Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Sliczna Lencia,a jaka z niej już duża panienka 🙂NO i wykapana mamusia,niewidze,zeby do taty byla podobna hehe... 🙂
Lusiu buciki super.Franio bedzie wygladal jak mega gosc na chrzcinach hehe...A jaki ma stroj????
U nas stopa Kacpra dluga ale szczupla i tez nie kazde buty pasuja bo niektore za szerokie,no i podbicie tez wyzsze,wiec tez ciezko dopasowac 😞
Tymi wszystkiego naj naj z okazji 10 mscy zycza ciocia z Kacperkiem 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Super zdjęcia wszystkie 🙂 Eva, zastanawiałam się przez moment czy przegapiłam coś, że Kinia ma starszą siostrę 🙂 Bardzo fajnie i młodziutko wyglądasz 🙂
A dla Tymka wszystkiego najlepszego 🙂

Wczoraj byliśmy u pediatry, Stasiek trochę ruszył, przybyło mu w ciągu 2 tygodni 460g, waży teraz 7660g i jest w uczciwym trzecim centylu a nie poza skalą jak wcześniej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny


wesołego po swietach 😘
zdjecia wszystkich dzieciaczkow super 🙂

jesli chodzi o buciki to wczorajbylismy uwaga uwaga po raz ostatni na konsultacji u rehabilitanta i powiedzial,ze dopoki Wojtus nei bedzie chodzil nie kupowac zadnych butow a przy wyborze przede wszytskim sugerowac sie wygoda i podeszwa by byla dobrze wyprofilowana do stopki dziecka
my na razie nei kupujemy butow bo mamy jeszcze na to czas Wojtus non stop raczkuje i poki co kleka na kolanach na stopy jeszcze nie staje ma czas 😜 🙂

zbliza sie weekend majowy choc pogoda przynajmniej na slasku ma byc nie ciekawa ehhh 😞
Wojtus w pon zamiast do niani bedzie u swojej babci (moejj mamy) ciekawa jestem jak sie spisze heeh i kto kogo bedzie mial dosc 😉

kurcze tez muze jakies fotki wstawic ,ale czasu wciaz brak . . . .

Ja chce urlop i wakacje 🙂 🙃 ale niestety jeszcze musze troche poczekac ehh

Milego dnia mamusie
i dzieciaczki


TYMusiu wsyztskiego najlepszego

jejku juz lada chwila beda pierwsze roczki aaaaaaaaaaaaaa szok jak ten czas leci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TYMUSIU STO LATEK Z OKAZJI 10 MIESIĄCZKÓW 😘 😘 😘

Lusiu butki super!!! My ostatnio kupiliśy małej takie papcie do jeżdżenia w wózku rozmiar 16 😉 I są jeszcze lekko za luźne także stopa Emi do największych nie należy hehehe 😜

Ostatnio ważyłam moją królewnę na naszej wadze to wyszło 9100 🤪 Ostatnio strasznie ruszyła z wagą, może dlatego, że wprowadziłam jej więcej stałych posiłków 😉 Teraz nasze menu wygląda tak:
8-9 - kaszka na mleku 150g
11 - mleko 200ml
14:30-15 - obiadek (prawie cały słoiczek 220g 🤪 )
17 - kaszka na wodzie z owocem 150g
20-20:30 - kaszka na mleku ok.120g + mleko 130ml
ok.4-5 w nocy - mleko 200ml

Ach i muszę się pochwalić, że Emi od jakichś trzech dni chodzi podtrzymywana za rączki 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi ja też słyszałam (Zawitkowski mówił w DDTVN), że pierwsze normalne buciki powinno się kupić jak dziecko dobrze będzie potrafiło samodzielnie chodzić, więc jako, że Zawitkowski to mój mentor też nie zakupiłam jeszcze bucików dla Emi chociaż po jej ostatnich wyczynach chyba już niedługo ten zakup mnie czeka 🤪 😁 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytko no to gratulacje dla Emilki dzielna dziewczynka 🙂
no i jaka ma mala stopke 🙂

u nas rowniez 21 buciki ma bo dostal od niani na zajaczka (bez komentarza) ale ma je zalozone w wozku jak z nia chodzi, a z mamusia ma skarpetki z grzechotka 😉 heh


