Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć kochane 🙂
U nas nocka z jedną pobudką na mleczko o 4, a potem mała wstała o 8 rano 🤪
Ja wysprzątałam już kuchnię, dwa pokoje, poprałam firanki, zasłony i pościel naszą i małej, a M. wysprzątał mi szafę na przedpokoju 🤪 Jutro zabieram się za salon, przedpokój, okna w całym mieszkaniu i może łazienkę i ubikację...I będzie wysprzątane na święta 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej dziewczyny!
U nas tez jedne a pobudka w nocy ok 3 a potem wstala o 7.

Dziewczyny pomozcie, chce sobie zrobic tatuaz tylko nie wiem do konca jaki i gdzie tzn chce albo stopke albo lapke victorii i jak juz cos wybiore to nie wiem gdzie to sobie narasowac wiec potrzebuje porady 😉

Monica wracajcie dziewczyny szybko do zdrowia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ach no chyba, że tak stawiasz sprawę... 😉
Tylko na ręku nie za bardzo moim zdaniem by pasowało...sama nie wiem...już chyba lepiej na łopatce 😉 Tylko ty masz na plecach duży tatuaż, trzeba by sprawdzić prowizorycznie, czy to by się nie gryzło ze sobą 😜
Ale to oczywiście tylko taka moja mała sugestia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
U nas weekend minol ok,sobota piekna wiekszosc dnia spedzilismy na dworze,a wczoraj juz tak sobie!!!A dzis mialobyc 20 st,a narazie achmurzone jak cholera,a maly sobie dzisiaj zrobil pobudke o 5 rano,ale teraz juz spi wiec chyba sie tez zdrzemne!!!
AChcielismy sie pochwalic ze Kacper od kilku dni smiga jak sie go trzyma za raczki fajnie to wyglada hehe... 🙂

Olusiu ja bym sobie zrobila tatuaz na lopatce z nozka malej fajnie to wyglada kiedys widz taki w programie o tatuazach dodatkowo byla data urodzenia i imie dziecka,a na piersi bym sobie nie zrobila bo po karmieniu mi sie zrobily flaki jak niewiem,niedosc ze male jak podniose reke to prawie plaska jestem dobrze ze sa staniki z push up,no i dodatkowo ja mam nisko biust to wygladam teraz masakrycznie takie obwisle sa nigdy nie mialam duzego biustu mialaam takie male C,a teraz pewnie bym sie zmiescila w A i normalnie nie moge patrzec na siebie w lusterko Rafal mi mowi,ze sa ok i juz sa lepsze,ale pewnie nie powie mi prawdy zeby mnie nie urazic....Musze sobie kupic jakis krem na ujedrnienie moze polecacie jakis bo ja do tej pory uzywalam z avonu zamowilam jeszcze przed ciaza,ale jakos efektow nie widac,.... 😞 😞
Dobrze,ze chociaz niemam rozstepow bo juz bym sie calkowicie zalamala......

Monia kurcze ten szpital jakis niepowazny rozumiem niema miejsc,ale powinni tak zrobic,zeby te dzieci z zapaleniem pluc lezaly razem,a nie klada je z wami,przeciez to logiczne ze dorosly sie zarazi,a co dopiero takie malenstwo...Ale mysle ze do swiat sie wykurujecie,i na swieconke bedziecie zdrowi 😘 😘 😘

