Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
wlasnie tez w tych nerwach dzis powiedzialam mezowi ,ze z jego prezentu do kina nici bo Ja z nimi dziecka nie zostawie on to oczywiscie zrozumial,ale jakos mi żal,ze mu obiecałam . . . no nic zobaczymy na razie gra na kompie ehh wiec pogadam z nim pozniej na spokojnie jak Ja i on ochloniemy
na szescie wytlumaczylam tacie,ze miod jest alergiczny i nei moge go ja jersc,a co dopiero Wojtus ehhh mowie wam co Ja z nimi mam

Edytko kurcze no to Emilka ma nowa umiejetnosc dranie sie 😮 na razie pozostaje ci pilnowanie pazurkow by miala je jak nakrose . .. moze z czasem sie znudzi i nie bedzie sie juz drapala

Ellie no taka niespodzianke mielismy oboje w dniu jego urodzin na szczescie w tym roku nie ma juz tej niespodzianki moze za rok 😁 😁 ☺️ 😁 😁 kto to wie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ellie napisał(a):"ale on się męczy...może Go przestraszysz"? - ale wydaje mi się że to taki żart był 🙂

ojj kochana to samo uslyszlaam pewnego dnia od swojego Taty 🤨 ☺️
na szczescie tylko powiedzial, a nic nie kombinowal by go wystraszyc

ahhhh ci faceci 🥴 😠 😠 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wogóle to dziwię się, że ona aż tak potrafi się drapać aż do krwi...czy to jej nie boli??? 😮 Ehhh nie wiadomo co z tym zrobić. Pozostaje mi mieć nadzieję, że to wkrótce minie. A może to ta skóra alergiczna tak ją swędzi...już sama nie wiem...Staram się w ciągu dnia ją smarować aby jej się skóra za bardzo nie przesuszała, ale w nocy niestety nie mogę tego pilnować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edyta86 napisał(a):
Wogóle to dziwię się, że ona aż tak potrafi się drapać aż do krwi...czy to jej nie boli???

Edytko, to samo ostatnio pomyślałam jak dałam Tymkowi swoją rękę do zabawy a on właśnie zaczął mnie drapać. To boli masakrycznie. Nie wiem jak te nasze dzieciaczki to znoszą 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tylko na sekunde bo jestem padnieta jak niewiem 😞 😞
Justi moj Kacper tez nie chce smoka i musze mu go trzymac przy zasypianiu,albo jak jedz autem i za cholere nie umie go sam przytrzymac,ale narazie sobie wmawiam ze to wina tego wiazadelka od jezyczka zobaczymy jak go podetniemy,maz ma wielkie nadzieje,a ja raczej nie hehe.... wiec powiedz rodzicom,ze czasem zdarzaja sie takie dzieci ze niechca ssac smoczka,a ten miod sami moga possac....
Kama fajny ten lezaczek 🙂
Edytko nie przejmuj sie Kacper tez sie czasami tak podrapie po buzi,ze go nie idzie poznac hehe...a juz nie wspomne o mnie jak mnie nieraz podrapal,albo poszczypal,a najgorsze jest jak ciagnie za wlosy 😞
Uciekam milej nocki 🙂Buziale dla was kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justi5 napisał(a):
hehe dziekuje za propozycje Ellie no tak mleczko gotowe w lodówce stoi 🙂 tylko podgrzac i gotowe
a Tymek mialby kolege 🙂 ciekawe swoja droga jak rowieśnicy w takim wieku sie dogaduja 🙂 😁

Justi, jak była u nas koleżanka z synkiem w podobnym wieku to panowie uśmiechali się do siebie (oczywiście po tym jak już dostrzegli siebie nawzajem) 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A wogóle dziś odwiedzili nas znajomi z 9 miesięcznym synkiem i powiem wam, że Emi jest niewiele mniejsza od niego, niższa jest tylko o 3cm 🤪 A miałyśmy niezły koncert bo mała była śpiąca i jak tylko Kuba zaczynał marudzić to ona zaczynała płakać aż jej łezki leciały. A mnie się serce kroiło 😞 A głowa pękała 😮 Także jak dla mnie dwójka dzieciaczków w tak małej różnicy wieku to za dużo 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justi5 napisał(a):
heheh Ellie musialo to uroczo wyglądać 🙂


uciekam dziewczynki do mojego solenizanta
spokojnej nocki z jak najmniejsza iloscia pobudek
😘 😘 😘 😘 😘

oj tak, słodziaki takie małe chłopaki 😉 mam nadzieję że nocka będzie spokojna 🙂
Udanego świętowania 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, super krzesłka i leżaczki, jest w czym wybierać 🙂 My mamy leżaczek nie tak atrakcyjny z wyglądu, ale za to tez bardzo funkcjonalny firmy Deltim. Jest na płozach z blokadą, 2 pozycje siedzenia i dopinana budka. Kosztował 120zł.