widzialas Edytko promocje Groupona 🙂 ja wciaz mysle hehe nad nim 😉 http://www.groupon.pl/oferty/katowice/wpkiw-chorzow/357899
tylko wtedy Wojtus musialby zostac na pol dnia u dziadkow
bo z nim to raczej nie da rady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytko super,ze juz emi chodzi za raczki teraz tylko tak bedzie chciala chodzic,na czterech juz mniej wiem po kacprze,a co do butow to po domu chodzi w skarpetkach,a jak wychodzimy na dwor to zakladamy buciki,no i czasem w nich troszke pochodzi bo nie puszcze go boso po ziemi hehe... 🙂 🙂 🙂
Tez jestem ciekawa jaki u nas bedzie weekend ma byc ponizej 20 st,ale ma nie padac,w swieta mielismy super pogode to i moze weekend bedzie udany 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziekuje Ircia odpukac na razie nie narzekam choc weiadomo czasem sa male zgrzyty (docieramy sie) 😜
ale widac ,ze go bardzo lubi , a moze i cos wiecej heheh
zawsze na dzien dobry go wysciska wycaluje to samo na do widzenia . . . widac,ze za soba przepadaja no i czasem mamusia jest zazdrosna ☺️ choc jednoczesnie szczesliwa , bo wiem,ze jest mu dobrze beze mnie . . . choc dzieki bogu poki co ciagnie do mnei jeszcze bardziej niz do niej i oby tak zostalo 🙂

a jesli chodzi o karuzele oj to Ja je uwielbiam 🙂 i nie odpuszcze zadnej . . tlyko szkoda mi czasu bez bąbelka wiec caly czas mysle czy isc czy nie isc . . . ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi pewnie,ze idz kilka godzin to w koncu nie caly dzien,a troszke zabawy nie zaszkodzi,a Wojtusiowi bedzie dobrze z niania albo babcia,kochana jeszcze sie nim nacieszysz 🙂
A co do niani to super,ze ci sie taka trafila malo kiedy sie na taka osobe trafia,i najwazniejsze ze lubi sie z malym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego najlepszego dla Tymka!!!

Ja musiałam mu kupic buciki po pierwsze z myślą o chrzcinach, i to takie, żeby mógł je później nosić, a fakt, że jest tak ciepło to zdecydowałam sie na sandałki, ale jak widziałyście, takie niestypowe (jak ja mówię - półbuty z wywietrznikami 😁).
W wózku do tej pory był samych skarpetkach (oprócz tych jednych bucików co mu zakładałam, ale zauważyłam że mu do końca nie wchodzą, dlatego jednego cały czas gubił i czasem jeździliśmy tylko z jednym butem 😉), ale w butkach to zawsze cieplej, tym bardziej jak pogoda nie dopisuje.
Franek też już chodzi przytrzymywany za ręce, nawet za jedną, wystarczy mu podać i sam śmiga 🙂 No i dodatkowo nauczył się nowej umiejętności, a mianowicie jak jest na łóżku np. po zmianie pieluchy, to przekręca się na brzuch i zsuwa się z łóżka na podłogę, więc coraz rzadziej sama go zdejmuję 🙂

Irciu - na chrzciny kupiłam mu ciemno granatowe jeansy, do tego te sandałki, biała wyjściowa koszula (ew. inna taka ala ecru ale już bawełniana), no i kamizelka dziergana 🙂 Powinien być cacy chłopczyk 😜

Z jedzeniem to u nas trochę się pozmieniało, Franek je coraz mniej mleka, max 210ml 3 razy dzienne (czasami 4 razy), a tak to standardowo chrupki kukurydziane, owoce, soczki, no i obiadki.

Ann - ale Stasio leciutki 🙂 Franek tyle ważył jak miał jakieś 4-5 miesięcy 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tzn. z tym jedzeniem to jest różnie: jak chce to je ale nie zawsze chce.
Przedwczoraj też zaczął chodzić trzymany za rączki, dziś to już nieźle posuwa, jak się go weźmie za ręce to od razu do przodu 🙂
Nie będziemy go jednak uczyć zasypiania bo odnowiła się przepuklina pępkowa i mamy robić wszystko żeby ograniczać płacz. W tej sytuacji powędrował z nami do łóżka: on spał dużo lepiej ale my jesteśmy połamani i niewyspani 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rozumiem cie doskonale Ann, jak jest się połamanym gdy śpi bąbel w łóżku rodziców, dlatego ja spię z nim sama 🙂 Najlepsze rozwiązanie, poza tym R i tak nie ma w nocy a w dzień i tak nie wyspałby się, więc wniosek jest jeden 😁 😎 😜 Ale nie wiedziałam, że Staś ma problemy w przepukliną - albo źle doczytałam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tą przepukliną już od dawna było w porządku, zniknęła już wiele miesięcy temu, ale teraz więcej płacze przy tych zębach i prawdopodobnie dlatego wróciła. Powodu do niepokoju nie ma bo taka pępkowa nie grozi tym że coś tam w niej ugrzęźnie ale jeśli sama się nie zasklepi to trzeba będzie zrobić zabieg. Musimy mu wzmacniać mięśnie brzucha (uśmiałam się jak pani doktor powiedziała żeby go KŁAŚĆ na brzuchu - on na brzuchu śpi a jak nie śpi to nie ma mowy żeby leżał w miejscu 5 sekund), unikać zaparć, płaczu itp. Z płaczem będzie problem bo się już nauczył wymuszać płaczem różne rzeczy i jedynym sposobem na oduczenie tego jest przeczekanie tego płaczu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...