Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja myslalam o butkach w takim stylu,nie ma akurat tych co widzaialm w sklepie, ale miekka kauczukowa podeszwa chyba i sztywna pietka, akurat na raczkowanie czy pierwsze kroki

http://www.deichmann.com/DE/de/shop/maedchen/maedchen-schuhe/00000001037335/Lauflerner,%20Weite%20M%20IV.prod?r=5&c=3&filter_size=212@20&orderby=topseller&st=PRODUCT&filter_cat=maedchen/maedchen-schuhe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia, całe szczęście że najgorsze już za Wami i jesteście w domku. Teraz będzie już tylko lepiej!
Elunia, ślicznie mała wygląda na tej huśtawce 🙂 taka radosna 🙂
Ann, my mamy sąsiada w tym samym wieku co Tymi i chłopaki też się zajmują sobą przy spotkaniach 😉 tzn zabierają sobie zabawki i trochę się ciągają żeby się lepiej poznać 😉
Edytko, u nas też jakoś lepiej z jedzeniem się zrobiło. Pisałam Wam kiedyś że Tymi ma bunt na obiadki. Po kilku łyżeczkach zaciskał usteczka i koniec. Teraz z chęcią wcina duży słoiczek 🤪 no a sinlac i owoce to zawsze lubił i nigdy jakoś nie było problemów (odpukać)
Justi, my na razie też nie mamy takich butków do chodzenia tylko takie dla dzieci niechodzących z miękką podeszwą. Jak się zrobi cieplej i Tymi będzie chodził po dworze to wtedy mu zakupię. Też patrzyłam na tą firmę elefanten - jest w deichmanie. Butki są ładnie wykonane i z mięciutkiej skórki. Kosztują ok 100zł. Na mnie wywarły lepsze wrażenie niż te z Bartka, no i są od nich tańsze. Kiedyś w ddtvn był koleś z Krakowa który zaprojektował fajne butki http://www.gucioshoes.com/pol.html Sama Angelina Jolie je polecała 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mała biedna jest teraz głównie na cycku. W szpitalu był cyc i kleik ryżowy i do picia siemie lniane.(smakuje jej) W domu bede od nowa wprowadzać składniki. Jutro ugotuje jej zupkę jak dla 5 miesięcznego bobasa i codziennie siemię lniane, bo jest zdrowe.
Wiecie te rotawirusy, strasznie atakują, mój tata chyba małą zaraził bo mówił ze u niego w pracy maja grypę jelitowa, tyle ze u dorosłego właśnie tak to sie objawia.
mała dostawała kroplówki uzupełniające niedobory spowodowane kupa i wymiotami, smekte i probiotyk. w domu tylko mam dawać probiotyk i jak by była kiepska kupa to smekte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monica oj biedna malutka, ale dobrze, ze juz w domku, pewnie sie wymeczyla co? BArdzo mozliwe, ze tata przyniosl zerazki,sam byl tylko nosicielem i dlatego nie zachorowal...

ellie to cos jak takie ortopedyczne buty, ale moja kuzynka podobne nosila bo chyba zle stopki stawiala czy cos i byly brzydsze.One sa specjalnie jeszcze usztywniane z tylu na pietce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia całe szczęście kochana, że jesteście już w domku 🙂 Biedny Gabrysiulek, ale najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło!!!!!
Ellie dzięki za cynk co do tych bucików z Deichmana 😉 Bliżej lata trzeba będzie pooglądać 😉 Bo ceny z Bartka naprawdę doprowadzają mnie do bólu głowy 😮 😲 🤢 A buty wiadomo, szybciutko trzeba będzie zmieniać, więc szkoda wydawać prawie 300zł za parę 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bylam dzis w drogerii i zakupilam papersowe majtasy

