Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kama, a czego używasz do przemywania pępuszka? Położna mówiła nam że jak się stosuje octenisept to trwa to dłużej.

Pochawalę Wam się dziewczyny że Tymo waży już 4850! W ciągu 2 tygodni przybrał 700 gram 🤪 i to tylko na cycu...aż boję się pomyśleć co będzie jeśli będę musiała go dokarmiać 🙃
A moje ręce odczuwają te dodatkowe gramy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przemywam normalnie spirytusem ale srodowiskowa mowila ze musial miec gruba pepowine i dlatego moze sie tak ciagnac..
wow to tymuś zasuwa z waga hehehe mamunia dba 😉hehe...moj tez czuje ze przybral bo ciezki sie klocus zrobil nie na darmo na cysiu non stop wisi 😉tez musimy go pojechac zwazyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no, dbam dbam 😉 a jeszcze w ciąży martwiłam się czy będę miała mleko i czy w ogóle będę mogła karmić bo mam małe piersi 😉
Nie obejrzymy się a nasze dzieciaczki będą siadać i biegać. Czas leci straaaasznie szybko...a dzidki rosną jak na drożdżach 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
my jeszcze nie wiemy na jakie szczepionki sie zdecydujemy, a jesli chodzi o te na rotawirusy i pneumokoki to moja mama sie zaoferowała, wiec mysle ze pewnie go zaszczepimy.
przyjechal do kraju mój brat z dziewczyna i wczoraj mieli okazje zobaczyc małego, i jak weszli do mieszkania i go zobaczyli to staneli jak wryci, nie mogli uwierzyć 🙂 no i Franus dostal nowy lezaczek od chrzestnego 🙂
a własnie, zastanawialyscie sie juz nad chrzcinami maluchów? my myslimy o okresie swiat wielkanocnych, ale to tylko tak wstepnie...
Mój mały wazy 4500 🙂
Wczoraj jak pojechalismy póxniej do moich rodziców, to Franek zasnął jeszcze przed wyjsciem z domu o 16.30 i spał do 20.30, za to w nocy już nie tak bardzo, spałam z nim jakies 1,5-2 godz. a później tylko drzemki.
Franek tez ma wysypke ale nie na buzi tylko na czole i na lini włosów, ale jestem przekonana ze to potowki, bo wyskoczyly mu po nocy jak bardzo sie spocił. Ja z nabiału to jem tylko ser żółty i to w małych ilościach i od czasu do czasu maslankę, więc sądze że to nie skaza białkowa, tym bardziej że jak przez jakis czas się nie spoci to robia sie jaśniejsze, a jak się spoci to wychodzą mu.
A wiecie w jakich proporcjach robic ten krochmal? Chodzi mi głównie do przemywania buzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki,
Tymo dzisiaj spał od 21 do 1 🙂 normalnie w szoku byłam 🙂 Później obudził się po 3 i po 5. Coś ostatnio bardzo się pręży żeby zrobić kupkę. I tak właśnie od 5 już się męczył biedaczek. Nie płacze przy tym ale widzę ile jego to kosztuje. Cały czerwony na buźce się robi. Może ma to jakiś związek z tym uczuleniem. Od dziś ścisła dieta 😞
Tak się zastanawiam nad tymi szczepieniami na pneumokoki i rotawirusy. Nie wydaje Wam się że to jest trochę nagłośniony i wyreklamowany problem? Kto jeszcze kilka lat temu słyszał o tych bakteriach? Absolutnie nie neguję osób które szczepią dzieci, tylko właśnie sama rozważam te szczepienia i zastanawia mnie na ile to jest realny problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
A my dziś idziemy na morfologię i badanie cukru - to po tych moich cukrzycowych problemach trzeba sprawdzać. Kazali żeby Mały był przynajmniej 2 godziny po karmieniu, ciekawe jak to zrobimy, skoro on ciągle ssie...
Wczoraj co prawda odkryliśmy, że płacz "na głód" nie zawsze oznacza, że jest głodny. Wczoraj po obciągnięciu obu piersi dalej tak płakał, ale go postanowiliśmy przetrzymać bez butli z mieszanką. Dostał smoka, zasnął po długim marudzeniu i spał od 23:00 do 3:00 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Mamusie 🙂
Karulina mój mały ta robi, co prawda nie przez sen- przez sen jak się pręży to znaczy że kupka idzie ale on śpi i nie ma czasu jej wycisnąć... 😉 a tak na nie śpiąco się wypręża baaardzo często, albo przy przebieraniu staje na głowie...
