Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej, nasz Staś też od jakiegoś tygodnia świruje przy piersi. Zastanawiam się też, czy nie ma jednak jakiejś nietolerancji, bo tym razem ma jakieś podejrzane kolorki na policzkach. Poprzednio podejrzane miał brewki (czerwone pod nimi), ale lekarz powiedział, że to nie jest nic niepokojącego i po prostu żeby to natłuszczać.
Dziś chrzciliśmy Stasia, bardzo dzielnie przetrwał całą zadymę wokół własnej osoby 🙂 Na Mszy nie spał, tylko się rozglądał, polewanie wodą swojej głowy też obserwował z wyraźną ciekawością - na tyle że nie zauważył że należy w tym momencie ryczeć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zazdroszcze Ci ANN,że już jesteście po chrzcinach. Ja od jutra biorę się za organizację i planowanie tego wydarzenia (tak sobie postanowiłam 🙂).

OLUSIA- moja mała też tak pcha piąstkę, że aż ma odruch wymiotny 😜

EDYTKA- moja Hania kiedyś też tak miała jak opisuje KAMA, że ja jej cycka dawałam a ona się wkurzała i wyrywała,więc ją odstawiałam i było ok. Ale te ostatnie dni były o tyle inne,że każde karmienie (poza nocnym) tak wyglądało,więc ona musiała być przecież głodna bo karmienia trwały po 2-3 minuty! Poza tym też tak płakała (czytaj: krzyczała!),że współczułam sąsiadom. Może u Emi też to będzie chwilowe. Cierpliwości dużo Wam życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia, u nas organizacji rzeczywiście było sporo, bo rodzina mojego męża jest z drugiego końca Polski i trzeba było ich gdzieś przenocować. U nas w mieszkaniu nie ma takich możliwości, u rodziców też nie, więc wynajęliśmy mieszkanie na te kilka dni, wyszło dużo taniej i lepiej niż w hotelu. Na szczęście u nas też już zaczyna być ta forma noclegu dla przyjezdnych dostępna.
Wczorajszy obiad mieliśmy w restauracji, ale i tak przyjezdnych trzeba było nakarmić w sobotę i jeszcze dziś idziemy na obiad do moich rodziców. Jutro chyba będziemy spać na zmianę przez cały dzień, bo w tym samym czasie to nam raczej Stasiek nie pozwoli 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę że u was akcja chrzciny...ja narazie wole o tym nie mysleć. Pewnie u mnie będzie trudno wszystko zorganizować, bo mama opiekuje sie babcią, a babcia jest jak warzywo 😞 więc nie będzie miał kto z nią zostać 😞 a przeciez nie moze nie byc mojej mamy, a babci samej tez nie mozna zostawic...chyba że wynając kogos do opieki. Ale nie ufałabym takiej osobie, i pewnie moja mama też. Więc jest ogólny problem.

Wczoraj poszliśmy z Franiem na taki długi spacer, że dzisiaj mam w łydkach zakwasy...a mały dzisiaj od rana chciał się nosic, więc bolało 🤢
Dzisiaj tez trzeba bedzie zorganizowac spacer, bo podobno od jutra ma padac deszcz ze śniegiem, więc raczej nie będzie fajnie spacerowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki,
u nas zmiana terminu chrzcin ze świąt Bożego Narodzenia na połowę listopada także i ja muszę ruszyć z przygotowaniami. Już zaczęłam spisywać menu 😉
My też ostatnio mamy problemy z karmieniem. Wprawdzie Tymek nie rzuca się przy piersi i nie płacze ale je po 3 minuty. Odrywa się od piersi i rozgląda się, gada i koniec karmienia. Przez to woła częściej o cyca. Muszę go przetrzymywać bo czuję się jak niewolnica 😉
Za to dzisiaj dał nam trochę pospać. Obudził się o 1 i później przed 6. Normalnie w szoku byłam 🤪
miłego dzionka mamuśki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u nas brzydka, zimna jesień 🤨 Właśnie uświadomiłam sobie,że skoro ma być zima stulecia (jak zapowiadają) to muszę kupić sobie porządne zimowe buty żebym miała w czym spacerować z malutką po zaśnieżonych drogach.
U nas nocka kiepska. Hania budziła się chyba 4 czy 5 razy do karmienia. Byłam już taka padnięta,że nawet nie pamiętam ☺️ Po karmieniu miała problemy z zaśnięciem. To chyba wina wielkiego kataru 😞 A z tym katarem to praktycznie walczymy już drugi miesiąc. Starszak też przeziębiony,więc do przedszkola nie poszedł.

