Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
olusiiaa napisał(a):
Ja juz mam dosyc tych czerwonych polikow malej,wczoraj posmarowalam ja oliwka a dzis cala obsypana,w plamach i skora jej sie luszczy.ehh
sama z checia przeszlabym na butle ale mala nie chce,ani smoka ani butli wiec chyba jestesmy skazane na cycka dopoki nie zacznie sama jesc normalnych obiadow:P



Olusiu a moze twoje mleczko ja uczula???? Bo moja miała cała twarzyczke wysypana az zaczerwieniona, mowili ze to skaza przestałam jesc nabial calkowicie smarowałam buzke i cialko mascia robiana powoli pomagalo ale trwalo to a pojechalam do neonatologa prywatnie i on powiedzial, ze skaza jest w niewielkim stopniu bardziej to nietolerancja laktozy i mowil zebym przestala pic herbatki wspomagajace laktacje..no i niestety Hania dalej byla uczulana dlatego musialam zrezygnowac z cyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kaczuszko a jak udało ci się "namówić" Hanię do picia Nutramigenu? Słyszałam, że ma jeszcze gorszy smak niż Bebilon Pepti a Bebilon smakuje jak psia karma 😮
U nas też kurcze Emi mimo mojej restrykcyjnej diety dalje ma krostki jak tylko nie posmaruję jej buzi maścią robioną...Ale czy faktycznie mleko mamy może uczulać???? Słyszałam, że nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytko nie było łatwo bo na poczatku Hania nie chciała bo rzeczywiscie nasze mleczko jest slodziutkie no i pyszne w porownaniu do sztucznych no i chyba ze 3-4 razy podchodzilismy po troszku i wkoncu mala zaczela pic a nie ukrywam, że mi to mleko tez juz w smaku nie ptrzeszkadza i jest nawet nawet...ja wiem tylko tyle ze mi lekarz powiedzial, że moje mleko uczula Hanie i powinnam zrezygnowac z piersi bo tak jak pisalam wczesniej ja chcialam pol na pol karmic to od razu odpalo, no i przeszlam na ten Nutramigen i jest wszystko jak narazie ok nie ma zadnych wysypek, je ze smakiem, Hania jest spokojniejsza bo bywalo, że podczas karmienia płakała i sie wyrywala to wlasnie na tej podstawie lekarz mi powiedzial, że jest to nietolerancja laktozy bo pytal sie czy w momencie karmienia dziecka ono placze, wyrywa sie, prezy i dodatkowo kiedy pokarm wpada do brzusia to jest takie zawirowanie w brzusiaczku ja na to, że tak no i taka byla nasza diagnoza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dzisiaj szalenstwo zaraz bede jadla pizze ze szpinakiem i serem feta jadlam juz to osobno wiec mysle ze na pizzy tez nie zaszkodzi malemu,zobaczymy jak bedzie reakcja szkoda ze bez sosiku czosnkowego no ale tego juz bylo by za wiele jak na jeden raz,troszke sie boje to jesc ale cos nowego musze powoli wprowadzac bo ciagle tylko kura kura kura buraki itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to super ameli ze wyniki wyszly bez zarzutu 🙂)moze hanulek marudna bo akurat ma zle dni moj mldy dzisiaj dal mi taki popis na dworze ze myslalam ze sie rozsypie ,takie darcie ze kosmos ludzie na mnie patrza ja upocona to go na rece to juz w parku cyca i nic kurwa myslalam zedo domu nie dojdziemy ale jakos sie udalo...rozebralam go i jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki cisza i usmiech no myslalam ze sie wywale na plecy dodam ze nie byl ubrany grubo wiec goraca napewno jemu nie bylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny polecam Wam bardzo szybkie danie i naprawde pyszne...a dzidziusiowi nie powinno zaszkodzic.
ciasto francuskie
pomidory
ser kozi
oliwki czarne
Jezeli nie lubicie sera koziego to moze byc mozzarella, feta albo każdy inny..tylko nie za duzo tego sera zeby ciasto francuskie nie bylo zbyt obciążone 😉
Układam ser, Pomiędzy serek kilka plasterków pomidora i kilka oliwek. Robi się to tyle czasu co samo pieczenie (ok 20 minut w temp 200 stopni) bo pokrojenie sera czy pomidorow to minuta 🙂 Przy naszych dietach (szczególnie tych bezbiałkowych - dlatego ja robilam z kozim serem) to świetna odskocznia 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rzeczywiście niedługo już będzie lipiec 2011! Pamiętam jak do nas pisały na powitanie dziewczyny z lipca 2009 😲

Wiecie co moja Hania chyba jest taka marudna przez zęby 🤢 Nie chce jeść, a jak wpycha piąstkę do buzi to z taką wręcz agresją i trze po dziąsłach. Zawsze jak sprawdzałam czy jest głodna do dawałam jej do buzi zgięty palec i ona wtedy ssała, a teraz miażdży mi go dziąsłami!
Poza tym ma na dole na dziąsłach takie dziurki jakby się coś próbowało przebić. Tylko nie jest to w miejscach jedynek tylko trójek!Już zgłupiałam. Jutro na szczęście spotykam się z koleżanką dentystką to zajrzy małej do paszczy 🙂
Teraz dałam małej czopek przeciwbólowo i zobaczymy czy się poprawi. Poza tym wysłałam męża po żelik do buźki i czopki viburcol na uspokojenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justi5 napisał(a):
Ellie twoj pomysl tez jest dobry tylko Ja nie jadlam pomidora jeszcze bo podobno uczula >>??


