Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ann[b] podczytalam cie na czerwcoweczkach ☺️ ☺️
a dlaczego nei dajesz Stasiowi gotowej kaszki mleczno-ryzowej ??
u mnie ze wzgledu na mojego niecierpliwego rozrabiake tez kaszka ryzowa i przygotowanie mleka osobno zdecydowanie bylo to zle wyjscie ( trwalo po prostu o minute za dlugo) wiec sprawdza sie idealnei juz gotowa kaszka mleczno-ryzowa ehh choc podejrzewam,ze u ciebie problem jest ze smakiem kaszki za pewne nie ma wszystkich tych samych ryzowych i mleczno-ryzowych

jesli chodzi o wychowanie to u nas poki co jest odpukac ok choc swoje ma za uszami rowniez czasem .... jednak widze,ze problemem grymasow byly po
1. zeby
2. chcec obserwacji (odkad raczkuje jest przeszczesliwy ze moze sam "biegac" po mieszkaniu

heheh najlepi mu wychodzi calowanie sibie w lustrze (mamy szafe w przedpokoju z lustrami) musze kiedys nagrac film bo ubaw mam ,ze hej 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny,
Monika, zdjęcia są fajowe! 🙂 My pewnie w przyszłym roku dopiero wybierzemy się do zoo wrocławskiego...ale z drugiej strony jak patrzę na te tłumy to mi się odechciewa 🥴
Elunia, dziękujemy i Wam też życzymy wszystkiego dobrego na Święta. Reszta życzeń będzie przed wyjazdem 🙂
Ann, myślę że najważniejsze to nie dać sobie wejść na głowę i nie ustępować dziecku we wszystkim.

Kurcze w ogóle nie czuję tych Świąt 😞 ale to chyba dlatego że wyjeżdżamy i nie ma u nas przygotowań. Ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie szykować przy Tymku Świąt 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika zdjecia superasne, az nabralam ochoty na nasze slaskie Chorzowskie zOo hmm moze na majowke sie wybierzemy "?
Ellie od kilku lat wybieramy sie do Wroclawskiego zoo
slyszalam,ze tam tak pieknie , wiec pewnie stad te tlumy . . . .moze kiedys w koncu tam dojedziemy .

a jesli chodzi o swieta to tez jakos nie czuje magii tych swiat : 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki justi...wiesz my byliśmy w ZOO w tygodniu od rana to było bardzo mało ludzi. jak jeszcze byłam w ciąży i mi sie chciało isc do zoo to pojechaliśmy, bo była śliczna pogoda i m. w domu....po dojechaniu na miejsce nawet nie wyszłam z auta bo:
1 nie było wolnych miejsc
2 kolejka do kasy to miała ok 1 km a jej szerokosc to tak ok 3,4 osób
3 nie przeszło by to ze wyjde bez kolejki bo juz w niej stały ciężarne i pełno rodziców z dziećmi i wózkami.

Ann tez bardzo chętnie bym zaczerpnęła wiedzy o wychowaniu...wiesz na uczelni przerabialiśmy taka ksiazke Wychowanie Bez Porażek w praktyce ("Wychowanie bez porażek w praktyce" to kontynuacja szeroko dyskutowanej książki Thomasa Gordona, w której autor, proponując metodę rozwiązywania konfliktów rodzinnych bez pokonanych, wskazywał - szerzej - takie sposoby porozumiewania się, które służą wzrostowi wzajemnego szacunku, kształtowaniu u dzieci samodzielności i odpowiedzialności.) tyle ze to dla starszych dzieci ale bardzo fajna, szczerze polecam
sa jeszcze różne ksiaki napisane przez Dorotę Zawadzka..sądzę ze warto poczytać 😁

Eluniu dziękujemy serdecznie i tez zyczymy spokojnych i radosnych świat.