I wiecie co skóra mojej Hani bardzo się poprawiła po balsamie Balneum! Myślę więc,że nie jest to skaza białkowa bo po dwóch dniach bez nabiału skóra tak by się nie poprawiła. Myślę,że to wina suchego powietrza bo od niedawna grzejemy w domu (mamy piec gazowy) i synkowi też się pogorszyła skóra. Kurczę nie mam żadnego nawilżacza powietrza. Muszę coś wykombinować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!!
U nas nocki bywaja ok Kacper przewaznie sie budzi 2 razy do picia o 2 i o 6 rano!!!A ostatnie picie ma kolo 20 i tez zaraz po nim zasypia wiec wieczor jest dla nas 🙂A moja maruda cos dzis marudzi masakrycznie,ale zaraz lecimy na spacer bo pogoda dzis u nas sloneczna a trzeba korzystac 🙂to moze troszke pospi na spacerku 🙂
Dziewczyny wasze dzidzie na Nk tak fajnie trzymaja wysoko glowki,a moj leniuszek cos nie chce jej podnosic i coraz bardziej mnie to niepokoi 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochane 😘
Dzisiaj Emi znów odstawiła cyrki przy piersi 😮 Co chwilę płakała, a potem z wieeelkim głodem łapała pierś, po czym znowu ryk...ehhhh już zgłupiałam... 🥴 Masowałam jej dziąsełka ale to nic nie pomagało, poza tym próbowałam ją odstawić od piersi i ponosić to też płakała, brzuszek jej nie bolał bo miała mięciutki więc już nie mam pojęcia co to może być...Powiem szczerze, że wolałabym już chyba, żeby to była nietolerancja laktozy, bo wtedy wiedziałabym co jej dolega i bez wyrzutów sumienia mogłabym ją odstawić od piersi i przejść na butlę, wiedząc, że to dla jej zdrówka. A tak nie wiem co jej tak naprawdę dolega (zarówno jeśli chodzi o wysypkę jak i ten płacz przy piersi) i mam mętlik w głowie czy lepiej jest dalej ją karmić cycem czy jednak przejść na butlę...
U nas dzisiaj pogoda cudna także napewno wybierzemy się na spacerek 🙂
Kurcze też nie mam butów zimowych więc muszę zakupić jakieś cieplutkie coby nie marznąć na spacerach 😉
Miłęgo dzionka laseczki lecę bo dziubasek się obudził i woła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Wczoraj byłam w kościele z Lenką aby sprawdzić jak będzie się zachowywać gdy będziemy ją chrzcić za dwa tygodnie. No i sprawiła mi miłą niespodziankę bo spała prawie całą msze, ale była w wózeczku a na swoim chrzcie będzie na rączkach u mnie lub taty.
A teraz mój szkrabik sobie smacznie śpi w leżaczku a jak się wyśpi to pójdziemy na spacerek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuszki te wasze dzieciaczki 😉 Myślę, że jak Emi podnosci główkę jak jest na klacie u taty to nie ma się czym martwić 🙂 Ma po prostu lepsze podłoże 😁

A u nas pogoda lipna, rano świeciło słonko a teraz dupa 😞 Jest mgła, ale nie wiem jaka temp. u mnie, u moich rodziców 8 stopni. Zaraz będę musiała wyjść ale bez małego, poza tym przed chwila zasnął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂

my po wczorajszej wizycie mojego kuzyna z żonka Wojtus przespał w leżaczku z nami 3 godzinki 🤪 co mu sie w lozku w ciagu dnia nigdy nie zdarzylo chyba chcial p0okazac jaki to jest Anioleczek swojemu przyszlemu ojcu chrzestnemu hehe i obudzil sie jak oni juz wychiodzili zjadl z butelki mleczko bo mu odciagnelam wczesniej i znow spal az pozniej po 20 go troszke obudzialam delikatnie glaszczac o glowce by sie wykapal i zebysmy z mezulkiem mieli chwile dla siebie no itak o 21 juz mielismy czas dla siebie

co do podnoszenia glowi to chyba kazde dziecko indywidualnie sie rozwija i na waszym miejscu bym sie tym nie martwila . . .

