Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
no i miałam rację, nie mam siły już się nawet wkurzać, bo było to do przewidzenia!!!!!!!!!
Odwołali moją jutrzejszą wizytę na echo, bo " jutro wyjątkowo nie będzie pani doktor". Kolejną mam za tydzień. Jak tak dalej pójdzie i będę mi ciągle przekładać te wizyty, to w końcu takie badanie nie będzie miało chyba sensu, bo najlepiej jak do 28 tyg. się je wykonuje. Chyba te patałachy zdają sobie sprawę z tego 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Irka z synusiem na pewno wszystko będzie dobrze nie martw się nie potrzebnie...osobiście zazdroszczę tego cudownego widoku ;( ja na swój musze poczekać jeszcze przynajmniej 5-6 tygodni chyba, że prędzej skusze się na wizytę prywatną i wtedy usg będzie zrobione....
A poza tym jak samopoczucie dziewczyny dzisiaj bo moje całkiem całkiem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczynki 🙂 I udało mi się przebrnąć przez badanie krzywej cukru 😉 Wogóle babka w laboratorium mnie rozśmieszyła. Jak dałam jej kupioną przeze mnie glukozę, to zapytała, czy mam swoją szklankę 🤪 🤪 🤪 No poprostu myślałam, że padnę 😜 Samo badanie nie należy do najprzyjemniejszych 😞 Byłam kłuta 3 razy, bo mój gin zalecił mi sprawdzenie poziomu cukru po godzinie i po dwóch, także mam troszkę rękę obolałą 😞 I byłam pewna, że na cukier krew pobiera się z palca, a tu się okazało, że z żyły. Poza tym pani rozpuściła mi glukozę w piekielnie gorącej wodzie i kazała wypić jak naszybciej, także trochę mi sparzyło język 😠 A po wypiciu myślałam, że jednocześnie zwymiotuję i zemdleję...Ehhhh czego człowiek musi doświadczać 😉 Ale już jest po wszystkim. Wyniki jutro...mam nadzieję, że wyjdą wporządku, bo nie chciałabym przechodzić jeszcze przez 75g 😞

Co do twojej wizyty Lusiu to naprawdę przesadzili!!!!!! 😠 Tyle czasu już czekasz w niepewności, a jeszcze odwołują wizytę!!!! Normalnie dramat!!! Bardzo ci współczuję 😞 Ostatnio zauważyłam, że mamy chyba pecha z tymi lekarzami 😞


U nas pogoda dzisiaj dopisała, świeci słoneczko, więc samopoczucie jest zdecydowanie lepsze 🙂 W nocy katar mnie zamęczał, bo nos miałam całkowicie zatkany 😞 Na szczęście tabletki Tantum Verde są rewelacyjne i uleczyły moje gardełko.

Miłego dzionka dziewuszki 😘



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂Lusiu wspolczuje z powodu odwolanej wizyty,ja bym sie wkurzyla na maksa,no ale niestety taki nasz los!!! Ze tez to wstretne babsko musialo akurat sobie dzisiaj zrobic wolne 😠 Ja dzisiaj sie kiepsko czuje mam klopoty z oddychaniem,ale to pewnie nerwy przed wizyta 😞 Edytko sliczne zdjecie i brzuszek jaki juz okraglutki 🙂Widze ze w koncu ci sie udalo zmienic fotke 🙂Ja tez mysle ze nie bede musiala powtarzac tego badania na glukoze bo mi troszke podwyzszony cukier wyszedl,ale zobaczymy co mi dzisiaj lekarz powie.... Miłego dzionka dziewczynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie martw się jeśli uzna, że trzeba wykonac to badanie to na pewno poinformuje Ciebie o tm ja na początku też się dziwiłam bo prawie każda miała porobione te badania i juz myślałam, że mój gin jest jakiś "inny" ale jeśli nie ma potrzeby to powiedział, ze nie muszę mieć robionej gluzkozy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie 🙂
Jestem już po wizycie, wszystko dobrze, mały rozwija i rosnie prawidłowo 🙂 🙂
Co do moich puchnących nóg, to powiedział mi że to normalne, i żebym ograniczyła sól, a poza tym może też się tak dziac przez moją wagę ☺️ Ucisk i drętwienie części brzucha też normalne, mam odpoczywać jak mi zaczyna dokuczać. Poza tym dostałam skierowanie na tą okropną glukozę, mam ją gdzieś za 3 tyg. zrobić, i muszę ją w aptece kupić. Trudno, jak mus to mus, trzeba się poświęcić dla dzidzi 🙂 🙂
Zwolnienie dostałam aż do 17 maja, bo gin będzie na urlopie i nie chciał mi robic kłopotu żebym musiała się kręcić zanim pójdzie 🙂