powiem Wam ze ja z każdym rokiem coraz mniej czuje magie tych świat....jakoś święta Bozego Narodzenia inaczej na mnie działają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wlasnie Monika domyslam sie ,ze jak pojedziemy w weekend majowy to ludzi bedzie mnnostwo,ale chyba moja chec bedzie wieksza .... zobaczymy . .
na pewno pojedziemy 5 czerwca na kolejna rocznice slubu 🙂 bo to juz bedzie tradycja 🙂
dzien przed slubem zamiast zapinac wszytsko na ostatni guzik wybralismy sie do zoo z francuzami naszymi goscmi 🙂
w tamtym roku z brzuszkiem na rocznicy tez bylam , a teraz 🙂 juz z dzidziusiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ja tylko na szybko, żeby zdążyć zapeklować mięso póki Stasiek śpi 🙂
Nie daję kaszek mleczno - ryżowych bo najlepiej nam wchodzą wielozbożowe Zdrowe Brzuszki. Poza tym nie chcę go faszerować cukrem, ja mam skłonności do cukrzycy więc być może on też odziedziczył. Zdrowe Brzuszki nie mają dodatku cukru ale są bezmleczne, dotychczas robiłam je na wodzie a teraz dopiero zaczynam dodawać mleka.
No ale z cierpliwością jest problem - jak jest głód to musi być NATYCHMIAST i wtedy już musi być gotowe a nie dopiero zabierać się za przygotowanie. Gdyby to była tylko kwestia ryku to bym go przetrzymała ze względów edukacyjnych ale problem jest taki że jak nie dostanie jedzenia natychmiast to potem już nie chce jeść w ogóle.
Idę peklować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochane 🙂 Miałam 10 stron do nadrobienia 🤪 Dawno tak nie miałam 🙂 Ale wczoraj nie miałam jak do was zajrzeć bo pół dnia byłam z małą poza domem, najpierw na spacerku 2-godzinnym a potem u rodziców 🙂

SPÓŹNIONE ŻYCZONKA DLA KUBUSIA 😘 😘 😘

Dzieciaczki piękne 😘 Kacpero i Tymuś mają cudne niebieskie oczka 🤪 Stasio cud miód chłopaczek,a Gabi jak zwykle piękna królewna 😘

Olusia jaka laska z ciebie 🤪 🤪 🤪

U nas z zasypianiem ODPUKAĆ też jest super, wieczorem zazwyczaj mała zasypia przy butli i budzi się tylko raz w nocy, a jak nie uśnie przy butli to odkładam ją do łóżeczka i po kilku-kilkunastominutowym buszowaniu usypia sama 😉

Emi też liże wszystko - szybę, pikarnik, czasem nawet podłogę próbuje polizać 😁

Eva może Kinia jest poprostu małym leniuszkiem i nie chce się przemęczać 😜

Ann co do wychowywania, to też uważam, że trzeba być konsekwentnym i nie dać dziecku rządzić w domu 😉 Nie można poddawać sie wymuszonej histerii 😉 A tak to trudno znaleźć złote rady, najlepiej ufać rodzicielskiej intuicji w konkretnych sytuacjach 😉 Ja staram się nie analizować wszystkiego za wczasu tylko w konkretnej sytuacji podejmować w swoim mniemaniu właściwe decyzje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zapeklowałam a Stasiek nadal śpi więc mogę do Was wrócić 🙂

Dziś postaliśmy sobie koło placu zabaw w najbliższym od nas przedszkolu i jestem zdegustowana. Dzieci na oko było koło 40, w różnym wieku, ale raczej te młodsze. Na to wszystko jedna (JEDNA!) pani stojąca koło wejścia do budynku i rozmawiająca z dwiema dziewczynkami, nie mająca żadnych szans na zobaczenie co robią pozostałe dzieci. Plac zabaw jest fajny, dużo różnych sprzętów, alejki obrośnięte dość wysokimi żywopłotami, dużo drzew. Trochę mnie zgroza wzięła, za rok chciałabym puścić Staśka do przedszkola jeśli uruchomią grupę dwulatków, ale nie wyobrażam sobie żeby ganiał samopas po placu zabaw bez żadnej kontroli!

O, obudził się, wracam do swojego gagatka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusiu Viki ma cudną sukieneczkę 🤪

Kama 12kg 🤪 Pogratulować determinacji 😘 I gratuluję kolejnego zębola 🙂 🙂 🙂

To i ja wam pospamuję 😜 Dzisiejsza wizyta u dziadków 😉

[URL=http://img850.imageshack.us/i/dsc01414r.jpg/][IMG]http://img850.imageshack.us/img850/3161/dsc01414r.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://img855.imageshack.us/i/dsc01423u.jpg/][IMG]http://img855.imageshack.us/img855/9647/dsc01423u.jpg[/IMG][/URL]

