Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Edytko Ja kupie bo moj babel spaceruje z niania w godz . 10 - 13 gdzie jest najwieksze slonce i mimo filtru 30 na buzce i tak jest baaaardzo spieczony nie raz ehh wiec musze sie zxecydowac na jakas po za tym bedzie wiekszosc czasu spedzal w ogrodzie wiec i tam mu sie ona przyda (tak mysle)

Ja folie przecideszczowa mam dokupilam od razu przy zakupie wozka koszt ok 25 zl jest unwersalna bez rewelacji ale jest i nie raz byla juz wykorzystana przez nianie. . . natomiast nie moge rozpracowac tego pokrycia na nozki jakos beznmadziejnie nam sie uklada : 😠 az sie boje zimy jak bedzie w tym wozku smigal z tym pokryciem na nozki 😲 😲 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my kupilismy sami spacerowke bo do roczku nam sie nie chcialo czekac,zdecydowalismy sie na espiro activ i poki co jestesmy zadowoleni 🙂
co do x landera lusiu to mialam go miec ale wyszlo inaczej wiec ci nie powiem na ten temat..
hmm.moj maly mial sztruksowy garniturek i wcale nie wygladal na przesadnie wystrojonego wedlug mnie poza tym mial marynarke tylko w kosciele,a w domku byl w samej koszuli i kamizelce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kama - kojarzę espiro activ - bardzo ładny, ale dla mojego klocka muszę mieć coś solidniejszego, poza tym dużo chodzę z nim po róznym terenie.

Irka - jeszcze nie mam wózka nowego, bo jakbym tego się pozbyłą, to miałabym dodatkowy koszt kupna fotelika, a ten 0-13 jest jakoś fenomenalnie duży i szeroki, więc Franek bez problemu się w nim mieści 🙂

Edytka ma rację co do wózków, zależy jakie są oczekiwania...niektórym jest obojętne to, czy maja np. amortyzatory, bo lekkie dziecko i dobrze się prowadzi wózek jak jest mniej do pchania 😉 🙂 Ja niestety mam duuuuże wymagania 😎

Jutro już jadę do rodzicó, więc trzymajcie kciuki za niedzielę, aby mały nie rozryczał mi sie w kościele!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi no my kupowaliśmy parasolkę w tym sklepie co wózek. Koszt 35 zł , folie mieliśmy od kompletu i jest super.idelnie dopasowana i dopinana na ekspres do bdki. U nas tez nie obędzie sie bez parasolki, małej bardzo oczka teraz łzawią i zastanawiam sie czy to alergia.../?

Olusiu no takie sa ceny w studiu fotograficznym. nie znajdziesz taniej. tylko własnie prywatnie. My tak robiliśmy sesje plenerowa ślubną. U normalnego fotografia jest cos takiego jak wykupienie praw autorskich. Tez sadze ze plener jest super ale w marcu to niestety nie ma co na to liczyc hehe i dlatego zdecydowałam sie n sesje w studyjna, by była pamiątka.

Lusiu, no to trzymam kciukasy by wszystko było oki..i np ksiądz nie zemdlał he he. POWODZENIA

serdeczne życzonka dla Vikusi , spóźnione dla Tymka no i dla Wojtusia hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monica pewnie, ze w marcu nie ma co kombinowac z plenerem 😉
Chociaz ten moj znajomy tez robil takie w pomieszczeniach ale raczej nie dla dzieci 😉 Jakby trzeba bylo w studio to tez mozna ale po co jak lepszy plener 😉

Dziski dziewczyny za zyczonka, wy pamietalyscie a mama zapomniala 😉

Mala jadla przez kilka dni np ciastko z czekolada albo wieksze okruszki ciasta i zadnej wysypki 😁 😁 😁 😁
ale zatwardzenie mamy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WSZYSTKIEGO NAJWSPANIALSZEGO DLA VIKI I WOJTUSIA Z OKAZJI UKOŃCZENIA 9 MIESIĘCY 😘 😘 😘

Justi ja okrycie na nóżki odrazu wrzuciłam do szafy i wogóle z niego nie korzystałam, bo też uważam, że jest beznadziejne!!! Jak było zimno to okrywałam małą grubym kocykiem i było ok 😉

Skoro mówicie, że parasolka przy spacerówce się sprawdza, to może przemyślę temat i też zakupię 😉 Ale to jeszcze nie teraz. A co do kremu z filtrem, to będę używać SPF 50 więc znacznie mocniejszego 😉

