Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Monika nie wiem jak u was ale u mnie w tesco sa znow jest 0 promocja chusteczek pampres 4+2 gratis dzis meza wysylam na zakupy po sloiczki, kaszki i wlasnie te chusteczki 🙂

i maly sie obudzil ehh on ma budzik chba nastawiony max 30 min i znow motorek w tylku 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂

Widzę, że temat wakacji na tapecie...jak dobrze pójdzie, to my pojedziemy na mazury, R ma tam rodzinę, i nad jeziorkiem maja domek do wynajęcia, więc sprawa z noclegiem rozwiązana, a nad morze to napewno też uderzymy, tak blisko przecież 🙂

Super Irka masz z mieszkaniem na wsi - ja też chciałabym przeprowadzić się kiedyś na wioske, całe dzieciństwo spędziłam u dziadków na wsi, i z ciepło wspominam te chwile 🙂

Co do drzemek Frania, to on zawsze tak spał w dzień (chyba ze 3 razy zdarzyło się że 3 godziny, zawsze 1,5 - 2 godzin), więc nie powinno to miec wpływu na nocne spanie, chyba że im większy to zaczyna sobie to zmieniać. Ale jak jest marudny w dzień, strasznie trze oczka i kweka, to na siedząco nieraz zasypia, więc muszę go kłaść ile potrzebuje.
Swoją drogą, to zauważyłam że w miejscu jedynek dolnych ma dwa zaczerwienienia na dziąśle, i w nocy dał jednorazowy koncert....

Ann - Stasiek niedługo zacznie na całego wariować, mój to już takie numery robi, że tak jak piszesz, zanim człowiek sięgnie po aparat żeby uwiecznić ten moment, to juz za późno...

Justi - miałaś szczęście, że niania nie wzięła sobie innego dziecka na "wychowanie"


A u mnie nie ma dobrych wieść....moja babcia dzisiaj rano zmarła 😞 😞 W nocy Robert jeszcze jechał do mojej mamy wykupić zastrzyki przeciwbólowe, a ja szukałam tańszych zamienników antybiotyku który przepisał lekarz babci (jedno opakowanie 200zł). Jak Robert zobaczył moją babcię to mówi, że widział cierpienie w jej oczach, i zakręciły mu się łzy.
Ja wiedziałam że kiedyś babcia umrze, ale w mojej świadomości uważałam, że żyła, żyje i zawsze będzie żyć. tak jakby była niesmiertelna. Dopiero jak odeszła zdałąm sobie sprawę, że już jej nie będzie 😞 Jakoś nie mogę w to uwierzyć...
Zawsze jeździłam do niej na wakacje, weekendy, robiła mi kakao do łóżka, smażyła frytki. To mieszkanie w którym mieszkam jest po niej, i zawsze mi przypominało chwile jakie tu spędziłam.
NAjbardziej boli mnie to, że nie wzięła Frania na ręce, że nie mogła się z nim pobawić, spojżeć na niego....tylko łzy jej leciały jak wychodziłam od niej z małym 😞
Przykro i smutno mi jest bardzo 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elli pewnie,ze mozecie wpasc 😉Tymi pozna uroki wsi hehe... 🙂
Justi z tego co wiem to siostra nie planuje 3 dziecka,chyba ze jej ktos zagwarantuje,ze bedzie coreczka 🙂zreszta na drugie sie decydowala 10 lat po traumatycznym porodziea ze teraz miala cesarke to kto wie hehe.....ale nigdy nic nie wiadomo 🙃
lusiu straszie mi przykro,wyobrazam sobie co czujesz,ale z drugiej strony ona juz jest szczesliwa tam w gorze bo nie musi cierpiec,i napewno spoglada na Frania i na cala wasza rodzine.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem dziewczyny, że tam jej lepiej....chyba czekała żeby umrzeć we własnym domu (bo wczoraj ją przywieźli), no i też może uda się mojemu bratu przyjechać, bo balismy sie że jak babcia umrze w szpitalu to brat nie przyleci, bo od 1 do 4 lutego jest służbowo w Czechach, a jutro juz wraca i pisał że we wtorek zależnie od lotów mógłby juz byc.
Więc to tak, jakby czekałam na niego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelko mam pytanie glownie do ciebie ☺️ ale jak inne dziewczyny chca to chetnie przeczytam ich porad i uwag rowniez 🙂

dzis postanowilam tzn. od kilku dni juz kombinuje jak malego (duzego 😜) odstawic od piersi , bo bedzie to conajmniej nie wygodne i obawiam sie zebym nie skazala go na glodowke gdy pojdzie do niani 🥴
rano daje mu cyca to siei nie zmieni
pozniej ok 10 je kaszke (az 50 ml 😞
no i pozniej non stop cycek
co mam mu dawac obiadki po tej kaszce i czym wasze dzieci je popijaja ?? moj jeden dzien pija jak oszalay sok jablkowy innym razem wykrzywia sie strasZNie

po 15 juz moze byc tylko cyc i cyc tylko jak wyelimitowac to picie z cyca od 6-15 POMOCY 😞 😞 😞 🥴 🥴 🥴 🥴 🤨 🤨 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
LUSIU-strasznie mi przykro 🤨I myślę,że masz rację,że babcia czekała na Twojego brata.
Mój dziadziu zmarł w szpitalu i w dniu śmierci siedziała przy Nim moja siostra i dziadziu od rana się Jej pytał kiedy przyjdzie moja mama, ona powiedziała,że o 15ej. Ciągle patrzył na zegarek i czekał. Mama przyszła o 15ej, dziadziu złapał ją za rękę, coś powiedział i o 15.05 zmarł 🤨 Ach, smutna jest śmierć.