jesli chodzi o szarpanie i walka z cyckiem to u nas pomaga tylko odlozenie cycka i chwilowe noszenie tulenie . . . widc wtedy,ze Wojtus nei jest glodny tylko jakos sie denerwuje nie wiedziec czemu ale po noszeniu zapomina,ze jadł i obserwuje caly swiat 😉

a i wam sie pochawale ,ze podjadlam wczoraj pizze serowa z dr oetkera nie bylo ta nic rocz sosu pomidorowego, 2 rodz. sera i kilka kawalkow papryki . . . . pokroilam tam mojej szynki drobiowej i malemu nic nie jest ( mam nadzieje,ze juz nie bedzie ) ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edyta86 napisał(a):
Cześć mamusie 🙂
U nas wczoraj były moje koleżanki i jeden kolega na spóźnionym pępkowym 😉 Emi nadostawała mnóstwo ślicznych ciuszków 😉
Kaczuszko mam pytanko, Hania za każdym karmieniem tak się przy cycku prężyła czy tylko co jakiś czas? Bo kurcze Emi ostatnio coraz częściej tak robi tzn. płacze, że jest głodna, po czym jak daję jej cycka to chwilę pociumka i zaczyna płakać, potem znów pociumka i znów płacz. I co jakiś czas odwraca głowę w drugą stronę i zaczyna wkładać sobie paluszki do buzi i wtedy jest spokojna po czym jak daję jej pierś to znów się denerwuje. Już sama nie wiem czy to może ta nietolerancja laktozy, czy ząbki jej idą i dziąsełka swędzą... 😮


EDYTKo-Gabi identycznie się zachowuje. Dopada sie do cysia i za chwile puszcza i płacz. Sadze ze to może być spowodowane ząbkami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej a my wczoraj pojechaliśmy na wycieczkę do Ciechocinka.Mała była bardzo grzeczna. jechaliśmy 3 godz. tam byliśmy 2godz hehe i znowu do domu.
dzisiaj byłam u fryzjera i obcięłam włosy. ścięła mi fryzjerka az 15 cm.szok jak były zniszczone. teraz muszę sie przyzwyczajać do tego co mi pozostało na głowie. Dziewczyny strasznie mi włosy wychodzą, w ciąży 0 a teraz od groma ich jest wszędzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tymi włosami to chyba standard bo mi teżwyłażą garściami. Gdzie się nie obejrzę to wszędzie ich pełno. I też muszę pilnować coby Emi nie miała ich w rączce bo mogłaby włożyć je sobie do buzi...
A wogóle Emi ma ostatnio strasznie gęste i kleiste kupki, które robi raz na 2-3 dni. Niby nie sprawia jej to bólu, ale troszkę się tym denerwuję 😞 Dziś idziemy do pediatry bo wczoraj nie mogliśmy. Może coś zaradzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytka, Franek też robi takie kupy. W sobotę nie zrobił żadnej, za to w niedzielę taką papkę że szok 😮 Wczoraj nic, czekam może dzisiaj coś będzie. Ale za to puszcza tak smierdzące bąki, jak dorosły hehe

Wczoraj miałam takie nerwy, poszłam do salonu Plusa po duplikat karty sim i chciałąm przy okazji zasilić konto za 30zł, bo do wczoraj miałam ważne konto. Więc załatwiłam wszystko, facet z salonu pyta, czy ma mi zasilić to konto (to była zdrapka) więc mówię mu że tak. Chociaz sama nie będę musiała drapać i wklepywać kodu...
Poszłam na zakupy a konta nadal nie mam zasilonego. Poszłam do niego a on mówi że czasem się czeka do 24h. W domu się denerwowałam więc zadzwoniłam do biura obsługi, a babka mi mówi że wcale takiego zasilenia nie było, tylko za 10zł (a mnie nawet o te 10zł nie zwiększyło się konto), a ten telekod co jej podałam, to było zasilone inne konto!!!!!!!!!!!!!!!! Wkurwiłam się i znowu miałam kurs do salonu, on wykpił się i musiałam napisac reklamację, a odp za 2 tyg, a konto mam zablokowane i musze wywalic kolejne 30zł. Juz więcej nie dam się tak wyrolować!!!!!
Ciekawa jestem czy to błąd sieci - bo nawet tych 10zł nie mam, czy ten palant coś pomataczył... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
LUSIA no to fakt...palant skoro się wykpił ehh ja już nie raz miałam przechery z plusem.
Zdjecie umieszcze jak będe miała jakies,
wiecie dzisiaj mój Grzesiek ma urodziny i chcieliśmy sobie zrobić kolacje na ciepło tylko nie mam pomysłu co zrobić.. bo część rzeczy jest zakazana. macie może jakieś pomysły co by tu ugotować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki! Współczuję Wam bardzo z tymi włosami. U mnie sytuacja odwrotna: rok przed ciążą zaczęły mi strasznie wyłazić i przestały w połowie ciąży. I jak na razie nadal mam spokój. Ciekawe jak długo.