My odpukać z alergią wychodzimy też na prostą i ostatnio podaję małej schabik i nic się nie dzieje, więc dietka się poszerza. W najbliższym czasie mam zamiar podać kurczaka, bo dotychczas był zakazany ze względu na dużą ilość białka ale teraz musimy przetestować 😉

Olusiu to może przystopuj z czekoladą, bo ona powoduje zatwardzenie, a po co Viki ma się męczyć. Ale dobrze chociaż, że nie ma alergii na czekoladę 😉

Lusiu trzymam kciuki aby chrzciny się udały 🙂

Emi znów dziś przespała całą noc i wstała o 6:30 🤪 A potem spałą znowu od 10:00 do 12:00 🤪
Byliśmy dziś u rodziców na grilku, a jutro wybieramy się do teściów na cały dzień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edyta zatwardzenie dopiero dzisiaj miala wiec czekolady koniec, zreszta i tak ona nie byla w planach stalego karmienia 😉 Poprostu mala tak sie patrzyla na czekolade albo ciasto, ze po troszku jej dawalam.

Jutro idziemy na komunie do kuzynki, chce ubrac mala w taka biala sukienke ale nie wiem jak to bedzie bo dzis padalo, chyba, ze body jej wloze pod spod na dlugi rekaw...

A w ogole ciagle mala robi kosi-kosi od wczoraj.
Dzisiaj siedziala w kojcu i sie bawila, a ja sciagnelam jej opaske z kwiatem i zalozylam sobie, spojrzala sie na mnie zaczela sie smiac i klaskac 😉 NIby nic ale jeszcze nigdy takiej reakcji nie bylo 😉

edytko super, ze malutka co raz wiecej spi, u nas tak sie udalo 3 razy i na tym sie skonczylo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak właśnie wszystkiego najlepszego dla Victorii i Wojtusia!!!

Dziękuj dziewczyny za szczere komentarze co do spacerówki oto chodziło 😉 mi właśnie teraz zależało na czymś co sprawnie będzie się pakowało w samochód taki aby do kościoła jak czasem daje mi popalić i w ławce ze mną nie che wysiedzieć to przy takiej pogodzie na dworze dobrze stać ze spacerówko czy jak jadę do teściowej to tak w normalnym łóżku nie chce usnąć tylko ciągle na rękach a tak myślę że może w tym uśnie prędzej i łatwiej umyć koła przed wejściem do domu a jak by mi przyszło za każdym razem pakować ten wózkowy to szkoda gadać. Ten to jest dobry właśnie na takich manewrach jakie mam wokół domu dziś nawet doskonale sprawdził się na łąkach bo ma pompowane koła.
Kinga też już rozsmakowuje się od czasu do czasu czekoladą czy chrupkami o różnych smakach i też odpukać ale póki co z alergią do czynienia nie mieliśmy. To fajnie że i Victoria nie musi się też z tym borykać oby tak dalej 🙂 Ogółem powiem wam że ostatnio mogę śmiało powiedzieć że teraz apatyty dopisuje jej coraz lepiej. Do tego dużo czasu spędzamy na dworze i nie mogę narzekać na jej spanie w nocy bo idzie spać między godziną 19 a 20 i wstaje o 7 🙃 normalnie " chwilo trwaj " 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eva no to ładnie kinia śpi 🤪 Emi idzie spać między 20:30 a 21:00 i wstaje o 6-6:30 😉 Ale i tak nie narzekam 😜
Właśnie tak myślałam, że ta spacerówka będzie ci potrzebna doraźnie 😉 Parasolka w takich sytuacjach zda egzamin idealnie 😉

Emi klaszcze w łapki za każdym razem jak jej powiem "brawo" albo "kosi kosi" hehehe 😁 A dziś u dziadków tak się rozgadała, że nawet ja jej nie poznawałam heheh...tatata kokoko i tak wkółko hehhehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam! dawno mnie tu nie było Mikuś nadal nie raczkuje tylko pełza do tyłu za to od tygodnia juz ładnie samodzielnie siada i siedzi bawi się zabawkami gurzy po swojemu, nauczył się klaskać w dłonie no i jak podaje mu raczki to od razu wstaje na nóżki kurcze może on nie będzie raczkował tylko zacznie chodzić co, a ja nadal pracuje nadal na nic nie mam czasu ale dowiedziałam sie w tym tygodniu ze zapłacą mi za nadgodziny a nie ze dadza za to wolne to mi się bardziej podoba chociaż wolne też czasem mogę wziąć i chyba niedługo wezmę bo czasem juz padam z nóg jestem przemeczona jakaś a moż eto przesilenie wiosenne nie wiem Pozdrawiam Was i Wasze maluszki niech rosną zdrowo!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wszystkiego najlepszego dla Viktorii :***