Tu pierwsza zabawa na trawie 🙂 Swoją drogą mała była trawą zafascynowana hehe 😜

[URL=http://img571.imageshack.us/i/dsc01417k.jpg/][IMG]http://img571.imageshack.us/img571/9757/dsc01417k.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
msr_monica napisał(a):
justi5 napisał(a):
msr_monica napisał(a):
znalazlam cos takiego: http://allegro.pl/show_item.php?item=1571252624



hi hi hi mamy córke 😉
to dla Ann i Stasia 😜 🙂 😆 😜 😜 😜



😉 tylko co na to Ann ?? 😉
ciekawe czy sie pisze na córeczkę 🙂 ?? 😆 😆 😆


to moze i Ja zamowie ta ksiazke 😜 tylko kto mi da gwarancje ze drugie dziecko to bedzie córeczka 🙂 i ze urodzi sie najlepiej samo 😁 😁 bez mojej ingerencji 🙂
jesli ktoras da na te 2 rzeczy przepis to w swieta zabieram sie do roboty 😁 😁 😁 😁 😁 😁

zartuje
moze keidys na razie neichce drugiego dzieciatka jeszcze 🙂

😜 to juz dla 2 dziecka he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytko Emilka sliczna rozowiutka laleczka 🙂
na pewno nikt jej nie pomylil z chlopcem 😁 kurcze , a do kogo podobna hmmm sama nie wiem ☺️ chyba troszke wdała sie w mamusie troszke po tatusia 😉

Olusia Viktoria ma przesliczna sukieneczke 🙂 ehhh no ijaka spryciula jak ladnie juz staje 🙂

Kama 12 kg ?? 🤪 🤪 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze tak zawsze chciałam ubierać małą głównie na inne kolory niż różowy a tu jak na złość cokolwiek dostanie w prezencie jest różowe 😮 Więc mała nosi się często w tym kolorze 😉 Wczoraj dla równowagi założyłam jej zielone rajstopki heheheh 😁 Ale na święta przełamuję ten kolorek bo jutro ubieram ją w czerwoną sukieneczkę a w niedzielę w zieloną 😉 I napewno wkleję jakieś fotki 🙂

Justi ehhhh gdyby dało się wybrać płeć i rodzić bez bólu to też bym się zdecydowała na drugą ciążę 😜 😎 Tyle, że ja chciałabym mieć drugą córeczkę ☺️ A tak jakoś nie spieszy mi się do kolejnego porodu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann sporo tego 😲 Ja niestety nie mam czasu dla siebie a co dopiero na czytanie tyyyyylu książek 😮 Muszę więc zaufać własnej intuicji 😉
Ja mam w domu książkę "Drugi i trzeci rok życia dziecka" Arlene Eisenberg, Heidi E. Murkoff, Sandee E. Hathaway B.S.N. i jest w niej wiele ciekawych rzeczy (tak jak przeglądałam) np. opisany każdy mikesiąc życia po kolei, jakie choroby może przechodzić dziecko, pierwsza pomoc, rady psychologiczne. Ale jakoś nigdy nie mam czasu, aby dokładniej ją przejrzeć ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki,
ja tylko na chwilę bo u nas wielkie pakowanie.
Śliczne te nasze królewny 🙂
Ja mam książkę Tracy Hogg "Język dwulatka" i coś Zawadzkiej dostaliśmy.

Pewnie już do Świąt nie zajrzę więc życzę Wam wspaniałych Świąt, odpoczynku w rodzinnym gronie. Wykorzystajcie ten czas jak najlepiej! 😘 😘 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Najlepsze zyczonka dla wszystkich obecnych i spóźnionych lipcowych bobasków 😘

Ale naskrobałyscie.....zawsze jak mnie nie ma, to wszystkie inne mamusie sa obecne, czasami sobie mysle, ze moze jak ja moge popisac to chyba nikt nie chce ze mna, stad taka kiepska frekwencja 😞

No ale tak w skrócie, u kardiologa ok, wszystko wskazuje na to, ze dziurka juz sie zarosła, naastepna wizyta dopiero za ok. 1.5 roku.

Wszystkie dzieciaczki sliczne, a Kacperek jakie spojzenie na tym zdjeciu w wozku 😎

Kama, super wynik, gratuluje 🙂

No i nie wiem co chciałam napisac, za duzo tego wszystkiego, zeby sie odniesc do kazdego postu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...