Ann u nas Sewciu tez tak robi, płacze że głodny, ledwo wciska jedzenie, potem dalej jęczy, a na koniec krzyk bo boli brzuch,... i tak w koło Macieju...
A dzisiaj znowu mamie zrobił niespodziankę, bo po kapieli (standardowo) spać nie chciał, ale tatus utulił i uspał, i tak tym oto sposobem zjadł butlę o 20, spał od 21 do 3:30 🤪 a potem marudził o 6:30- wstałam nakarmić, a on śpijka dalej... i wstał przed 9 dopiero... 🙂
Ellie no kurcze podobne te chłopaczki nasze hehe 🙂
Lusiu nie wiem jak to tam z tym krochmalem ale do kąpieli mi mama zalecała tak łyżkę stołową chyba że jakieś silniejsze odparzenia to więcej....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dzisiaj mamy jechać na pobranie krwi znowu bo musimy czas krzepnięcia zrobić bo w czwartek będzie miała Lenka podcinane wędzidełko pod języczkiem. Trochę tego latania mamy ale jak ma w przyszłości mieć kłopoty z wymową to trzeba się trochę poświęcić żeby dziecko nie miała później kłopotów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nasza Emi też się tak pręży, denerwuje i robi czerwona jak burak dosyć często albo czasem przy karmieniu (i wtedy już wiem, że ze spania nici) albo w nocy przez sen. Też się tym martwiłam, ale widzę, że u was jest to samo...
A dziś nie mogę nic zrobić, bo gwiazda obudziła się o 6:30 i od tej pory nie śpi i ciągle na cysiu wisi 😮 Teraz coś mi na rękach przysypia, mam nadzieję, że na dłużej 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to się pocieszyłam, że u Was też Maleństwa tak mają 🥴 moje na szczęście jako tako śpiocha może mam za duże wymagania...

mam jeszcze pytane do mam karmiących /dokarmiających sztucznym mlekiem dlaczego dokarmiacie i kiedy się zdecydowałyście? jak często podajecie mieszankę?jaka? czy dziecko lepeij śpi? miewa kolki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karulina mój dostaje Bebilon1, po Nan1 wymiotował a po Bebico z reguły zatwardzenia maja dzieci i to duże. no i dostaje butlę juz coraz częściej, pierś pójdzie w odstawkę. Kolki miał jeszcze na samej piersi, wiec butla nie wpłynęła na to. zaczęłam dokarmiać kiedy mały wiecznie płakał o jedzenie, a brodawki miałam tak poranione ze odciągałam mleko laktatorem razem z krwią. teraz już lepiej, w sumie nie boli ale maly jest żarłoczny bardzo i opróżnia dwie piersi a to starcza mu góra na jakies dwie godziny. po butli na dzień dzisiejszy srednio zjadając 130ml wytrzymuje cztery. i w ogóle uważam że skoro sa jakies problemy, i mama ma sie stresować i płakac na samą mysl o karmieniu, co np u mojej siostry praktycznie laktacje wstrzymało, bo bardzo się tym karmieniem stresowała, to lepiej dać tą butelkę.... wcale nie oznacza to że jest się gorszą mamą a dziecko bedzie mniej szczęśliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i dzisiaj sukces 😉)wkoncu odpal pepuszek z samego rana 🙂)juppi!!!!!!!!!!