dziekuje mamusie za zyczonka
kurcze jak Ja wam zazdroszcze takich spiochow w domku
Ja o naszych nockach nawet juz nie pisze , bo sa beznadziejne
od wczoraj Wojtus mnie tak gryzie 😞 ze Ja i on placzemy przy karmieniu ehhh
Ja mowie mu nie wolno sycze i kij nic nie dociera
jak Ja chce skonczyc go karmic juz piersia ehhh
a ta cholera mala nie moze patrzec na butelke 😞 i mleko modyfikowane ehh juz nie marudze 😞

prosze jednak o rane od tyg mecze sie z katarem sciagamy psikamy sola morska i wciaz ma zolty katar macie jakis pomysl oczywiscie OLBAS , Masc majerankowa jest wciaz w ruchu efektow jednak brak 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello my dzis grillujemu u tesciow,kurde dziwnie mi tak bez mezusia ale coz zrobic sila wyzsza...
lusiu trzymam kciuki za chrzest,daj znac jak sie franczesko spisal bo ze zdjecia dodasz pierwsza ode mnie to jest pewne...jutro brat idzie do pracy to i ja cos pokabinuje z fotami moze wreszcie zaskocze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Stolatek dla Gabi,Sewcia,Wojtusia i Wiki 🙂 🙂
Kurcze ale pogoda sie skickala wieje jak niewiem,ale dobrze,ze nie pada....
My dzisiaj na grila do mojej siory wybywamy jak maly wstanie i sie naje 🙂
A i mamy 5 zabka wyszla mu gorna prawa jedynka 😁 a marudny byl wczoraj nie ludzko,a do 15 byl z moja mama i zrobil jej 3 rzadkie kupale zielone,od razu podejrzewalam,ze to z powodu zeby,a ta paniki nasiala jak niewiem ehhh....
Lusiu trzymam kciukasy za Frania 🙂
Justi psikaj sola,bo u takich brzdacow katar trwa ponad tydz,a czasem dluzej wiem juz z doswiadczenia,i wiem ze juz pewnie nie masz do tego katarzyska cierpliwosci ja tez tak mialam i czasem tracilam nadz ze nas wogole opusci,ale przyjdzie ten dzien i katar minie 😉 😜
No i wspolczuje ci z powodu tego ze ci gryzie piers ja bym niedala rady i go odstawila,a moze przyglodz go troszke to po jakims czasie powinien ci chwycic mleko z butelki...
Niewiem co chcialam napisac jeszcze.... 😠 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mausie, ale zazdroszcze wam tych przespanych nocek
moja nadal ma bunt nie chce jesc pok. stałych...tylko piers jest cacy!!1
marudzi ciągle... to chyba ta jej ciekawość świata a ja ostatnio nie jestem w formie...
zastanawiam sie ze to chyba przez kolejnego zeba który wyszedł jej 2 dni temu, moze idzie kolejny 8? ehh

Justi, słoneczko witam w klubie pogryzionych mam!! ja juz tez mam dosyć karmienia piersia, mała tez nie chce mleka mod pic. Pokarmów stałych zje kilka łyżeczek a potem juz ma w nosie i w nerwy wpada, Juz sama nie wiem jak mam ja oduczyć... jak zaczne sobie np. sutki smarować sola i bedzie odmawiała cyca to co jak nie zacznie pic mleka modyfikowanego? widac ze ono jej nie podchodzi.....ja juz jestem tak pogryziona na ciele ze siniaki mi sie robia w niektórych miejscach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA WOJTUSIA
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA GABI
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA SEWERYNA
My dzisiaj byliśmy u teściów na obiadku i wróciliśmy też późno bo mieliśmy ochotę na spacerek jeszcze to zamiast tramwajem wracać to poszliśmy piechotką sobie.
Co do spania w nocy to też mamy dwie pobudki na cycka i jakoś musimy sobie dać z tym rade, dzisiaj w nocy to była jazda z Lenką bo nie chciała spać przeszło 2 i pół godziny i nie spaliśmy wszyscy troje niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry mamuski