A mi sie tak nie chce sprzatac umylam okna w sob i powiesilam swieze firanki,a tamte upralam to chociaz z tym jestem do przodu,a dzis albo jut musze przebrac nasza posciel bo kacpra niedawno przebieralam....No i dzis albo jut musze skoczyc do spowiedzi bo jeszcze nie bylam,,,,
A co kupujecie dzieciakom na zajaczka bo my kupilismy jezdzik takie autko do odpychania,moze jest jeszcze troszke za maly ale za 2 msce bedzie jak znalazl,a ze cena nawet byla ok to sie skusilismy bo u nas takie w sklepach po 120 zl
A taki zamowilismy
http://allegro.pl/prezent-jezdzik-misie-4-kolory-dzwiek-swiatla-t0-i1540687666.html
Kurcze ale sie rozpisalam,ide sie zdrzemnac postaram sie pozniej wpasc... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
U nas powoli stabilizuje się jedzenie i spanie, chociaż do ideału jeszcze ciągle bardzo daleko. Z jedzeniem sposób na razie mamy taki że dajemy Staśkowi jeść bardzo często (co 2-2,5 godziny) i tak po niedużej porcji w ciągu dnia uzbiera się tyle co trzeba. Właściwie to on się już teraz sam o to jedzenie upomina.
U nas w rodzinie nie ma zwyczaju prezentów na zajączka, więc pewnie nie będziemy nic szczególnego kupować, śmiejemy się tylko że zajączek powinien przynieść Staśkowi zapasowych rodziców bo ci obecni są już na wykończeniu 😉

Brawo dla Kacperka za śmiganie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny

wszystkiego naj dla wszystkich jubilatkow malych 😘 😘 cioteczka spoznione zyczonka przesyla.ale jak najbardziej szczere 😘 😘 😘 😘 😘 😘


ehh dziewczyny Ja mam dosc nei wiem czy to zeby czy jakis DUZY glod
ale moje dziecko budzi sie co godzine pociagnie cycka 3 min i znow spi 🥴 MASAKRA mam dosc . . . jeszcze nie iwem czy go brzuszek nie bolal ehhh
butelka jest bee mleczko, soczki rowniez no i pozostaje mi tylko cycek
zazdroszcze dziewczyny was dzieci ktore toleruja butelke i modyfika ehh


jesli chodzi o prezenty to jeszcze ne wiem co Wojtus dostanie 😜 ale cos wymysle na pewnio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi, u nas przez ostatnie 3 miesiące też w nocy były pobudki co godzina (na cyca). Kombinowaliśmy jak koń pod górę aż w końcu okazało się że powód był prozaiczny: głód. Zaparliśmy się żeby Stasiek jadł więcej w ciągu dnia i rezultat był od razu: pierwszy odcinek snu jest zwykle teraz 5-6 godzin a jak się skończy paliwo, to już do rana znowu co godzina. Na początku było latanie za dzidziusiem i karmienie go w czasie zabawy ale teraz już żołądek się przyzwyczaił, sam się domaga i pozwala się nakarmić w krzesełku.
Acha, nie chodzi tylko o jedzenie wieczorne - u nas sama kaszka wieczorna niczego nie zmieniła w spaniu - dopiero jak Stasiek zaczął jeść porządnie przez cały dzień.
Ważne jeszcze u nas jest to żeby ostatnia drzemka była najwcześniej od 17:00 a jeszcze lepiej po 18:00 - to jest mu jakoś potrzebne do wieczornego wyciszenia się - bez tej drzemki też mamy nocne pobudki co chwila.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann hmmm musze pomyslec nad zwiekszeniem jedzenia w ciagu dnia choc u nas to i tak uwazam Wojtus dosc sporo je
bo rano kaszke
pozniej spanie ok 10 deserek
12 spacerek 2 godz spacerek
maly sloiczek obiadku
no i pozniej od 15 cycek
wieczorna kaszka po kapieli
hmm moze to za malo ?? jak na naszego 10.3 kg Gagadka ??

masz racje moze i u nas ta wieczorna kaszka nic nie daje . . ...
cholerka sama juz niewiem , ale mam dosyc bo takie nocne co godzine pobudki sa od 2 tyg myslalalam,ze to zeby ida,ale chyba to jednak nie jest jedyny powod ehhh

no i rzeczywiscie u nas ostatnia drzemka jest na spacerku wiec ok godz 12-14
i pozniej do 19 buszuje na podlodze 😉
uwaga uwaga od weekendu raczkujemy na maksa 😜 Juuuuuuuuuuuuupi w koncu 🙃 🙃 🙃 🤪 🤪 🤪

