Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dobrze ze mój S jest o tyle w porządku że jak jesteśmy razem od ponad 3 lat to chyba ze dwa razy się pokłóciliśmy bo to i tak nie ma sensu w naszym wypadku się kłócić tylko powiedzieć o co chodzi i dochodzimy do porozumienia tylko że ja jeszcze do tego się poryczę jakaś słaba psychicznie jestem ostatnio przez te problemy z kasą i jego pracą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A dziewczynki tak zmieniając już temat wasze dzieciaczki próbują już się trochę podnosić do siedzenie czy nie? bo moja ani myśli nic a nic... a wy już coś wcześniej wspominałyście że jakieś sygnały ku temu były.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eva mój tak...
jak siedzi w lezaczku bardziej na leząco.... i ma taką grzechotkę do zawieszania jak do wózka, to łapie się jej i podciąga.... cwaniak....
a jak leżu na brzuchu, podciąga nożki pod siebie, wysoko się podnosi i kołysze w przod i tył....
wariat normalnie... prawie na czworaka.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eva101 napisał(a):
A dziewczynki tak zmieniając już temat wasze dzieciaczki próbują już się trochę podnosić do siedzenie czy nie? bo moja ani myśli nic a nic... a wy już coś wcześniej wspominałyście że jakieś sygnały ku temu były.



Eva moja Gabi podniesie sie jak jest w pozycji półleżącej lub wtedy jak podam jej paluszki, zaciska je a ja ja ciągnę i następuje SIAD hehe ale bardzo rzadko tak robię bo zdaje sobie sprawę ze to za wcześnie na siadanie. skończyła dopiero 5 mies.pytałam dzisiaj dr. kiedy moge mała wsadzać do tego fotelika od 9 kg i mówi ze bezpieczniej po 6 mies.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
acha czyli mamy jeszcze czas 😉 bo jeśli chodzi o jedzonko ze słoiczków to od tego tygodnia jej się już odmieniło i teraz zajada się nimi aż jej uszy się trzęsą wiec Olusiu myślę że i Viktori się odmieni i polubi coś innego oprócz mleka. Jak rozmawiałam ze swoim pediatrą na ten temat to kazała mi jej podawać w dzień w dzień nawet jeśli by miało się to skończyć jedynie polizaniem bo niektóre dzieci potrzebują czasu na zapoznanie się z nowymi smakami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eva, u nas są ogromne chęci do siadania 😉 leżenie ewidentnie znudziło sie mojemu synkowi. Jak leży na płaskim to podnosi głowę żeby lepiej widzieć co się dzieje przed nim. Jak leży w leżaczku to półsiedząca pozycja to dla niego za mało i podnosi się wyżej 😉 Dlatego teraz lubi przebywać na rączkach u rodziców "na siedząco".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u nas dzisiaj nie powiodła sie druga próba podania musu jabłkowo bananowego. Tymek tak się krzywił jakby jadł cytrynę i co ja mu włożyłam to on wypluwał z powrotem na łyżeczkę 😉 Przy jabłuszku też się krzywił ale coś tam zjadł. Muszę kupić taką siateczkę do owoców i podawać mu zwykłe jabłko. Może mu bardziej zasmakuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elli musze sie przyznac,ze pierwszy raz slysze o takiej siateczce ja jakas nie obyta jestem hehe... ☺️ ☺️ Ale juz sprawdzilam do czego to sluzy 😉
ja ostatnio starlam malemu jabluszko na tartce,smakowalo mu bardzo zreszta jak wszystko,niczym jeszcze nie pogardzil 🙂 🙂 🙂:_)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eva - jak uswtawię leżaczek pod odpowiednim kątem to Franek sam siada i ma wielką radochę wtedy 🙂 Jak rączki mu podam to tym bardziej. Nieraz jak leży to pdnosi głowę jakby chciał usiąść, ale z płaskiego to trudniej mu - ale próbuje się wtedy łokciami podeprzeć 🙂


Wiecie co, tak mi dzisiaj przesikał Huggisa, że szok. Zawsze poszlo na boki, a teraz całe nogawki....
Parę chwil temu usnał mi bąbel, jak go usypiałam to postanowiłam zmienic mu jeszcze pampka bo miał troche juz zasiusianego, później herbatka, stęki i kupol, więc znowu zmiana, potem poszło mleko i lulki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Irka, bez obaw, ja tez bym nie wiedziała gdyby nie szwagierka która ma małe ale trochę starsze dziecko 😉 a siateczka jest super! widziałam na własne oczy jak 8 miesięczne dziecko wręcz wyssało z niej jabłko 🤪

podaję linka jakbyście chciały zobaczyć jak to wygląda: http://allegro.pl/canpol-gryzak-do-pokarmu-siateczka-gratis-i1330010072.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Faceci czasami nie przemyślą tego co mówią 😮 Normalnie brak słów 😠
Eva Emi też się garnie do siadu jak jej się poda paluszki, ale to narazie za wcześnie dla jej kręgosłupa więc tak nie ćwiczymy 😉 I ogólnie znudziło jej się leżenie, najlepiej jest u rodziców na kolankach 😉 Nawet jak leży na boczku to podnosi główkę do góry 🤪
A wogóle rozczula mnie widok, jak mała śpi wtulona w kocyk na boczku, przesłodko to wygląda... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lusia1982 napisał(a):
Dziwne urządzenie 😮 Jakos nie wyobrażam sobie jak z tego korzystać...

