Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej 🙂
Wszystkiego najlepszego Wiktorku zyczy ciocia z Kacperkiem 🙂[color=blue][/color]
U nas narazie problem kup mamy z glowy,chociaz jedno,czasem sa plastelinki,a czasem luzne,ale nie martwie sie tym,a u nas jest na odwrot dobrze dziala na niego kaszka ryzowa,odkad ja zaczelam podawac,to kupy ida jak nic 😉 😉 😉
Uciekam chwilowo bo musze mu zaserwowac dzisiaj zupke jarzynowa 🙂
Bede pozniej bo juz sie dopomina 🙂
Eluniu Lenka slodziasta 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzieki kochane, jakoś się trzymam 🙂 W sumie dobrze, że tylko w nocy mały dostaje cyca, więc w dzień mogę się podkurować 🙂 A Franek dzisiaj rano tez jakby leciutki katarek ale zakropliłam mu i jest ok. Poza tym nadal marudzi, ale apetyt ma, tylko główka trochę gorąca. Dałam mu jedna dawkę paracetamolu, bo może go główka bolec, a ten niewielki stan podgorączkowy niech sam organizm zwalcza.

Izunia - fakt, to dla małego, więc niech kupuje. Może sobie uświadomi, ile dziecko "kosztuje". Ważne, żeby Kubuś miał mleko i pampki 🙂 Współczuję tego stanu zapalnego, ja całą ciążę bujałam się i nic nie pomagało - dopiero pod koniec, kiedy bylam u innego lekarza....

Elunia - jakie śliczne niebieskie oczka ma Lenka, widac w nich chochliki hihi 🙂

Kama - my tez mamy oddzielne kołdry i super rozwiązanie, niestety tez mam jedne za duże pościelowe i szlag mnie trafia jak mam je założyc - i zawsze pada na mnie, że pójdzie na moją kołdrę 🤢
Co do kup, to u Franka różnie to jest. Ale jak zrobi bobka, to zginam mu nózki i dociagam do brzuszka, wtedy wychodzi więcej kupy, i jest juz luźniejsza. Więc może spróbuj tak, no i postękaj mu, to tez działa 🙂 🙂 Wiesz, takie "e,e,e,e" 😁 Jak idzie taka twarda kupa to trzeba pomóc małemu. Albo tez spróbuj deserku Gerbera z szuszonych sliwek, bo po tym ładnie rozluźnia - tylko na początek mniej nawet niż pół słoiczka!! Ja raz dałam Frankowi cały to srał na rzadko bez końca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem na chwile bo zaraz malego trzeba uspic...
Lusiu wspolczuje chorobska,ale miejmy nadzieje,ze Franio sie nie zarazi,i do swiat wszyscy wydobrzejecie.... 😉
Izuniu zdzieraj jak najwiecej z tego twojego niech kupuje jak najwiecej i wybieraj jak najdrozsze niech wie ile co kosztuje,a jak juz chce cos kupic to trzeba go wykorzystac na maKSA....
a co do sloiczkow hippa to kupujemy tylko ziemniaczki z marchewka,i z dynia,a reszte z gerbera i bobovity,bo ceny maja dosc wysokie,,,
i tyle popisalam 😠uciekam go ululac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Deserki Hippa są o tyle lepsze, że mają nieco gęściejszą konsystencje, ale cany wygórowane. A zauważyłam, że jak daję Frankowi deserki właśnie tej firmy, to zawsze troche zostawia, a innych zjada do końca.
Poza tym wydaje mi się, że ten nieprzyjemny zapach z Dyni z ziemniaczkami pochodzi od ziemniaków, a nie od samej dyni. Moja mama jak porobiła mi dynię z marchewka, to pachnie przyjemnie i jest słodziutkie - a więcej jest dyni niż marchewki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
naj naj Wiktorku!!! dużo buziaczków od cioci i Gabi
Ehhh dziewczyny, łapie jakieś doły. mała tak daje mi w kość ze normalnie ryczeć mi się chce. Nie wiem czy to przez te ząbki czy może coś jej jest ale wiecznie jej cos nie pasuje i płacze, krzyczy...najlepiej jej na rączkach. Zabawki ja szybko nudzą tak jak bujaczek. w łóżeczku tez nie chce...ehhh normalnie mam dosc a do tego szczypie i moje paluchy pcha sobie do buzi a ma tego zeba wiec boliiiiiiiiiiiii. Teraz jak ja karmie to sie boje by mnie nie capneła, choć i tak odczuwam lekki dyskomfort. nawet nie chce mi juz jesc marchewki itp, troche poje a reszta juz ja nie interesi. Musiałam wam sie pożalić.....;(
Eluniu, Lenka ma prześliczne oczęta!!!
Lusiu mam nadzieje ze szybko dojdziecie do siebie i ty Amelio oby choroba was mineła.