LUSIU- może jakiś oszust Cię obsługiwał albo rzeczywiście błąd plusa. Ale też bym się wkurwiła!

EDYTKA- jak Emi z jedzeniem? Uspokoiła się?

Ja na czwartek umówiłam dzieci na szczepienie (mała drugie szczepienie, a młody tężec i błonica) ale muszę przenieść na następny tydzień bo oboje mają wielkie katary 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytko, u nas jak Tymek nie zrobił kupki jednego dnia to na drugi dzień też taka kleista papka wyszła.
Lusiu, niestety tak bywa jak ma się do czynienia z brakiem kompetencji. A klient na tym traci.
Monica, ja ostatnio pisałam o tarcie na cieście francuskim. Szybko się robi i świetnie smakuje. Powtórzę przepis, może skorzystasz 😉
Na ciasto francuskie nakładam ser kozi pokrojony w plasterki. Pomiędzy serek układam kilka plasterków pomidora i czarnych oliwek. Piec w temp. 200-210 C ok 20 min (tak jak na przepisie ciasta francuskiego).Ser kozi jest dosyć intensywny w smaku dlatego za dużo nie można go nałożyć. Może być też inny ser np feta. Polecam!

U nas nocka znowu z jedną przerwą na karmienie. Dzisiaj o 3. Normalnie wyspana się budzę o 6 jak Tymek tylko raz je w czasie snu 🙂
miłego dzionka mamuśki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,Lusiu nie zdziwilabym sie jak ten gosciu zasilil sobie konto,a nie tobie,nie mozna nikomu wierzyc w dzisiejszych czasach!!!
A co do wypadania wlosow to narazie mam spokoj nic nie wypada,ciekawe jak dlugo bo z tego co wiem to kazdego to dopada tylko w roznych odstepach czasowych 😞 😞
Moj Kacper tez sie ostatnio zrobil nie dobry przy piciu,wypluwa cyca i sie chicha na calego,a jak go odloze to za chwile jest ryk bo jest glodny,a tak wogole to niemam za duzo chyba pokarmu bo moje piersi sa jak flaki 😞
Wczoraj bylam zwazyc Kacpra i wazy juz 6600 i ma 65 cm 😮 😁,przytyl dokladnie od ostatniego szczepienia 1 kg,to niewiem czy duzo czy malo,pielegniarka mowi ze jest ok,a urosl 5 cm,chlopak nam rosnie masakrycznie hehe.. 🙂
A u nas czwarty dzien niema juz kupy juz mnie to tak wku.....,ze szok,ale w tym tyg idziemy do pediatry jak beda wyniki posiewu,to w koncu niech mi cos zapisze konkretnego bo ten debridat moze sobie w d... wsadzic!!!I pewnie znowu bede musiala uzyc czopka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gdyby nie to, że cała moja i Roberta rodzina ma Plusa to już dawno bym z niego zrezygnowała!! A i tak mam tańsze rozmowy z Plusa np. do Orange niż jak z Plusa do Plusa!!! Złodzieje 😠

U mnie dziewczyny z karmieniem Franka jest tak, że ssie mały cyca, za chwilę go puszcza, odwraca głowe i wkłada piąstkę do buzi. Za chwilę znowu cyc i czasem po sekundzie go wypluwa i znów piącha w buzię. Może tak wiele razy robić 🙂 I chyba sprawia mu to radochę, bo widać po nim zadowolenie 🙂 a nie złość 🙂
Za to cycki to mam cały czas pełne i twarde. Nie wiem, ale chyba na akord to mleko mi się produkuje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...