__$_____$
______$______$$_$$_____$
_______$$____________$$
_____$$$$$$$______$$$$$$$
_____$__$$$$$$$$$$$$$$__$
_____$_____$$$$$$$$_____$
_____$___$$$$$$$$$$$$___$
______$______$$$$______$
______$____$$____$$____$
_____$$___$________$___$$
___$$__$$$$________$$$$__$$
__$_____$____________$_____$
__$____$______________$____$
__$____$ ______________$____$
___$$$$$______________$$$$$
_______$______________$
________$____________$
__$$$$$$$$__________$$$$$$$$
_$________$$______$$________$
$_____________$$_____________$
$___________$$__$$___________$
$$$$$$$$$$$$$____$$$$$$$$$$$$$

Radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego
oraz błogosławieństwa Bożego
niech zmartwychwstały Chrystus obudzi w nas to,
co jeszcze uśpione,
ożywi w to, co jeszcze w nas martwe
i niech światło Jego słowa
prowadzi nas przez życie w radości i pokoju.
WESOŁEGO ALLELUJA życzy Justyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Z okazji świąt Wielkiej Nocy życzę Wam:
uśmiechów bez liku przy wielkanocnym stoliku.
Przyjaciół wielu, dużo w portfelu,
dyngusa mokrego i czasu radosnego,
a przede wszystkim prawdziwych i uczciwych przyjaciół, szczęścia w miłości i spełnienia marzeń! Życzy Irka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
klapoucha napisał(a):
Hej Brzuszki.
Życze Wam miłych, spokojnych i pogodych świąt. Żeby ten czas spędzony z rodzina był wyjatkowy i niezapomniany.
A dla Waszych Pisklaków moc uścisków.

Klapoucha
http://tinyurl.com/HaniaK - wklejamy do pasków i/lub klikamy

DziękujeMy 🙂


🙂nasz glosik poszedl tak jak chcialas 🙂)swoja droga stopki takie do schrupania 🙂)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, dziewczyny 🙂
I u nas już po Świętach 🙂 Przestrzegając diety, objadłam się po uszy pysznych rzeczy, a cukier wyszedł w normie 🙂 Okazuje się, że wystarczyło kilka prostych chwytów: jeść partiami z zachowaniem przepisowych przerw, wyrzec się całkowicie pieczywa, a świątecznych wypieków próbować po symbolicznym okruszku. Nie będzie tak źle z tą dietą, jak myślałam.
Wczoraj zadyma szerokorodzinna, a dziś odpoczywaliśmy w domowych pieleszach, dojadając resztki ze świątecznego stołu.
Pogoda niespodziewanie dopisała, więc wczoraj byliśmy na sporym spacerze, dziś za to nogi mi odpadają, więc niewiele byłam w stanie z siebie wykrzesać 😉
Ogólnie rzecz biorąc, spokojny, fajnie spędzony czas, mam nadzieję, że i Wy taki miałyście 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczór brzuszki 🙂

Jak to dobrze że już po świętach 🙂 🙂 Jedyny plus to taki, że mogłam pojeść troche pyszności 🙂
Pogoda w pierwszy dzień świąt dopisała, była piękna pogoda, za to lany poniedziałek fatalny....
Nogi przez te dni miałam spuchnięte jak banie, nic mi nie pomagało, po prostu dwa serdelki hihi, brzuch mam zdrętwiały na maxa, ale to od tego, że długo siedziałam, ale i tak fatalne uczucie 🙂
Z tych mniej przyjemnych rzeczy to standardowo zgaga, nie wiem jak ja się położę zaraz, a jestem wykończona już.
Maleństwo dokazywało, moja mama patrząc na mój pępek stwierdziła, że taki pępek to ma się na dziewczynkę.... 🤨 Lekarz w sumie powiedział że będzie chłopak na 90%, więc mam nadzieję, że moja mama nie ma racji 🙂 🙂 Będę musiała potwierdzic synka jeszcze na usg 🙂 🙂
Nie wiem jak u was, ale przez parę ostatnich dni mój brzuch urósł do kolosalnych rozmiarów!!! Naprawdę mam problem z zakładaniem skarpetek, z wychodzeniem z wanny, myciem i balsamowaniem nóg...a gdzie jeszcze 3 miesiące....

Spokojnej nocy życzę 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEN DOBRY KOCHANE LIPCÓWECZKI JA O SWOIM BRZUSZKU TO JUZ NIC NIE MOWIE BO MAM CZASAMI UCZUCIE ZE PEKNE HEHEH zgaga tez mi dokucza ale na moje szczescie to migdaly i mleko pomaga 😉 😉 😉LUSIA JA TEZ NIE WIEM ILE JESZCZE DAM RADY Z MYSLA ZE TO JESZCZE TYLE PRZEDEMNA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobitki 🙂)...swieta swieta i po swietach 😉kurde tak sie napaslam przez te swieta z az jestem na siebie zla 😠heehehe....
lusiu ja mam to samo,brzuchol duzy i strasznie mi juz ciezko,nie moge za duzo chodzic bo wtedy brzuch boli jak cholera i jest to okropne do tego jak kazdy mi mowi zreszta sama tez zauwazylam ze mam bardzo nisko brzusio i strasznie mnie ciagnie do dolu.chyba taka moja uroda bo od poczatku mam tak nisko 😉....
taz sie zastanawiam jak to bedzie dalej bo w brew pozorom to dopiero poczatek tej najciezszej czesci ciazy 😞((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, kobitki 🙂
Mnie brzuch też urósł, ale chyba dzięki tej diecie cukrzycowej mimo wszystko czuję się mniej ociężała niż wcześniej, zresztą znowu trochę mi ubyło wagi.
Wygląda tylko na to, że w tym pierwszym tygodniu trochę za bardzo ograniczyłam jedzenie, więc teraz będę się uczyć dopychać do wymaganej ilości rzeczami, które mi wolno jeść bez ograniczeń.
Lusia, odpoczywaj teraz spokojnie, ja się w sumie też trochę zrypałam przez te dni, więc dzisiejszy dzień będzie na zwolnionych obrotach.
Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewuszki 🙂 Ja po świętach czuję się fantastycznie. Tyyyyyle dobroci się najadłam 😁 U mnie w ciągu ostatniego tygodnia brzuszek też wyraźnie urósł, ale na szczęście jeszcze daję radę sama ogolić sobie nogi hihihi 😜 Cały czas próbuję zmienić swoje główne zdjęcie w profilu na aktualne, ale póki co ta opcja nie jest jeszcze dopracowana 😞

