Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ciężka sprawa z tymi alimentami 😞 Niestety mnie też to dotyka przez sprawę Roberta. I tak tak faceci potrafią być sku......mi, tak kobiety jeszcze gorsze 😞

Co do obiadkow mięsnych, to przecież juz niedługo stuknie 5 miesięcy. W sumie Frankowi powoli zaczęłam podawac warzywka i owoce jak miał niecałe 4 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej laseczki 😉
Monia z tym wprowadzaniem glutenu to słyszałam dokładnie tak samo jak pisałaś, także ja też w najbliższym czasie spróbuję podać kaszkę mannę ale bezmleczną 😉 Tylko powiedzcie mi dziewczynki, czy taką mannę można dodać do butli z mieszanką czy tylko i wyłącznie do stałych posiłków?
Izunia tylko nie daj się kobietko przekabacić temu draniowi 😠 😠 😠 Niech spada na drzewo, wcześniej was nie chciał, a teraz nagle mu się przypomniało 😮 😲 A twoi rodzice....SZKODA GADAĆ 😠
My dzisiaj na obiadek mieliśmy bitki wieprzowe w sosie pieczeniowym 😉 Mniami pychotka 😜
Emi na szczęście je ładnie z butelki i nie protestuje jak karmi ją tatuś także nie jestem już niezastąpiona 😉 Wczoraj np. wybrałam się z koleżankami do baru wieczorkiem a mężuś wykąpał, nakarmił i położył spać małą 🙂 🙂 🙂
OLusia 6-stka Weidera 😲 🤢 Brrrrr robiłam kiedyś te ćwiczenia chyba przez 3 tygodnie i są masakryczne. Jest barrrrdzo ciężko, ja nie miałam tyle siły i zrezygnowałam...Kurcze też by się przydało poćwiczyć brzuch, niby nie jest obwisły, ale super jędrny też nie hehehe 😁 Tylko jakoś nie mogę się zebrać...
Co do fotelików to my narazie o tym nie myślimy, bo Emi jeszcze się mieści 😉 Ale statnio moja koleżanka, która ma 9 miesięcznego synka kupowała fotelik i paniw sklepie powiedziała jej, że nie może kupić tego od 9-36kg bo one są dla starszych dzieci 😮 I musiała kupić ten bodajże do 18kg.
Michalindziorku ale miałaś akcję 🤪 😁 Ja w torbie jak gdzieś wychodzę zawsze mam z 10szt pampersów na wszelki wypadek, bo już raz mi królewna zrobiła taką akcję, że robiła kupę na raty i wkońcu się okupkała a ja ani zapasowych bodów, ani pampersów, bo miała ze trzy sztuki i tatuś musiał jechać szybko do domku po zapas bo byliśy akurat u rodziców więc jakieś 1,5 km od domu 😉 A co do gondoli to mała też niedługo z niej wyrośnie bo może nie jest najgrubsza,ale za to strasznie długa 🤪 Więc tez powoli będziemy się przepakowywać do spacerówki 😉 Oczywiście maksymalnie rozłożonej 😉 Ale w gondoli zamierzamy pojeździć jak tylko długo się da.
A co do twojego dłużnika, to kawał....ehhh nie będę nawet pisać bo aż się sama wystraszyłam jakie określenia mi do głowy wpadły 😠 A kasy faktycznie....fortuna....może pojedźcie za to na wczasy heheheheh 😁 Jeszcze reszta zostanie 😁 A obrazek bosssski 🙂
Justi twój ginek coś zawsze bierze urlop w nieodpowienim momencie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
My dzisiaj sobie pospacerowaliśmy póki ładna pogoda była. Co do fotelika to ja się nie będę wypowiadać bo my nie mamy samochodu tylko sporadycznie jeździmy autkiem jak dziadek przyjedzie po nas to wtedy będziemy musieli pożyczyć ale koleżanka mówiła że ma to może nam użyczyć w takiej sytuacji. A kombinezon mamy na 68 i myślę ze do końca grudnia też nam styknie a jeszcze dostaliśmy drugi od koleżanki to musi starczyć do końca zimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja to ma takie luzy w tym malym foteliku, ze jeszcze musi miec ta wkladke pod dupka i oblozona pieluchami po bokach bo tak w nim lata 😉
A w gondoli jeszcze jezdzimy i troche pojezdzimy bo jeszcze ma troche luzu w tym nosidle z wozka a jak sie wyjmie nosidlo to jest jeszcze duzo miejsca 😉
Czyli sa jakies plusy jak dziecko jest male 😉
Wczoraj ja mierzylam i ma 61cm 😁 urosla 10cm juz z tego polowa to nogi,dlugasne ma 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki,
U nas dzisiaj w nocy przespane 6h! 🤪 Fakt że od 20 do 2, ale jestem pełna nadziei że kiedyś Tymkowy czas spania połączy się z moim 😉
My w gondoli nie mamy już za dużo miejsca. Próbowałam któregoś dnia włożyć śpiworek i jak położyłam Tymka w misiowym kombinezonie to zaczął się strasznie denerwować i płakać. Wydaje mi się że było mu za ciasno i wyjęłam ten śpiworek. Mam nadzieję że chociaż do końca grudnia pojeździmy w gondoli bo pewnie całej zimy to się nie uda 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wyobraźcie sobie,że dzisiaj miałam jedną pobudkę w nocy 🤪 Nakarmiłam małą po 23ej (zanim sama położyłam się spać), potem pobudka ok 3ej i następna już o 7ej (czyli 20 minut przed budzikiem). Ale jakoś super wyspana to ja się nie czuję ☺️ Teraz malutka zrobiła sobie 30 min drzemki 😉 A za pół godziny dostanie deserek 🙂

