Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Lusiu zrob tak jak ellie napisala, klamke pod skosem, nie domykaj do konca, wtedy okna sa rozszczelnione i nie powinno juz tak parowac.

Mojej malej juz miejsca na macie brakuje, co ja poloze to zaraz sie skula na podloge a mate mamy naprawde wielka.
Ostatnio dziadek dal jej palce zeby usiadla a ona na nogi:PJuz chodzic chyba chce:P

Wiecie co, moj ojciciec jako ojciec szczerze mowiac byl do duupy, nigdy z nami czasu nie spedzal ale za to nadrabia jako dziadek 😉
Ciagle sie z mala bawi, jak rano slyszy, ze mala gada to wchodzi do nas i ja zabiera zebym mogla sie wyspac i dzis juz mnie bania od spania bolala bo spalam do 11!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Co do tych nawiewników to było napisane, ze przy zbyt duzej wilgotnosci powietrza w mieszkaniu otwieraja sie. Ale najlepiej poradzic sie fachowca.
Uchyliłam okna za dosłownie pół cm. i duzym pokoju zniknęła para i woda z szyb, jednak jest troche chłodniej - ale bede to traktowac jako wietrzenie pokoju 🙂 No i zauwazyłam ze w kuchni nie pojawia sie plesn (ktora w pokojach jest nawet na uszczelkach okiennych), bo tam czesto otwieram okno przy gotowaniu 🙂 A te nawiewniki sa od 22 - 170zł. 🙂
Dzieki za rady dziewczyny 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny! W weekend mieliśmy gości i nie miałaam czasu do Was wpaść. Trochę mi teraz zajęło nadrobienie zaległości.
Po pierwsze DUŻO BUZIAKÓW DLA EMI, KINGUSI, STASIA I KACPERKA!!!!!!!!!

Dzisiaj byłam z Hanią u neurologa. Generalnie wszystko jest ok, ale troszkę mam ją ćwiczyć. Powiedziała też że widać że z malutkiej jest pogodna i rezolutna dziewczynka ale charakterek ma 😎 Zaczyna w końcu głużenie zmieniać w gaworzenie 🙂
Jeśli chodzi o przemieszczanie się to też podnosi całą klatę do góry albo pupę i powoli ucieka "z placu zabaw" czyli maty 😎

IRKA- Kacperek jest śliczny!A na awatarku widzę,że ma nogi skrzyżowane. Nie wiem czy tak często robi, ale jeśli tak to nie możesz mu pozwalać. Dowiedziałąm się tego od rehabilitantki bo małą tak robi.

KAMA- jeśli chodzi o bukiet to ja miałam nietypowy bo z mocno czerwonych tulipanów taki jakby stożek i nic więcej. Był bardzo prosty ale cudny 🙂

LUSIU- ja też mam podobny problem z parowaniem. Też mamy nowe, plastikowe okna i w jednym miejscu (w szafie wnękowej na ścianie) w zeszłym roku po raz pierwszy wyszła pleśń. Od tego czasu non stop wietrze pokój i tą szafe,a pomimo tego co jakiś czs plamki się pojawiają.
Kupiłam na allegro fajny środek grzybobójczy i jak plamka wychodzi to od razu psikam i znika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o proszszsz... jakia ta ciotka niedobra.... 😉
Kacperku kochany buziolki

Amelia piekny musiał być ten bukiecik 😜 masz zdj?
Haniula dzielna, super dziewczyna 😘 😘 😘

Lusiu ma Ann rację, ze wycina się jakiś kawałeczek uszczelki z okna i to ma niby pomagać... też o tym słyszałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacperek dziękuje wszystkim cioteczkom za zyczonka 😉
Amelio nie zwracalam na to uwagi czy maly tak krzyzuje nozki,ale wydaje mi sie,ze raczej nie,ale bede go bardziej obserwowac,mysle,ze tylko na tym zdjeciu tak zrobil!!
A co do podnoszenia sie to narazie jak lezy na pleckach czy w lezaczku to podnosi sie na calego i z dnia na dzien coraz wyzej,ale narazie cos mu nie wychodzi przewrot z brzuszka na plecy,ale w koncu kazde dziecko sie rozwija inaczej i na niego tez przyjdzie pora 😉
A z maty to juz dawno nam ucieka...
Cos chcialam jeszcze napisac,ale jhakos mi ucieklo 😠 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No jacha że dzisiaj Kacperek też świętuje...a ciotka zapomniała ☺️
Dużo zdrówka i samych radosnych dni!! 😘