Edytko, brzuszek piekny okrąglutki 🙃 Muszę też wkleić jakieś swoje foto 🙂 🙂

Aniulka, to badanie robi się po to, aby wiedzieć czy nie masz cukrzycy ciążowej. Ale może jeszcze ci zaleci, bo mnie dopiero w 27tc, a jak je wykonam to będę w 30tc, więc masz jeszcze czas 🙂

Acha, i muszę odwiedzić okulistę - nosze okulary, ale niewielka wada. Muszą sprawdzić, czy nie będę miała przeciwskazań do porodu naturalnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zrobiłam to badanie na zlecenie lekarza, chociaż na początku miałam oznaczoną glukozę i wszystko było ok. Ale uważam, że chyba jednak warto zrobić to badanie, bo tak jak w przypadku Ann okazało się, że ma cukrzycę ciężarnych, a nie miała żadnych objawów. Nie jest to przyjemne badanie, ale mimo wszystko lepiej mieć pewność, że wszystko jest wporządku 😉 Także dziewczynki może lepiej upomnijcie się u swojego gina o skierowanie 😉

Dzięki za komplementy 😘 Brzuszek faktycznie rośnie jak na drożdżach hihi 😜 Zdjęcie wkońcu udało mi się dodać, bo zmieniłam przeglądarkę internetową na Firefox (tak zalecał admin na forum o zmianach w brzuszku) bo narazie Internet Explorer ma jakieś wady, które mają naprawić w najbliższym czasie.

A ja właśnie jestem w trakcie gotowania zupki ogórkowej na obiad 🙂 Cały czas patrzę z utęsknieniem za okno, bo słoneczko milutko grzeje po oknach 🙂 Może jak mąż wróci do domu, to wybierzemy się na jakiś spacerek 😁



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, dziewczyny 🙂
Lusia, rzeczywiście masz pecha z tym echem, tym bardziej trzymamy kciuki, żeby już dalej poszło gładko i oczywiście, żeby okazało się, że to był fałszywy alarm 🙂
Też dziś miałam badanie glukozy, tym razem powtórkę z obciążeniem 75 (na czczo, po godzinie i po dwóch). Nie jest to smaczne, ale dało się wytrzymać. Ja się zawsze staram wypić takie paskudztwa duszkiem i przy zatkanym nosie, tak żeby zdążyć wypić zanim smak dojdzie do świadomości, na razie to się sprawdza całkiem nieźle.
Kaczuszka, Aniulka, to że poziom glukozy / cukru na czczo wyjdzie w normie, to o niczym nie świadczy. U mnie glukoza na czczo jest nawet poniżej normy, a cukrzyca wychodzi dopiero po wypiciu glukozy. Wydaje mi się, że lepiej jednak upomnieć się o to badanie, chociaż jest mało przyjemne, niż narażać siebie i dziecko na jakieś powikłania. Im więcej wiem na ten temat, tym bardziej zdecydowanie twierdzę, że cukrzyca ciążowa pod kontrolą nie jest groźna, pod warunkiem że się trzyma poziom cukru w ryzach za pomocą diety (insulina jest potrzebna tylko w nielicznych przypadkach, w większości wystarczy sama dieta). A sama dieta na początku brzmi przerażająco, ale naprawdę nie jest taka straszna, nawet na Wielkanoc mogłam prawie wszystko jeść, przestrzegając pewnych reguł. Problemy się zaczynają dopiero, jak się o tej cukrzycy nie wie i nic się z nią nie robi - wtedy dziecko może się źle rozwijać, urosnąć nawet do 6kg, może się urodzić za wcześnie itp. To badanie nie jest miłe, ale zdecydowanie warto je zrobić (tzw. przesiewowe, czyli test obciążenia 50 robi się w 24-28 tygodniu).
Dobrego dnia 🙂 Ja idę odpoczywać, bo musiałam się dziś rano zerwać o nieprzyzwoitej porze, żeby mimo korków zdążyć na to badanie o czasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W tym tyg. może mi się uda jakies wkleić aktualne 🙂
Wczoraj nagotowałam pieczarkowej, ale mi nie smakuje, blee To zdecydowanie nie mój smak na ten okres i nie wiem czy jej nie wyleję. Jak ukochany się zadeklaruje ze będzie ją jadł, to ok, a jak nie, to won z gara 😁 Dzisiaj dla lubego na jego osobiste życzenie robię gulasz z serduszek i żołądków drobiowych - znowu blee, a ja zafunduję sobie ziemniaczki z jajkiem sadzonym i maślanką. Jakos nie mam parcia na mięso 🙂 🙂

