Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny, na czerwcówkach zadałam pytanie, Wam też: co byście włożyły do apteczki pierwszej pomocy dla Waszych dzieci? Mnie to coraz bardziej chodzi po głowie bo Stasiek zaczyna pełzać wolno po mieszkaniu i lada moment zacznie się walić w głowę, rozcinać czoło, ręce, wbijać drzazgi i inne takie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann plasterki, pęseta, woda utleniona, jałowe gaziki, może jakaś maść na otarcia i małe ranki dla niemowląt (nie wiem czy coś takiego istnieje, trzeba się w aptece zapytać...). No wiadomo, do tego coś na gorączkę, na ból brzuszka, czopki glicerynowe (tak na wszelki wypadek), Altacet...Nie wiem co jeszcze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmm ja mam u siebie mnostwo rzeczy,mala apteke, poczawszy od wszystkich masci na uczulenia, zyrtec, czopki z paracetamolem i glicerolowe, azulan rumiankowy, spirytus, syrop na kaszel,krople do nosa i jeszcze do uszu musze zakupic.pantenol na szybsze gojenie ran.I chyba z takich najwazniejszych to tyle.Staram sie miec w domu wszystko bo do apteki mam kilka km i jeszcze musze czekac az maz wroci z pracy zeby jechac a w weekend trzeba jezdzic po wioskach i patrzec, ktora apteka ma dyzur.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki,
dziekujemy cioteczkom za pamiec i zyczenia! 7 m-cy juz za nami...zanim sie obejrzymy a pęknie roczek!
Amelko, wytrwałości w diecie! 🙂 3mamy kciuki
Ann, szczerze to nic mi więcej nie przychodzi do głowy oprócz tego co napisała Edytka...kurcze może i ja zaopatrzę się w jakieś środki do dezynfekcji bo w przeciwnym razie to pogotowie będę wzywać przy zadrapaniu czoła 😉
Olusiu, niestety nie słyszałam wcześniej o takim depilatorze. Ja mam taki bolący 😞 Szkoda że ten jest taki drogi 🤢 Jakby Ci się sprawdził to może bym sobie zakupiła, ale ta cena... 😮
Justi, to dobrze że nie musicie jeździć z małym na zastrzyki. Zawsze to jakieś ułatwienie w tej trudnej sytuacji.

My dzisiaj wyjeżdżamy znowu do rodzinki bo chrzciny mamy a ja będę chrzestną 😉 Wszystko super tylko ta kilkugodzinna podróż 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u nas była dziś próba Sinlacu po przerwie: paszcza zatrzaśnięta, ale kilka łyżeczek udało się wpakować (robiłam przezornie kit z podwójnej ilości proszku). Może 20% zalecanej porcji zjadł...
Wczoraj był praktycznie tylko na cycu, ze względu na wieczorno-nocne gazy i był przeszczęśliwy 😉 Moje dziecko najchętniej by dociągnęło do roku na samym cycu chyba 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO dla NASZEGO TYMKA SIEDMIOMIESIĘCZNEG

Witam
My do takowej apteczki to na pewno coś do odkarzenia ranki, plasterek, pantenol na szybkie gojenie jakiś bandaż, coś przeciw gorączkowego i przeciwbólowego. A co jeszcze to nie wiem.
My jesteśmy po wczorajszej wizycie u neurologa i rehabilitacji. Lekarz zadecydował że dalej się rehabilitujemy bo Lenka nie chce się obracać na boki i potem na plecki, no i mamy zakaz sadzania jej ze względu na słabe jeszcze mięśnie kręgosłupa a już tak ładnie sama siedziała jak się ją posadziło, no cóż dla jej zdrowia zrezygnujemy z tego siadu, może tylko przez chwile na kolanie usiąść bo jest w ruchu prawie cały czas. I jak będziemy robić jej badania krwi to przy okazji tarczycy hormon zbadać. I jeszcze pogadać z pediatrą aby większą dawkę wit. D zapisała.
Dziewczyny czy spotkałyście się z taką opinią że mięśnie brzuszka waszego dziecka się jeszcze całkowicie nie zrosły? Bo coś takiego powiedział mi neurolog.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tymi mięśniami to może chodzić o przepuklinę pępowinową. Stasiek miał dużą i powiedzieli nam, że tak do roku zarasta dziura wokół pępka i do tej pory ma prawo być przepuklina (niczym się jej nie leczy ani nie zakleja, jedynie trzeba zwracać uwagę na wzmacnianie mięśni brzucha).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Tymus sto latek ztczy Kacperek i ciocia 🙂 🙂
kurcze powiem wam ze moja dzidzia taka marudna ze ledwo daje rady,juz mi powoli psychika siada,caly czas tylko dom dziecko,gary i sprzatanie,normalnie juz sie widze w przyszlosci,na nic czasu nie majac.....
Co do mleka to w jednej z ulotek co dostalam w szpitalu pisali,ze mozna robic na noc i wkladac do lodowki,a takie niedopite mozna przechowywac do 3 godz....A my robimy w nocy swieze,wode wieczorem przegotuje i zagrzewam w mikrofalii,nawet w szpitalu tak pielegniarki robily,wiec ja tez tak robie i wiele moich znajomych tak podgrzewa,narazie mu nic nie jest,a jak nie dopije mleka to w ciagu godz staram sie mu podac,a jak nie to wylewam....
Co do apteczki podpisuje sie pod dziewczynami,polowe mamy po ostatnim chorobsku,ale jeszcze sie musimy zaopatrzyc w plastry,i cos na szybsze gojenie...
Olusiu Wiki super dziewczynka,i jak jej juz zabki widac,a co do depilatora to nie slyszalam o takim,ale tak jak o nim pisza to pewnie bym chciala taki miec,no ale fundusze nie pozwalaja i pewnie nigdy nie pozwola,zreszta znajac mnie byloby mi szkoda tyle kasy wydaj na jedna rzecz....
Lusiu wspolczuje z powodu babci ,ja tez mialam w domu babcie co przez 5 lat rodzice sie nia opiekowali i zajmowali,pampersy,lezenie w lozku mowie wam masakra,nie zycze nikomu takiej starosci,a zmarla niespodziewanie w snie,.....
chcialam jeszcze napisac ale mi umknelo.... 🤨 😠 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zniosłam małego dzisiaj z 2 pietra bo szłam na spacerek kuźwa strzeliło mi coś w kregosłupie że sie ruszam z trudem tabletki przeciwbólowe nie pomagają jak tak b.edzie to na pogotowie pojade kurde przestraszyłam się czekam na męża z bólu nie mogę kurde jak nie urok to .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...