Panie administratorze, może można włączyć jakąś funkcję przypominania o miesięcznicach i urodzinkach forumowskich dzieciaczków? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Najlepsze życzonka dla jubilatów 😁
Wiecie małej wyszedł dzisiaj w nocy ząb!!! jedynka!!! w nocy cos mnie sutek bolał jak jadla a rano przy smarowaniu ząbków poczułam ból...i ząbka. taka ostra krecha hehe. cwaniak ciućka moje palce, boli cholernie... swoje nie 😮 Wczoraj w tym miejscu była taka kreska no a dzisiaj ząb, Ta kropka co wam pisałam dalej taka sama wiec juz nie wiem czy traktować to jako pierwszego zęba czy tego. mama mi mówiła ze liczy się ząb który wyjdzie, przebije sie przez dziąsło wiec liczę ze dzisiaj ma pierwszego zęba!!!!
Ircia ale z Kacperka Kubuś Puchateh 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cioteczki kochane wiktorek zjadl wlasnie jabluszka z kaszka manna 😉jednak zdecydowalam sie na ten gluten 😉
ugotowalam mu zwykla kaszke manna blyskawiczna na wodzie i dodalam do jabluszka szamal az milo...
a powiedzcie mi jakie ewentualnie moga byc "skutki uboczne" po tej kaszce ?tz na co mam zwracac uwage jak cos ?pewnie wysypka ale czy cos jeszcze??pomozcie bo ja jak zwykle nie doksztalcona jestem ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[ciach, sprawdziłam i wycofuję się.

Pierwsze objawy uczulenia
* częste bóle brzucha, wzdęcia, zaparcia, również wymioty
* u niemowląt powyżej 6 miesiąca częste kolki, ulewanie
* dziecko jest blade, apatyczne, spojówki wyjątkowo jasne
* osłabienie, łapanie częstych infekcji
* rozdrażnienie. skłonność do płaczu
* dziecko przestaje rosnąć lub nie mieści się w grupie wiekowej
* podrażnienie nie skóry - zaczerwienienie, grudki lub pęcherzyki na pośladkach i ponad nimi, w zgięciach łokci i kolan oraz na twarzy

My też od dziś wystartowaliśmy, chociaż nie wiem, czy to się liczy bo akurat dziś Stasiek jakoś słabo je, więc i glutenu zjadł tylko mikroskopijną ilość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dolegliwości związane z uczuleniem na gluten nie różnią się od objawów sygnalizujących inne schorzenia alergiczne. Mogą zatem wystąpić bóle brzuszka, biegunka lub wysypka. Zmiany na skórze to najczęściej suche, łuszczące się zaczerwienienia, które pojawiają się na policzkach, rączkach i nóżkach. Zdarza się też, że malec uczulony na gluten reaguje dusznością lub sapką (zatkaniem noska bez kataru). Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim nie martw się na zapas i nie panikuj. Zgłoś się z dzieckiem do lekarza, który najprawdopodobniej zleci badania krwi wykrywające uczulenie na gluten. Jeżeli alergia ta zostanie potwierdzona – pora na leczenie. Nie jest ono szczególnie skomplikowane. Polega na całkowitym wyeliminowaniu glutenu z diety dziecka. Przekonasz się, że bardzo szybko się tego nauczysz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kama, ja mam zamiar to robić tak: do obiadku który akurat mu daję dodawać dodatkowo codziennie trochę kaszki manny. Realnie, po prostu jedną z kilku łyżeczek kaszki jaglanej, którą daję teraz, zastąpię jedną łyżeczką kaszki manny. Wydaje mi się, że równie dobrze można dodać kaszkę do deserku, chociaż w schemacie nie jest to wyraźnie napisane. Ważne jest, żeby to był tylko jeden posiłek dziennie, codziennie.
Kaszkę mannę daję normalną błyskawiczną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj moja nieznosi szpinaku 🥴
Ja dodaję łyżkę mlecznej kaszki manny do obiadku lub deserku.
OLUSIA- takie krzyżowanie nóg może np. świadczyć o wzmożonym napięciu i jest to patologiczny odruch. Dziecko do ok 2 mca życia tak może robić. Generalnie rehabilitantka powiedziała,że mam pilnować by mała tak nie robiła np. jak leży na pleckach to wsadzać między nóżki poduszkę. Powiedziała też,że takie krzyżowanie grozi onanizmem dziecięcym w wieku 3-4 lat. W to jakoś nie chce mi się wierzyć,ale w sumie chyba lepiej nie ryzykować 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...