Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej kobietki!
A my wczoraj bylismy u kuzyna meza na kawie bo przyjechala do nich rodzinka z polski,no i sobie posiedzielismy do 12 w nocy.Szwagierke mam taka glupia,ktora mysli, ze jest najmadrzejsza i najladniejsza i w ogole naj.Juz zdazyla mnie obgadac,ze jaka to ja nie jestem gruba i w ogole a sama ma dupsko jak 3drzwiowa szafa doslownie.A potem wyciagnela laptopa i siedziala w necie przy stole i zlala wszystkich.Wiec ogolnie bylo ok 😉
Jeszcze poinformowala nas,ze akurat na moj porod jednak zostaje w domu i nie jedzie do polski wiec nam pomoze ale ona jest gorsza niz najgorsza tesciowa wiec nie wiem co wymysle zeby mi nie przylazila 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam i ja z pogoda do kitu bo znowu deszcz a miałam w planach wyjście na małe zakupy. Skoro pada to czeka mnie dzisiaj druga tura prasowania i składania małych ciuszków.
Co do spania to ja raczej nie mam problemów jak na razie i się z tego ciesze, wiem jak to jest nie móc spać po nocy jak na początku ciąży musiałam prawie miesiąc leżeć to mi się w nocy spać za bardzo nie chciało i wtedy różne myśli mi po głowie chodziły i spać po 3-4 godzin w nocy nie mogłam. Teraz nadrabiam zaległości hihihihihi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam u mnie teżpogoda do bani mamy z lubym na wieczór jechać do moich rodziców na wieś i jednak za 2 tygodnie muszę się tam wyprowadzić póki co to tatuś będzie weekendowy ale wyjścia nie ma tylko najgorsze jest to że noja matka mieszka obok w klatce i nie wiem jak to będzie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co myslicie dziewczyny o takim wynalazku ??ostatnio zauwzylam,ze znajoma ma takei zdjecie jak kapie swoje malenstwo ale sama nei wiem co o tym myslec http://allegro.pl/item1001680733_pluszek_gabka_materacyk_do_kapieli_kolory_gratis.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja to napewno Justi zakupie,wiem ze tam jakies bakterie sie moga znalezc,ale jak dobrze wypluczesz i wysuszysz to jest ok!!!Duzo moich znajomych mi to poleca,bo latwiej jest wykapac na tym malenstwo,a pozatym mozna na to jeszcze polozyc pieluche 🙂A z drugiej strony to nie jest az tak drogie,i zawsze mozna kupic nowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wlasnie Irka masz racje pieluszka na tej gabce byla by dobrym rozwiazaniem bo przeciez mozna ja wyprac za kazdym razem i juz po bakteriach 🙂 wlasnie u mnie znajomi kapali brzdacow ale w wanienkach na pieluszce kurcze jak na pierwsze dzieciatko jeszcze nie chodzac do szkoly rodzenia jakos sie obawiam takiej kruszynki kapac 😞 wiec z ta gabka plus pieluszka nie jest to glupi pomysl musze przemyslec 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja będę wkładać na dno wanienki pieluszkę i myślę, że to wystarczy. Bo przecież nawet z tą gąbką trzeba trzymać dzieciątko, coby główka była wyżej od reszty ciałka, a pieluszka spełni rolę antypoślizgową, także chyba żadnych dodatkowych gąbek nie będę potrzebować. Na początku i tak pewnie będziemy razem z mężem kąpać małą, także jakoś damy radę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, widziałam takie gąbeczki w sklepach w tej samej cenie ok 11, 12zł. Tez się zastanawiam nad takim zakupem. Sa jeszcze takie plastikowe profilowane wkładki dla noworodków tez w tej samej cenie.
Lusiu te butelki kupiłam w sklepie Mama i Ja na Piłsudskiego 135. Mają tam duży wybór dla dzieci, a ceny rożne, ubranka kosmicznie drogie, ale są tez fajne promocje wiec trzeba tylko trafić 🤪
Tez zastanawiam sie co z wózkiem, napaliłam się na jeden ale kosztuje najtaniej cały zestaw na allegro 1799zł, taniej niż w sklepie, ale mimo wszystko cena wysoka. Wczoraj rozmawiałam z mężem i coś wspominał że można by kupić zestaw za ok 1200zł a resztę wydać na inne rzeczy dla malej. Bo w tym miesiącu sporo Nas wyszły zakupy, a tu jeszcze tyle do kupienia...
Tak myślę że z tym wózkiem to można się wstrzymać do końca, nawet do lipca, bo I tak przez 3 tyg z maleństwem nie można wychodzić, a zawsze jak bym zamówiła to zdąży przyjść.hm...
A jeżeli chodzi o pieluszki, to macie zamiar zakładać już w domku pampersy czy pieluszki tetrowe? Ja ciągle słyszę od osób starszych że w tetrze to się dupka dziecka nie odparza i że zdrowsze... co wy na to? Sama juz nie wiem , co zrobić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć brzuchatki 🙂 Zazwyczaj jak jest taka paskudna pogoda to lubię sprzątać, ale dzisiaj dosłownie mam takiego lenia,że aż wstyd.
