Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Lusiu uwazam,ze mieszkanie z rodzicami to bardzo dobra sprawa . . tylko sobie pomyslalam jak nei daj boze wroca takie gorace klornie z R. to twoi rodzice beda tego swiadkiem 🥴 nei wiem czy chcieli by tego sluchac . . . wszytsko ma swoje plusy i minusy (przemysl ta decyzje dokladnie)

heheh no to dobrze,ze nie tylko moj Babel ziewa tak glosno
a Hania to rzeczywiscie dama 😜 😉

Monika rozmawialam z mezem 🤪 i mowil, ze jest za takim wyjazdem hehe 😉
mysle sobie kurcze fajnie jakbysmy byly w tym samym czasie nad naszym morzem juz nei marze zeby w tej samej meijscowosci ale chociaz obok i moglibysmy sie choc raz razem obok siebie wylegiwac na plazy 😜 🙂 a nasze dzieci bawily by sie w piasku 🙂 fajny obrazek mam w glowie . . . no coz zobaczymy to jeszcze odlegle plany

Amelko to rZeczywiscie bardzo mlodziutka przedszkolanka heheh juz widze gromadke tatusiow ktorzy ida z radoscia "po swoje pociechy"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusiu uważam że to dobry pomysł z tym mieszkaniem obok rodziców zawsze to można lepiej liczyć jeszcze na pomoc z ich strony nad Franiem a Ty zyskasz więcej czasu dla siebie no i lepszy kontakt z rodziną. Przy okazji odkujecie się z kasą bo mówisz że dotychczasowe byście wynajęli i z czasem na spokojnie pomyśleli co dalej jak się akcja rozwinie 😉
Justi nasza Kinga też czasem głośno ziewnie ale to jest słodkie 🙃
z tym omega 3 to my na razie kombinujemy to przez podanie rybki czy też jak mówiła już któraś z was masełko trochę do obiadku 😉a są jakieś specjalne dla tego wieku kapsułki czy syropek by w razie jak nie ma rybki jej podać? bo ja się za bardzo nie orientuje a z pediatrą o tym nie rozmawiałam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
U nas dzis w miae ok, mala zjadla na noc 100ml mleka z kleikiem kukurydzianym i jeszcze 60 samego mleka.

JA nie karmie juz piersia bo malej uczulenie zaczelo schodzic wiec nie ma sensu znowu pogarszac sprawy, pol roku byla na cycu, inne dzieci sa jeszcze krocej wiec mysle, ze szkody nie zrobilam...A mleka praktycznie spuszczac nie musze bo i tak jedna piersia karmilam a pokarmu co raz mniej bylo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusia - co moglaś to dałąś najlepsze Viki, trzeba zaoszczędzić małej chodzenia po lekarzach i smarowania jej buziaka sterydami. Ważne, że rozwiązał się problem z butlą i teraz śmiało wcina. A jakie jej dajesz mleczko??

Ja dzisiaj na kolacje nalesniki zrobiłam, i rzucaliśmy sie jednym przy stole 🙂 Miałam dać juz spokój, ale chciałam tak rzucic, żeby przykleił się R do czoła 😁 I udało się 😁 A Franek też był celem, i tatus położył mu na głowie naleśnika. Nie pomyslcie że jestesmy jakys sadyści, było wesoło, a Franek chociaz śmiał sie jak się rzucalismy 🙂
Jest 23.16, mam nadzieje że Franek niedługo zaśnie i nie zrobi podudki po 2 godzinach...

Kama - ale twój watek o diecie dukana ma wzięcie, 18 stron 😲 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurde po dwóch miesiacach nieobecności dostałąm okres czuje sie fatalnie jeszcze pokłóciłam się wczesnym rankiem z moim małżonkiem poszło głównie o to ze nie zagotował z wieczora wody na noc tak by była do podgrzania w nocy do małego tak musiałam gotować trwało to długo zanim ostygła, mały marudził rozbudził się nie mógł usnąć masakra, myślałam że zabije dziada mógł o tym pomysleć, chociaż raz w życiu mógłby o czymś pomyślec kuźwa tym bardziej ze ja po prostu wczoraj padłam ze zmeczenia jak kawka a on se grał na kompie, na to na czas wrrrrrrrr a o rodzinie nie myśli ale jestem zła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc kochane pisze z maruda na rekach ,wiec tak -pojechalismy do lek ok 16 pani doktor przyjmuje od 17 no ale ze slyszenia wiedzielismy ze trzeba zajac wczesniej kolejke,wchodzimy ,a tam czarno tyle ludzi grrrrr...no nic czekam na swoja kolej,zajelo nam to 4 h 🤨 🤪jakas masakra ale malutki byl dzielny no i na szczescie ze poszlismy bo ma poczatki zapalenia oskrzeli 🤨,a tamten konowal mi wmawial ze dziecku nic nie jest 😠,teraz sie leczymy razem i czekamy na poprawe