Wczorajszy odcinek "rozmów w toku" zmobilizował mnie do ćwiczenia! Przejrzałam te ćwiczenia,które OLUSIA poleca i będę je robić. Nie mam takiego brzucha jak babki w programie, ale brzuszek sflaczały jest 🤨 Muszę go wyćwiczyć, zwłaszcza,że chcę jeszcze sporo schudnąć.
ELLIE- gotowa jesteś na dzisiejsze brzuszki? 😎 😎

EDYTKA- dobre pytanie z tym podawaniem kaszki mannej do mleka! Wszędzie piszą żeby dodać np. do zupki. Ale wydaje mi się,że gdzies czytałam,że można po prostu dać oddzielnie (samą) kaszkę manną na łyżeczce.
Czyli wszystkie startujecie z glutenem po skończeniu piątego miesiąca?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
amelia napisał(a):

ELLIE- gotowa jesteś na dzisiejsze brzuszki? 😎 😎


Jak tylko syn znudzi się matą to zrobię brzuszki, bo mata leży na kocu na którym ćwiczę 😉 Amelko dzięki za przypomnienie!
My idziemy do pediatry 3ego grudnia. Wtedy się zapytam czy już mogę podawać ten gluten, ale Tymek już będzie miał 5 m-cy więc myślę że tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane 🙂
mój mały pisklaczek dopiero wstał po nocy ☺️
tzn zasnął ok 21 po jedzeniu, spał, raz czy dwa zakwękał jak zwykle, ale spał, obudził się o 5 i buszował w łózeczku ale jeść nie wołał, zasnął bez jedzenia po godzinie, o 7 jednak postanowił jeść, ale zasnął od razu, i wstał dopiero teraz ☺️ 😉 😎
wczoraj jak zjadł o 12 to całe popołudnie nie chciał, myslę ze to jakiś skutek szczepienia, może się źle czuł, ale temperatury nie miał podwyzszonej. zjadł dopiero o 18:30 jak go łyżeczką kaszką nakarmiłam 🤔

co do gondoli no to nasza też olbrzymia, ale kurcze juz ledwo co miejsca zostało, i przyjdzie mi na największe śniegi spacerówke wyciągać bo śpiwora nie wcisne, nawet nie ma szans.

a te ćwiczenia to ja też robiłam 😎 powiem wam ze są bardzo skuteczne, na parwdę szybkie rezultaty, ale ciężkie.... po kilku dniach czułam różnicę ale myślałam że umrę... no i przestałam. fajnie by było się zmobilizować i zacząć je robić znowu ale nie mam motywacji...
absolutne zero chęci, sił, czasu, samozaparcia i czego tam jeszcze trzeba.....