teraz czekamy na pania doktor bo cos dojsc nie moze na wizyte patronazowa 😞ostatnio niby byla szkoda tylko ze pojebala adresy ,a scislej ulice bo numer sie zgadzal,a tamta ulica jest przylegla do naszej i pech chcialze jest drugi blok z takim samym nr klatki 😞(no coz ....ciekawe czy dzis dotrze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kama, to uważaj na to co Ci pani doktor powie skoro ona taka rozgarnięta że myli adresy 😉

Dziewczyny polecam Wam magazyn "Twój maluszek". Jest w nim naprawdę dużo ciekawych artykułów a kosztuje tylko 2zł 🙂 My dostaliśmy w prezencie prenumeratę na rok 😆 Troszkę denerwują mnie reklamy różnych produktów przy tych artykułach, ale z drugiej strony warto wiedzieć co jest na rynku....no i zapewne to czyni tą gazetę taką tanią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Franek tez sie prezy, i sprawia wrazenie jakby chcial kupke, wiec mu podaje herbatke koperkowa Hipp i jest lepiej, bo przy butli dzieci miewaja zatwardzenia i trzeba je przepajac, a koperek wplywa jeszcze na pierdy 🙂
Karulina my zaczelismy go dokarmiac jak mial jakies 2 tyg. Oproznial obydwie piersi, denerwowal sie pod koniec ssania ostatniej az ja tarmosił i wypluwał wiec dostal flaszke - najpierw 60, póxniej 90 ml, a w tej chwili 120-150ml wcina i w wiekszosci przypadków pod koniec jedzenia oczy mu sie zamykaja i odpływa 🙂 Najpierw zawsze dostaje piers, i jak jest juz pusta, decydujemy sie na butelke, ale zawsze wtedy dostaje 120ml, i to różnie, czasem 3 razy dziennie, czasami wiecej - zalezy jaki ma dzien mały żarłok.
Czasami wystarcza mu piers, albo robi sobie z niej przekąske, lub też po prostu chce przy niej zasnąć, że wystarczy mu się do niej policzkiem przytulić.
Uznaliśmy że nie ma co stresowac dzieciaczka i skoro jest głodny, to dac mu tą butlę, bo niestety to nie od nas czasami zalezy ile mamy pokarmu, a dzieci coraz wieksze i mają większe zapotrzebowania.
My dajemy mu Bebiko 1, ale teraz je Bebilon 1, chciałam porównać które lepsze i mam wrazenie, że Bebiko jest bardziej gęste i Franek się bardziej najada. No i mniej się pieni Bebilon i łatwiej się proszek rozpuszcza. Poza tym nie widze różnic, oprócz ceny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super Kama że odpadł kikutek, bo to od razu łatwiej kapać takiego malca 🙂
Powiedzcie mi, jak dziecko zrobi kupkę to wycieracie pupę tylko chusteczkami nawilżanymi czy pod biezaca woda? Bo ja myje mu dupke pod biezaca woda, uwazam ze tak jest najlepiej. a chusteczka tylko wtedy, kiedy zrobi mokrego pierda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nam się udaje często jechać tylko na mleku z piersi i wtedy Mały sypia zdecydowanie krócej niż po butli. Właściwie max co się da wycisnąć na cycu to 4 godziny pomiędzy karmieniami i to też tylko jeden raz na dobę (na szczęście na początku nocy).
My zaczęliśmy dokarmiać jeszcze w szpitalu (Bebilon 1 HA), bo mały miał po mojej cukrzycy bardzo niski cukier. Wtedy karmiliśmy po palcu ze strzykawki, żeby nie stracił odruchu ssania. Teraz dokarmiamy tylko wtedy, kiedy krzyczy po obciągnięciu obu piersi - tylko wieczorem, średnio raz na 2-3 dni. Co prawda po wczorajszym odkryciu będziemy go teraz bardziej uważnie obserwować, bo być może to dokarmianie w ogóle nie jest potrzebne. Karminy już teraz butelką (z tą strzykawką to straszna zabawa), ale kupiliśmy taką specjalną Medeli, z której trzeba ciągnąć tak jak z cyca, bo inaczej nie leci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusi,ann strasznie duzo pija te wasze dzieciaczki,moj jeszcze sie nie zdarzylo zeby obciagnal calego cyca chociaz jednego 😞A moj pokarm jest jakis malowartosciowy od wczoraj bo mlody co chwile ssal i jakos nie umial sie najesc,az w koncu sie wkurzylam i dalam mu butle ale wypija tylko 90 tyle ile pisze w przepisie!!!
A pupe caly czas wycieram chusteczkami a pozniej smaruje sudocremem bo jest superowy wszystkie krostki poznikaly 🙂Na poczatku uzywalam bepantena ale cos sie nie sprawdzil u nas!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...