http://allegro.pl/pampers-easy-up-pants-majtki-rozmiar-4-8-15kg-i1513027584.html

Testuje je od dzis wiec wypowiem sie dopiero za jakis czas ale juz moge powiedziec, ze wkladam mala i mam z glowy, nie biega po lozku z za luzno zalozona pielucha albo zapietym tylko jednym rzepem 😉
Widzialam, ze w polsce tez sa podobne ale dopiero od 9kg, mama mi mowila, ze niby nie sa fajne bo sie rozrywaja po bokach przy zakladaniu jak zakladala dziecku kolezanki, ale moze takie sa te polskie, te rozciagalam i jakos mi nie pekly wiec zobaczymy.
Jedyny tylko problem bo nie wiem gdzie przod a gdzie tyl bo wygldaa tak samo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusiu, MÓJ TATA TEZ ŹLE SIĘ CZUŁ WIEC JEGO TEZ DOPADŁO.Mnie złapało w szpitalu a m i moja mamę teraz...
Mnie już Gabi nie ucieka i moge jej spokojnie pampka włożyć...daje jej coś fajnego do łapek i sie juz nie wierci bo zajęta jest zabawką( krem, pudełko z chusteczkami)
Ja z bucikami tez zaczekam, a co do Bartka to firma w której pracuje robi dla nich lamówki i sznurówki do butów, oni wymagają dobrej jakości tych produktów i zastrzegają sobie wzory wiec to tez wpływa na cenę obuwia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia ja nie wątpię, że buty z Bartka są bardzo dobrej jakości, ale to niestety nie zmienia faktu, że wielu rodziców na nie niestety nie stać...Tym bardziej, że dziecku buty wymienia się często, więc wydać 300zł co 2-3 miesiące na same buty to troszkę za dużo jak dla mnie...Gdybym miała takie jakościowo buty kupić dla siebie, to bardzo chętnie, bo przynajmniej wiedziałabym, że wytrzymają dłuuugo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edyta86 napisał(a):
Dziewczyny, które używają Dady Premium: czy te pieluszki naprawdę dobrze chłoną wilgoć? Bo kurcze kończą mi się pampersy i chciałam zakupić Dada, ale boję się, że będą przeciekać, bo przeczytałam parę takich opinii na necie...


znow na sekundke 😞

Edytko Ja od 2 dni uzywam dady premium wczesniej uzywalam tylko i wylacznie Pampersow oprocz jednorazowego wybryku Hagisow :|
i uwazam,ze ta Dada jest calkiem ok wychodzi pieluszka po 0,44 zl wiec calkiem przyzwoicie
jestem po 2 nockach i poki co pieluszki wytrzymaly
kupki mamy zbite
wiec chyba kazda pieluszka da sobie rade
ja poki co polecam


Monika duuuuuuuuuuuuuzo zdrowka dla Gabrysi :****
i dla ciebie duzo sily :***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi się też wydaje że ceny butów Bartka a tak w ogóle to wszystkich firm są zdecydowanie za wysokie. Tam się zużywa dużo mniej materiałów niż dla dorosłych a ceny są takie same. Moim zdaniem to czysty wyzysk bo wiadomo że rodzice i tak je kupią.
Edytko, my kończymy właśnie 1sze opakowanie Dady premium i jest ok. Jeszcze nic nam nie przeciekło. No może raz jak była luźna kupa to lekko przybrudziła bodziaka ale i z pampersami się to zdarzało. Jeżeli chodzi o 3manie siku w nocy i po nocy to wszystko było w porządku (a trochę tego się nazbiera 😉 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki kobietki za odpowiedź 😘 Właśnie najbardziej obawiam się nocy, bo Pampersy nie przeciekają, a rano pieluszką można zabić 😜 więc jest co zbierać hehehe 😁
Wczoraj Emi miała dosyć luźną kupkę po śliwce i z orginalnego Pampersa troszkę wyciekło więc na baaaardzo luźne kupy nie ma rady heheh 😁
No nic przetestujemy 😉

A wyzysk to ulubione słowo producentów artykułów dziecięcych...Niestety wiadomo, że rodzice na dzieciach nie oszczędzają więc wysysają nasze portfele jak wampiry 🤢

My zrezygnowaliśmy z kupna krzesełka do karmienia, bo te tańsze nie spełniały naszych wymagań (te drewniane miały np. za małą tackę), a na te droższe nie mamy kasy. Karmię małą u przy stole kuchennym u siebie na kolankach i powiem wam, że tak się przyzwyczaiłam, że nie wyobrażam sobie inaczej 😉 A jak Emi troszkę podrośnie i będzie jeść samodzielnie to kupimy jej mały stolik z krzesełeczkiem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂

Monia - super, że Gabi już w domku, dużo zdrówka dla was!!

JA od tygodnia używam Dady i tylko raz mi przeciekłą, ale chyba wtedy zle założyłam. Nie wiem jak sprawdzają się w nocy, bo na noc mam oryginalne pampki, ale dzisiaj się przekonam, bo skonczyły mi się,w ięc dam znać, a Franek strasznie dużo pije, więc boję sie, czy dadzą radę.
Ale tak to pieluchy sa bardzo fajne, miekkie, jak na mój gust chłonne, mocne rzepy - moim zdaniem nie ma sie do czego przyczepic.