Justi ja jem pomidora od jakichś 3 tygodni i nie widze zeby maly mial od niego uczulenie. Trzeba próbować nowych rzeczy bo tylko w ten sposob dowiemy się czy i jak wplywa to na nasze maleństwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja pomidory wpierniczam od ciazy poczawszy po porod i teraz tez i mlodemu nic nie jest...
olusia tak czopki viburcol sa jak dziecko zabkuje,ma goraczke i ogolnie jest niespokojne i na kolke tez my dostalismy na nie recepte po pierwszym szczepieniu i lekarka kazala dawac 2 razy dziennie przez dwa dni ,ostatnio jak byl tez taki niespokojny i tez szly piastki tez mu dalam i powiem wam ze robi sie dzidzia spokojniejsza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Hania naprawdę daje nam popalić od środy 🤨 Jestem padnięta. Najgorsze jest to,że nie chce jeść. Wyrywa się od cycka po 10 sekundach ssania. Wykąpałam ją już po 18ej bo taka padnięta była i poszła spać. Przed chwilka obudziła się i całe szczęście już ze spokojem trochę zjadła.
A VIBURCOL kupiłam bez recepty. Ale zdziwiłam się,że na ulotce jest napisane,że dla dzieci od 6 roku życia 😮 Nie wiedziałam,że takie dzieci też ząbkują 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ło ło ło już pojawiły się czerwcówki 2011 😮 😲 🤪 Masakra ale ten czas leci...A przy naszych szkrabach ani się obejrzymy i pół życia nam minie 😜 🤢 😁
Kama oj też bym się wkurzyła!!!!!! A już napewno w mojej sytuacji kiedy to nie jem praktycznie nic ciekawego i mogłabym sobie nagle pozwolić na pizze, a tu dupa blada 😠 Współczuję, najgorzej jest się nastawić i obejść się smakiem...
Amelka chyba faktycznie małej ząbki idą 🤪 Kurcze ale szybko 😉 Ależ będzie słodko taki maluch wyglądał z maluśkim ząbkiem 🤪 😁 🙂 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
amelia napisał(a):
KACZUSZKA- teraz wiem co czułaś jak Twoja HAnia nie chciała jeść i "walczyłaś"z nią przy cycu 🤨 🤨



Dokładnie Amelko a najgorsze w tym wszystkim było to, że Hania bardzo się męczyła i ja przy okazji a teraz normalnie dziecko nie to samo, je ze spokojem i zarazem bawi się paluszkami przy jedzonku, fakt nie czuje sie juz takiej bliskosci jak przy cycku ale cieszy mnie fakt, że moje dziecko spokojnie je i się najada przy tym a nie co godzinkę albo krócej musiałam znowu karmic ...najwazniejsza jest mała a na tym mleczku rosnie zdrowo, kupki ida swietne!!! 🙂 🙂
I też wkłada piastki do buzki i strasznie sie slini i ostatnio zauwazylam na dziasełku na dole jakas biała plamkę wiec kto wie moze tez zabek sie probuje wybic..miałam jeszcze dodac, że tez Hani podowałam ten czopek na uspokojenie jeszcze jak karmiłam bo bywało, że w jakies histerie mi wpadała i nie chciala jesc po czopku po jakims czasie sie uspokoiła i zasneła ale tylko raz go uzyłam teraz na sztucznym tego nie potrzebowałam no i przede wszystkim poznajemy sie z kazdym dniem coraz bardziej jako matka i córka i moge nareszcie rozpoznac o czym swiadcza jej płaczki 🙂 Trzymam kciuki za Twojego Haniutka Amelko 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justi5 napisał(a):
LUsia ,MONIKA a tą maścią Alantan smarujecie buzke maluszka ??


Ja nie smaruje Frankowi buźki, bo nie ma takiej potrzeby, nie pojawiają się na jego buzi żadne krostki ani nic, ale np. fałdy na szyjce ma duże i robia mu się czerwone, więc zawsze te zaczerwienienia znikają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lusia1982 napisał(a):
justi5 napisał(a):
LUsia ,MONIKA a tą maścią Alantan smarujecie buzke maluszka ??


Ja nie smaruje Frankowi buźki, bo nie ma takiej potrzeby, nie pojawiają się na jego buzi żadne krostki ani nic, ale np. fałdy na szyjce ma duże i robia mu się czerwone, więc zawsze te zaczerwienienia znikają.



hej ja smarowałam na policzku i tak przy uchu i nic nie było widać juz po 2 dniach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki dziewczyny wiec nei pozostaje mi nic innego jak tylko zaopatrzyc sie w Alantan 😉

Ja smaruje fajdki poki co NIVEA SOS ktory mi kiedys Edytka, Amelia i Michalindziorek poleciły i jest rewelacyjny nawet mam calkiem nowe opak juz w zapasie 😆

milej soboty wam zycze mamuski u nas niby piekna pogoda bo bezchmurne niebo,ale strasznie zimno wiec chyba przez ten katar maluszka ktory w nocy nie dal nam spac nie wyjdziemy nigdzie, a jutro odweedzimy mojego kuzyna z zona przyszlego chrzestnego Wojtusia juz sie ciesze na taka odmiane hehe i przywioza zdjecia i film z wesela z czerwca gdzie Wojtus szalał z mama na parkiecie w brzuszku heehehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...