lusiu fakt dziewczyny sie rozpisaly i ida z dieta jak burza ja je podczytuje i pozniej bede miala wiele cennych wskazowek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Kama, dobrze że pojechaliście 🙂 U nas kaszel powoli mija, ale za to zaczęły się stany podgorączkowe. Teraz Stasiek ma 37,1, wczoraj też miał powyżej 37. Poza tym zachowuje się normalnie, czyli szaleje. Nie wychodzę z nim na razie na spacer chociaż lekarka pozwoliła, poci się strasznie i wydaje mi się, że to by mu nie pomogło. Może od jutra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusia my wczoraj tez wariowalismy, kapalam mala w wannie a maz przyszedl i wylal mi wode na plecy i na glowe, potem zaczelismy sie chlapac i przepychac w lazience 2,5 x 2 :P Mala patrzyla na nas jak na debili 😉

Wczoraj na wieczor udalo mi sie dac jej 100ml mleka z kleikiem ale tego kleiku to doslownie lyzeczka taka do mleka nawet troszke mniej i jeszcze potem 60ml samego mleka, spala do 4 tzn caly czas spala a ja jej dalam jakies 60 mleka przes sen i znowu o 6 tyle samo.Kimalysmy do 10 bo przyszedl tata z pracy i nas obudzil 😞 Klucza nie bylo do pracy i wrocil

A mleko daje jej Humana SL i do kazdej porcji mieszam jej 1 lyzeczke bebilon pepti albo isomil bo zostaly mi 3 puszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kama, współczuję czekać 4h z maluszkiem wśród chorych osób. No ale całe szczęście że wiecie co małemu dolega i możecie działać. Odwiedziłąm Wasz wątek dukanowy, naprawdę się rozkręcił 🤪 super!

Ja do tej pory cieszyłam się że mam tylko gorączkę i ból gardła...no to doczekałam się dziś kataru 😠 jutro pewnie dojdzie kaszel i będę miała komplet 😠 Dziewczyny czy można brać te wszystkie świństwa do ssania od gardła przy karmieniu piersią?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobrze Kama że poszłąś do tego lekarza!!!

Olusia - narazie dziecko nie mysli sobie że ma rodziców debili, ale jak będzie wieksza, to pewnie zacznie 😉 😁 😁 😁 😁

A u nas nocka nie najlepsza, poszedł spać o 1.30 (więc i tak wczesnie), później znowu pobudka z pałączem, późńiej ja nie mogłam zasnąć bo mnie w brzuchu strasznie wierciło, a później wrócił R z pracy i troche pogadalismy. Ogólnie juz doszłam do siebie, ale byłam nieprzytomna...

Franek od jakiegos czasu ma rozogniony prawy policzek i taki szorstki, a dzisiaj jeszcze zauważyłąm że szyjka lekko też, więc wiem napewno, że to od proszku (lekarka mówiła na szczepieniu że musiał sobie obetrzec), a na tym poliku głónie śpi. Muszę przrplukac poszewkę od poduszki.
Nie wiecie czym to smarować?? Smaruje Linomagiem, ładnie natłuszcza, ale zaczerwienienie samo znika (bo w ciągu dnia nie leży na tej poduszcze).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Kama dobrze,ze pojechalas bo przez takich konowolow jak twoj lekarz to maly mogl sie jeszcze nabawic zapalenia pluc bo od oskrzeli do zapalenia to krotka droga,ale 4 h czekac to jakis obled,ja bym przeprosila,ze jestem z niemowlakiem i wchodze,zreszta zawsze tak robilam jak szlam do rodzinnego,ale nie chodze do niego bo niema po co.... Jak juz to chodze prywatnie do pediatry,i ona przyjmuje po godz pracy u siebie w domu,i wtedy sie umawiam na godz i wchodzimy bez czekania,bo inaczej to by mnie szlak trafil....
tez wczoraj bylam na twoim watku dukanowym i musze przyznac,ze ma wziecie 😉,a powiedzcie mi Amelko i Kamo ile chcialybyscie schudnac???
Zyczymy duzo zdrowka wam kochane i malym chorobka 🙂
U mnie tez nieciekawie jestem od tyg na antyb,a od wczoraj mam pogorszenie,mam taki katar i goraczke mialam wiecz,mam nadz ze sie maly nie zarazi,chociaz tez ma juz prawie od tyg katarzysko,jeszcze wczoraj byl tak niedobry,a ja tu padalam na twarz,ale dobrze,ze M.wrocil szybciej to sie nim zajal do wieczora 🙂
Lusiu super sprawa z tym mieszkaniem,niedosc ze blisko bedz miala do rodzicow,i pomoga ci to i dodatkowo jakis przychod bedzie z wynajecia,a to juz zawsze cos 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki.
ELLIE- tamtum verde można.
OLUSIA,LUSIA- dzieciaki musiały mieć ubaw 🤪 My jak robimy "kupe śmiechu" (czyli ja,mąż i synek) leżymy na sobie i zazwyczaj oni mnie gilgoczą-czego nie znoszę!) to Hania patrzy z otwartą buzią i nie rozumie o coo chodzi 😉

KAMA- Wiktorek dostał antybiotyk? A powiedz mi bo się trochę pogubiłam: gorączkował jeszcze?
Ja się umówiłam na poniedziałek na szczepienie, a mała zaczyna trochę bardziej kaszleć, katar nadal- tak jakby kolejna infekcja się zaczynała (tfu,tfu,tfu- odpukać).

