Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzień doberek 🙂
Amelko pozazdrościć wakacji...ale ceny porażające 😲 😮 🤢
Eva fajnie, że Kinia je już to co wy...U nas niestety nie ma takiej opcji... 😞 Pozostają nam słoiczki 😉

My dziś jedziemy do pradziadka Emi w odwiedzinki 🙂 Także życzę wszystkim miłej niedzieli 😘 Pogoda zapowiada się obiecująco 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂

Pogoda super, tylko szkoda, że mój mały książę płata mi figle jeśli chodzi o spacery.
Ostatnio jak z nim wychodzę, to wcale nie ma mu się na spanie, tylko wariuje mi w wózku. Najlepsza opcja to jak siedzi ze mną na ławce, trzyma się oparcia i skacze. Tylko że na tych ławkach odpryskuje farba, a on jeszcze ją skrobie. Niedość że brudne to jest, to jak mu wejdzie farba pod paznokieć, to może być niewesoło.
A jak już uśnie po wariacjach i po wielkim płaczu, że niedobra mama do wózka dziecko wsadziła, to zaczyna padać i musze wracać do domu - i jeszcze jest tak, że jak wejdę z nim do domu i rozbiore, to przestaje padać i jest ładnie.
Dzisiaj dałam mu butlę i zasnął, więc mu odpuściłam. A miałam zamiar po jedzonku wyszykować go na spacer. Chodziaż posprzątalam - jedyny plus.

Co do jedzenia, to czasami daję mu paróweczkę drobiową - wcina aż uszy mu się trzęsą 🙂
Z nowości to jeszcze kiwi z jabłkiem mu robię, banana z jogurtem naturalnym i otrębami, no i wczoraj tez i dzisiaj dostał brzoskwinie z działki w syropie ze słoika 🙂

Nie wiem, co chciałam napisać, bo zapomniałam....

Milego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Kurcze kilka dni mnie nie bylo a tu tylko 13 str 😮 😮 do nadrobienia,cos nam te nasze forum powoli zamiera,no ale coz dzieci juz takie duze,ze wiecej uwagi trzeba im poswiecic!!!
monia super,ze juz w domciu,teraz tylko czekac aby Gabi wrocila do formy 🙂
Edytko my tez uzywamy dady i jest super powiedzialabym ze nawet lepsza niz pampers,bo pampka czasem mi w nocy przesikal,a tych pieluszek odkad zaczelam uzywac czyli juz drugie opakowanie jeszcze mu sie nie zdarzylo 🙂
olusiu Viki to mala gwiazdeczka,a pogody to tylko pozazdroscic,na temat naszej sie nie wypowiadam,bo od kilku dni huragan straszny i jestesmy skazani na siedz w domu,ale moze sie dzis uda troche zachmurzone,ale przynajmniej nie wieje,a zapowiadali 18 st i slonce,ciekawe napewno nie u nas ehhh...
A co do bucikow to napewno nie kupie malemu z Bartka bo mnie poprostu na nie nie stac jest wiele innych tanszych,a wydaje mi sie ze sa tak samo jakosciowo dobre jak Bartek,a pozatym wydac tyle kasy na 2-3 msce to jest chore dla mnie no chyba ze kogos stac,ale nas kupowanie ominie bo siora ma sklep z obuwiem dzieciecym wiec do wyboru do koloru,no i przystepne ceny,ze kazdego stac na nie!!No ale narazie Kacperkowi zakladam na spacer trampki 20,a do chodzenia to juz raczej sandalki beda bo to pora letnia akurat bedzie 🙂
a co do wakacji to tez sie musze rozejrzec za czyms,a z tego co wiem Ann to mysmy placili 2 lata temu za pokoj 2 osobowy nad jeziorem 150 zl i to nie byl zaden wypas,tak wiec jestem ciekawa ile teraz beda kosztowac noclegi,pewnie do tej ceny zblizonej co pisze amelia...
niewiem co mialam jeszcze napisac 😲 😮
A juz wiem spoznione zyczonka dla Hanuli z okazji 9 mscy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SPÓŹNIONE ŻYCZONKA DLA HANULKI 😘

OLUSIU Viki widać, że dumna ze swojego nowego wózeczka 🙂 A chichra się świetnie 😁

Ja jak wychodzę z małą na spacer to specjalnie po drzemce aby nie spała na spacerze, bo przynajmniej podziwia świat 🙂 A w wózeczku jest na szczęście grzeczna więc nie muszę jej nawet wyciągać 😉

Byłam dziś z małą u lekarza bo coś pochrząkuje ale osłuchowo jest czysto, więc wszystko oki 🙂 No i byłam też ze sobą u lekarza przy okazji bo od 2-óch dni strasznie bolała mnie głowa, słabo się czuję i przy bólu aż mgła mi na oczy zachodziła, że nawet nie mogłam nic przeczytać. Dostałam skierowanie na komplet badań krwi i wizyta w piątek. Zobaczymy co to... 😲 🤢

A dziś mała nie miała jeszcze południowej drzemki bo jakoś nie chce usnąć i zastanawiam się kiedy pójdzie spać 🤔 Zaraz znów spróbuję ją położyć...zobaczymy...

Miłego dzionka kochane 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny,
Gratuluję Wam super wyników jeżeli chodzi o dietę. 3mam kciuki za dalsze postępy 🙂
Wszystkiego naj naj dla Hanulki naszej malutkiej!! 😘
Olusiu, super Viki wygląda na tej fotce. Już się nie mogę doczekać kiedy i u nas będzie taka piękna pogoda!