Co do bucików, to ja mam sporo Bartka, ale niestety odziedziczone, więc ich nie założę, bo po 1. większość na ciepłą pogodę jest za małych, po 2. rozmiarowo dobre są na jesien, po 3. pisałam, że nie powinno się zakładac chodzonych butów, wiec poki co zakładac mu papucie 🙂

No i pochwalę się, że trzeci tydzień diety i mam 7 kg mniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie! Malutka już śpi,więc mam chwilę dla siebie 😎

Brawo LUSIU!!!!! Ja mam 9kg na minusie, a wciąż zdarzają mi się grzeszki ☺️ Jeszcze chciałabym 3 i będzie git.

Jeśli chodzi o buciki to na wiosnę Hania dostała od cioci śliczne balerinki z coccodrillo, ale nie nadają się oczywiście do chodzenia. W domu młoda przy meblach chodzi ale na placu zabaw nie będzie jeszcze chodzić (najwyżej raczkować ale dopiero jak będzie ciepło i piasek się nagrzeje) więc typowych butów do chodzenia jeszcze nie kupuję bo szkoda kasy.
Myślę,że trzeba będzie kupić przede wszystkim sandałki porządne bo większość naszych dzieci zacznie chodzić w wakacje 🤪

Co do wakacji to wyjeżdżamy ze znajomymi na tydzień nad morze. Przyznam się,że przeraziły mnie ceny- 3 osobowy pokój 190zł/ dobę 🤪 😲 Masakra.
JUSTI,MONICA- a Wy w końcu też wyjeżdżacie?

A jeśli chodzi o dada premium to są fajne,ale jednak nie chłonął wilgoci w 100%. Nigdy nam nie przeciekły,ale tyłek jednak po siku jest wilgotny. A kupki u nas w 99% lądują w nocniku 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!
Monika bardzo się ciesze że jesteście już z powrotem w domku 🙂 teraz wam wszystkim życzę dużo sił i zdrowia by było już tylko lepiej!!!
Edytka my od urodzin Kingi do teraz używamy dada i nigdy nie miałyśmy z nimi problemów jeśli chodzi o chusteczki też najbardziej jestem z nich zadowolona bo są duże i dobrze nasączone dzięki temu dobrze mogę wytrzeć pupę 😉 zużywamy je tak ok. 5-6 pampersów na dobę i Kinga nie miała tam problemów ze skórą jak do tej pory. Natomiast jak tylko raz kupiłam gagi pampersy to zaraz zaczęła jej się skórka czerwienić to od razu odstawiłam. Jeśli chodzi o przewijanie to jest niestety podobnie u nas jak u olusi już nawet nie daje się zabawić kremami czy paczką chusteczek... ucieka a jak próbuje ją powstrzymać to krzyczy i to nam w tym najgorzej wychodzi 😠
Co do obiadków to na szczęście my już powoli coraz mniej korzystamy z obiadków bo Kinga zaczyna coraz więcej podjadać nasze wspólne obiady 😉 też staram się gotować to co można byłoby podać nam wszystkim krupniczki, rosołki z kluseczkami, a jak rosołek to i udko z kurczaka, klopsiki. Jak robię jarzynową to przed wlaniem śmietany odstawiam porcje dla Kingi z warzyw, trochę też zaczęła podjadać swojskiego sosiku z ziemniakami, marchwiankę... czy jak robię ziemniaki z kotletem to zamiast kotleta podaje ziemniaki z żółtkiem. A jeśli chodzi o owoce to e ze słoiczków jej teraz nie smakują woli już na bieżąco skrobane łyżeczko jabłko czy też za to chociaż pije więcej soków.
Lusia gratulacje sukcesów związanych z dietą!! super dziewczyny jestem pełna podziwu dla was wszystkich bo jak mi wiadomo to nie jedna z was się odchudza i to z rewelacyjnym wynikiem!!!! 🙃 ja to ciągle sobie powtarzam że chociaż wezmę się za brzuszki i jakoś słabo mi to wychodzi ale teraz mam też słabą kondycję bo ciągle trzyma mnie jakieś choróbsko i jak tak dalej pójdzie to chyba w poniedziałek zgłoszę się do lekarza bo to za długo trwa i jest niestety coraz gorzej 🤢 ale jestem zadowolona że za to Kindze katar szybciej przeszedł niż mi ale żebym znów jej nie zaraziła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...