w piatek bylismy na ostatnim 3 szczepieniu i oto nsze wymiary 10,3 kg 80 cm 😉
Ircia a Twoj Kacperek idzie z nami nadal Lep w łep ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,
Monia, dużo zdrówka dla Was!! Oby to choróbsko szybko Was opuściło.
Olusiu, mi się podoba tatuaż przy kostce ale nie wiem czy nóżka albo rączka będą tam pasowały bo są dosyć duże jak na to miejsce. A teraz mi coś wpadło do głowy...myślę że ciekawie wyglądałaby stópka małej na Twoim śródstopiu 😉
Irciu, my też chcemy kupić Tymkowi jeździk ale na roczek. Na zajączka planów nie mamy, bo podobnie jak u Ann, nie ma u nas takiej tradycji. Ale pewnie fotelik samochodowy wyjdzie bo właśnie musimy zakupić 🙂

My wczoraj byliśmy na grillu 🙂 Tymi bawił się na kocyku i z wielkim zdegustowaniem zrywał trawę - co najmniej jakby to ona się jego czepiła ( a nie odwrotnie) a na dodatek jakby śmierdziała (taką miał minę 😉 ). Śmialiśmy się z mężem jak nie wiem 😉
Jeżeli chodzi o "niewolno" to Tymi też reaguje, udaje skruszonego bo opuszcza główkę i robi smutną minkę (cfaniak mały 😎 ) Jak mu wtedy powtórzę jeszcze raz nie wolno to odchodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Stasiek teraz (od kilku dni) je tak:
5:30 - pobudka (bez cyca)
6:30 - kaszka na wodzie (ok. 100ml) + cyc
9:00 - 1/2 słoiczka jogurtu z wkrojonymi suszonymi 2 śliwkami i 1 morelą + trochę bułki
11:30 - 1/2 żółtka + trochę bułki + 1/2 małego słoiczka zupy + cyc
14:30 - obiadek - 1/2 miski 220g + cyc
17:00 - jabłko tarte - pół dużego lub 1 małe
19:30 - kaszka na wodzie (120ml) + cyc
zasypia przy cycu koło 20:00
w nocy cyc 2-3 razy, zwykle ostatni raz koło 4:00

Śpi w dzień po jogurcie (30 min), na spacerze przed obiadem (1,5 godz) i 17-18 (30 min).
Musimy jeszcze zrobić coś żeby tak wcześnie nie wstawał, ale i tak jest już o niebo lepiej niż było.

Z tym jedzeniem to mu się tak jakoś nagle odmieniło, przedtem nie chciał jeść w ciągu dnia za bardzo i pewnie po prostu odrabiał w nocy cycem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann a ten jogurt to jaki Stasiowi dajesz ?? taki dla doroslych naturalny ??
kurcze rzeczywiscie musze malemu wprowadzic mysle,ze moze kanapki z jajkiem jakas pasta czy cos hmmm .. u nas jest problem bodo 14 generalnie szaleje z niania wiec musze po 15 wprowadzic mu jakies male co nieco . . ty,bardziej.ze teraz juz raczkuje wiec wiecej sie rusza niz wczeniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o jacie! Ale dzieciaki duzo jedza az zazdroszcze!
Moja mala oprocz mleka nie wcisnie wiecej niz 3/4 sloiczka w ciagu dnia:/
Ostatnio dalam jej troche banana i truskawki, nie wysypalo jej ale tez pomemlala i wyplula. Deserkow nie chce jesc wiec jej daje do raczki, co zje to zje i tak wiecej niz z lyzeczki 🙂
Ale bardzo lubi paluszki i precelki, czasem jej daje bez soli.