My też jak wychodzimy na spacer to po drzemce, żeby Tymek mógł pooglądać co się dzieje wokoło. No a ja przynajmniej mam chwilę na zrobienie czegoś jak on śpi w domu.
Jeszcze nie daję Tymkowi naszych obiadków ani kanapek, bo po pierwsze on ma alergię a po drugie, pediatra wspominała że od roku można dawać te same obiadki (tylko oczywiscie nie wszystko i słabo przyprawione). Ostatnio czytałam że zupa gotowana na wywarze mięsnym ma dużo alergizującego białka. No a ja wszystkie zupy gotuję na mięsie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Irka, my też jedziemy w lipcu nad morze. Za 220 zł znaleźliśmy domek campingowy na dwie rodziny (2 sypialnie, salon z aneksem kuchennym i łazienka) a za 90 zł dwuosobowy pokój z aneksem kuchennym i łazienką. Tyle że to jest w dziurze zabitej dechami, w większych miejscowościach pewnie jest drożej - dlatego pytałam Amelię o to czy szukała w innych miejscowośćiach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA HANIULKI 😘
Wczoraj zgapilam się z życzeniami ☺️

U nas nici ze spaceru, zaczęło padać wiec Franczesko śpi w łóżku.
Dzisiaj jedziemy do brata R i tej pierdzielnietej jego żonki z zaproszeniem na chrzciny, kolejne w czwartek i 2 w sobotę, więc cały tydzień zajęty, no i w czwartek tez musze cos kupic sobie. Bedzie to jednorazowy zakup, głównie jesli chodzi o spodnie, bo odchudzania ciąg dalszy, więc na nastepna okazje beda za duze. Trudno...

Co do bucików, to jestem tego samego zdania co Irka. Jak Franek bedzie starszy, to pewnie kupię mu jakies porządne buty, ale w tej chwili nie widzę sensu.
W gazecie "Twój Maluch" było o bucikach, i były 2 zdjęcia super adidasów Adidasa, a podana cena to 58zł, więc pewnie popatrzę co mają w sportowych sklepach, bo to i tak niewiele drożej jak jakieś badziewie, albo i tak samo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Taki wózeczek spacerowy upatrzyłam - jest podobny do Espiro, który bardzo mi się podoba, jednak ten ma większy kosz na zakupy, ma plecaczek, amortyzowane koła przednie, poza tym tamten wyczytałam ma tak delikatny stelaż, że obniża się pod ciężarem dziecka, a wiadomo, Franek dość ciężki jest, więc bałabym się. A cena taka sama. Zobaczcie 🙂

http://cw-p.pl/wozek-coletto-aveo-quattro-pistacja-p-1897.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane cioteczki: DZIĘKUJEMY 😘 😘 😘 😘 😘

Na wakacje wybieramy się do Mielenka (obok Mielna) i jest to generalnie dziura. Szukaliśmy miejsca, które będzie fajne dla dzieciaków.

A jeśli chodzi o obiadki to Hania będzie już dostawać dwa daniai. Jutro pomidorowa z ryżem, a na drugie mięsko, ziemniaczek i brokół. Nie dodaję żadnych przypraw. Chcę żeby Hania uczyła się prawdziwych smaków warzyw dlatego nawet soli nie będę jej jeszcze długo dodawać.

LUSIU- nie za wcześnie dajesz Franiowi jogurty? W schemacie są od 11 miesiąca. Ja na razie czasami daję te jogurciki od 6 mca.

OLUSIA- zazdroszczę pogody!

Widziałam długoterminową pogodę i na święta ma być do 25 stopni 🤪 Ale i tak pewnie znowu się nie sprawdzi i będzie deszczowo 😲 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lusiu wozek fajowy i bardziej mi sie podoba ten niz ten espiro,a moze dlatego,ze jest na czterech kolkach bo 3 mnie jakos nie przekonuje,ale to kwestia gustu 🙂
Ja tez juz daje danonki i powiem wam ze ja sie tego schematu nie trzymam my sie wychowalismy bez niego i jakos jest ok 🙂Najwazniejsze ze go nic nie uczula... A pomidorowke tez juz daje jakis czas,albo z ryzem,z makaronem jeszcze nie robilam chociaz tez juz go wcina na calego 🙂
Moze mu jutro ugotuje z makaronem jak mnie natchnie akurat na to hehe... 🙂
mam nadz ze pogoda na swieta bedzie taka jak mowia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie babcia mi powiedziała,że małą nie stała 5 sekund tylko z 5 minut 🤪 Coś nie mogę w to uwierzyć. Na pewno przesadziła.
I też sobie o Sewciu ostatnio myślałam i też obstawiam,że już śmiga 🤪

Pomidorówkę właśnie robię: ugotowałam jarzynkę (oczywiście mrożoną) i dodałam ćwiartkę pomidora. To się trochę pogotuje, zmiksuję i dodam makaron (bo ryżu w domu brak). Nie jest to jakiś super przepis, smakować będzie pewnie strasznie,ale Hanka wszystko wcina 😉

IRCIU- a danonki są od 3 roku życia (głównie przez ilość cukru). Generalnie uważane są za świństwo.

Młodej daję już też zwykłe biszkopty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...