Z tego wszystkiego nie wiem co miałam której odpisać...nie mam sily....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My tez sie dolaczamy do zyczonek dla Wiktorka!!

Monica musisz przetrwac, na pewno jej przejdzie, poprostu ma takie dni marudy, wytrwalosci i cierpliwosci:*My tez czasem mamy ochote zamknac mala w szafie i nie otwierac:p

A moja tez juz kupy nie robila ladnychh kilka dni i nic nie pomaga...jablka dawalam przez 3 dni i nic, choc i tak ona niewiele zjada bo moze 3-5lyzeczek tylko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziekuje raz jeszcze w imieniu wiktorka za pamiec i zyczonka 😉
kurde ja juz dawalam te sliwki z hippa i nic na mojego nie dzialaja 🤪masakra jakas....
ide lezec bo zmeczona dzis jestem milego wieczorka buzki,jutro moj brat ma wolne to pewnie was nie odwiedze no chyba ze gdzies pojdzie 😉 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wrocek zasypany i ciągle sypie, pewnie znowu nie będzie można wyjść na spacer 😞
Ja też trochę łapię doła...to uczulenie na polikach Tymka to chyba jednak nie od brzoskwini bo mu się troche pogorszyło. Obawiam się czy to nie jest alergia na gluten 😞 Muszę o tym trochę poczytać...
Dobrze że chociaż problemu z kupami nie mamy 🙂
Życzę zdroofka wszystkim lipcowym maluchom i ich mamom!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MONIA- niestety czasem każda matka ma takie chwilowe doły. Moja też jest strasznie marudna i wieczorem już traciłam cierpliwość. Nie wiem czy to katar, dziąsełka czy pogoda.
Na szczęście już od godziny śpi to mogę odpocząć.
Położyłam malutką pierwszy raz na poduszce (takiej płaskiej) ze względu na ten katarek i przypomniałam sobie fajne zdanie Zawitkowskiego, który zapytany kiedy można dziecku dać poduszkę do spania powiedział:"Wtedy kiedy dziecko samo ją sobie weźmie". 🤪
Dobre 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja Lenka też śpi z główką trochę wyżej bo ma taki zagłówek w kształcie klina i śpi dosyć dobrze od czas jak jej położyłam jakoś we wrześniu. Teraz siedzi mi na rękach i szaleje. Zaraz dostanie cycka i położę ją spać jestem ciekawa o której uśnie dzisiaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DOBRY WIECZOREK NAJLEPSZE MAMUŚKI POD SŁOŃCEM 🙂 125 stron przede mna 🤪 🤪 🤪 szoooook troche mnie nie bylo
ale jak wiadomo jak sie wali to wszystko po kolei najpierw oddalam swojego laptopa bo sie od nowosci pierdzielil i w tym samymdniu mezowi karta grafizna siadla i duuuuuuupa z 2 kompów pozostala mi komorkawiec namietnie was czytalam , ale nie moglam nic napisac takze jestem na biezaco uffff bo na pewno nie nadrobilabym dzis zaleglosci 🙂 😁 😁 😁 😁
WIELKA SIOSTRA NA WAS PATRZYŁA 🙃 🙃 🙃
I BARDZO TĘSKNIŁA

ciesze sie,ze o mnie nie zapomniałyście 😆 😘 😘 😘 😘

po krótce co u nas
Wojtus rosnie jak na drozdzach czyt.cycu 😜
mi codziennie snia sie kozmary z powrotem do pracy
testujemy poki co deserki tj. jablka, gruszki i dzis śliwki nie suszone zwykle nie ma rewelacji w zajadaniu,ale cos tam je glownie mieszam z kaszko-ryzowo-mleczko z nestle jest ok musze po malu ze wzgledu na powrot do pracy wprowadzac posilki by od cyca sie uwolnić
jutro wrzuce zdjecia jak mezus pokombinuje z jego kompem i nadal bedzie chodzil 😁 😁 😁 wiec poki co korzystam 😆 😆
dzis bylismy kontrolnie na bioderkachj jest wszystko ok
ale z złych wiadomosci nadal sie nie szczepilismy i kolejne 2 mies tez nie bedziemy 😞 😞 😞 wiec mały skonczy 6 mies i moze po raz 1 bedzie szczepiony wrrrr
neurolog ze wzgledu na napiecie miesniowe zabropnil sie szczepic do odwolania wiec ruszamy z rehabilitacja jutro ide na kontrolne USG glowki mam anadzije,ze bedzie wszystko ok i dojade przy tej sniezycy bez syreny z tyłu (Wojtusia)