wkłada się kawałek jabłka, powiedzmy 1/4, dziecko ssie a jabłuszko znika 🤪 i przy tym nie zadławi się bo chroni go siateczka 🙂 byłam świadkiem że tak właśnie to działa a przy okazji daje frajdę dziecku że może jeść samo 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czego to juz teraz nie wymysla,podobne urzadzenie mi pokazywala babka w sklepie jak sie pytalam o gryzaczek dziasadelko,ale jest ono na zasadzie gryzaka wciska sie tam masc na zabkowanie i dziecko jak gryzie to delikatnie ta masc wyplywa na dziaselka i przynosi ulge 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ellie napisał(a):
lusia1982 napisał(a):
Dziwne urządzenie 😮 Jakos nie wyobrażam sobie jak z tego korzystać...

wkłada się kawałek jabłka, powiedzmy 1/4, dziecko ssie a jabłuszko znika 🤪 i przy tym nie zadławi się bo chroni go siateczka 🙂 byłam świadkiem że tak właśnie to działa a przy okazji daje frajdę dziecku że może jeść samo 🙃


chodzi o jabłuszko w kawałku, rozumiem? 🙂
Franek ma taki apetyt że jeszcze tą siateczkę wciągnołby 😉 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja też pierwszy raz słyszę o takich wynalazkach ;p no nic lecę już spać bo mnie tak już sen łamie a Kinga już od 20 śpi pewnie niedługo to na mleko może się budzić. Do jutra dziewczynki 😉 wyspanych nocek życzę !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój maż też mi jakos super nie pomaga jedynie co dobrze to to,że mi wieczorem wykąpie dzieciaki i czasem jak ma nastrój zrobi zakupy bo wieczorem dosłownie padam z nóg więc ciesze sie i z tego, no i małego czasem ponosi a z Madzia się powygłupia. Z całą resztą czyli obsługą dzieciaków, pielęgnacją, sprzątaniem, gotowaniem zajmuje sie ja. Muszę nie tylko zjąć się małym ale też znaleźć czas dla starszej córki która czasem zabawi się sama wymyśla sobie zabawy a czasem ciągnie mnie za rękaw i mówi mama chodź pobaw sie ze mną. Radzę sobie bo tak szczerze czasem sobie niektóre rzeczy odpuszczam to znaczy nie wszystko musi być idealnie posprzątane, poukładane tylko żeby z grubsza nie było syfu. Najwazniejsze sa dzieci, spacer, jedzenie potem żeby był obiad, jak jest chwila oddechu,to wazne żebym miałam czas dla siebie też chociaz pare minut. To też jest bardzo wazne bo bym zwariowała miała pretensje do męza i krzyczała na dzieci moje zdrowie psychczne tez jest ważne. Dobrze ze mam grzecznego synka który jest spokojny płacze tylko jak ma powód potrafi spokojnie poleżeć i pooglądać grzechotkę czy pluszaki gdyby był taki wariat jak Madzia to było o wiele wiele gorzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek 🙂
U nas nocka nie za fajna. Mała wczoraj pospała długo w dzień i niestety odbiło się to na nocy 😞 Poszła spać o 19:30, potem obudziła się o 00:30 z wieeeeelkim krzykiem 😮 Była nocka męża ale ja też wstałam coby ją uspokoić w czasie gdy on przygotowywał mleko. Królewna zjadła i co.....ani myślała usnąć 😲 Nie wiem o której usnęłam, ale mąż mówił, że Emi poszła spać dopiero o 3:10 🤢 A rano ok 6 znów pobudka 😮 Wtedy mąż wziął ją do salonu cobym chociaż ja mogła jeszcze pospać 😉 Gwiazda nie spała do 8:30 marudząc cały czas i wkońcu usnęła na godzinkę. A teraz ciśnie kupola 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
ann mojej malej nie robie sama obiadkow bo to niemieckie jedzenie sie do tego nie nadaje,wszystko z holandii sztuczne az swieci w nocy:p

Moja mala przeziebiona,w nosie sie gotuje,krztusi sie,jak spi to chrapie ehh a w poniedzialek mialo byc szczepieni.


dziewczyny,jakie moga byc przerwy miedzy kolejnymi dawkami szczepiennia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...