Jeśli chodzi o te gąbki do wanienki to tak jak Olusia uważam,że jest to tylko siedlisko bakterii. Przy synku miałam wanienkę profilowaną. Coś poobnego do tej:
http://allegro.pl/item1034714463_prima_baby_wanienka_profilowana_z_odplywem.html
Oczywiście zawsze podkładałam pieluszkę. Wygodne było to,że można było spokojnie położyć maluszka, nie potrzebna była druga osoba do pomocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja tam kupię tę gąbkę do waniwnki siostra sobie bardzo chwaliła że ułatwia to sprawę przy kąpieli a bakterie są wszędzie także nie unikniemy kontaktu z nimi a pieluchy tetrowe też uważam za prehistorie pampersy są owiele lepsze....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dla swojej wygody bede uzywalam pampersow nie bede na pewno bawila sie pieluszki tetrowe owszem kupie ok 15 sztuk,aqle to tylko do wanienki zeby gdy dziecko sie uleje przetrzec buzinke, ale na pewno nie bede stosowała jako pieluszke o nie uwazam rowniez ze to przezytek . . .
jesli chodzi o wanienne to mam taka . . . dostalam ja nowa w prezencie takze zostanie 😉 http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70098121 wlasnei widze,ze sa fajne z termometrem z otworem , profilowane 😉 no nic nie bede wydawac pieniedzy skoro ta juz mam 🙂 moze przy drugim dziecku hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wozek warto zostawic na sam koniec dlatego,ze jest na niego gwarancja wiec warto miec ja jednak jak najdluzej Ja sobie wypatrze ,a zamowimy najpozniej jak to mozliwe . . . o ile wytrzymam 🙂
ehhh teraz zaczynam sie martwic tym molm wczorajszym podwyzszonym cisnieniem. ... ,musze jutro koniecznie jechac po cisnieniomierz do taty . . . . niby sie uspokajam ,ze to wina tej kawy ,ale kto wie . .. ?? a jeszcze ten net wyczytalam,ze nadcisnienie wplywa na przedwczesne odklejenie lozyska i przedwczesny porod no i oczywiscie naturalny odpada zostaje tylko cc i wlasnie czasem dopada to nadcisnienie w III trymestrze mimo,ze wczesniej bylo wszystko ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi ja miałam przez tydzień problem z nadciśnieniem. Zawsze miałam 110/70 a tu nagle 150/90. Strasznie bolała mnie przy tym głowa. Brałam 3xdziennie magnez i po tygodniu było ok. Na szczęście obyło się bez leków na nadciśnienie.
Może rzeczywiście u Ciebie to tylko taki jednorazowy wzrost. Trzymam kciuki żeby było ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehh no własnie nawet glowa mnie nie bolała myślałam nawet ze bede miala za niskie bo wciaz ziewalam jadac do doktorka . . . moze nadmiar wrazen bo tutaj na uczelni musialabym byc szybko cos zjesc i ta kawa do tego pozniej doktor rozmowa o USG kiedy w koncu bedzie .. . nic mam nauczke zeby nie isc do niego na" wariata" w biegu bo teraz mnie nei wpusci do gabinetu bez tabelki z wynikami cisnienia 🤢. .. . wiec od jutra zaczne te pomiary dla swietego spokoju i moze tez pokombinuje z tym magnezem w koncu nie zaszkodzi sprobowac 🙂 dzieki Amelia za rade L 🙂chyba panikara sie robie ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane 🙂
juz mam ten internet 🙂 maja szczęście bo dzisiaj jestem bojowo nastawiona, miałam zaczynać wojnę.
a ja czekam właśnie bo dzisiaj ma kurier wózio przywieźć 🤪 kurcze juz by mógł przyjechać 🙂 ciekawe czy mi go wniesie 🤨
troszkę nadrobiłam waszego pisania. ja planuje kupic ten komplet Tomee tepee na allegro, bo jakos się bardzo przekonałam do tej firmy, a z tego co widziałam w sklepie to naprawdę sie opłaca.
Imienia jeszcze nie wybralismy, mamy troszkę rozbieżne zdanie na ten temat z mężochem moim wstrętnym (jakos mnie denerwuje ostatnio, ta pogoda chyba tak na mnie działa). Jak wybiore chociaż dwa opcjonalne to napiszę 🙂
co do pieluch tetrowych, ja przy pierwszym dziecku dałam się przekonac mojej mamie do nich, w sumie ona mi przy dziecku pomagała, ale mówie wam, jak zacznie się to całe ich pranie, suszenie, prasowanie, a taka pieluche trzeba zmieniać na okrągło, a do tego ciągle ubranka przemoczone bo nawet ceratka nie dawała dobrego zabezpieczenia, a odparzenia i tak były.... to po jakims czasie przeszłam na pampersy i nie biore nawet pod uwagę używania tetrowych tym razem. nie te czasy, pampersy teraz juz nie są jakieś super drogie, a jaka wygoda.
Tą gąbeczke do wanienki do ja sobie odpuszcze, dla mnie to też siedlisko bakterii, w sumie bratowa miała i jakos to tam praktyczne może było, wiem że bakterii nie da sie uniknąć,no i one nie zabijają tylko jakoś tam tworzą się przeciwciała itd itp ale mi wystarczy pieluszka pod spód.
no i ze spacerkami to wg mnie jeżeli urodzimy latem to spokojnie mozna po tygodniu zacząć stopniowo wychodzić z malństwem 🙂
sie rozpisałam 🙂
buziaki dla was wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pewnie spacerek wskazany 🙂 kolezanka rodzila 22 lipca i juz z wozkiem z porodowki szla do domku i juz malenstwo mialo 30 minutowy spacer 🙂 zreszta sama mowila,ze byly takie upaly i ze sie wkurzala bo te pielegniarki na porodowce tylko okna im otwieraly a tutaj noworodki to jeszcze te przeciagi wiec chyba zachartowane juz byly tam na porodowce
witamy po krotkiej przerwie Michalindzior 🙂 mysle ze pogoda taka ktora sprzyja naszym zlym humorkom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...