U nas śnieg pada, wieje- okropnie, brrrr! I ciśnienie niskie,więc senna jestem,ale piersią już nie karmię to mogę sobie już drugą kawkę strzelić 😎


A powiedzcie - myślałyście już o kupnie nocnika? Moja mała jeszcze sama zupełnie nie siedzi,więc myślę,że mamy czas tylko,że jak ją sadzam w krzesełku do karmienia to często zaczyna od razu kupkę cisnąć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
irciu my bylismy prywatnie u naszej pani doktor i ona jest tak dobrym lekarzem ze tyle ma dzieciaczkow i takie kolejki,wczesniej co bylismy to w przychodni i trafilismy na tego idiote bo ona tylko w srody jest w przychodni i to jest minus...a i skasowala nas tylko 20 zl za wizyte bo powiedziala ze my jestesmy jej ,a o swoich trzeba dbac 😉hehehe wiec tyle dobrze bo normalnie wizyta 50 zl 😉
amelko nie dala antybiotyku bo mowi ze to jest ostatecznosc ,a wyslyszala lekkie furgotki po prawej str i dala nam FENSPOGAL http://pl.wikipedia.org/wiki/Fenspogal i jakis syropik wykrztusny jeszcze,goraczki juz nie mial,a dzisiaj biedny taki sniety ze szok..
ja chciala bym zgubic napewno 15 kg 😉no jak uda sie 20 to tez bylo by fajnie choc juz brzydko wygladam z taka waga ciut za chudo hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelko, my nie myśleliśmy o kupnie nocnika 😉 chyba jeszcze mamy czas ...a Tymek wyciska kupę w różnych pozycjach więc myślę że nocnik póki co nic nie wskóra 😉
A nie myślałaś żeby spróbować schudnąć 10 kg stosując jakąś inną dietę i ćwiczenia, skoro ten dukan jest taki wyniszczający? Ja kiedyś na wyjazdach zagranicznych bardzo dużo przytyłam i ważyłam mniej więcej 10kg więcej niż teraz. Z czasem jakoś udało mi się to zrzucić (nawet nie wiem dokładnie w jakim czasie, ale trochę ćwiczyłam i mniej jadłam). Teraz ważę 49-50kg i mam 164cm.

U nas też kolejki do Tymka lekarza i to w prywatnej przychodni 😮 najwcześniejszy termin jest na 10 lutego. Zapisałam Tymka bo potrzebujemy skierowanie do alergologa, a od niego z kolei zaświadczenie do żłobka o alergii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a nocnik juz mamty i czasem sadzamy wiktorka bo tak zalecila pani doktor ,poprostu niektorym dziecia jest latwiej zrobic w takiej pozycji kupke niz w innej ale poki co osiagniec nie ma bo w rajtkach siedzi ,a jak jest z gola dupa to sie drze i zlazi z nocnika ,a jest on tak wyprofilowany ze nawet jak dziecko samodzielnie nie siedzi tak jak nasz to na tym nocniku siedzi pieknie sam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamuski 🙂
ellie widzę że jesteśmy podobnych rozmiarów ale ja póki co nie myślałam o zadnej diecie tyle co by może bardziej zmobilizować się do ćwiczeń z naciskiem na brzuch 🤨
kama dużo zdrówka dla CIEBIE I DZIELNEGO SYNKA!
ja juz muszę zmykac bo Kinga chyb sie obudzila 😘 może wieczorem jeszcze zajrze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas dziś rano była piękna pogoda, ale niestety nie dałam rady wyjść z małą na spacer, a teraz się zimno zrobiło 🤢 Niedługo jedziemy do rodziców w odwiedzinki 😉
Dziś też ugotowałam Emi ziemniaczka i wyszła już fajna konsystencja bo nie miksowałam go tylko rozdrobniłam widelcem dodając troszkę oliwy i wody przegotowanej 😉 Ale niestety garnek do gotowania na parze się przypalił bo zabrakło wody a ja nie zwróciłam uwagi ☺️ i ziemniaczki były do wyrzucenia bo śmierdziały dymem 😞
Kamcia dobrze, że w porę trafiliście do dobrego lekarza 🙂 I podziwiam za wytrwałość 😜
Ellie też słyszałam, że można brać Tantum Verde, ja brałam jak byłam w ciąży 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...