Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czyli w 6 miesiącu mogę, no to tak jakmi pediatra powiedział, 6 miesiac zaczyna się po skończeniu 5.... narazie nie podaję, alepomału mamzamiar wprowadzać....
w ogóle musze w blender zainwestować bo chciałabym sama przygotowywać, trochę mnie te słoiczki przerażają, ale nie mam czym zmiksować. .. ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wlasnie wrocilam z tej Poradni wczesnej interwencji no ipani rehabilitant zapisala malego na rehabilitacje, bo podobno jest sztywny troche i jak lezy na brzuszku to rece nie trzyma wokol ciala tylko jakos mu leca . . .. jednak tego Ja nei zauwazylam w domku ytlyko tam jak sie zdenerwował

najwazniejsze powiedziala,zeby odrzucic Lezaczek-bujaczek . . . nie nosic dziecka jak do odbicia na rekach w kolysce tez nie tylko teraz mamy go nosic tak ze reke jedna mamy pod pachami, a druga pod pupka .. . i absolutnie nie pozwolic mu siadac albo jak sie z nim siedzi to zeby on nie siedzial bo jest za malutki

teraz jak to przetlumaczyc mojej mamie ? 😠 😠 😠 😠

Michalindziorku
futerko ladne,ale cena super jednak jakos porazajaco tania

ehh w brzuchu mi burczy a maz wlasnie obiad gotuje

Ellie sushi ?? nigdy nie jadlam a juz na pewno nie robilam masz jakis sprawczony przepis ??
co na to Tymus gdy mama sie takim jedzonkiem zajada probowalas juz ??

dla mnie wprowadzanie nowosci do menu Wojtusia to jakis matrix w ogole nie iwem jak sie do tego zabrac , a w koncu po malu bym musiala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze tak czytam i ta rechabilitacja stala sie bardzo modna,bo z kim sie nie zagadam to mowi ze chodzi na rechabilitacje,a tak sie zastanawiam czy w kazdym przypadku jest potrzebna,przeciez kiedys nikt wogole o takim czyms nie slyszl i wszyscy sie jakos dobrze rozwijali 🙂
Oczywiscie wiem ze jest to potrzebne i do tych mamusiek ktorych dzidzie maja rechabilitacje,mysle zeby tego zle nie odbieraly!!!
U nas bylo tak,ze jak Kacper sie urodzil to glupi debilowaty pediatra ze szpitala nas nastraszyl,ze jest bardzo zle z jego bioderkami i na kazdej wizycie mi to powtarzal,tak ze po wyjsciu ze szpitala pojechalismy prywatnie do ortopedy i co sie okazalo ze wszystko jest w jak najlepszym porzadkyu,i na drugiej wizycie to samo!!!
Poprostu ci lekarze nas strasza na wtrost!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.bobovita.com.pl/nasze_produkty/produkty_wg_kategorii/deserki/DESEREK/264?check_cookie=1

Ircia moze o taki sloiczek tobie i dziewczyna chodzi ??

no tak kiedys nie bylo rehabilitacji a teraz tak jak piszesz sporo dzieci chodzi . . . heheh zapisalam sie do rehabilitanta Araba 🙂 bardzo przystojny moge chodzic 😁 😁 😁 😁

no i lekarka stwierdzila cala mamusia heheh a moj maz zazdrosny i wiecie wszystko tlumaczyla co i jak no i mama to mama tamto, a on pozniej jak juz wracalismy mow czemu ona wszystko mowila do ciebie , a co tata to niby nie pomaga w niczym ehhh ci faceci szybko mu wyjasnialam ze penwie mi to tlumaczyla bezposrednio bo jestem na macierzynskim i malo ktory facet pomaga przy brzdacu bo do pozna pracuje hehe no to sie uspokoil i byl dumny,ze on od 15 30 ma czas dla syna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W polsce to w ogole jakos dziwnie jest,nawet przy niewielkiej roznicy miedzy bioderkami juz kaza pieluszkowac albo jeszcze jakies inne akrobacje.
My bylismy u ortopedy tylko raz,tzn w szpitalu sprawdzali a potem i tak normalna kontrola,niewielka roznica jest ale lekarz powiedzial, ze jest ok i zeby sie nie martwic.W polsce to pewnie bysmy musieli ja rozciagac 😉