Monika 😞 ehh to wspolczuje ci rowniez myslalam,ze tylko moj Wojtus tak gryzie
nawet 2 razy go odepchalam bo tak mnie zabolalo i on biedny sie wystraszyl i wczoraj ani razu nie pij z cycka bo gdy go przystawialam modlilam sie by mnie nie gryzl i dupa w ogole nie pij wczoiraj nic oprocz max 10 ml herbatki 😞
pozniej ok 19 w placzu dalam mu moje sciagniete mleko i wypil 60 ml i zsnol( tylko to wczoraj pił)
noc byla koszmarem nigdy wiecej takiej BLAGAM 😞 nie wiem co mu bylo ,ale spal od 19 . 30 - 23:30
a pozniej na przemian z mezem nosilismy go wozilismy w wozeczku dawalismy moje sciagniete mleko (oczywiscie bylo beeee) az o 3:30 padl nic nie jedzac nic ne pijac . a my razem z nim , a o 6 pobudka bo do pracy 😞 w nocy oczywiscie musialam sciagac mleko dalam je dzis mamie bo z nim zostala bo ma wolne niech sie wnukiem nacieszy

i tyu wam napisz jego menu wczorajsze
7:30 kaszka nie wiem ile moze 200 ml
12 pół sloiczka deserka
15 pol duzego obiadku
chrupek
biszkopt
10 ml herbatki
19 kaszka 200 ml
19:30 mleko 60 ml 🤨

jestem zalamana jak dzis bedzie to samo to po prostu chyba pojde do lekarki po prosze o L4 i zrobie mu jeszcze nei wiem co by pil modyfika , albo moje mleko sciagniete 😞 ktorego jest tyle,ze nie wiem jak wytrzymam dzis w pracy ;(

dupa day sie zapowiada z malym problem w pracy jestem sama bo wszyscy w pokoju maja wolne na weekend majowy
ale wam zycze milego dzionka mamuski
ehh i przepoiraszam,ale musialam komus to powiedziec (napisac) 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Co do spania w nocy to też mamy dwie pobudki na cycka i jakoś musimy sobie dać z tym rade, dzisiaj w nocy to była jazda z Lenką bo nie chciała spać przeszło 2 i pół godziny i nie spaliśmy wszyscy troje niestety.



hmmm to moze cos wisi w powietrzu ,ze te dzieci cyckowe niechca spac w nocy 😞

dziekuje za zyczonka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
msr_monica napisał(a):
Witajcie mausie, ale zazdroszcze wam tych przespanych nocek
moja nadal ma bunt nie chce jesc pok. stałych...tylko piers jest cacy!!1
marudzi ciągle... to chyba ta jej ciekawość świata a ja ostatnio nie jestem w formie...
zastanawiam sie ze to chyba przez kolejnego zeba który wyszedł jej 2 dni temu, moze idzie kolejny 8? ehh


Monika
kochana ehh moze Gabi rzeczywiscie tak zasuwa w takim szybkim tempie z tymi zebami,ze znow idzie kolejny
obyyyyy przynajmiej mialabys pozniej spokoj
jejku choc jak pomysle o gryzoniu z kolejnym zabkiem przy sutku to juz mnie on boli 😞
cholera powiem ci ze jakbym miala kiedys kiedys miec dziecko to chyba od razu przeszlabym na modyfika nie milabym teraz problemu
a z drugiem strony wszystko dla zdrowia dziecka
cholera wiesz Monika nie wiem co lepsze Gabi tylko na piersi czy moj Wojtus nie chcacy teraz nic pic nawet z piersi oby wczoraj to byl jednorazowy wybryk 😞 juz wole go przy piersi niz nie pijacego kompletnie nic i ja biegajaca o 2 w nocy z nim i laktatorem nie wspomne ze wczesnie musze wstac by te mleko rowniez po nocy sciagac 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spóźnione życzenia dla Gabi i Sewcia!! Wszystkiego najlepszego słoneczka nasze!!!

U nas z kolei do tej pory ani jednego ząbka i boje się pomyśleć co będzie później jak zęby na raz zechcą wychodzić 🤨 z jedzeniem mleka obiadków itp. też teraz nie mamy problemu i pewnie stą przespane noce. A Justi jakie mleko modyfikowane podajesz małemu? próbowałaś z różnych firm bo mleko mleku nie równe i może z innej firmy lepiej by posmakowało małemu.... albo to ząbkowanie jest tak dokuczliwe że nie może jeść więcej.. podawałaś mu coś przeciwbólowego np. nurofen?
mkusze zmykać bo juz Kinga sie przebudziła i woła może później jeszcze przyjdę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...