KOCHANE co Ja mam napisac jak tyle mam do napsiania
przede wszystkim GRATULUJE zębolków maluszkom
wszytskiego Najlepszegho wszytskim jubilatom spóźnione ale szczere od cioteczki i Wojtusia

Michalindziorku hehehe usmialam sie z twoich przygod z listonoszem
Amelko zycze by buciki doszly i udanych swiat w gronie rodzinnym zdrowka
Lusiu zdrówka Tobie rowniez
Edytko przykro mi z powodu tej rehabilitacji ehhhh do dupy to wszystko czlowiek sie stara chwile pofolguje i znow od nowa wrrrrr
Ircia Ty jestes szerlok holmes 😜 bylam na innym watku,ale to z doskoku bo z tym moim bablem inaczej sie nie da zreszta to byly ostatnie chwile z moim lapkiem i pozniej byla du..a blada
Monika Tobie zycze by Gabi szybciutko byla spokojna dzioewczynka i dala mamusi odpoczac ehh te zębiska ,ale pocieszajace jest to z,e kazda z nas musi to przejsc niestety taki juz nas los ,a le i za to kochamy te nasze bable
ehehhe Gabi musi wygladac cudnie z jednym zebolkiem jak ci sie uda zrob zdjecie uff to pewnie nei lada wyzwanie

WSZYSTKIE NOWE AWATARKI SĄ CUDNE,ALE NAM SIE TE LIPCOWE DZIECIACZKU UDAŁY nie ma co 😉

Kochane zycze spokojnej nocki nie wiem czy ten post ma choc troche ladu i skladu
mam nadzieje,ze tak ☺️ ☺️ ☺️
w kazdy raize sciskam goraco i mam nadzieje,ze choc raz diennie bede wpadalam na mopjego m. kompa dopoki nie wroci moj sprzet 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ellie napisał(a):
Wrocek zasypany i ciągle sypie, pewnie znowu nie będzie można wyjść na spacer 😞
Ja też trochę łapię doła...to uczulenie na polikach Tymka to chyba jednak nie od brzoskwini bo mu się troche pogorszyło. Obawiam się czy to nie jest alergia na gluten 😞 Muszę o tym trochę poczytać...
Dobrze że chociaż problemu z kupami nie mamy 🙂
Życzę zdroofka wszystkim lipcowym maluchom i ich mamom!


Eliie moja tez ma uczulenie na polikach, chyba takie jak Olusi Viki. takie suche plamy. ma to juz jakies 1,5 mies.Myslałam ze przejdzie bo juz robiło sie bledsze ale od jakis 4 dni znowu ściemniało i dupa...alergia ale na co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😁o cholirka ,ale mi post wyszedł ☺️ ☺️
no nic 🙂

zapomialam dodac
strasznie sie ciesze,ze sa dni ze nie da sie was nadrobic tak skrobiecie 😉
ale to suuuuuuuuuuuper
oby tak najczesciej 🙂
zawsze
do konca swiata 🤪 🤪
uciekam juz powaznie
Trzymajcie sie cieplutko w tą mroźna zime brrrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny a jak wam idzie podawanie glutenu? u mnie lipa. W pierwszy dzień zjadła wszystko, wczoraj połowe i dzisiaj to samo czyli ok 1g max 1,5g glutenu...juz nawet leko z cycka sobie ściągnęłam i tam dosypałam i pociumkała tylko 35ml

Ellie ale ja bym chciała teraz zobaczyć Wrocław... moze w wakacje zrobimy sobie wycieczkę

Justi fajnie cie znowu mieć hehe. wpadaj kochana do nas jak najczęściej.Powodzenia z rehabilitacja Wojtusia
Amelio myślałam ze danonki można dużo wcześniej podawać a tu niespodzianka...3 lata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika my teraz mamy takie plamki czerwone, ale tylko na policzkach. W ciągu dnia to nawet ich tak nie widać. Najbardziej uaktywniają sie po kąpieli i pielęgnacji. Czytałam objawy alergii na gluten i Tymek nie ma żadnych problemów z brzuszkiem czy kupami więc już sama nie wiem na co ta alergia 🥴 Podam mu jeszcze przez kilka dni gluten, jeśli nie zejdą te zmiany albo będą się pogarszać to odstawię manną i zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak ma główkę wyżej to katar tak nie spływa do gardła. Dobrym sposobem jest podłożenie pod nóżki łóżeczka od strony główki np. książek.

JUSTI- witaj wielka siostro 🙂 A powiedz mi czy Wojtuś ma wzmożone czy obniżone napięcie? Pytam bo jak byłam z Hanią u neurologa to pytałam czy wzmożone napięcie jest przeciwskazaniem do szczepień i powiedziała,że nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...