Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
monica ja sie smialam, ze malej trzeba kule do nogi i kaganiec 😉

teraz chyba taki etap w zyciu naszych maluchow, mala ostatnio gryzla mnie w lokiec i sie chichrala 😉
Teraz juz sie nauczyla dawac buziaki bez gryzienia, ma otwarta buzie ale tylko dotkie i sie cieszy a wczesniej gryzla w usta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
My od rana zaliczyłyśmy wyjście w sprawach wózkowych tzn kółko od wózka nam wylatywało podczas jazdy i poszliśmy reklamować i dostałam nowe kółeczko i już nie wylatywało w drodze powrotnej i się z tego cieszę bardzo.
A za godzinke mamy wizytę u lekarza pediatry po receptę i badanie standardowe przy okazji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OLUSIA, GABI TO OTWIERA CZASAMI BUZIE I DOSŁOWNIE RZUCA SIE NA NAS!! Tym gryzieniem, szczególnie od wewnętrznej strony reki..doprowadza mie do łez.Mam pełno śladów na reku, jal bym sie sama okaleczała 😮...mam nadzieje ze to jej szybko przejdzie bo jak nie to bede w lato w domu siedziala w swetrze.

martwi mnie to jej nie jedzenie, bidulka schudła troche i jez nie ma takich oponek jak wczesniej


dziękujemy adminie za odblokowanie naszej justi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monica Victoria tez tak malo je, w ciagu dnia glownie mleko i pol sloiczka obiadku jak dobrze pojdzie, czasem tez zje tylko 3 lyzeczki, na noc mleko z 2 miarkami kaszy.
a wazylam ja na wadze to wyszlo 7,5kg wiec od stycznia przybreala tylko pol kg.
Ale to tez moze dlatego, ze tak duzo sie rusza...

Zamowilam malej nocnik na necie, dzisiaj przyszedl...pomimo juz 2 prob siusiana nic nie zrobila, siedzi na nim i przesuwa sie nogami po podlodze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Tak na szybko tylko bo dziś mam urwanie głowy:
- daję codziennie pół żółtka - pediatra powiedziała że skoro mu nic nie jest to żeby ze względu na słabą wagę już dawać tak,
- na razie nie planujemy jeździka, niech sobie sam radzi, zresztą u nas nie byłoby za bardzo gdzie jeździć 🙂
- co do piasku to też mam obiekcje, do publicznej piaskownicy chyba nie pójdzie w tym roku ale na działce zrobimy własną i nad morzem też go będziemy puszczać na piasek na plaży (chociaż to chyba na to samo wyjdzie jak byśmy go puścili do piaskownicy na placu zabaw),
- pytałam dziś pediatrę czy nie utuczymy go tym razem i powiedziała: "Niech żre! Teraz ma nadrobić zaległości a jak się będzie zbliżał do otyłości to najwyżej odchudzimy". Co prawda od wczoraj je już odrobinę mniej, może to był skok rozwojowy?
- a co do ubawu to mamy ciągle - ostatnio najbardziej jak wyciąga ciuchy z kosza z praniem, wspinając się na palce, biega dookoła pokoju jak mały piesek dla samej radości biegania itp.
Dobrego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka doczytalam was i zmykam popracowac bo jak by nie bylo jestem w pracy 😉
ide z wiktorkiem dzis do kontroli bo bidulek dalejn kaszle niech go pani doktor oslucha,milego dnia!!!!1
lusiu to walnelas rekordzik ze spadkiem wagi!!!!1BRAWO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Regulamin regulaminem,ale ten link ktory umiescila kwasiek przynajmniej mial jakis szczytny cel i wogole mi nie przeszkadzal,zreszta jak wiele innych!!!
Teraz to juz niewiadomo co mozna wkleic,a co nie bo zaraz bedzie ban 😮 😮
To tylko tak na marginesie 🙂
My juz po spacerze maly spi 🙂
Powiedzcie mi co ubieracie dzieciakom bo ja zalozylam body z dlugim rekawem i bluze z polaru taka nie za gruba no i czapke bo juz sama niewiem co ubierac bo wyraz mi sie wydaje ze mu zimno,a raz,ze za goraco..... 😮 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I po obiadku 🙂
Ircia ja też zawsze mam ogromny dylemat co ubrać małej. Dziś założyłam jej np. body z krótkim rękawem, na to bluzkę z długim i na to kurtkę wiosenną. No i oczywiście czapeczkę...Najpierw było chłodniej i mała spała więc dodatkowo przykryłam ją kocykiem ale jak się obudziła i wyszło słoneczko to ją odkryłam. Kurcze boję się przegrzewania ale nie chcę też aby małej było za chłodno. Generalnie zakładam jej zawsze o jedną warstwę ubrania więcej niż sobie bo wkońcu ona się nie rusza tylko siedzi w wózku więc może jej być chłodniej niż mi 😉

A wogóle kobietki jak zapatrujecie się na zakładanie czapek w lato? Ja doszłam do wniosku, że będę co najwyżej zakładać małej kapelusik aby chronić ją przed słońcem ale nie będę zakrywać jej uszu. No chyba, że będzie bardzo wietrznie i chłodno to wtedy uszy będą zakryte 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I niezła akcja z tym banowaniem 😲 Wcześniej się nie rozpisałam, bo nie miałam czasu. No to Justi przeżyła chwilę grozy 😉 Oko Admina zagląda wszędzie 😜
Ale w sumie to dobrze, że forum nie jest pozostawione samo sobie, bo zrobiłaby się z tego jakaś rupieciarnia i spamownia 😉 No i niektórzy mogliby się awanturować do woli (czyt. Loli heheheheh) więc miło wiedzieć, że ktoś czuwa 😉
Pozdrowienia adminie i dzięki, że oszczędziłeś naszą Justi 😘 Bo to dobra kobieta jest 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No, całe szczęście że Admin ma jednak dobre serce 😉 Ciekawe czy Justi wie ile o niej było mowy bo w końcu jest w pracy...pewnie bardzo zajęta i nie wchodzi na brzuszka 😜 a tak w ogóle - Adminie, boska fotka w profilu 😎