Do czego można porównać smak glukozy?? Muszę się przygotować 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bardzo wam dziękuję za uświadomienie już wiem o co chodzi nie wiem jak przez to przejdę tym bardziej że nie jem wcale słodyczy wręcz mnie odpycha słodycz także nie mam się co martwić wynik powinien być super pozdrawiam
Edytka fakt ładne zdjęcie jednak mój brzuszek jest chyba większy bardziej szpiczasty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie glukoza najbardziej przypomina w smaku i zapachu rozpuszczony w wodzie cukier puder, ewentualnie takiego wielkanocnego baranka z cukru, jakie były popularne w moim dzieciństwie (teraz już ich nie widuję). Podejrzewam, że z zimną wodą jest dużo bardziej strawna niż z gorącą (piłam tylko z zimną, taką z dystrybutora).
W niektórych laboratoriach pozwalają wcisnąć do tego cytrynę, ale nie we wszystkich, w moim np. nie, bo mówią, że to fałszuje wynik (chyba trochę zaniża). No i różnie jest z obowiązkiem siedzenia kołkiem pod gabinetem, ale wg mojej wiedzy lepiej jest jednak siedzieć nawet jeśli nie każą - ruch i wysiłek mają duży wpływ na spadek poziomu glukozy, a chodzi o to, żeby sprawdzić, jak sobie organizm z tym radzi sam z siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A, jeszcze jedno mi się przypomniało apropos tego co pisała Edytka: swojego czasu lekarka uczulała mnie, żeby sobie nie dać wcisnąć w laboratorium, że wystarczy badanie cukru z krwi z palca glukometrem. Dla laboratorium to jest tańsze i wygodniejsze, bo wynik jest od razu, a kosztuje tylko pasek testowy, natomiast taki pomiar jest mniej wiarygodny niż pomiar z krwi z żyły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pozdrowionka dla lipcoweczek 🙂
Jak wcisniecie cytrynke jest do przelkniecia. Aniulka miala podobne obawy bo slodyczy nie lubie ale ujdzie. Radze zeby pozostac przy gabinecie bo czesto po wypiciu glukozy kobietom w ciazy robi sie slabo i nie dobrze. Badanie warto zrobic, po co ma sie przyplatac jakas cukrzyca.
Buziole dla Was, kto wie moze ktoras z Was bedzie czerwocow-lipcowa mamusia 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dostałam ostrzeżenie od Pana Administratora i nie mogę wklejać linka.
Ale link znajduję sie w moim podpisie wiec zapraszam.

p.s przypominam że "lepsze" pukty są za głosowanie ze strony konkursowej. Więc kopijemy, wklejamy do paska wyszukiwarki i głosujemy. 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...