Edytko no fortuna niesamowita,masz rację, zafunduję dziecku wczasy jeszcze kopa zostanie 😉 ehhhh brak słów. zwyczajnie brak słó.
A że kobiety takie są to wiem, lusiu, mój brat ma taką eks, nosz kurcze co za wiedźma.... sobie się nie dziwie, bo "tamten" nie interesuje się dzieckiem i nigdy nie było inaczej,( ale miał na tyle tupetu że po 2 latach nieobecności, kiedy dziecko juz rozumiało kto jest kto i miało juz swojego tatę którego znało, przyjechał, stanął w drzwiach, i powiedział że On weźmie Adasia na 2tyg do siebie.... no przysięgam ze gdyby nie matka to bym szmaciarza rozszarpała) ale tamta moja była bratowa nie ma takich powodów, mój brat jeździ do dzieci, każdy grosz im oddaje... płaci ich małzeńskie długi... a Ona i tak robi z niego śmiecia.
sorki, ale takie tematy mnie bulwersują 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MICHALINDZIORKU- no ta ładnie Sewciu pospał. Może rzeczywiście musiał "odreagować" szczepienie. My idziemy w poniedziałek i aż mi żołądek do gardła podchodzi gdy o tym myślę, bo po ostatnim szczepieniu była gorączka i odmiedniczkowe zapalenie nerek 😞 Wiadomo,że to nie była wina szczepienia ale wszystko po nim się zaczęło. Jeszcze mój synek też idzie na szczepienie i tu pewnie będzie histeria. Już mu obiecałam,że posmaruję rękę magiczną maścią (emla) i on jest rozsądny i wie,że misi mieć szczepienie,ale obawiam się,że będzie bunt w gabinecie.

Ostatnio stwierdziłam,że brakuje mi dla malutkiej body z długim rękawem i muszę wybrać się na zakupy. Ale całe szczęście,że niczego nie kupiłam bo właśnie przejrzałam rzeczy które miałam wyciągnąć za ok 2 miesiące i okazało się,że uzbierała się cała kupa ubranek, które na metce mają 6-9 mcy, ale już na Hanie będą dobre 🤪 tzn są ciut większe i idealnie nie przylegają ale może już w nich chodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny,ale naskrobalyscie 😆 😆 😆

Michalindziorku ehh kurcze taka młodziutka jesteś , a doświadczeń tyle co nie jedna z nas nie ma . . . pod demotywatorem sie jak najbardziej podpisuje
Faceci to świnie niestety . . . .

Amelko ogladalam dzis te rozmowy w toku 🤢 🤢 masakra jednym slowem ehhh stwierdzilam,ze nei mam na co narzekac , bo nie mam zadnego flaka no , ale do twardego brzuszka mi brakuje . . . moze tak jak stoje jest super, a jak usiade mam jakis tam nadmiar skory ktorego nigdy wczesniej nie bylo . . . ale piszecie o jakis brzuszkach 😮 oj jakos to nie dla mnie . . .

Edytko eh zazdroszcze ci tych smakołyków ktore juz mozesz jesc 😆 no i prosze jak łądnie sobie radzi tatus z Emilka 🙂 spokojnie mozesz czesciej wychodzic odreagowac na takie spotkania . .. . a co do mojego lekarza no to rzeczywiscie wie kiedy isc na urlop,albo Ja zawsze wiem kiedy do niego dzwonic wrrrr

Eliie
trzymam kciuki by ci sie plan z brzuszkami udał 😆

jesli chodzi o spanie to u nas wyglada to tak
19 kąpiel . .. jedzenie . . . . duzo gadki (ghuuuu...guuuu i inne jak Ja to sie smieje wycie do ksiezyca i przed 21 mały pada przekladamy go do swojego łóżeczka i spi )
1:30 pobudka i tak co półtorej godziny 3, 4:30 i 5:30 wtsaje na dobre czasem do 6 wytrzyma no i do godz 7:30 sie gimnastykuje by zasnokl podsuwam grzechotki cycka no,ale zasnie i czasem spimy tak z przerwami na cycka choc Ja wtedy jestem nieprzytomna do 10,11 wiec generalne wyspie sie ,ale jak to bedzie wygladac jak wroce do pracy?? oby w ciagu 2 miesiecy wygladalo to troszke inaczej

dzis o 13 idziemy do Poradni wczesnej interwencji sprawdzic cy rehabilitacja sie przyda no i co z szczepieniami . . . . . i w koncu dzis mezus sprobuje podjechac i dac wniosek o becikowe najwyzszy czas je odebrac skoro maja je wycofac 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jesli chodzi o szczepienia to nasza pediatra radzila by nie brac tych darmowych przy pierwszy szczepieniu pozniej juz mozna , bo ta żółtaczka darmowa jest beznadziejna iona jej nie poleca z kolei przy tych skojarzeniowych jest inna lepsza ,ale pewnie co lekarz to inna opinia

i gdzies slyszalam,ze te szczepionki na pneumokoki tez sa inne w Polsce a Inne w Niemczech (podobno tam duzo lepsze) ale kto to wie .. .. . przeciez nei bedziemy jezdzic na szczepienia za granice ... . ehhh a niby warto . . .. . oszalec mozna z tymi szczepieniami tyle powiem .. .
kiedys nie bylo skojarzeniowych na rotawirusy, pneumokoki i ludzie zyja
ale my bierzemy 5 w 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JUSTI- jeśli bierzesz 5w1 to albo musisz dokupić na żółtaczkę (tą lepszą) albo dostaniesz za darmo właśnie tą gorszą. Poza tym po urodzeniu Wojtuś już dostał na żółtaczkę właśnie tą gorszą , no chyba że sami kupowaliście.