No i już zapomniałam co miałam napisać 🥴
Irciu, ja dzisiaj założyłam bodziaka z długim rękawem, bluzę i kamizelkę, no i czapkę oczywiście.
Edytko, jeśli chodzi o czapkę na lato to my już mamy taką bejsbolówkę z daszkiem 🙂 Także ona uszu nie chroni a bardziej głowę przed słońcem. Zakupię mu jeszcze coś cienkiego i przewiewnego ale nie sądzę żeby była konieczność chronienia uszu w upały...no chyba że przd słońcem. No ale wtedy można krem z filtrem zastosować. A właśnie...maci jakiś typ kremu? Bo muszę coś zakupić.
Tymi pewnie będzie się bawił latem w piaskownicy u dziadków. Mam nadzieję że do tego czasu przejdzie mu to wkładanie wszystkiego do buzi.
My mamy nocnik od jakiegoś czasu ale Tymek nawet nie chce na nim siedzieć 😉 zabawiam go jakimiś rzeczami żeby chociaż chwilę posiedział ale lipa. Wstaje jak oparzony 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego najlepszego dla dzisiejszych solenizantów!!

Widzę, że Wielki Brat patrzy hehe, ale dobrze, porządek musi być 😜 Ale pofarciło się Justi 🙂

Ja dzisiaj prawie 4 godziny łaziłam z bąblem po parku, spał jak suseł, a później oglądał kaczki 🙂
Jeśli chodzi o ubieranie na spacer, to w taką pogodę jak dzisiaj, gdzie troszkę wiało, to jak Franek zasypia to niczym go nie przykrywam, tylko zakładam pokrowiec na nóżki. Jest on wysoki, więc chroni przed wiatrem, mały nie zmarznie ani nie zagrzeje się, chyba że jest chłodniej, to przykrywam też kocykiem, bo wiadomo, jak się śpi, to zawsze zimno sie robi 🙂 A tak to bodziak z krótkim rękawem, kaftanik albo jakaś bluzeczka z długim rękawkiem, ogrodniczki sztruksowe albo inne gatki, a pod nimi rajtki, ortalionówka na ala polarze i bawełniana czapeczka zawiązywana z daszkiem, no i buciki skórzane.
Latem to chyba czapka bez uszów, żeby się nie uwędził...chyba że bedzioe wiało...

Ładnie, któeś z dzieciaczków (zapomniałam które ☺️ ) 260 kaszki 🤪 🤪 😲 😮 Franek max zjada mleka 210ml, i to ostatnio na raty.

Co do preparatów na opalanie to nie wiem jeszcze który wybiore, bo czesc opinii to takie, ze strasznie ciezko sie rozsmarowuje, pozostawia biały film, i trudno zmyc z buzi. Musze poszperac po necie 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do czapek to ja bede zakladac tylko takie chroniace przed sloncem chyba ze bedzie wialo...

jak bylo chlodniej na dworzu to zakladalam malej body z dlugim rekawem i na to bluza albo body na krotki, cienka bluzka i bluza.
teraz w sumie ubieram podobnie, ew body i bluzka cienka.
a jak siedzimy na tarasie to tak jak na zdjeciu + czapka ale zdjeta na potrzeby zdjecia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No juz byl jakis czas i tluszczyk na tym brzuszku i faldki takie normalne ale teraz to juz tylko skora.

Dzisiaj mala zjadla pol sloiczka obiadku bez lamentowania, wczoraj dawalam jej samej trzymac lyzeczke tzn pomagalam jej zeby zawartosc nie wyladowala gdzies gdzie nie trzeba ale sama otwierala dzioba wiec troche zjadla 😉

Ale Lenka podobna do roszicow!Nosek mamusi a oczki taty chyba 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusiu to moj zjada 260 kaszki ☺️ ☺️,ale mleko pije raz dziennie tylko 150,no chyba ze jest glodny to wypije jeszcze 100 kolo 17.No i ze pije tak duzo kaszki to mu kupilam nowa butelke z aventu 330 bo ciezko bylo rozmieszac!!!
A co do czapek to latem tez bede zakladala kapelusik,albo beisbolowke chyba ze bedzie wialo...
Kurcze dobrze wiedz jak ubieracie dzieciaczki bo ja juz myslalam ze przegrzewam malego,ale widze,ze jednak nie uffff... 🙂
Olusiu Viki super wyglada na nocniczku i jaka mina,no a w tych okularkach niczym gwiazda filmowa 😉 Bedzie z niej top model 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Viki jak zawsze słodziasta 😘 😘 😘 U was na tarasie widzę, że lato zagościło na dobre 🤪

Ja nie mam pojęcia jaki krem z filtrem kupić dla małej, bo kurcze na kosmetyki Nivei i Bambino jest uczulona...innych narazie nie sprawdzałam...Mam nielada problem 🤨 😲
Krem z Nivei kupiłam jak mała się urodziła i posmarowałam jej buzię raz na spacerze, to osobiście go nie polecam!!!! Pozostawia białą warstwę na skórze i bardzo trudno się zmywa 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...