A co do tatuazu to sie zastanawiam nad piersia i lopatka bo na stopie zrobie sobie inny 😉

Piersi tez juz mam nizej i nie sie sa takie jedrne, bardziej miekkie ale ogolnie nie wygladaja zle, wczesniej tez mialam c teraz mam duze d i w staniku wygladaja calkiem ok ale nie wiem co maz na to bo juz bez tatuazu kaze mi sie bprzebierac jak mam bluzke z dekoltem a co dopiero jak tam bedzie tatuaz i kazdy bedzie patrzyl:P

Powiem wam, ze ja smaruje sie ogolnie kremami ujedrniajacymi ale nie tymi najtanszymi, tak ok 30-40zl za opakowanie i ta skora nie jest juz taka zwiedla jak wczesniej, ale grunt to smarowac sie codziennie. A co do kremow i innych kosmetykow z avonu to ja jakos nie znosze tej formy, dlka mnie to badziewie i za darmo bym nic z tego nie chciala.
Jak juz to oriflame, tram mam wyprobowane i nigdy nie narzekalam.


Zapomnialam napisac, u nas od jakiegos czasu jest tylko jedna pobudka w nocy ok 4

Gratuluje raczkowania nastepnemu zdolnemu lipcowemu dzieciaczkowi!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zaczęłam od tych w słoikach Hippa bo wydawało mi się, że na początek są bezpieczniejsze, ale za kilka dni mam zamiar przejść na zwykłe jogurty naturalne (na razie podoba mi się najbardziej Bakoma) z dodatkiem zmielonych płatków owsianych (przygotowanych wcześniej żeby sie rozmoczyły), śliwki, moreli (to na wypróżnienie) i może czegoś jeszcze ale na razie nie mam pomysłu (jak będą owoce sezonowe to pewnie będę je wkrawać).

Acha, Stasiek okazuje się, że bardzo lubi pieczywo i jak mi już nie chce czegoś zjeść łyżeczką, daję mu do ręki albo w kostkach do miseczki trochę bułki, grahamki albo nawet razowa, on to zajada i przy okazji otwiera paszczę na jedzenie z łyżeczki. Może to i na Viki były sposób? Próbowałaś ją karmić w czasie kiedy je te paluszki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie wciska, podtykam łyżeczkę i Stasiek otwiera paszczę. Za pierwszym razem się zdziwiłam ale potem okazało się że to jest prawidłowość: z wafelkiem, bułą itp. wchodzi a samo ani dudu.

Ale tak naprawdę to mogę się tylko mądrzyć 😉 Na Staska sposób jest taki ale nie jest powiedziane że na inne dzieci też będzie działał. Musisz po prostu znaleźć swój - u nas okazało się, że jest na wyciągnięcie ręki tylko długo na to nie wpadaliśmy.

Strasznie mi się podobają miny Viki 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze Ann no to Stasiek teraz niezle wsowa jedzonka niedlugo szybko zacznie przybierac na wadze 🙂 🙂
A Kacper to maly glomodor jak widzi jak ktos je to od razu smoka wypluwa i juz otwiera buzie,zeby mu dac a jak nie dasz to ryk na maksa hehe
A u nas z jedzeniem jest tak:
6.30 mleko 150
10.30 mleko 150
1.30 obiadek cala miseczka taka salaterka czasem zostawi
miedzy czasie biszkopt,jogurcik albo chlebek zalezy co kto je
kolo 16.30 deserek
no i przed 7 kaszka 260
W nocy nie pije czasem sie zdarzy,ale rzadko jak sie juz rozbudzi na maksa 🙂
Olusiu Vuki super,a jakie ma zabki niezle minki robi,krolewna mala 🙂
Justi ostatnio wazylam malego na wadze ze mna i wychodzilo 10.100,no a z dlugoscia na moje oko ma gdzies 76-78 cm bo dokladnie sie nie dal zmierzyc 🙂Wiec praktycznie ida leb w leb te nasze babelki 🙂
My juz po spacerku pogoda cud miod i orzeszki,pozniej sie jeszcze wybierzemy bo maly teraz spi,a teraz lece zmywac bo znow nic nie zrobie,a on sie obudzi 🙂
No i Wojtusiu gratulacje teraz mama za toba nie nadazy taki bedziesz szybki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...