Ja za to mam nianie. Pani mieszka 5 minut (pieszo) od nas, ma ogródek. Jest ze swoim 2latkiem i przychodzi jeszcze 3,5letnia dziewczynka. Hania będzie trzecia. Ma łózeczka turystyczne dla dzieci, krzesełka do karmienia itd. Była przedszkolanką, a od 7 lat opiekuje się dziećmi w domu. Raz miała na raz dwie 7-mio miesięczne dziewczynki. Zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie: taka prosta, bezpośrednia i uśmiechnięta babka (lat ok 35). Chodził do niej synek koleżanki i byli zadowoleni. No i Hania będzie u niej chyba 3 tyg w miesiącu a 1 tydz będzie babcia. Niani to nie przeszkadza.

A dzisiaj pilnie szukam lotów na księżyc dla dzieci 😮Tak na kilka godzin chętnie bym dwójkę wysłała!

A jeśli chodzi o wakacje to my najprawdopodobniej pojedzemy ze stałą ekipą znajomych nad morze albo nad jeziorko 😉

MICHALINDZIORKU- dobrze,że z mieszkaniem będzie dobrze! Zresztą musi być dobrze!
IRKA- wypadek z tirem- STRASZNE!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JUSTI- co do posiłków to ja stosuję schemat hippa:
http://www.hipp.pl/?id=213
i mała o 8ej dostaje mleczko, 10- deserek, 12-obiadek,14, 17, 19- mleczko.
Do rannego i wieczornego mleczka daję trochę kaszki.
Musisz Wojtusiowi uregulować pory jedzenia. Podawaj mu stały posiłek o ustalonej godzinie, a pierś po nim jeśli będzie jeszcze głodny.
Wojtuś jest mądry- widzi,że ma mamę przy sobie,więc nie musi zjadać jakiejś tam kaszki jak przecież może dostać pyszne mleczko z cycka 🤪
Jak będzie u niani to na pewno się nie zagłodzi, będzie jeść co dostanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusiu kochana strasznie mi przykro z powodu babci 😞 😞 😞 😞 😞 😞 Trzymaj się cieplutko 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Justi ja daję do popicia herbatkę z Bobovity jabłko i melisa.
Michalindziorku super, że wychodzicie na prostą z mieszkankiem 🙂 🙂 🙂
Wróciłam niedawno z Emi ze spacerku i bąk jeszcze śpi 😉 Byłyśmy tylko 40 minut bo troszkę się zimno zrobiło...A zgłodniałam jakby nas nie było cały dzień 🤪 😁 Wogóle ostatnio mam wzmożony apetyt, sama nie wiem co bym zjadła 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelko suuuuuuuuuuuuuuuuuuper,ze masz nianie bardzo sie ciesze to mloda babka w sumie 🙂
a swoja prace masz blisko domku ??

dziekuje za odpowiedz 😘 😘
jeszcze jedno a jak np widze, ze mu po kaszce ewidentnie chce sie pic bo sama nie wiem jaka mu robic zje i taka pol plynna i bardzoiej stala mu to bez roznicy jednak potem wola pic wiec co dawac mu mleko czy wode ?? a moze herbatke ?? ehh zwariowac mozna karmienie cyckiem jest prostsze heheh 😉

Edytko moj niechcial tej herbatki mialam w postaci probki i dupa cala sama wypilam po nim ehh ale dziekuje 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusiu nasze kondolencje z powodu śmierci babci. 3maj się dzielnie trochę Cie teraz rozumiem co masz na myśli mówiąc o wyjazdach na wakacje, obiadkach itp. ze mną jest podobnie po śmierci dziadzia. To jest tak jakby część Twojej przeszłości odeszła bezpowrotnie... bynajmniej tak jest ze mną. Musimy pamiętać że tam na drugim świecie jest już im lepiej i my prędzej czy później wszyscy tam pójdziemy a teraz trzeba się cieszyć naszymi bąblami i przekazać im to co nam zostało przekazane od wcześniejszych pokoleń. Tule mocno!!!
A ja do południa byłam taka pełna energii a teraz padam... w nocy coś usnąć nie mogłam dopiero gdzieś koło 2 przysnęłam a po 3 mój m obudził chrapaniem Kingę 😠 ale byłam na niego zła!!! i później już tak twardo usnąć nie usnęła tylko co chwila wstawałam do jej łóżeczka i pewnie przez to zmęczenie mnie bierze nawet nie jestem wstanie teraz was dokładnie doczytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja ziewa jak dama- cichutko 😎 😁 😆
Próbuj dawać zawsze do picia wodę- jest to jeden z dobrych nawyków żywieniowych, więc jak mu zasmakuje to super.

A do pracy mam 20 minut autem (jak nie ma korków). Będę po pracy jechać prosto po małą, potem pod domem zostawię auto i wózeczkiem będziemy jechać po braciszka do przedszkola. Taki mam plan. A jeśli chodzi o zaświadczenie,że karmię to moja pediatra takie mi wystawi i tak do sierpnia będę wychodzić wcześniej a później jak będę miała mała w żłobku przy pracy to już normalnie będę wychodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja byłam w tesco i kupiłam słoiczki dla małej i sinlac...zobaczymy czy jej podpasuje?::/

Lusiu moje szczere wyrazy współczucia. Twoja babcia juz nie cierpi wreszcie odpocznie sobie. Moja tez długo leżała w szpitalu tyle ze i tam zmarła tuz przed wypisaniem jej. trzymaj sie kochana.

Justys no ja ci nie pomogę kochana, bo moja tez ewidentnie tylko cycka by jadła!!! cyc, cyc i cyc...ehhhh
Amelio, no to wydaje mi sie ze opiekę Haniutek będzie miała dobra. faktycznie ta Pani wzbudza zaufanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...