Justi, współczuję podejścia twoich rodziców....moja mama jak jej mówię że Franek coraz rzadziej w dzień chce cyca, to ona mi wyskakuje żebym do mleka zagęszczonego dawała mu zwykłego smoka żeby mu jaknajwolniej leciało, to wtedy się pomęczy i może znowu zechce cyca 😮 szok 😲
A dzisiaj Robert dawał małemu czekoladę do polizania, i przy okazji upierdzielił mu w niej całe ubranko....mówiłąm że czekolada może byc alergiczna, ale tatuś wymyślił sobie że dziecko będzie poznawac nowe smaki.....
Chyba zawsze trafi się ktoś rąbnięty 😉 😁

Ann - super sprawa z tymi s,łoiczkami. Kto by pomyślał, że tak bedzie się bardziej opłacać....
Ja zostawiam zużyte słoczki mojej mamie na jej przetwory dla Frania, ale chba to jest bez sensu, bo te słoiczki są małe a z tyg. na tydzień Franek będzie jadł coraz więcej, więc pewnie ze 2 takie słiczki będzie musiał zjeść 🙂 Poza tym biorąc tez pod uwage to, kiedy moja mama się za to zabierze, to chyba ja szybciej bym to zrobiła 🙂

Dzisiaj pies urządzał wariacje, skakał i szczekał bo chciał dostać od nas z talerza, a Franek chichrał się z tego. Byliśmy w szoku że śmiechem reaguje na szczekanie psa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć. My wczoraj pół dnia spędziliśmy na zakupach. MAsakra. Malutką nosił mąż w nosidełku i była bardzo grzeczna.
Strasznie się martwię 😞....Kupiłam wczoraj w końcu baterię do wagi i malutka wg moich pomiarów waży 6kg 🤨 A prawie 3 tyg temu przed wyjściem ze szpitala ważyła 6040g. Czyli nic nie przytyła. Najlepsze jest to,że ona jest papuśna i wszyscy mówią,że grubas.
Jutro pojadę do przychodni i ją zważę.

JUSTI- a miodu dzieci nie mogą jeść do 2roku życia i to nie przez to,że silnie alergizuje ale dlatego,że może zawierać bakterie które są bardzo groźne dla dzieci i kobiet w ciąży (a dla dorosłych obojętne). Tak,więc chylę czoła przed pomysłem teściów....

ANN- jesteś naprawdę dzielna z tymi przetworami. Podziwiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelio, a ważyłaś wcześniej Malutką na tej wadze? Bo wiesz jak to jest z wagami, każda może liczyć inaczej a w przypadku takich dzieciaczków nawet 100 gram ma znaczenie.

Te kaszki na noc to jakiś pic na wodę. Zrobiłam wczoraj sinlac ze 100ml wody, Tymek to zjadł, popił piersią i po 2h już się obudził. Sama nie wiem czy był głodny czy tak tylko się obudził ale trochę zjadł. No i w nocy standardowo kilka pobudek. Już nie wiem co z tym maluszkiem robić żeby przesypiał chociaż z 5 godzin 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć laseczki 🙂
Kurcze ja też się zastanawiam jak wyeliminować nocne karmienie...Wprawdzie Emi budzi się w nocy tylko raz między 1-3, a potem wstaje o 6-7, ale fajnie by było jakby wkońcu przesypiała całe noce, to mogłabym wreszcie wrócić do małżeńskiego łoża 😁 A takto musimy z mężem na zmianę spać w pokoju małej, bo z innego pokoju niestety nie słyszymy jak mała się budzi dopóki nie zacznie płakać. Jak któreś z nas śpi u niej to słyszymy jak mała się wierci, przebudza i wtedy mamy czas na zrobienie mleczka zanim zacznie kwilić 🙂 Nie możemy niestety spać tam razem bo pokój jest malutki i stoi tam tylko mała amerykanka jednoosobowa 😞
Amelko może faktycznie to wina wagi, bo u nas tak samo jak ważymy małą na naszej wadze to wychodzi jedno, a jak pójdziemy do lekarza to co innego 😉 No chyba, że ważysz na niej Hanię od początku to wtedy faktycznie wartałoby się wybrać do pediatry...
Ja już zaliczyłam wybory jak przystało na przykładnego obywatela heheheh 😁 Malutka coś ma lekki katarek i delikatnie pokasłuje więc wolimy parę dni potrzymać ją w domku także poszłam sama a tatuś miał dyżur 😉 Musimy ją wykurować póki choroba nie rozszalała się na dobre, bo wkrótce szczepienie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny, ale sie uśmiałam z tego smoka w miodzie i czkawki hehe, ciekawa jestem na jakie pomysły jeszcze mogą wpaść? moja teściowa ostatnio jak rozmawialiśmy o pokarmach stałych, chwaliła sie ze dała mojemu męowi jak miał ok 3,5 mies kotleta 😮 😮 😮 i ze on tak go chętnie jadł i nic mu nie było! mam nadzieje ze Gabrysi nie podsunie takich rewelacji 🤢 😁 🤪
My od wczoraj u teściów, dzisiaj wieczorem powrót do domku, nie mam zbytnio czasu by z wami popisac, ale wieczorkiem znów doczytam to co napisałyście 🙂 miłej niedzieli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...