W niedzielę byliśmy na długim spacerku, także odetchnęłam świeżym powietrzem. Teraz chyba właśnie przez to troszkę gardło mnie boli i chyba jakiś katarek zatokowy mi się przyplątał 😞 A propos macie jakieś sprawdzone domowe sposoby na ból gardła i katar?? Bo bardzo chciałabym uniknąć brania leków...



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewuszki 🙂
Tak samo jak wy czuję się objedzona i pełna ale poza tym super chociaż nie ukrywam, ze coraz ciężej mi się robi ;> Brzusio rośnie z dnia na dzień i Córa coraz więcej ma siły rozpycha się czasami za bardzo, albo kopnie z nienacka 😁 😁
Edytko ja nie mam specjalnych kuracji domowych, piję herbatkę z miodem i cytrynką a na gardło tantum verde do ssania brałam pomogło bardzo szybko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki 🙂 🙂
Edytko, ja niestety nie mam sposobu na katar - który niestety nie chce mnie opuścić, bo nie można stosować żadnych kropel itp, więc czekam jak mi samo przejdzie. Na ból gardła przy pierwszym przeziębieniu jakieś tabletki do ssania ziołowe luby mi kupił, ale nie pamiętam nazwy, ale były one z miodem - poleciła je farmaceutka 🙂
Póki co nadal pije herbatke z miodem, cytryną i sokiem maliowo lipowym, zawsze wzmocni nawet po chorobie 🙂

Moje nogi rano były jak balony, chociaz po nocy powinny odpuścić, ale teraz widzę że opuchlizna jest niewielka. Mam nadzieję, że nie położy mnie gin do szpitala na to jak się dowie na wizycie 🥴
Zgaga od rana to norma, mleka niestety nie przełkne, tylko kakoa, które też pomaga ale chyba kupie migdały sobie 🙂 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niestety w te święta było mało okazji żeby poleżeć, jedynie co u swoich rodziców mogłam, a u teściów w sumie cały czas siedzielismy przy stole, a jak chciałam isć na górę się położyć to niestety ale babcia leżała, więc odpadło 😞 ale dzisiaj zaopatrzę się w wode, musze coś zrobić z tymi nogami...
A w aptece sprytne panie napewno doradzą Ci coś sensownego na gardło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki ja niestety nie pojadlam sobie w swieta a takie mialam plany 😞A to dlatego ze cala noc z soboty na niedziele nie spalam bo mialam masakryczne bole brzucha i wymioty 😞Tak sie wystraszylismy ze to juz sa skurcze przedporodowe jak niewiem,ale okazalo sie ze najprawdopodobniej zatrulam sie czyms podejrzewam ze mi sie skorka od pomidora przykleila do zoladka..... Strasznie mnie jelita skrecaly ze nieda sie tego opisac,dopiero mi herbata mietowa pomogla bo wymusila wymioty...I tak moje swieta wygladaly dopiero wczoraj popoludniu doszlam do siebie,i nie zycze nikomu takiego bolu 😞 😞 I tym sposobem doszlismy z mezem do wniosku ze zaczniemy jednak chodzic do szkoly rodzenia,zeby mniej wiecej wiedziec o co w tym wszystkim chodzi,i szczegolnie jak wygladaja mniej wiecej te skurcze bo naprawde sie strachu najedlismy.... Edytko tantum verde mozna brac w ciazy bo mi ginekolog zapisal jak mialam zapalenie oskrzeli,najlepiej pastylki bo to do psikania do gardla zbytnio mi nie pomoglo...,a najlepsza metoda na katar jest zrobienie sobie inhalacji inhalatorem,o ile masz to 3 razy dziennie naprawde pomaga,tez mi ginekolog kazal i teraz zawsze jak mnie pobiera to inhalator idzie w ruch!!!I pij duzo cytryny sam sok wycisniety tez pomaga 🙂 Lusiu naprawde wspolczuje ci tej opuchlizny,ja tez mysle zeby trzymac nogi wyzej i tez duzo wody pic!!Do wizyty moze opuchlizna zejdzie i nie bedziesz musiala isc do szpitala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A, jeszcze Lusiu, co do nóg to mi ostatnio powiedziała lekarka internistka, że moja dieta cukrzycowa powinna też ograniczyć opuchlizny rąk i nóg, bo węglowodany proste (czyli cukier, soki owocowe i białe pieczywo) sprzyja gromadzeniu się wody w organizmie (czyli właśnie opuchliźnie).
Może więc warto spróbować poeksperymentować w tym kierunku.
Powiedziała też, że picie bardzo dużej ilości wody niegazowanej (czyli 3-4l na dobę) wbrew pozorom też usprawnia jej wydalanie z organizmu i opuchlizny są mniejsze. Tyle że dla mnie taka ilość wody jest nie do wypicia w ciągu jednej doby, najwięcej co mi się udaje i to też z trudnością, to ok. 2l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...