Moja malutka własnie ucina sobie kolejną drzemkę (pewnie znowu 30 min) to porobię brzuszki 😉 a potem czeka mnie gotowanie żurku i smażenie naleśników. Ale dietetyczny obiad,co? 🙃 I połączenie dań jak dla kobiety w ciąży 🙃 Ale najważniejsze żeby młody wsunął 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widze, że ostro bierzecie sie dziewczyny za ćwiczenia....cóż, tylko pozazdrościć wam motywacji, ja po ciąży zmieniłam się, bo cały czas jadłaby słodkie, codziennie jak idę do sklepu to kupuje sobie wafelka w czekoladzie albo liona, a i nie raz Robert cos kupi, bo nawet nie przyznaję sie ze juz cosik skubnęłam słodkiego ☺️

Michalindziorku - miejmy nadzieję, że my nie zastaniemy mieszkania w takim stanie 🙂 Bo to chyba farba była 😲 A co do tematów bulwersujących, to mogłabym się dłuuuugo wywodzić na ten temat 🤢 U nas było tak, że wzięli fikcyjną separację za namową tamtej, a normalnie żyli. Po prostu ona chciała wyciągnac kasę od państwa jako samotna matka i takie tam. Robert miał zasądzone alimenty, ale wiadomo że skoro mieszkają i żyja razem to ich nie płacił. W końcu jak się rozstali to ona poszła do komornika i na miejscu był udupiony - i zrobiła to w momencie, kiedy Robert miał dostac budżetówke za służbę w policji, ale komornik spóźnił się, bo on już odebrał te pieniądze. Przez to długo nie mógł wyjść na prostą...


Wczoraj Franczesko zasnął koło 21, i pewnie przez to że tak wcześnie, pobudla była o 3.15. Nie chciał jeść tylko zabawa mu w głowie, ale na ok. 1,5 godz. znowu usnął, więc generalnie dospałam i jestem wypoczęta 🙂
Dzisiaj jest przyjemnie na dworku, więc ide na spacer 🙂 A w gondoli to na bank nie przejeździmy zimy, juz teraz jest na styk, a dochodzi śpiworek i grubszy koc, więc jest jak szprotka w konserwie. Zaraz wyjme spacerówkę i ją oblukam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
My już po pierwszym zimowym spacerze 🙂 Zimno jak nie wiem, ale słońce piękne. Stasiek zrobił karczemną awanturę przy ubieraniu (dodatkowa warstwa, rękawiczki i skarpety to już było dla niego za dużo), ale potem zasnął i pięknie spał prawie cały spacer. Po powrocie wkarmiłam kaszkę, pobawiliśmy się, a teraz znowu zasnął.
Miałam zamiar mu zacząć wprowadzać gruszkę, ale jednak na razie pojedziemy jeszcze na jabłuszku z kaszką, a ja za to znowu zacznę jadać biały ser, bo już mam dosyć ciągle tylko mięcha. Mam nadzieję, że teraz już nic mu po tym serze nie będzie.
Dobrego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sie wzielam dzis za sprzatanie,mala od rana urzeduje na macie wiec jest spokoj 😉troche przysypia a marudzi tylko na karmienie 😉
Jeszcze tylko obiad 😉

Moja mala cala noc przeryczala okropnie po 6w1 zobaczymy jak bedzie teraz...

Lusia ja ciagle tez cos futruje,jak nie nugat z migdalami, to popcorn, ryz na mleku z cynymonem albo cherbatniki.Niestety czekolady nie moge ale moze to na dobre wyjdzie.
Najlepsze, ze lodow tez duzo jem a waga stoi w miejscu,dupa co raz mniejsza 😁 😁 😁 Ciagle musze cos jesc,chyba przyzwyczajenie z czasow ciazy:P
Ale ojciec do nas jutro dojedzie i ma ze soba zapas slonecznika solonego z polski to bede miala zajecie 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...