A ta kasza jaglana to co to jest wytlumaczcie:P Zbozowa zwykla czy jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W naszym przypadku nikt nas nie posyłał na rehabilitację tylko przy pierwszej wizycie u ortopedy lekarz pokazał nam jak najlepiej nosić dziecko by za każdym razem miała szeroko rozstawione nóżki co zabezpiecza przed problemami z biodrami i pediatra kazała jak najczęściej małą kłaść na brzuszka by ćwiczyła jak najczęściej mięśnie kręgosłupa i na razie póki co kiedy nie pójdziemy to mówią że wszystko idzie prawidłowo a co do siadania to u nas Kinga w ogóle się do tego nie porywa. a leżaczkiem-bujaczkiem u nas było tak że w ogóle go nie kupowaliśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my mamy takiego ortopede, coprawda bardzo ceniony jeżeli chodzi o dzieci, no ale jest taki że ZAWSZE mówi ze trzeba pieluszkowac 🤨 na prawdę wszystkim zawsze, kogo bym nie zapyatała jak z dzieckiem idzie: "pieluszkowac". nam tez kazał ale na badaniach było wszystko oki, i nie pieluchowałam. teraz na kontroli mówił ze wszystko w jak najlepszym porządku. dzięki jego pieluchowaniu hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi, jeszcze nie jadłam sushi jak karmię bo przez tą rękę nie mogłam sama zrobić a w knajpie to głownie z surową rybą są. Ja w ciąży robiłam z pieczonym łososiem i tak mi posmakowało że i teraz takie zrobię. No i dodatkowo z krewetkami i z paluszkami krabowymi. A sushi nauczyłam się robić z youtube 😉 Kiedyś zachciało mi się, a że jest to dosyć drogie danie to stwierdziłam że sama się nauczę 😉 Produkty nie należą do tanich, ale w sumie i tak wychodzi duuużo taniej jak się robi samemu. No a fajnie jest jak się robi ze znajomymi, wtedy dodatkowa radość z robienia i jedzenia 🙂

A propos rehabilitacji to my też dostaliśmy skierowanie do neurologa 😉 Zapomniałam Wam napisać. Pani doktor powiedziała że Tymek ma prawą stronę silniejszą 😉 Ale kobietka miała zdrowe podejście do tego bo chciała tylko skonsultować z neurologiem a powiedziała że jak przepisze rehabilitację vojta (podobno bardzo modną ale bolesną dla dziecka) to ona to zmieni na coś innego, bo Tymek jest za dobry na tego typu ćwiczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ellie brzmi z tym łososiem i krewetkami pysznie 🙂 musze kiedys sie na nie skusic
A co do karmienia Tymka to ile zamierzaz karmic ?? widze , ze sie wahasz co do wprowadzania mleka modyfikowanego

Ja na razie mojemu Wojtusiowi dalam w proporcjach 1/3 modyfikowane 2/3 moje na sprobowanie co on na to .. . . ale jadl jak szaony jak zwykle 😁 wiec mysle ze jak juz wroce do pracy nie bedzie z tym problemu zreszta plan jest taki,ze karmie do skonczenia 5 miesiaca w moim przypadku do sylwestra 😉

klaskam i poleniuchuje troszke poki moj Bąbel spi

Olusia moze czas zmienic suwaczek :P 🙂 ??
Ja wlasnei tez cos musze zrobci z moim bo sie spierdzielił 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no prosze Michalindziorku coz za przyszlosciowa mamuska 🙂

u nas to nie przejdzie
nawet ta kase ktora dostalismy np od babci meza co chwile nam truje ze mamy ja wydac na zabawki, ubranka , jedzenie , a nie zostawiac w banku bo ona tak zostawila i zamiast kupe kasy nie miala nic,a teraz idzie Euro i tez mamy tak nie robic ehhh co do nas dzwoni to o tym mowi . . . moze i ma racje hmmm ?? sama nie wiem ,ale poki co pieniadze z chrzcin leza w domku i czekaja na gorsze czasy 🙃 🙃

cholera dzis chcialam po raz 1 ubrac Wojtusiowi takei spodnie zimowe i kurteczke co dostal od mojej mamy kolezanek z pracy i co sie okazalo ?? jest to za male 😠 zła jestem bo ani razu tego nie mial ubrane i po jaka cholere dzis metke urwałąm 😠 chyba pierwszy raz bede cos wystawiala na allegro bo szkoda mi tego zeby nowe lezalo w szafie i sie kurzylo 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytko prosze o wyslanie mi na mail atej ksiazeczki o usypianiu w chwili wolnej od Emilki dziekuje 🙂 😘 😘

i wysij mi link do tych puzzli piankowych co kupilas 🙂

hehe 100 zyczeń mam 🙂

dzis kupilam 1 opak w tesco po 18.90 z cyferkami super sa ale jest ich za malo i zastanwiam sie czy nie dokupic przynajmniej musialAbym miec z 30 szt tych 30x30

i mysle nad tym i http://allegro.pl/duze-puzzle-piankowe-30cm-mata-edukacyjna-gratis-i1305683539.html
jednak wolalabym je widziec 🥴
moze wiec twoje mi beda pasowaly 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiesz Michalindziorku moj maly juz na nich lezał i bardzo mu sie podobaly a tak przynajmniej gdy jestesmy w salonie moze byc z nami i sie bawic skoro nie moze lezec w lezaczku 🥴
a ma lezec glownie na brzuszku lub na plecach
mamy wszedzie panele i troche ciagnie od nich ,a tak jest duzo cieplej i przyjemniej dla niego
Ja w kazdym razie polecam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://allegro.pl/pianki-disney-kubus-miki-donald-wzory-40-i1332267578.html
i ostatnio choruje na Kubusia Puchatka , a ze moj maly nie ma jeszcze swojego pokoju udekorowanego oprocz firanek z Kubusiem to zamowilam mu kilka pianek na sciane 🙂 😜 ehh wyplata przyszla i szaleje, a niestety w mezu nie mam oparcia, bo tylko mi mówi ..... kup zamow..... i tak w ciaz , a tu trzeba myslec,ze swieta przed nami . .. prezenty 🤨 i znow kasa i bieganina

nie wiem jak Wy,ale ja w swieta w ogole nie odpoczywam tylko jezdzimy od domu do domu dopiero odpoczywam po swietach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi, myślałam żeby karmić do końca 6 m-ca (u mnie okres pomiędzy Świętami i sylwestrem) bo Tymek miał tą skazę białkową. Teraz jem już dużo więcej rzeczy, również te z mlekiem i jajami więc już sama nie wiem kiedy zaprzestać karmienie. Ale skoro zostaje z Tymkiem tak czy inaczej do marca albo i dłużej to czemu mu odmawiać. Obym tylko pokarm miała.

U nas Tymek leży w salonie na macie, która leży na kocu bo my też mamy panele i ta podłoga za ciepła to nie jest. Ale te puzzle są fajne, można dzidka położyć na nich i będzie dodatkowa atrakcja 🙂 Tylko gdzie ja to wszystko pochowam...i tak te rzeczy pałętają się po mieszkaniu...

Edytko dziękuję za książkę! Całkowicie zapomniałam ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justi5 napisał(a):
nie wiem jak Wy,ale ja w swieta w ogole nie odpoczywam tylko jezdzimy od domu do domu dopiero odpoczywam po swietach


u nas też tak jest...jeździmy od mojej rodziny do rodziny męża...a w ogóle rodzina jest 500 km od Wrocka więc jeszcze tam musimy dojechać 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ostatnio Ellie gdzies znalazłąm art i pisalo w nim,zeby karmic do konca 4 mies bo to mleko jest najbardziej wtedy wartosciowe, perdiatrzy polecaja przynajmniej do 6 miesiaca 😮 i badź tu mądra ehh

Ja w zwiazku z tym,ze od 1.02 wracam do pracy . .. chyba ostatnia z nas urodzilam a pierwsza pojde 🤨 🤨 musze po malu wprowadzac mleko modyfikowane ale tak jak pisze bedzie to pod koniec tego roku by maluszek mial miesiac na przestawienie sie na nie . . .

no wlasnie z tymi swietami . . .. . to tez ci wspolczuje,ze jeszcze tyle kilometriow przed wami . . ..
niby fajnie spotkac sie z rodzina,ale jest to dosc meczace . .. zwlaszcza z takim maluszkiem
my znow w 2 dzien swiat mamy 50 ta rocznice urodzin wujka i znow impreza na sali sie odbedzie 🥴 takze kolejny wydatek i bieganina na cale szczescie jestem juz ubrana hehe to o ciuchy nie musze sie martwic 🙂 bo na chrzciny kupilam dwie kreacje i jedna zostanie na rodzinna imprezke uff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też nie odpoczywam w święta, ale mimo wszystko bardzo je lubie.
nie robimy wigilii w domu tylko jeżdzimy na zmiane do moich rodziców lub teściów (do nich nie lubie, jakos nie po mojemu ta ich wigilia) ale moi w tym roku pewnie odpadną, a teściowie nie wiem.... moze zrobimy sami. w każdym razie mimo to i tak przygotowuje cos w domu, no i te latanie za prezentami...... dla dzieci nie mam problemu, a i przyjemność mi to sprawia... ale reszta 🤨 jakos mnie mierzi. tym bardziej ze moim rodzicom kupuje, a oni mi jakos nigdy (mam imieniny,urodziny, i choinkę dzień po dniu) nie żebym liczyła na to ale ta pamięć się liczy, mnie też nie stać na drogie prezenty ale się staram. no a teściom się staram, kombinuje żeby dogodzić, a oni idą na łatwizne. odkąd tesciowa prowadzi sklep z bielizną dostajemy: czekoladki, bielizna i kasa. co roku hehe 😉


u mnie też miejsca brak na wszystko....
dziś zrobiłam spustoszenie w rzeczach przejściowych, wiec luzy, ale muszę przytargac zimowe z piwnicy 😉 luzami długo sie nie naciesze.

justi pianki super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...